Автор Тема: Щитовидна жлеза  (Прочетена 40844 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Щитовидна жлеза
« -: Ноември 05, 2012, 00:41:39 am »
Здравейте, известни ли са някакви хомеопатични или алтернативни методи за лечение на възел в щетовидната жлеза или Thyroid nodule на английски?

Възела ми го откриха случайно при ехографичен преглед. Естествено докторите веднага се юрнаха в захлас да казват, че съм бил за операция (нали трябва да се цоцат пари от касата). Разрових се в интернет и разбрах, че над 80% от тези образования са доброкачествени и нямало смисъл от операции в такъв случай. Възела е с големина 1.1см

Пуснах си един тест на хормона TSH и всичко си беше в норми. А докторите мисля нямат 100% метод да кажат дали този възел е доброкачествен или не. Единствено след операция може да се каже, което е малко късно...

Някак си вътрешно го чувствам, че махането на този възел ще е грешка, защото може да махнат целия лоб и после цял живот на изкуствени хормони. За сега мисля просто да си правя рутинно изследване всяка година с ехограф и да си следя хормоните.

Защо реших да го споделя това тук? Защото тук са събрани повече хора отворени към алтернативния начин на лечение и против докторската/фармацевтична мафия.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2012, 00:53:20 am »
Може би е най-добре към хомеопат да се обърнеш.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2012, 06:20:08 am »
Поинтересувай се за гладуванията на др Емилова. По-скоро може и да говориш лично с нея, и да се запишеш в центъра и. Принципно образувания се махат с глад. Но си зависи от размер, фаза и тн. Но за тоя случай нямам идея дали работи тоя метод.
Моето предложение. Правиш 2 гладувания по 20-25 дена в рамките на 2-3 месеца, и след това отиваш да ти направят изследвания, за да видят има ли някаква положителна промяна.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2012, 06:55:23 am »
Точно с гладуване човек може да си докара един хубав хашимото. Така и аз като тинейджърче си го докарах наред с други фактори. И не един ендокринолог ми е казал, че при това заболяване гладуването е забранено.
Не съм си правила още ехография на жлезата. То е време вече иначе. Миналата година като ме опипа с ръка каза, че имам леки възелчета, но било нормално. Иначе още съм жива.
Хубаво е и ендокринолог до посетиш, но не един а няколко. Защото ми се е случвало за даден проблем да обиколя примерно 5 гинеколога докато намеря компетентен лекар.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2012, 08:43:28 am »
За гладуването. Хубаво е да се говори със специалист. При някой заболявания не е препоръчително, освен в 1-2-максимум 3 дни. при диабет, сърдечни заболявания, в крайни фази на някой заболявания не е добре.
И аз го практикувам, успешно ми помага при всякакви неразположения, използвам го, за да пренасоча енергията си в справяне с 'проблем', от какъвто и да е характер, защото според мен всеки дисбаланс води до отклонение, което се отразява на физическо ниво. Освен това в малки интервали, спомага организма сам да се настрои на вълна да усети точно от каква храна има нужда и колко, според случая.
Ето сайта на др. Димитър Пашкулев http://dpashkulev.info/, човека е изключителен. Може да се правят запитвания лично към него  през сайта. Ще се отзове. Наскоро му исках съвет за някой масла. Писа ми подробно. Лекар е, с дълбоки познания. Съвети за гладуване също от него, занимава се с билки от съвсем млад, в последствие с хомепатия и не е ТЪРГОВЕЦ, а ЛЕКАР.

Неактивен marmozana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2012, 09:39:18 am »
Изобщо не бързай да им хващаш вяра на докторите, че си за операция. Особено след като хормоните са ти ок. Аз също имам възел, от поне 5 години и съвета на ендокринолога беше да се следят хормоните веднъж годишно. Ако не ти създава някакви други проблеми не е нужно да правиш каквото и да било, според мен. Ако си от София, и искаш, мога да ти дам координатите на моя ендокринолог, много читав лекар е.
Благодаря ти, че замълча, въпреки, че нямаше какво да кажеш

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2012, 12:16:04 pm »

Някак си вътрешно го чувствам, че махането на този възел ще е грешка, защото може да махнат целия лоб и после цял живот на изкуствени хормони. За сега мисля просто да си правя рутинно изследване всяка година с ехограф и да си следя хормоните.

Защо реших да го споделя това тук? Защото тук са събрани повече хора отворени към алтернативния начин на лечение и против докторската/фармацевтична мафия.

