Автор Тема: Въпроси по Библията  (Прочетена 44595 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #60 -: Октомври 26, 2012, 23:28:37 pm »
Здравей.
Питах те защо е сменено летоброенето.А в нета има достатъчно инфо за писменноста,няма да ти го търся.

 :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #61 -: Октомври 26, 2012, 23:30:16 pm »
Здравей.
Питах те защо е сменено летоброенето.А нетс има достатъчно инфо за писменноста,няма да ти го търся.

 :hi:
Кое точно летоброене, има няколко? Например евреите са по лунен календар с 360 дни за година, затова кажи какво летоброене имаш предвид тогава.

Неактивен xнещо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #62 -: Октомври 26, 2012, 23:48:06 pm »
Според мен,не е важно кой е писал.Важно е какво разбираме.
Начи ,че информацията е многопластова там ,според мен е така.Не може да поднесем абстракция,и да очакваме всички да я усещат еднакво.Всякакъв вид писменост за мен се казва библия.Всичко що може да бъде написано.Някъв вербален синтез от намерения,разбирания и още нещо.Каквото и да бъде написано трябва да е библия.Затова май е книгата на книгите.
Сигурен съм че дори и да се спукаме от напъване ,не можем да надхвърлим себе си(за последното всъщност, не съм много сигурен 8)).Четейки библията,според мен разбираме единствено нашите най смели виждания.
Затова ако има истинска библия,тя не е написана с думи.
Ако ще вселенския разум да си топи перото в тъмната материя, и да пише пак ще разбрираме това в което вярваме.
Всеки свят си има библия.
Ако заради едните исторически сведения, вярваме че библията е неква кой знае каква истина....извинявайте археологията и библиотеките за кво са ни.
Истинската библия,ако има такава според мен е техника за многоизмерно писане.Факта ,че намираме сведения за нас в миналото,би трябвало да значи че реалността,не е нещо което да не може да се предвиди.Това познание според мен е възможно.
Когато една книга започне,тя трябва да завърши.Когато си написал началото,вече имаш намерения за края.По този начин те са знаели целия сценарии.Всеки който е преписвал истинската библия е знаел това.
Холограмното съзнание явно някой го владее.Затова,може би тази книга провокира толкова много.
Истинската библия е като истината,за да разбереш коя е ,сам трябва да стигнеш до извода.
В началото беше словото, и с това съзнанието започна да пита.Така се появява библията.
Всичко написано загатва за границите на нашите разбирания.
Думите сами загатват, че следващото ниво на тълкуване е в тълкуването им по различен начин.
Когато книгата свърши,значи че свършва и смисълът  на думите във вида в който ги познаваме.Всеки който чете" библията" ,не е стигнал до" края" на книгата.Смисъла е да затворим книгата,това искат да ни кажат.......Лудите в мен. :flag_of_truce:





















.







Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #63 -: Октомври 27, 2012, 00:16:58 am »
Ами няма да е много далеч, Митко, аз не бих се учудил ако съвпада с календара на Маите, но тука има много спекулация, но така или иначе изглежда, че навлизаме в последният етап. Той разбира се може да е доста дълъг за един човешки живот.
Аз съм чел доста езотерика, да ти кажа сега изучавам и другата гледна точка, мисля че и вие трябва да го направите и да прецените сами за себе си.
      Никога  няма  да  се  унищожи  дуалноста,  и  никакво  възкресение  на  мъртви  няма  да  има.   Да  светът  се  променя,  но  така е  от  как  свят  светува,  да  има  един  период  който  се  нарича  мрачното  средновековие,   когато  личната  хигиена  е  била  обявена  за  смъртен   грях  и  в  кралските  дворове  са  се  леели  реки  от  аромати  за  да  скрият  мърсотията.  Кажи  ми  кога  по  новото  летоброене  църквата  е  разрешила  къпането  и  строенето  на  бани?   Да  имало  е  период  когато  "великите"  умове  са  дискутирали  колко  дявола  може  да  се  съберат  върху  върха  на  иглата?  Да  сега  има  Сталин,  Хитлер,  Пол  Пот  и  други  сатрапи,  но  те  бледнеят  пред  това  което  е  извършила  църквата  в  името  на  Христос.  Кажи  ми   сине  мой  коя  част  от  библията  изпълнява  висшито  духовенство! 
      Библията  е  за  простосмъртните,  за  онова стадо  което  се  нарича  народ,  другите  така  наречените  единия  процент  са  над  библия  и  закон! 
      Да  светът  се  променя  от  унификация  към  индивидуалност  и  процеса  е  необратим!  Е,   това  не  се  харесва  на  доста  хора,  правят  се  доста  опити  да  се  създаде  нова  унифицираща  система,  (чипиране,  намаляване  на  популацията),  но  хората  са  като  тревата.  Виждал  ли  си  как  тревата  надига  асфалта? 
      Ако  сме  християни   трябва  да  се  върнем  към  извора!   Но  за  това  няма  да  ни  помогне  нито  библията  нито  църквата!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #64 -: Октомври 27, 2012, 00:20:30 am »
Мите, дуалността я има още в Битие, Глава 1:1, това обаче какво общо има с истината, това което казваш. Ти си чел  по-малко от мен Библията, и си гледал по-малко от мен хора които са я чели повече.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #65 -: Октомври 27, 2012, 00:37:03 am »
Мите, дуалността я има още в Битие, Глава 1:1, това обаче какво общо има с истината, това което казваш. Ти си чел  по-малко от мен Библията, и си гледал по-малко от мен хора които са я чели повече.
 
      Да  търсиш  истината  в  библията  не  е  лошо,  но  да  я  търсиш  само  там,  е  признак  за  липсата  на  самостоятелност!  Не  приемам  библията  като  единственият  источник  на  информация.  Всичко  което  налага  библията  и  църквата  е  унифициране,  а  това  време  свърши,  или  библията  ще  се  пренапише,  и  църквата  ще  се  промени  или  край  на  тази  религия!  Просто  КРАЙ 
     Как  го  виждаш  това  хората  да  се  променят,  а  в  същото  време  да  робуват  на  хилядолетни  догми! 
     Има  ли  запазено  нещо  писменно  за  Христос  и  къде  е  то  ако  има,  а  защо  няма  ако  наистина  няма? 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #66 -: Октомври 27, 2012, 00:44:45 am »
 
      Да  търсиш  истината  в  библията  не  е  лошо,  но  да  я  търсиш  само  там,  е  признак  за  липсата  на  самостоятелност!  Не  приемам  библията  като  единственият  источник  на  информация.  Всичко  което  налага  библията  и  църквата  е  унифициране,  а  това  време  свърши,  или  библията  ще  се  пренапише,  и  църквата  ще  се  промени  или  край  на  тази  религия!  Просто  КРАЙ 
     Как  го  виждаш  това  хората  да  се  променят,  а  в  същото  време  да  робуват  на  хилядолетни  догми! 
     Има  ли  запазено  нещо  писменно  за  Христос  и  къде  е  то  ако  има,  а  защо  няма  ако  наистина  няма? 
Има ли друг източник, който толкова добре да доказва сам себе си? Не казвам на 100%, защото аз не я познавам на 100%, но тя наистина в много важни отношения се доказва сама себе си, В които други известни книги това е така? Библията е много неразбираема на места, но може ли да се сравни по неразбираемост с други книги? Искам да науча за поне един който е минал и през езотериката и Библията и е избрал езотериката? Може и да има, трябва да има, но аз знам само за точно обратните случаи.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #67 -: Октомври 27, 2012, 02:22:53 am »
Ashaman - и аз преди време цитирах цели пасажи от библията и си мислех, че това е едва ли не някакъв върховен духовен авторитет. :D

