Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 488829 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sagittarius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1140 -: Май 20, 2012, 19:23:17 pm »
Заснети светлини над Стара Загора. Видеото е любителско. Заснето е в началото на този месец. Аз гласувам за китайски фенери.

http://ufohunters.org/node/40

Неактивен borko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1141 -: Юни 07, 2012, 09:00:27 am »
На 2 (събота) вечрта , двама мой приятели ми се обадиха към 10 че са видели два големи ниско прелитащи обекта с висока хоризонтална скорост над Габрово. Издавали са ярка жълта светлина и са се движели в посока юг-север , след рязка промяна на посоката на запад са изчезнали. Според тях не са издавали никакъв звук.
Има някакви снимки , когато ги получа ще ги кача.
Някой друг от Гб да е наблюдавал същото?

Неактивен borko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1142 -: Юни 11, 2012, 12:54:57 pm »
Леко съвпадение !  http://www.ufo.bg/?p=2552
« Последна редакция: Юни 11, 2012, 15:28:05 pm от Mirotvorec »

Неактивен pumpo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1143 -: Юни 14, 2012, 12:08:19 pm »
 Ще опиша една случка, която се случи на 13.06.2012 (сряда), около 3:15 сутринта над квартал "Здравец-изток" в Русе.
 Бях си легнал към 1:20 и се събудих към 3:15 някъде през нощта да пия вода. Надигайки се сънен от леглото си, вниманието ми бе привлечено от някакво тяло в небето, което беше в продълговата форма, летейки нагоре, леко по диагонал, някакси параболично и светеше в оранжево, без да примигва. Определено не беше китайски фенер! Излязох на балкона да виждам по ясно, издигаше се много бързо и след около 90-на секунди изчезна зад блок Чайка и след това не го видях, стоейки на балкона още 30-на минути. През цялото време беше абсолютно тихо, не се чуваше обичайният кучешки лай за това време от денонощието, не се чуваха и звуците на совите от квартала и нямаше вятър. След около 15-20 минути кучетата и совите нададоха вой отново! Не знам какво беше това, но определено не беше самолет или китайски фенер!
Понеже се случва да чета форума, веднага реших да напиша за видяното.
На следващия ден разпитвах приятели от квартала за тази случка, но всеки е спял и не е видял нищо.
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 13:44:31 pm от pumpo »

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1144 -: Юни 15, 2012, 18:35:46 pm »
Някой би ли могъл да потвърди тази новина http://30dumi.eu/2012/06/pernichani-se-raztrevozhiha-ot-poyavata-na-nlo/?, или поредните китайски фенери.
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 19:59:55 pm от x_name41 »
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1145 -: Юни 18, 2012, 09:52:31 am »
В събота срещу неделя моя колежка решила да снима звездите и снимала нло.Днес смутено каза- вие може да ме помислита за луда,но аз снимах нло.Видях снимката, ще се опитам да я кача някъде от телефона,за да си кажете мнението.
За сега не мога да я кача, ще пробвам довечера от моя комп.Иначе обекта изглежда като правоъгълен триъгълник с острия ъгък надолу.Има дълга опашка,която се намира от дългата страна на триъгълника,започваща малко по надолу от средата и стигаща по надоу от края на триъгълника.В средата обекта има същата светеща форма.Не знам дали го обясних правилно,но довечера ще гледам да я кача.
« Последна редакция: Юни 18, 2012, 11:00:49 am от eses »

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1146 -: Юни 18, 2012, 21:14:35 pm »
Снощи към 21:15 - 21:20 от северозапад на около 65-70 градуса се появи малка бавнодвижеща се светлинка подобна на тази: (като звезда без да премигва), в посока североизток и докато приготвя фотоапарата изчезна така както се появи. Едно време, като малък на двора на ранчото наблюдавайки често звездите веднъж забелязах една "звезда", която се движеше доста странно но изключвам да е било спътник или сателит защото движенията бяха едни такива особенни зигзагообразни и хаотични.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1147 -: Юни 19, 2012, 21:42:09 pm »
Прясно, прясно...  Снимките са от тази вечер, веднага след като слънцето се скри зад хоризонта. Обектът постепенно слизаше към хоризонта. Както ще забележите вкички публикувани снимки са направени в продължение на четири минути. Интересното е, че на първата снимка, при увеличение, се забелязва, че обектът е продълговат, а на останалите е кръгъл. В един момент се бяха появили два обекта, но в качеството на снимката преобладава по-голям контраст, поради това, че светкавицата ми не беше включила и затова не мога да ви представя снимка на двата обекта.

Съжалявам, че последните снимки са малко размазани, но бях включил вариото на максимум.

Снимките са подредени хронологично.













