Автор Тема: Щитовидна жлеза  (Прочетена 40846 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #15 -: Ноември 05, 2012, 19:52:15 pm »
Е пак си прав. Не уцелих правилната дума отново. И въпреки грешките които съм допускал в одухотворяването - ефект има.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #16 -: Ноември 05, 2012, 19:54:04 pm »
Да ви питам,  а с капки сребърна вода да е пробвал някой... Ясно е, че за вода иде реч

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #17 -: Ноември 05, 2012, 21:49:55 pm »
Здравей  del
Ами то има и бакър(червен,жена),злато(душа),дух(сребро). Ама ти не си ли това???И трябват ли ти заместители???
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #18 -: Ноември 05, 2012, 22:49:10 pm »
Според мен също опитай с хомеопатия.

Чела съм рецептата на Димков за възелчета на щитовидната жлеза, копирам е:
Цитат
Настъргва се тиква, като се използва парченце, колкото половин човешка длан.  Добавят се 3 с. л. зехтин. Сместа се поставя върху парче марля и се връзва с бинт/фиксира се/ около врата. Така се спи цяла нощ. Прави се около 2 месеца.
!!!Не гарантирам, че ще е ефикасно! Потърси хора, които са прилагали тази рецепта, за да разбереш имало ли е резултат!!!

Успех!
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #19 -: Ноември 05, 2012, 23:02:50 pm »
Като чета препоръките, нещата опират до детоксикация и след това организма сам се справя с проблема. Затова опитай и хидроколонотерапия. В Пловдив има два или три центъра за такава профилактика. Успехи! :hi:

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #20 -: Ноември 06, 2012, 09:23:02 am »
Здравей  del
Ами то има и бакър(червен,жена),злато(душа),дух(сребро). Ама ти не си ли това???И трябват ли ти заместители???
Живи и здрави. :hi:
Имаш право!

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #21 -: Ноември 06, 2012, 13:37:55 pm »
meander, това за програмираната вода сигурен ли си, че е точно така, както го пишеш?
Малко странно ми се струва да престоява една нощ водата и след това да се пие. Та нали през нощта са нисшите сили, тогава сънуваме и не винаги нещата са така позитивни.

Чела съм някъде за подобен метод, но чашата с вода се изхвърля на сутринта в мивката, така един вид се освобождаваме от негативните неща, които сме сънували през нощта.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #22 -: Ноември 06, 2012, 17:07:41 pm »
Здравей Iveta
Да сигурен съм, ако се прави точно както съм го написал(и от сърце).Не си мисли че ще напиша нещо което не съм го проверил и не съм получил  потвърждение и от други които го правят.Имам приятел който се върна с анемия от канада,и само здравия разум го е предпазил да се даде на докторите.След 6 месеца седим и  си пием по 0.5 домашна и са кикотим.Ходи и на изследвания,докторите са шашнати.И водата не е програмирана,а общуваш с нея.Правете разлика.
Живи и здрави. :hi:
П.с.Даже и за това че го написах тука, някои се опитаха да ме "поздравят"по тяхному,Ма нъц,имунната ми система им показа каде зимуват раците.
« Последна редакция: Ноември 06, 2012, 17:12:34 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #23 -: Ноември 06, 2012, 17:44:36 pm »
Аз си почнах от вчера. И още нищо не мога да кажа, но ми днес ми е едно такова готино и весело цял ден.

Иначе Ивета аз всяка вечер си имам шише вода до мен. Че се случва да ожаднявам. Ако нещо отрицателно попива в нея досега да съм се гътнала.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #24 -: Ноември 06, 2012, 19:10:00 pm »
pph, по принцип до около 10 мм възли не се оперират, но появата на възел е белег за възникващи проблеми и в други органи на тялото, тъй като щитовидната жлеза отговаря за образуването на хормони, които осигуряват жизнената дейност на всички органи и системи в тялото ни. Нарушенията в щитовидната жлеза предизвикват и други неприятни последици като се почне от липса на енергия, нарушена сърдечна дейност... до автоимунни заболявания, като алергии, витилиго...
Ако възелът не е злокачествен, нормализирайки обмяната на веществата, това автоматично влияе на щитовидната жлеза, възелът изчезва за около 5-6 месеца. 

