Автор Тема: Въпроси по Библията  (Прочетена 44596 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #45 -: Октомври 26, 2012, 13:10:39 pm »
Всички тези цитати са си точно това, което изглеждат и на пръв поглед за всеки непредубеден читател. Двусмислици и противоречия, подлежащи на широк спектър от интерпретации, поставени с цел - всеки да намери по нещо за себе си. Там където ти виждаш едно, други могат да открият второ, трети - трето и т.н. и т.н. И тук идва уловката. Всеки е доволен, всеки е прав за себе си! Имаш добро - имаш зло. Имаш морал - имаш антиморал. Имаш наука – нямаш наука. Имаш исторически факти – нямаш исторически факти. Имаш духовност – имаш материализъм. Имаш Божието слово – имаш словото на човека. Имаш истина – имаш и заблуда... Да ти звучи познато? А замислял ли си се някога, защо тази религия има толкова много деноминации? Смятам, че и сам можеш да се досетиш. В някои други теми тук, се говори за нещо наречено “mind control”. Изнася се всякаква информация за всякакви проекти като “МК Ултра”, “Монарх” и други тем подобни работи... отпреди 50-60 години. Изнасят се и редица простички примери за методите на манипулация използвани от същите тези програми. Познавате термини като “програмиранане”, “травма” и “дисоциация”, нали?  Виждате тези неща отпреди няколко десетилетия, разбирате ги прекрасно, знаете основните принципи на “играта”, съгласни сте със всичко и разбира се, нямате нищо против цялата тази информация... но, не виждате паралелите със собствената си “програма”! Програма съществуваща не от половин век, а от цели 2000 години!
...
Тази наглед “объркваща” книжка е едно от най добрите /ако не и най-доброто/ оръжие за масово поразяване /контрол/ на човешкото съзнание което някога съм виждал.

А сега, обратно към твоя случай, господин bogoizbrania /доста показателен псевдоним/. Очаквах подобна емоционална реакция придружена с подходяща доза лични нападки и квалификации. Този досущ комсомолски плам, също ми е добре познат. Само не знаех от кой “верващ” първо ще дойде. Но, няма лошо. Тия работи са типични за почти всеки “смирен христянин” въднъж щом вярата му бъде поставена под съмнение. /После да не се чудите, защо не съм религиозен./ И направо ти благодаря за прекрасната демонстрация на ползата и вредата от твоята любима религия. За това си има и подходяща  диагноза... но, тук тегля черта преди да са ме припознали с теб... а това би било истинска издънка!
 
PUSHER, Привет.
Говориш за емоционална реакция. Няма как човек да говори за нещо, което не познава нали?
Говориш за Контрол над ума, мога ли да приема, че знаеш какво представлява контролът над ума, щом говориш по тази тема? И щом говориш за ума, да разбирам ли че ума е от значение за теб? Със сигурност да. Ума успешно борави с емоцията, когато обижда, ала ако например "богоизбрания" е с диагноза, да разбирам ли, че ума му е засегнат? Би следвало ако се засяга на обидите. Би следвало и ако поставя емоциите си да се водят от умствените заключения, защото именно ума диктува какво отношение да имаме към мнението на другите към нас. Именно и за това чрез ума се контролира човека. Ала ако човек не се вълнува от обидата, както и от похвалата, каква полза за такъв човек да бъде контролиран. Човек има повече от ума, не разбираш ли. По добре с диагноза, ала познал истината, отколкото "нормален" под похлупака на илюзиите, а ума се съгласява с илюзиите...
Ти се засягаш емоционално, значи и може лесно да бъдеш контролиран. Ти обиждаш, значи си обидчив. Човек изразява това, което е. Човек може да свидетелства само за това, което е. Обидчивия за обидата, както и да предизвиква обида. Цялостния не отделя ума, той е всеприсъстващ, центриран, това което вижда го поставя над ума, той не се вълнува от знанието за зло и добро, "вижда" отвъд представите, и да го тровиш, обичайните последствия няма да ги има. Такъв човек Бог му се е открил, не можеш го изкуши с обида или похвала, нито ще предизвикаш противодействие, самото това би нарушило баланса, а от там и контрола е осъществим, защото дисбаланса води до разкъсване на цялото, човек поради натрапената отлика между предизвиканото емоционално въздействие с наложената представа губи "себе си", т.е през ума минава наложената представа, а инак чувството бива подтиснато, за да бъде приета представата, а нали това бе целта на контрола...., по-добре да изглежда човек "смахнат"според човешките представи, ала да е свободен, защото позналия истината пребивава в Бог и Бог е негово убежище, /тоест пребъдва в центъра, което го прави безпристрастен, не безчувствен, напротив способен е на пламенност, ала тя е тиха и постоянна, кротка и смирена, а проявата и е като храна за душата, като пояс, който го опасва. /за такъв вълненията, които представите пораждат,  не представляват заплаха, също и контролът над такъв човек е неосъществим, защото няма как да внедриш у него представа, той нито я приема нито я отхвърля. Богоизбрания е открит за Бога инак как Бог ще го избере. Този, който има нужда да се скрие в сянката си, страни от Бога, наистина за него няма начин да е богоизбран, дори и да е призван...
PUSHER, представите за добро и зло къде са в следните цитати? За да е по-точен въпроса ми, анализирай ми понятието "деноминация" в духа на следните цитати?
                                                                 Марк ГЛАВА 7./ 15. "нищо, което влиза в човека отвън, не може го оскверни; но което излиза от него, то осквернява човека."
                                                                 Матей ГЛАВА 6./ "21. защото, дето е съкровището ви, там ще бъде и сърцето ви.
22. Светило за тялото е окото. Затова, ако твоето око бъде чисто, и цялото твое тяло ще бъде светло;
23. ако пък твоето око бъде лукаво, цялото твое тяло ще бъде тъмно. И тъй, ако светлината, що е в тебе, е тъмнина, то колко ли голяма ще е тъмнината?
"
                                                                 Матей ГЛАВА 7./
4. "Или, как ще кажеш брату си: чакай, да извадя сламката от окото ти; а пък на, в твоето око има греда!
5. Лицемерецо, извади първом гредата от окото си, и тогава ще видиш, как да извадиш" сламката от окото на брата си.
12. "Прочее, всичко, което искате да правят вам човеците, същото правете и вие тям; защото това е законът и пророците."