Между другото, от около седмица над нашия град редовно има нло-та, за поредно лято. Преди две вечери към 22,30 също имаше двойка обекти, които се движеха в синхрон с около два до три пъти по-бързо от пътнически самолети и естествено напълно безшумно.

Линк към снимките: http://smsih.snimka.bg/other/ufo-nlo.270141.27594154

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1148 -: Юни 19, 2012, 21:54:41 pm »
Хм, на пръв поглед приличат на китайски фенери бавно спускащи се надолу а движението с висока скорост би могло да се обясни със разстоянието, размера им и т.н.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1149 -: Юни 19, 2012, 22:05:15 pm »
Да бе, китайски фенери... На баба ми фърчилото що не кажеш поне веднъж, нали и то лети.

Пак повтарям, обектите в един момент бяха два, но за кратко и точно тази снимка е с голям контраст и затова не съм я постнал. Плюс това, пак повтарям, от няколко дни за втори път днес виждам два обекта, като първият път беше към 22,30 часа.

И бива ли да се потретвам, като казвам, че от няколко години всяко лято при нас си има нло-та. Който не вярва да поразгледа постовете ми в тази тема от април 2008 насам.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1150 -: Юни 19, 2012, 23:51:58 pm »
Човека се опита да ти даде обяснение, ти се пениш!?! След като не ти харесва да са китайски фенери, нека да е специална летателна машина от други светове, щом така ще ти е по-добре.
Не виждам на базата на какво да ти дадем други обяснения, така че да те удовлетворят /и теб и другите наблюдавали нещо дето шава в небето/
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1151 -: Юни 20, 2012, 00:48:56 am »
Не виждам на базата на какво да ти дадем други обяснения, така че да те удовлетворят /и теб и другите наблюдавали нещо дето шава в небето/

Ми малко повече въображение бе Black Adder, фърчилото на баба ми е за предпочитане, поне е българско понятие :P. Стига с тез китайски фенери, то санким народа много богат и може да си ги купува за щяло и нещяло, и то в цяла България, щото се продават под път и над път.

Лично аз не съм искал обяснения, удовлетворен съм отвсякъде! :blum2: Само показах реално направени снимки, както съм го правел и преди в тази тема, за да знае народонаселението, че от доста време не останаха глухи селца и градчета, "те" са навсякъде. Пък ти ако желаеш да не пиша в тази тема си е друг въпрос, само че можеше да го кажеш направо, а не със заобикалки. Нали темата е точно за това. И ся какво, призоваваш да не пишем въобще за НЛО ли?

Плюс това, колегата x_name41 твърди за наличието на висока скорост. Тъкмо обратното, скоростта беше изключително ниска и незабележима. На този тесен участък от небесната сфера, върху който се движи обекта снимките са направени за ЧЕТИРИ МИНУТИ. А сега кажете, може ли пътнически самолет да прелети това късо разстояние за четири минути, освен ако не е хеликоптер, а очевидно не е; на първата снимка се вижда в ясен ракурс, че обектът има продълговата форма. И въобще обърнете внимание, какво разстояние изминава един самолет само за една минути; той прелетява четири до пет-шест пъти по-голямо разстояние, а да не говорим вече за четири минути какво става.
« Последна редакция: Юни 20, 2012, 00:59:35 am от SMSI-H »

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1152 -: Юни 20, 2012, 02:19:04 am »
Който иска да види НЛО и има добър изглед към небето просто да излезе навън в момента. Десетки са, не мога да им хвана броя дори. Някои от тях са доста ярки, предполагам са на ниско. Други се долавят едвам само поради движението. На пръв поглед небето ще ви се стори просто пълно със звезди, но след не повече от минута наблюдение ще забележите движението на някои от светещите точки. Характерно движение - неравномерно, на пресекулки, в различни посоки. Навсякъде из небето са. Наблюдавам ги от София, но предполагам че могат да бъдат видени и от други места.
For The Internets! :D

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1153 -: Юни 20, 2012, 02:33:00 am »
Едно от по-ярките в момента се намира в югозападната част на небосвода - наляво от Голяма мечка, няма как да го пропуснете - по-ярко е от звездите й. Друго доста ярко виждам като погледна директно нагоре. Това е поглед от квартал Люлин в София.
For The Internets! :D

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1154 -: Юни 20, 2012, 02:52:25 am »
Движението е подобно на онези насекоми, които се плъзгат по повърхността на водата (в реките обикновено). На тласъци, с паузи между тях. И сякаш нямат определена посока, кръжат си на едно място. Но някои си пресичат целия небосвод. Има и формации. В тях точките си кръжат и спазват относително еднакво разстояние помежду си.
For The Internets! :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27