библията, както и много други подобни религиозни книжки са правени от хора, не от Бог. Естествено настървените последователи казват, че видиш ли - библията може да е написана от различни хора, по различно време, но всички , които са писали отделните книги са били "боговдъхновени". :D

Ако започнеш да я четеш непредубедено и обективно, ще останеш втрещен - библията е съставена от:
 - 40% заплахи от вечни наказания за "греховете" - които генерират страх у миряните;
 - 40% целуване на задника на яхве, който няма НИЩО общо с истинският, абсолютен Бог и създател на Вселената - едно елементарно изследване на духовна тематика ще потвърди това;
 - 10% безсмислици, маловажни събития и откровени лъжи от чисто историческа и хронологична гледна точка;
 - 10% силно деформирана информация на символично ниво, която просто няма как да разбереш, ако не се интересуваш от езотерика.
А като "бонус" към горните се появяват и най-различни секти, които допълнително омазват цялата работа. :bad:
« Последна редакция: Октомври 27, 2012, 02:30:17 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #68 -: Октомври 27, 2012, 09:57:57 am »
Цитат
Искам да науча за поне един който е минал и през езотериката и Библията и е избрал езотериката?
Елифас Леви (на френски: Eliphas Lévi) е псевдоним на Алфонс Луи Констан, френски окултист и кабалист. Една от най-популярните и влиятелни личности в Западната езотерична традиция, често пъти наричан "баща на модерния окултизъм".
Елифас Леви е роден на 8 февруари 1810 г. в Париж. Завършва семинария и през 1835 г. е ръкоположен за дякон към Римокатолическата църква, но никога не практикува свещеническият си пост, а по-късно е отлъчен от Църквата. През 1852 г. се среща с полския философ Хьоне Вронски, който го запознава с Кабала. Година по-късно (1853) се среща в Лондон с английския писател Едуард Булвер-Литън, член на Розенкройцерския орден. Същата година започва да използва псевдонима си Елифас Леви. Близък приятел с Флора Тристан (баба на Пол Гоген), Оноре дьо Балзак, Александър Дюма и Виктор Юго. През 1855 г. излиза най-важното му съчинение "Догма и ритуал на висшата магия" ("Dogme et Rituel de la Haute Magie").
...
  Здравей, Ashaman
Елифас Леви винаги ме е впечатлявал. Има негово прекрасно изказване за Христос, което за съжаление не мога да намеря в интернет, ала е дори по-убедително от това на християнските проповедници, въпреки това Елифас Леви лично аз го ползвам, когато вниквам в значението на картите Таро, при сравнителна харектеристика, когато търся същността на даден символ, колкото и еретично да звучи.
   Самия Ориген, който се смята за един от отците на Християнството, макар и отлъчен от Църквата, звучи по-скоро езотерично.
Ала има и други автори, които се ползват от Християнството на един или др. етап и отново сякаш звучат като Апокрифни текствове. Напр. Сведенборг, умишлено слагам целия цитат за него:
Еманюел Сведенбори, Еманюел Сведбери) е шведски учен, философ, християнски мистик, и теолог.

Сведенборг има големи успехи като учен и изобретател. На 56-годишна възраст той навлиза в религиозния етап от своя живот, в който започва да твърди, че изпитва видения и съновидения. Според последователите му това води до духовно пробуждане, където той усещал, че бил определен от Бог да пише небесни доктрини, основани на реформираното християнство. Твърди, че Господ отворил очите му, тъй че чрез тях той можел спокойно да посещава небето и ада, да разговаря с ангели, дяволи и други духове. Също заявява, че преживял Второто пришествие на Иисус Христос, който било духовно, а не материално. През останалите 28 години от живота си Сведенборг пише и публикува 18 теологични творби, от който най-известна е "Небе и ад" (1758), както и няколко непубликувани теологични труда.