Слушай си вътрешното чувство!
Ще ти разкажа и един случай с мой познат. Бяха му открили няколко възела от ляво на щитовидната жлеза. Човекът здрав прав, няма заболявания и оплаквания, но това лекарско откритие внесе такъв смут в съзнанието му че где човек срещнеше само за това говореше. Тръгна по доктори и по изследвания и всеки един му "даваше " своята диагноза, като основният съвет на лекарите бе че трябва обезателно да се направи биопсия на  възела и да бъде отстранен. Обиколи едни от най-добрите клиники в България, като от едната излезе със съмнителна диагноза, поставена от лекар "болеста на хочкин"......Най-накрая, някой го посъветвал да се консултира с някакъв професор от Плевен - специалист по раковите заболявания, който като му погледнал изследванията се хванал за главата и  възкликнал..... "Абе момче нищо ти няма...я отиди на зъболекар да нямаш някой скрит гранулом на зъба "......В много случаи в корените на зъбите се образуват грануломи(скрити) и кисти, които могат да доведат до образуването на възли около щитовидната жлеза.

Срещам го човекът след две години и го питам какво стана ...?.....оправи ли си възлите ?....Ами да - отговаря ми, гранулом беше....извадиха ми зъба и възлите от самосебе си изчезнаха.

Така че pph, ako нищо ти няма не им позволявай да си правят експерименти с теб. Също и един съвет от мен, ако си здрав да не допускаш да ти се вземе биопсия от възела - знам го от майка ми, която е медицинско лице и ми е разказвала ужасяващи последствия и усложнения  на здрави пациенти, които са позволили биопсия.

Неактивен marmozana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2012, 12:25:48 pm »
С две ръце подкрепям това, което е написал  Z-931 :hi:
Благодаря ти, че замълча, въпреки, че нямаше какво да кажеш

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2012, 16:26:27 pm »
Здравейте.
Бих ви препоръчал да си възстановите имунната система със  вода.Не ви трябват доктори.
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2012, 16:55:35 pm »
 Z-931, Ще посъветвам моя близка, силно притеснена, благодарение на информацията от теб. Благодаря ти!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #10 -: Ноември 05, 2012, 17:09:17 pm »
Meander, каква вода и колко?

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #11 -: Ноември 05, 2012, 17:50:27 pm »
Здравей kalan
Ляка е стар български. И принципа е одухотворяване,лично.Та:
Когато лягаш,да спиш(не зависимо по кое време) си наливаш 1/3 от водна чаша с вода.Докато я наливаш гледаш водата и мисленно се обръщаш към нея ,наливам си чиста и животворна вода.Оставящ чашата до една ръка разстояние от тебе.Сутринта като се облечеш изпиваш водата, като пак я гледаш и мисленно  пия чиста и животворна вода.През деня пак така си пиеш водата.До три месеца имунната ти система почва да работи и във тялото ти и във енергийното ти тяло и във аурата.
Имунната ти система изчиства всички чужди енергии от тебе независимо как са форматирани.(чисти даже и демони).
Показания=Почват сънища,трябва само да си свидетел и с нищо да не се съгласяваш,независимо кака е украсен съня.
Почва миризливо ако.
Възможно е след акото капки тъмна кръв(което е много добре).
Живи и здрави. :hi:
Ако имаш въпроси ,на лични.
« Последна редакция: Ноември 05, 2012, 18:17:04 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #12 -: Ноември 05, 2012, 18:30:42 pm »
Здравей Tangrata_
 :D
Цитат
Моето предложение. Правиш 2 гладувания по 20-25 дена в рамките на 2-3 месеца, и след това отиваш да ти направят изследвания, за да видят има ли някаква положителна промяна.
Моето предложение е, не е да гладуваш а да се напоиш с вода,е има чалъм.И тея работи ги изхвърляш като с пожарникарски маркуч,и то само за три дена.И е маде ин българия.
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #13 -: Ноември 05, 2012, 19:18:09 pm »
Казаното от meander, действа - аз съм го пробвал върху себе си. Само че в началото си пусках с пипетката по няколко капки кислородна вода и гледайки как се "разтварят" капките в чашата с вода си казвах заклинанията - чиста, животворна, оздравяваще, пречистваща вода и т.н. Е, после ми свърши кислородната вода и продължих само на чиста вода.  :)
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Щитовидна жлеза
« Отговор #14 -: Ноември 05, 2012, 19:30:24 pm »
Здравей Пурку
Това не е заклинание,а общуване(одухотворяване).А ние го можем !!!
Достатъчни са само двете,чиста и животворна.Иначе отиваш към насилие.А имаме и приказка -вода гази, жаден ходи !!!
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27