Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 483783 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Retardo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #210 -: Януари 20, 2009, 22:29:49 pm »
Интересно... вчера и аз го забелязах по тва време между 6 и 6 и 30 не съм сигурен точно колко.Явно по това време се виждат най често.

stiver

  • Гост
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #211 -: Януари 27, 2009, 19:05:28 pm »
Здравейте.

В Трявна: Шест НЛО, с големината на луната при пълнолуние, подредени в триъгълник правят сложна маневра и остър завой. Тук е подробното описание:

http://ufo-stiver.blogspot.com/
Какво мислите за това?  :)
« Последна редакция: Януари 27, 2009, 19:06:16 pm от stiver »

Неактивен ipsilan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #212 -: Януари 28, 2009, 00:51:39 am »
Живея в съседно градче и съм бил свидетел на подобна оранжева топка, движеща се по билото на хълмчето с бавна, но стабилна и постоянна скорост, на височина не повече от 100-ина метра. За пръв път, когато я видях, се очаровах от наситеното оранжево, което излъчва, със забележимо сияние, но стоях като омагьосан и не се сетих даже да снимам. А наблюдавах явлението около 20-ина минути. Часът беше около 04.00. Следващите ни "срещи"-може би още 3, бяха по-кратки, сякаш идваха, "гребваха"някаква информация и изчезваха, не светкавично, но определено по-бързо. Така, че напълно вярвам на почти съгражданина за случилото се. Малко съм учуден, че само веднъж е наблюдавал това. Разликата при мен е, че съм виждал само едно сияещо тяло. Но напълно отговарящо на описаните от него обекти. Последното ми наблюдение беше в края на лятото на 2008г.
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 01:57:48 am от Mirotvorec »
Животът е сън,смъртта е събуждане...

stiver

  • Гост
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #213 -: Януари 28, 2009, 13:56:48 pm »
Здравей, ipsilan.

Благодаря ти за отговора! Това, което разказваш е много интересно! Ще ти бъда благодарна ако ми отговориш на някои въпроси, когато имаш време и желание. Спомняш ли си горе-долу по кое време на годината (месец, сезон) си наблюдавал оранжевите сфери? Пишеш, че е било 4:00 - през деня или през нощта? Забелязвал ли си някакви други аномалии в района, странни паранормални явления, проблеми с електричеството, смущения в телевизията или радиото? Чувал ли си и за други хора от околността да разказват за подобни наблюдения или странности? И един последен въпрос (знам, много съм любопитна ;))Знаеш ли за някакви военни бази наблизо?

Интересно е, че наблюденията на подобни оранжеви сфери много зачестиха напоследък, в целия свят. Миналата година бяха масово наблюдавани в Англия, но властите някак си много бързо ги дескридитираха като традиционни китайски фенери, пускани по време на домашни тържества. Някои от тях може и да са били, но все още има много въпроси - пътя който фенерите могат да измината, скоростта им, височината на която летят, маневрите, които правят и т.н. Оранжевите сфери са наблюдавани често и в други страни в Европа и САЩ.

Наскоро излезе един много интересен документален филм за случай на наблюдение на такива сфери от няколко свидетели в Севрна Каролина и възможно отвличане от извънземни по същото време. Филмът е интересен и с това, че се проследява процеса за разследване на подобни случаи - интервютата със свидетелите, хипнотична регресия, психологически анализ, тест на лъжата и т.н. Препоръчвам ви го. На английски е, без субтитри. По-долу са линковете към 4те части.

И така... оранжеви сфери и в България. Хмммм....  ???

част 1 http://www.youtube.com/watch?v=KxVMwbbzzDU&fmt=18

част 2 http://www.youtube.com/watch?v=9otC1CrEq2s&fmt=18

част 3 http://www.youtube.com/watch?v=oTmybZEopVI&fmt=18

част 4 http://www.youtube.com/watch?v=Kw7A98lraEE&fmt=18


А! За малко да забравя. Smilоdon Fatalis е публикувал една много интересна снимка на икона изобразяваща Ной в Ноевия ковчег. Пише, че иконата е от Трявна. Виждал ли си я, знеш ли нещо за нея? Къде точно би могла да се намира според теб?