Тези творби на Сведенборг предизвикали ред отзиви. Към края на неговия живот в Англия и Швеция се формирали малки групи читатели, изучаващи истината, която виждали в неговите учения, а няколко поети и писатели, сред които Уилям Блейк, Аугуст Стриндберг, Шарл Бодлер, Балзак, Уилям Бътлър Йейтс и Карл Юнг са повлияни от него. Прочутият психолог и философ Уилям Джеймс, също е последовател на неговото учение.

Обратното, един от най-видните шведски автори от времето на Сведенборг - Йохан Хенрик Келгрен, нарича Сведенборг "просто глупак", мнение споделяно и от държавната върхушка. Други го смятат за шизофреник. През 1768 г. в Швеция е предприето разследване от Лутеранската църква за ерес срещу трудовете на Сведенборг и срещу двама човека, който разпространяват тези идеи. Имануел Кант, който първоначално се отзовава положително за Сведенборг, по-късно написва и отпечатва остро критичен трактат срещу него.

250 години след смъртта на Сведенборг съществуват различни интерпретации на неговата теология (например: "Църква на Сведенборг"), а самият той е анализиран в биографични и психологични трудове.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #69 -: Октомври 27, 2012, 10:52:46 am »
 
      Да  търсиш  истината  в  библията  не  е  лошо,  но  да  я  търсиш  само  там,  е  признак  за  липсата  на  самостоятелност!  Не  приемам  библията  като  единственият  источник  на  информация.  Всичко  което  налага  библията  и  църквата  е  унифициране,  а  това  време  свърши,  или  библията  ще  се  пренапише,  и  църквата  ще  се  промени  или  край  на  тази  религия!  Просто  КРАЙ 
     Как  го  виждаш  това  хората  да  се  променят,  а  в  същото  време  да  робуват  на  хилядолетни  догми! 
     Има  ли  запазено  нещо  писменно  за  Христос  и  къде  е  то  ако  има,  а  защо  няма  ако  наистина  няма?
   Във връзка с казаното от теб, споделям, че отношението на Църквата ако се разглежда исторически, то това е дълга работа, резултата е виден, ала и той е плод на парадокси, за което има пръст Властта, а не Христос, дори не идеите, които са изказани от църковните дейци, не и написаното в Библията, защото който има очи и уши... а по-точно от ръководната власт на Църквата, която е винаги в унисон с властимащите. И затова Иисус е казал: "Отдайте  кесаревото Кесарю, Божието Богу". Тези думи ги разбирам не само в тълкуванието дадено ни с вековете. Разбирам го като да се науча да отделям кое от къде идва,  да знам кой кой е. И ако кесаря се е намесил в църквата, която твърди че е тяло на Бога,  наистина няма как да иска да му отдам своя дан като на Бог, защото е видно че не е Бог... Не може царя да е гол и да казваме, че е облечен от Божите одежди на Благостта, при условие, че стъпва върху човешки жертви, в името на Бога,  за да стигне до трона си. Така, че за мен думите Христови са достатъчно ясни, за да знам на какво и на кого да вярвам.
  А и сам Иисус за написаното в светите писания казва, че е дошъл за да ги изпълни. Казва обаче:"
 "...защото делата, които Отец Ми е дал да извърша, самите дела, които върша, свидетелствуват за Мене, че Отец Ме е пратил.
5:37 И Отец, Който Ме е пратил, Той свидетелствува за Мене. Нито гласа Му сте чули някога, нито образа Му сте видели.
5:38 И нямате Неговото слово постоянно в себе си, защото не вярвате Този, Когото Той е пратил.
5:39 Вие изследвате писанията, понеже мислите, че в тях имате вечен живот, и те са, които свидетелствуват за Мене,
5:40 и пак не искате да дойдете при Мене, за да имате живот.