Неактивен xнещо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #25 -: Ноември 07, 2012, 01:00:01 am »
И още една идея от мен.Напоследък ,все нещо ме провокира да не ми е конфортно,знаете,че всеки си има личните проблеми.Та ето какво започнах от самосебе си да мисля.Представям си че всяка регистрирана промяна в тялото и ума  ми е трансформационен процес.По този начин ,задавам в съзнанието си вероятността,промяната да е част от друга верига която има друга цел.
Всичко така или иначе е състояние,може би трябва само да ги осъзнаваме тези състояния и да им даваме някви адреси.
Според мен окултната техника с водата,прави точно това.
Номера е да си представим събитието,като нещо което съществува като жокер(подарък)от "страшното неизвестно".
Когато зададем намерение за позитивна промяна,би трябвало да задействаме,имуната система на съзнанието.
Това е теория,но съм сигурен ,че е реалност.Така или иначе неразположенията са програми които ни подтикват към нещо. :hi:
Също така ,ако случайно става въпрос за лимфни възли,съм бил с такива буци поне една година,сами се махнаха,не си спомням как. :hi:
« Последна редакция: Ноември 07, 2012, 01:16:02 am от xнещо »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #26 -: Ноември 07, 2012, 13:04:18 pm »
Е то е ясно, че емоционалното ни състояние влияе в/у физическото ни тяло. Колкото до щитовидната жлеза от лекари знам, че причините може да са много. Може да е генетично, от стрес, тежки химикали. Или от всичко по-малко.

Неактивен cveteto70

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #27 -: Ноември 25, 2012, 15:21:50 pm »
И на мен ми откриха възел на щитовидната.
Проследявам го веднъж годишно. Засега не расте, но вече много се отразява на цялото ми тяло. Имам задух стискане на гърлото-уморяемост и много килограми свалих изведнъж.
« Последна редакция: Ноември 25, 2012, 16:48:54 pm от Black Adder »

Неактивен elenabg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #28 -: Ноември 25, 2012, 22:08:57 pm »
За болести на щитовидната жлеза /по - специално за Хашимото/ добри отзиви има от практикуващите Техника за емоционална свобода. Повече информация потърси на сайта им /http://www.emozdrave.info/forum/
Аз съм използвала ТЕС за други цели и съм доволна от резултата. За щитовидната още не съм пробвала /имам хипофункция и пия хормони/.
meander, това за водата е интересно и бих искала да опитам, но в момента съм бременна и не знам дали може да го практикувам?

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #29 -: Ноември 26, 2012, 22:45:11 pm »
Хора, писнало ми е вече да пиша, но ще продължавам!
Всички болести се дължат на едно и също: не достатъчен прием на различни органични хранителни елементи: витамини, минерали, аминокиселини... Всяка една клетка има необходимост от тези елементи, за да се развива и функционира правилно. Ако са ви здрави клетките, здрави са и органите и целия организъм. Проумейте го най-после!
За 4-ри месеца може да се стопи възел (ако е мастен) с около 1 см. Само с правилните нутриенти. Има нова наука за медицината (но не и за човечеството), това че в БГ лекарите не желаят да се образоват, не означава, че не съществува. На запад вече дори ДАН лекарите се осъзнаха и прилагат и този начин, само в БГ пак ще открият топлата вода след 10 г.

Ендокринната система не е само щитовидна жлеза! Щом едната е тръгнала към разрушение, това оказва влияние и на другите, а от там и на целия организъм.
Означава, че много жизненоважни процеси в организма започват да се нарушават.

Един пример: витилиго. На пръв поглед нарушение на клетките на кожата. Да, но е съпътствано с нарушения в ендокринната система. Среща се и при хора с хашимото и при хора с кисти на яйчниците...? ...

« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 22:53:40 pm от Passiflora »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27