Ето линк към снимката:
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,344.msg73727.html#msg73727
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 13:57:32 pm от stiver »

Неактивен Шогун

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #214 -: Януари 28, 2009, 14:41:18 pm »
Здравйте, аз съм нов и не знам дали сте дискотирали НЛО-то в Несебър преди 2 години, но все пак ще ви споделя тази историика, така и така говорите за крагли обекти появяващи се тук и там.
Бачкам си аз на морето (2007 год.) и 1 приателка каза, че е видяла НЛО над Несебър (описва го като няколко огнени кълба които се движели заедно и после изчезнали). Тя работи там от много години и съм сигурен, че тези обекти не са самолети или някакви пиро ефекти или светлини(тя им е свикнала на тези светлини пак казвам работи от много години на това място). Цялата тази история става към края на лятото (ще ви излажа ако кажа дата). Не само тя ги беше видяла, а и доста други хора, даже после го даваха и по новините.
http://vbox7.com/play:357e85cf

Неактивен wolf4o

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #215 -: Януари 29, 2009, 00:33:02 am »
За наблюдателите на бавно преминаващ еденичен ярък(като звезда)обект в сумрачното вечерно небе:
Спокойно пичове- това което толкова наблюдавате не е извънземна инвазия, а просто преминаването на международната космическа станция.

"Поради големината на Международната космическа станция и особено голямата отразителна повърхност предложена от нейните слънчеви панели е възможно осъществяване на наблядението ѝ от Земята с невъоръжено око."

Повечко инфо:http://www.esa.int/esaCP/ESAWW4KE43D_FeatureWeek_0.html

« Последна редакция: Януари 29, 2009, 00:42:08 am от wolf4o »

Неактивен ipsilan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #216 -: Февруари 04, 2009, 13:38:34 pm »
stiver- това го наблюдавах, мисля в края на лятото ,терасата ми е постоянно отворена/значи е било топло, дори и в 04.00 сутринта/, не съм заБелязал никакви аномалии, а под него, в този район няма нищо, освен планина и имах чувството, че ако съм на билото и протегна ръка-ще го докосна, толкова ниско летеше. А че е "нисколетящ" сателит-абсурд, всяка вечер ги виждам, а ако толкова ниско и с такава скорост могат да летят-значи сме преодолели гравитацията вече... Следващите ми наблюдения са били все нощем-след полунощ, работата ми е такава, че лягам късно, но от известно време не съм го забелязвал, истина е, че и нямам толкова време. Даже първия път, когато беше шокиращо с красотата и странноста си, мислех да звънна на приятел в Габрово, да опита да го засече, защото отиде в тази посока. Но късния, необичаен час... Нито шум, нито каквито и да е аномалии, по въздух беше на около 800-1000м от мен и въпреки това ми се стори огромно. Приличаше на малко слънце.
« Последна редакция: Февруари 04, 2009, 23:46:19 pm от Mirotvorec »
Животът е сън,смъртта е събуждане...

Неактивен Brainbug

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #217 -: Февруари 05, 2009, 22:23:34 pm »
Здравейте! Това лято работех в един комплекс на плажа в с. Лозенец м/у Китен и Царево *южно черноморие. Предимно вечер работех и постоянно стояхме на плажа и станах свидетел на 3 феномена (2 единтични). Значи първите два: Преди падането на нощта около 20-20:30 2 поредни вечери забелязах 2 странни обекта приличащи на много ярки звезди, падащи от небето, но траекторията им беше все   едно падат във водата на няколко километра по-навътре в морето. Скороста беше видимо по-бавна от тази на падаща звезда, обектите видимо по-ярки и видимо "изгасваха" на доста малка височина това най-вероятно са били метеорити според мен. Другото което ми направи огромно впечатление е един много странен летящ обект, който видях една вечер около 3:00-3:30 вечерта. Беше средата на Август. Небето ясно виждаха се купища звезди (нормалната работа :D) обаче забелязах нещо странно видим обект под такава форма /\, но по сплескан от върховете.. цветът видимо не различих, но мисля че беше черен по краищата имаше жълти светлини. Обекта беше видимо голям поне колкото пътнически самолет летящ на много ниска височина. Впечатление ми направи, че се движише много бавно, скорост която само въртолет може да поддържа при такова движение. Първо помислих че ми се струва, но забелязах че звездите на фона му се скриват не беше нито облак нито нещо друго, което съм виждал досега следях траекторията му докато не се скри зад едни дървета. Повече не го видях, ако някой е виждал или чувал за нещо подобно да сподели, че ми е интересно.. ето доло-горе как изглеждаше:


cdms

  • Гост
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #218 -: Февруари 08, 2009, 12:18:34 pm »
Вчера вечерта около 20,45 часа имаше светещ обект над София. По-точно над ж.к.Сердика. Приблизителна височина 2000 метра. Светеща топка, подобно за зорницата, но по-голяма. Обектът седеше на едно място и не издаваше шум в продължение на 2-3 мин. След това изчезна. Светлината беше синкава, като от звезда, но много по-силна.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #219 -: Февруари 08, 2009, 21:54:22 pm »
Отново светещ в синьо обект над София, движи се бавно, видим дори през облаците.

Редакция- пелената стана твърде гъста, няма видимост  :(
« Последна редакция: Февруари 08, 2009, 21:57:36 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Brainbug

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #220 -: Февруари 09, 2009, 11:12:44 am »
абе какви са тия светещи сини обекти из цялата страна  :-\

Активен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #221 -: Март 09, 2009, 00:35:45 am »
Снимките са напрвени от Oknele на 07.03.09 вечерта в 21:43 и 21:44. Това е над София, снимал е с телефона си Nokia 6110 затова снимките са толкова качествени  :D

Неактивен foest

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #222 -: Март 30, 2009, 17:44:31 pm »
Здравейте!Нов съм в този форум и изчетох цялата статия и други теми също доста събудиха интерес в мен.Има много разнообразна информация и ви поздравявам за това че я доставяте в този форум.                       

Миналата година лятото бях на работа вечерта в гр.Стара Загора и бях излезнал в почивка навън.Беше приятно времето и говорех по телефона с приятелката ми като се бях подпрял на една стена и гледах на изток.Беше ясно часът около 20.00 и си гледах към небето и говорех с нея.По едно време на североизток(посока полигона Змеево)на средна височина над планината забелязах "пръскащи се светлини".Като от фойерверки.Все едно се разби самолет  ??? Светлините бяха ярко бели и "изгоряха" много бързо.Виждал съм много сигнални ракети и фойерверки,но това не беше такова.Нямаше звук.Казах на приятелката какво съм видял.Тя не ми повярва  :( На следващия ден нямаше никава информация в местната преса нито по радиото и телевизията.До ден днешен не мога да си обясня какво беше това.Яд ме е,че говорех по телефона и не можах да снимам.

Иначе много от описаните от съфорумисти светлини като точки,движещи се точки в небето в една посока и т.н.Моето мнение е че са или реактивни самолети(изтребители)или спътници(телевизионни,комуникационни,метеорологични и др.)За тези изброените само ако са с бяла светлина или близка до бялата. Това е от мен.Пожелавам добри срещи с странни обекти  ;)
.... And slowly, and surely They drew their plans against us

Неактивен krio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #223 -: Април 01, 2009, 18:02:12 pm »
Светещо тяло над София заснето от мен в 9 и 30 днес ! Обектът променяше формата си и се движеше доста стрнно . Снимките са доста мъгляви защото "нещото " се намираше на растояние поне 15 км. и нямах време да настроя фотоапарата . Съдеики по мащоба на къщите които се намират поне на 5 км от него, размерът му е бил повече от 20 м в диаметър ! Жалко че не бях подготвен и нямах по добра техника с хубав зуум . Жалко също, че не успях да заснема клипче . Незнам какво точно беше, но определено не е прожектор или фоервек - ако е прожектор то той нямаше да се движи така и освен това трябва да е с мошност поне 10 KW за да свети толкова силно, а звезди по това време не се виждат .
Качвам снимките без обработка !
По-късно ще кача изчистени от шумовете варианти и с оправен контраст

Неактивен krio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #224 -: Април 01, 2009, 18:04:26 pm »
това е с зум на апарата . Обектат е на фона на небето

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27