Автор Тема: Опитът за атентат срещу Ахмед Доган - истински или театрален?  (Прочетена 28927 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mixael

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
По принцип не е никак трудно да направиш подобно нападение. НСО и други охранителни фирми качеството им на работа е под всякаква критика. Разчитат  единствено на някакъв "авторитет" и си мислят че едва ли нещо ще се случи. Апатията по време на служба е много голяма. Човек с малко  наблюдателност ще забележи това на всякъде.
 Съобщиха от МВР че пистолета е бил с два хаосни патрона и един с технически пипер...демек газов. Това не може да те убие, а само стрес и сълзи.
Това не е атентат. Това е очевидно от  фактите.
На кой му е зор това да се случва?
ДПС. Сплотяване на партията, напрежение, страх пред чуждите делегати, широк отзвук в чужбина и  накърняване на България като етническо нетолерантна държава. На Лютви паша речта му беше готова. Когато биеха младежа се чуваше само турски и една псувня дето разбрах. От всички присъстващи само Лютви паша беше хладнокръвен...много ясно, негова инсценировка. Как така Бойко не се показа по телевизията? И никакъв коментар от него лично. Защо? Друг път го издирват на мобилния най малкото и за всяка простотия. 

Преди дни Израелски медии обявиха, че Българският външен министър е заявил,
че е установено участие на хизбула в атентата в Бургас. Това не е опровергано
или потвърдено от никой на ниво правителство. Най добрия начин да отклониш вниманието
от даден проблем, е като произведеш друга сензационна новина. И ето, службите го изфабрикуваха.


Стана много добре. Този дето  го пребиха...  мисля че са пропуснали да му обяснят тази подробност в плана.
Няма невъзможни неща, има недостатъчна воля за постигането им.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Mixael, ако се цели примерно накърняване на България като етническо нетолерантна държава няма логика нападателят да е турчин. Ако искат объркване сред хората що са избрали турчин за нападател? :unknown:

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
За колко ли пари е отнесло боя онова момче с пистолета...а Соколеца как се претъркули като таралеж хахах :D
Здраво намирисва цялата тази работа. По принцип Соколеца винаги се е славел с могъщ кортеж навсякъде и по всяко време.
А некадърниците от УБО, по-лесно би било да купят някой от тях, да пусне куршума в голямото чело на Соколеца. А Цвъцко видяхте ли го по ТВ-то като се обясняваше? И го наобградили една камара горили от УБО-то, зер някой профи шутър не може да му цъфне динята със снайпер от 1км... ???
Dreams are messages from the deep.

Неактивен anyone

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
 Mixael, този дето го пребиха, след една година ще си кара второто в тяхното семейство Ferary.
Такова нападение не може така лесно да се случи без "безочастието" на НСО. Все пак това
не е кой да е, а хидроинженера на БГ! Прав си това не е атентат!
На кой му е зор това да се случва? Ами в зората на демокрацията ДПС бе отсвирена  от конституцията на БГ! В България според конституцията не може да има партия на етническа основа!
Това бе променено след натиск от САЩ и се пръкна ДПС! Сега Доган си плаща дивидента към САЩ,
но и печели статуса на мъченик! Като се има в предвид спешната "покана"на премиера в Вашингтон,
и незнайно защо посещение на въшният ни министър в Израел, нещата добиват някаква окраска.
И двете визити бяха отразени мимоходом! А относно етническият мир : не Иван гръмна Доган,
а Октай гръмна Доган ! Иван се чуди: кво стаа там!!!!
« Последна редакция: Януари 20, 2013, 00:58:37 am от anyone »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Бе кво се занимавате с глупости.Пистолета,пълнителя,реакцията на "сокола".. Прах,дим и фойерверки!
Съмнявам се от 300 присъстващи,и 3-ма да са били наясно със сценката!
Цялата работа ми напомня тетрото на хамериканците с кулите близнаци!
Питанката е обаче,при нас кво се цели?
Гражданска война на етническа основа?
Определени територии мисля,ще си бъдат откъснати по един или друг начин.Со кротце со благо,или со сопа..Се тая.

Целта не е гражданска война на етническа основа - ако беше това целта, човека с пистолета щеше да е българин, а не турчин.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Целта не е гражданска война на етническа основа - ако беше това целта, човека с пистолета щеше да е българин, а не турчин.
Да.Днес и аз тва се замислих!Че ако искаха такова нещо,щяха да тигнат нагана у ръцете на българин.
Някакви идеи тогава?

За колко ли пари е отнесло боя онова момче с пистолета...а Соколеца как се претъркули като таралеж хахах :D
Здраво намирисва цялата тази работа. По принцип Соколеца винаги се е славел с могъщ кортеж навсякъде и по всяко време.
А некадърниците от УБО, по-лесно би било да купят някой от тях, да пусне куршума в голямото чело на Соколеца. А Цвъцко видяхте ли го по ТВ-то като се обясняваше? И го наобградили една камара горили от УБО-то, зер някой профи шутър не може да му цъфне динята със снайпер от 1км... ???
И тозя въпрос си зададох..И още докат се чудех колко ли парици са му броили,ми изникна в съзнанието първите 10 минути от филма"Шменти-капели"...Кадъра в пленарната зала и думите"Трябва да държим всички.Най-вече с компромати.Ако няма такива ще ги изфабрикуваме" :D
Та пишман атентатора може и просто да е държан на къс повод..Не е задължително да са му платили..

