Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 488813 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #960 -: Януари 19, 2011, 19:00:48 pm »
"Секретни бази, Discovery, никоя от великите сили не е признала ,че е пращала нещо там"-Установихме, че представите ни за достоверна информация решително се разминават :flag_of_truce:
Jensen Ackles acting "Eye of the Tiger" ;D [url=http://www.youtube.com/watch?v=HsyMtYoSkC0&feature=r

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #961 -: Януари 20, 2011, 00:06:05 am »
Уважаеми Дийн, за съжаление не разполагам с достъп до секретните канали, от където ти черпиш достоверна информация и за това разчитам само собствения си опит, знания и анализ, за да отсея зърното от плявата. С нетърпение чакам, а предполагам и други колеги от форума, да споделиш нещо дейсвително достоверно и интригуващо от твоите източници.А доколкото съществуването на НЛО- имах в живота си няколко случая, при които лично бях свидетел и съм ги описал тук. И все още вярвам на очите и апаратурата, с която ги наблюдавахме тогава/не бях сам, а цял екип/. Ако не се лъжа, си нов във форума и ти желая успехи и приятни моменти в този забележителен сайт.

Неактивен Elane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #962 -: Февруари 10, 2011, 22:21:07 pm »
Дали някой може да ми даде информация за звезди, които проблясват в различни цветове. Статични, далечни обекти, които проблясват в синьо, червено и жълто.... съвсем бледо, но забележимо. Светлината от тази "звезда" е леко по-белезникава от тази на останалите, по-силна и ясна.

Да не би да е сателит? (Преди тази вечер не бях виждала толкова ясно)

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #963 -: Февруари 11, 2011, 16:17:43 pm »
Ели, сателитите се движат. Иначе не знам какво си наблюдавала, вероятно с някаква техника.Да не са били "космически светофари"? :unknown: :lol: ;) ;D

Неактивен Castiel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #964 -: Февруари 11, 2011, 20:56:02 pm »
Дали някой може да ми даде информация за звезди, които проблясват в различни цветове. Статични, далечни обекти, които проблясват в синьо, червено и жълто.... съвсем бледо, но забележимо. Светлината от тази "звезда" е леко по-белезникава от тази на останалите, по-силна и ясна.

Да не би да е сателит? (Преди тази вечер не бях виждала толкова ясно)

Това за което си мисля,че говориш се получава от разликите в температурите в атмосферата,нищо особенно не си видяла ;)

Неактивен foest

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #965 -: Февруари 15, 2011, 18:24:54 pm »
Днес един колега от работата ми сподели че снощи баща му е видял страннен обект в близост до телевизионната кула в Ст.Загора.Хората от форума които са от моя град знаят къде се намира...в близост е и военно поделение.Значи както ми обясни той късно вечерта са видели странен обект,кълбовиден,от яркожълт до оранжев.Летял със ниска скорост и в следващия миг станал яркооранжев и изчезнал.Това се случило за секунди.За втори път поне аз засичам такава активност в този район на града.Кофти че нямам пряк изглед към кулата иначе всяка вечер бих наблюдавал.

Поздрави и се надявам да е имало поне две думи истина в това което са ми казали  :yes:
.... And slowly, and surely They drew their plans against us

Неактивен Scaramouche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #966 -: Февруари 15, 2011, 20:03:03 pm »
Преди 3-4 години и аз бях забелязал подобно нещо в този район... Нямам представа какво е. А някакъв звук казаха ли дали е имал?
"Не мога да повярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."

Неактивен foest

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #967 -: Февруари 16, 2011, 20:18:39 pm »
Не за звук нищо не спомена...утре ще го питам и ще пиша отговор.Мисля че другия случай съм го описал в тази тема но миналата година май писах...не съм сигурен.
.... And slowly, and surely They drew their plans against us

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #968 -: Февруари 20, 2011, 20:20:02 pm »
Аз съм писал отделна тема за моите наблюдения на НЛО и тук няма да я повтарям. Но има едно наблюдение което не съм споменал в тази тема. През лятото на 2002ра година по време на съвсем обикновено гледане с руски Бинокъл Kronos БПЦ 20х60 вечерта наблюдавах високо в небето три обекта които бяха големи примерно 5 пъти повече от планетата Юпитер. Обектите се движеха в посока юг=>север близо до зенита три на брой един след друг на 1 ъглов градус разстояние един от друг и отразяваха част от светлините на града/София/. Това за 23 години системни наблюдения на небето беше единственото ми наблюдение на НЛО вечерно време.