5:41 От човеци слава не приемам;
5:42 но зная, че вие нямате в себе си любов към Бога.
5:43 Аз дойдох в името на Отца Си, и не Ме приемате; ако дойде друг в свое име, него ще приемете.
5:44 Как можете да повярвате вие, които приемате слава един от друг, а не търсите славата, която е от единия Бог.
5:45 Не мислете, че аз ще ви обвиня пред Отца; има един, който ви обвинява - Моисей, на когото вие се облягате.
5:46 Защото, ако вярвахте Моисея, повярвали бихте и Мене; понеже той за Мене писа.
5:47 Но ако не вярвате неговите писания, как ще повярвате Моите думи?"
        Идеята, че човека се обляга на писанията и Мойсей вече определят и резултата, защото и сам Христос им говори на същите човеци думите, които би следвало да са разчели, ала те не припознават думите му в писанията. За тях Христос си остава чужд.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #70 -: Октомври 27, 2012, 19:26:07 pm »
       Дел,
       Писал  съм,  за  отношението  си  към  църквата,  за  отношението  си  към  редактираната  библия,  за  Христос,  за  езотериката  и  науката  в  определяне  на  ценностите  в  мирознанието. Истината  е  в  пресечната  точка  на  религия,  езотерика  и  наука.     Това  е  моя  позиция  и  не  смятам  да  отстъпвам  от  нея!
      ООД - Църквата  е  скрила  истинското  учение  на  Христос.   
      Библията  обслужва  интересите  на  църквата. 
      Христос  е  морална  норма  на  живот,   за  съжаление  непостижима  в  своята  простота  на  битието  и  високи  духовни  изисквания. 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #71 -: Октомври 27, 2012, 21:26:09 pm »
Истината  е  в  пресечната  точка  на  религия,  езотерика  и  наука. 

mitko, ще си позволя да не се съглася с теб. Не толкова във връзка с вижданията ти, колкото с формулировката на изречението. (понеже си падам по ясните формулировки). Изхождам от това, че думата езотеризъм означава вътрешно познание, някакво познание което е само за някои, не за всички. И науката и религията са познание. От тази гледна точка Езотерика има и в религията и в науката.
Пред хората се дава редактираната библия, но без езотеричната част от която те биха израстнали духовно.
Пред хората се дават технологии, но само онези технологии, които ги правят все по-зависими. Онези другите технологии (езотеричната част) от които биха станали независими се потулват старателно.

Аз бих го казал така - Истината е в обединяването на цялостното познание на науката и религията.
Истината е в обединяване на цялостното материално и нематериално познание

За съжаление, колко много път има още да извървим? Че ние още се борим с манипулациите и фалшификациите в религията ...еми кога ще борим манипулациите и фалшификациите в науката? Имаме религия отричаща науката и наука отричаща религията - пълна шизофрения. Хора поробени от псевдо-наука и хора поробени от псевдо-религия. Трябва да извървим пътя, когато един ден ще разкрием езотеричното познание и в религията и в науката и това нещо ще го обединим ...колко поколения трябва да минат? :(
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #72 -: Октомври 27, 2012, 21:29:31 pm »
Ashaman - и аз преди време цитирах цели пасажи от библията и си мислех, че това е едва ли не някакъв върховен духовен авторитет. :D

библията, както и много други подобни религиозни книжки са правени от хора, не от Бог. Естествено настървените последователи казват, че видиш ли - библията може да е написана от различни хора, по различно време, но всички , които са писали отделните книги са били "боговдъхновени". :D