Неактивен Mixael

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Мисля че това е да се постигне съпричастност в редиците на ДПС. Така се сплотява една партия. От начало не се знаеше кой е "атентатора", дали е българин или някакъв друг, и с какви намерения. Очевидното в началото даде заряд за цялост, всички бяха на крака, викаха... Като се разбра кой е, и какъв е " атентатора" вече не е от значение. Защото се казаха силни думи против България преди да се разбере всичко. Това беше една емоционална бомба, която сплоти всички в залата. Така Лютви Местан  обедини ДПС. Дори и театър, емоцията остава във всички. Лесно, безопасно, с много шум.
Друг е въпроса, че този шум отклони обществото от обективност. Гледаме театър на ДПС.
Няма невъзможни неща, има недостатъчна воля за постигането им.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Днес на много от въпросите се получиха отговори. Позволих си да кача обаче по-пълен репортаж отбелязвайки няколко любопитни моменти: (оказа се, че дори интелигентни приятели са видели само супер орязани кратки репортажи по ТВ, представям си какво е в главата на обикновените хора)
<a href="http://www.youtube.com/v/Kobme35SCc4?version=3&amp;amp;hl=bg_BG" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/Kobme35SCc4?version=3&amp;amp;hl=bg_BG</a>
00:35 - близък поглед как млатят атентатор като боксова круша
00:47 - тук е интересен момент, когато бития извиква нещо към тълпата, след което яде още повече бой /някой ако може, нека каже дали разбира какво се казва/
1:50 - любезен 'делагат' започва да дърпа гащите на пишман-атентатора /дето се чудех и аз защо го прави/
1:58 - незнайно как, гореспоменатият делегат вади нож и го подава на човек на трибуната. Гледах момента около 20 пъти и всеки път все повече ми се струваше, че вади ножа от собственият си джоб, а не от задника на падналия

Още един поглед на досегашните факти:
1. Пистолета е купен няколко дни преди това, бил е с халостни патрони (според полицията 2 халостни и един с лют пипер)
2. Уж при ритането и боя се бил счупил пълнителя (дано да пази си гаранционната карта човека)
3. Нападателят бил искал само да гръмне сватбарски, та да обърне внимание на нередностите в партията  :lol:
4. За пръв път на такава конференция не е правена проверка за оръжие на входа
5. Имало уж и предсмъртно писмо в дома на атентатора
6. Веднага започнаха да се вадят факти от миналото на нападателя опитвайки се да го изкарат обикновен хулиган и криминален тип /най-забавно е как глоба за притежание на марихуана го направи веднага 'наркотрафикант', даже го обявиха за най-добрия приятел на някакъв, набеден за наркоразпространител/

И остава пак да се замислим, кому е това изгодно?

Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
00:47 - тук е интересен момент, когато бития извиква нещо към тълпата, след което яде още повече бой /някой ако може, нека каже дали разбира какво се казва/


Превежда се нещо като "Какво има?" или "Какво стана?"

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Само на мен ли ми се струва, че това момче е като под хипноза?  Ако в 00:47 от клипа наистина казва  "Какво има?" или "Какво стана?", то съмненията ми ще изчезнат категорично-жестокият побой в този момент го изважда от това състояние.
И още едни думи, казани от ОКТАЙ ЕМИНМЕХМЕДОВ, които, ако наистина ги е казал, потвърждават, че върху него е използвана една малко по-специална методика за контрол:
"БАТ ГОГО, КАРАТ МЕ ДА ПРАВЯ НЕЩО, КОЕТО НЕ ИСКАМ!"
По-вече можете да прочетете тук  http://afera.bg/mishena/35331.html
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Аз пък намерих кой филм са гледали режисьорите на този спектакъл  :lol:
<a href="http://www.youtube.com/v/Gv_ZtnhsuMg?hl=bg_BG&amp;amp;version=3" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/Gv_ZtnhsuMg?hl=bg_BG&amp;amp;version=3</a>

Иначе да Mirotvorec, точно това ми мина през ума като го видях в близък план, че изглежда като зомбиран, но пък след толкоз ритници в главата от толерантни демократи и либерали, всеки би изглеждал така.
От друга страна постъпката му лесно се обяснява точно със зомбиране и психопрограмиране.
(от друга страна, като прочетох в цитираната от теб статия името на ДС сътрудника Петко Симеонов, някак пак започнах да мисля, дали не е разработка на службите този псевдо атентат)
« Последна редакция: Януари 20, 2013, 23:29:04 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Единственото, което чух да казва, докато го млатеха, беше "ne oldu".
Dreams are messages from the deep.

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Единственото, което чух да казва, докато го млатеха, беше "ne oldu".

което е "какво стана"
« Последна редакция: Януари 20, 2013, 23:57:06 pm от karina »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Raw Deal, наистина май е това. Свалих даже клипчето и е малко по-ясно. Ама явно е нещо на турски.
Та някой да каже какво може да е. Въобще не ми звучи като "Какво има?" или "Какво стана?",  освен ако не се превежда така.
---
Благодаря Карина. Обаче и тези два израза се тълкуват различно.

Впрочем, ако не знаете той е брат на Метин Енимехмедов. Този дето спечели ферарито и после танцуваше в Бг търси талант.
---
Гуглето го преведе като Какво се случи.
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 00:02:29 am от kalan »

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Както и да ти звучи, превода си е точно това - "Какво има?"; "Какво стана?", а също така може да използва (преведе) като наеженото "Кво УЕ?". Зависи.
Какво излиза сега, и двамата братя са "пишманлии". Единия печели Ферари, което не пали (доколкото помня), а другия воден патлак, който не стреля. На кого да се смеем повече   :D  :D   ???
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 08:01:38 am от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27