Друг интересен обект който съм наблюдавал многократно е един изключително ярък бял сателит който се вижда в детайли като полукръг даже и през 20х зрителна тръба и се движи изключително бързо в порядъка на 2,5 ъглови градуса в секунда което е 2,5 пъти по-бързо от ъгловото движение примерно на пътнически самолет отдалечен на 15 километра пряка дистанция. Писах за този обект във форумите на дира и един астроном предположи, че това е руската ракетна система "Байкал". И аз съм точно на това мнение. Не става въпрос за НЛО, а за ракета която лети на суборбитална височина.



Колкото до моите наблюдения на НЛО само ще отбележа най-класическото си наблюдение. Качих се на наблюдателната си площадка разположена в квартал Бояна-София. Времето беше ясно и топло.Беше 9ти юни 2005та година.Бях въоръжен с руска зрителна тръба ЗРТ 457 М 30-60х70 сложена на тринога и един от най-добрите бинокли в света източногерманският Carl Zeiss 10x50 DEKAREM. Това си беше съвсем редовно наблюдение което се отбелязва в протокол. И резултатът не закъсня - някъде към двадесет часа и няколко минути се появи бяла светлина с координати от моята позиция хоризонт ~30 градуса и вертикал ~6-7 градуса. Тоест ниско над Стара Планина в североизточна посока. Погледнах през бинокъла и видях само бяла светлина, нищо повече. Веднага обърнах мощната руска зрителна тръба и през нея наблюдавах как през зрителното й поле на фона на Стара планина премина едно сребристо топче. По-късно изчислих големината и скоростта му. Било е голямо 4/7 метра в диаметър и се е движило с около 300 км/час. Това си беше класическо наблюдение на НЛО. Само да спомена - изключено е да е балон.






Понастоящем извършвам наблюдения почти всеки ден. Въоръжен съм с едно съветско ЗРТ 457 М30-60х70(като на снимката, но черно), два съветски бинокъла БПЦ 7х50 с невероятно изображение и един руски Baigish БПЦ 15х50. Техниката ми струва по пазарни цени около 940 лева. Гледам небето от декември 1987ма година, от 1989та досега имам точно 359 редовно протоколирани наблюдения. НЛО съм виждал точно 8 пъти над София. Мисля, че най-интересното ви го казах...Ако имате въпроси питайте.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #969 -: Февруари 20, 2011, 20:26:23 pm »
Файле, а не можеш ли да сложиш и фотоапарат към тези уреди и да снимаш. Нали така се прави по принцип? :hi:

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #970 -: Февруари 20, 2011, 20:34:45 pm »
Файле, а не можеш ли да сложиш и фотоапарат към тези уреди и да снимаш. Нали така се прави по принцип? :hi:

Така се прави по принцип. Трябва ми Юкон 20-50х50 с инсталирана камера зад окуляра.Проблема е, че не ми се мъкне такава капризна техника в студ и пек на наблюдения. Не знам апарата как ще се държи при -20 градуса или при +45 градуса на Слънце. А с биноклите нямам такива проблеми.



« Последна редакция: Февруари 20, 2011, 20:37:30 pm от File099 »

Неактивен Sagittarius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #971 -: Февруари 27, 2011, 23:50:55 pm »
Днес един колега от работата ми сподели че снощи баща му е видял страннен обект в близост до телевизионната кула в Ст.Загора.Хората от форума които са от моя град знаят къде се намира...в близост е и военно поделение.Значи както ми обясни той късно вечерта са видели странен обект,кълбовиден,от яркожълт до оранжев.Летял със ниска скорост и в следващия миг станал яркооранжев и изчезнал.Това се случило за секунди.За втори път поне аз засичам такава активност в този район на града.Кофти че нямам пряк изглед към кулата иначе всяка вечер бих наблюдавал.

Поздрави и се надявам да е имало поне две думи истина в това което са ми казали  :yes:

Писах ти съобщение остави ми скайп.

Неактивен why_not

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #972 -: Март 28, 2011, 20:10:49 pm »
В петък се разхождах в....... Карлуково и вижте какво си снимах в небето над пещерата. Възможно ли е да е това, за което си мисля?



« Последна редакция: Март 29, 2011, 11:17:15 am от Black Adder »

Неактивен Zayl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
  • Реалността . . . просто гледна точка !
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #973 -: Март 28, 2011, 21:41:31 pm »
Кажи малко повече за поведението на нещото, което си снимал. Може да е птица или нещо друго, с това качество само по снимка клони към нула разпознаването.

Неактивен why_not

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #974 -: Март 28, 2011, 21:46:31 pm »
Когато снимах там нямаше НИЩО !

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27