Ако започнеш да я четеш непредубедено и обективно, ще останеш втрещен - библията е съставена от:
 - 40% заплахи от вечни наказания за "греховете" - които генерират страх у миряните;
 - 40% целуване на задника на яхве, който няма НИЩО общо с истинският, абсолютен Бог и създател на Вселената - едно елементарно изследване на духовна тематика ще потвърди това;
 - 10% безсмислици, маловажни събития и откровени лъжи от чисто историческа и хронологична гледна точка;
 - 10% силно деформирана информация на символично ниво, която просто няма как да разбереш, ако не се интересуваш от езотерика.
А като "бонус" към горните се появяват и най-различни секти, които допълнително омазват цялата работа. :bad:
Библията е много по сложно четиво, отколкото някога са разяснили деноминации, официални църкви или знаещи. Ако ти си е отказал това е защото човек така написана не може да я разбере добре. Защото Библията е много повече и много по-тайна, отколкото признават тези които я четат. Тя е пълна със алюзии и преносен смисъл, но същевременно и със буквален смисъл. Не е малка книга и всеки ред има значение.
Там връзките са така разхвърляни и някои не са толкова явни, че е трудно да се откриват из и без това огромният материал.
Не е по човешките ни сили явно да я разберем.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #73 -: Октомври 27, 2012, 21:48:01 pm »
Ashaman - в продължение на 1 година много усилено се интересувах от всякакви информации, свързани с библията, колкото се може по-оригинални версии и т.н. и единственият довод (от цялото официално християнство в най-"изчистен" вид), на който се натъквах постоянно, е че видиш ли - ние сме "супер-грешни" и ще отидем в ада, ако час по-скоро не приемем Исус за спасител и не се разкаяме за "греховете" си. ::)

Ще ти кажа нещо - Пътят на Духът, и изобщо на хората - е индивидуален. Всякакви такива "спасения" наготово, принудени от външни източници и то чрез заплахи - противоречат на цялата концепция за духовната еволюция, на принципа на личната отговорност и на свободната воля на човека, и нямат нищо общо с истинската Любов, за която религиите имат такива големи претенции да "познават" и която постоянно изопачават.

Тук трябва да благодаря на константинка, mitko, karutzar и другите :hi:, които ми помогнаха да се оттърва от безсмисленото и неоснователно чувство за вина и погрешни разбирания, с които бях останал след толкова изследвания на християнството като религия.

Сега възприемам библията като нищо повече от художествена литература, съдържаща много малка доза истина и доста голяма доза лъжи, манипулации и откровени глупости. Защото това е реалността.
« Последна редакция: Октомври 27, 2012, 22:09:36 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #74 -: Октомври 27, 2012, 22:36:59 pm »
mitko, ще си позволя да не се съглася с теб. Не толкова във връзка с вижданията ти, колкото с формулировката на изречението. (понеже си падам по ясните формулировки). Изхождам от това, че думата езотеризъм означава вътрешно познание, някакво познание което е само за някои, не за всички. И науката и религията са познание. От тази гледна точка Езотерика има и в религията и в науката.
Пред хората се дава редактираната библия, но без езотеричната част от която те биха израстнали духовно.
Пред хората се дават технологии, но само онези технологии, които ги правят все по-зависими. Онези другите технологии (езотеричната част) от които биха станали независими се потулват старателно.

Аз бих го казал така - Истината е в обединяването на цялостното познание на науката и религията.
Истината е в обединяване на цялостното материално и нематериално познание

За съжаление, колко много път има още да извървим? Че ние още се борим с манипулациите и фалшификациите в религията ...еми кога ще борим манипулациите и фалшификациите в науката? Имаме религия отричаща науката и наука отричаща религията - пълна шизофрения. Хора поробени от псевдо-наука и хора поробени от псевдо-религия. Трябва да извървим пътя, когато един ден ще разкрием езотеричното познание и в религията и в науката и това нещо ще го обединим ...колко поколения трябва да минат? :(
   
      Пурку,
      Извинявам  се  за  неясната  формулировка  и  някои  правописти  грешки  даже,  за  свое  оправдание  ще  кажа,  че  граматика  и  строеж  на  изречението  съм  изучавал  преди  повече  от  45години. 
     Напълно  съм  съгласен  с  твоята  формулировка,  тя  да  не  противоречи  на  моите  виждания.   и  е  по  добре  формулирана! 
     Грешиш  само  в  твърдението  си,  че  езотериката  е  само  за  избрани!   Щом  аз  го  мога  може  го  всеки!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27