                                                                 Матей ГЛАВА 5./
22. "Аз пък ви казвам, че всеки, който се гневи на брата си без причина, виновен ще бъде пред съда, а който каже на брата си: "рака"*( Празноглав, смахнат), виновен ще бъде пред синедриона*; а който пък каже: "безумнико", виновен ще бъде за геената огнена."
43." Слушали сте, че бе казано: "обичай ближния си, и мрази врага си".
44. Аз пък ви казвам: обичайте враговете си, благославяйте ония, които ви проклинат, добро правете на ония, които ви мразят, и молете се за ония, които ви обиждат и гонят, 45. за да бъдете синове на вашия Отец Небесен; защото Той оставя Своето слънце да грее над лоши и добри, и праща дъжд на праведни и неправедни."


                                                               
 
« Последна редакция: Октомври 26, 2012, 13:23:28 pm от del »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #46 -: Октомври 26, 2012, 15:08:02 pm »
А сега, затягайте гайките, стъпвайте здраво на земята, и минимум 3 седмици без Еленко и Джизъс и за тримата / fishbone, Пурку и bogoizbrania/ :D

Нищо чудно, че в ментално отношение, човечеството не е мръднало и на сантиметър от 2-3 хилядолетия насам! 8)


Авее какъв Еленко та е зогинил вееее...Кукуриго. Я марш, да ти сменят лекарствата. За ментални мърдания ша ми говори.

Преди да отидеш оабаче си запиши мантричката за всеки случай. :D
“Вчера в детската градина ток удари двама-трима
Две дечица веселушки светят като крушки.”

« Последна редакция: Октомври 26, 2012, 15:38:58 pm от fishbone »

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #47 -: Октомври 26, 2012, 15:50:07 pm »
Щом се почне и с цитати от библията, работата става дебела. :D
Бъди Слънце!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #48 -: Октомври 26, 2012, 19:12:15 pm »
Да приемем, че съм съгласен с написаното във Второзаконие 18:10-11, но остава един малък проблем. Ако астрологията и споменатете в цитата субекти наистина са заклеймени от библията, тогава как да разбирам следните пасажи:

Битие 1:14
И Бог каза: Да има светлина на небесния простор, за да разделят деня от нощта; служат за знаци и за показване времената, дните, годините;

Битие 37:9
А той видя и друг сън и го разказа на братята си, казвайки: Ето, видях още един сън, че слънцето и луната и единадесет звезди ми се поклониха.

Съдии 5:20
От небето воюваха; Звездите от пътищата си воюваха против Сисара.

Йов 38:31-33
Ти ли връзваш връзките на Плеадите, Или развързваш въжетата на Ориона?

Извеждаш ли Мазарот/неустановено съзвездие или зодиакалните съзвездия като цяло/ на времето му? Или управляваш ли Мечката с малките й?

Познаваш ли законите на небето? Установяваш ли неговото владичество върху земята?

Псалми 147:4
Изброява числото на звездите. Нарича ги всички по име.

Лука 21:25
И ще станат знамения в слънцето, в луната и в звездите, а по земята бедствие на народите, като ще бъдат в недоумение, поради бучението на морето и вълните.

1 Коринтяни 15:40-41
Има и небесни тела и земни тела, друга е, обаче, славата на небесните, друга на земните.

Друг е блясъкът на слънцето, друг на луната и друг блясъкът на звездите; па и звезда от звезда се различава по блясъка.

Най хубавото съм го оставил за накрая...

Матей 2:1-2
А когато се роди Исус във Витлеем Юдейски, в дните на цар Ирода, ето, мъдреци от изток пристигнаха в Ерусалим.

И казаха: Къде е Юдейският цар, който се е родил? Защото видяхме звездата Му на изток, и дойдохме да Му се поклоним.

А какво трябва да направя с: ходещите по вода, правещите от водата вино, връщащите мъртвите към живот или хранещите народа с 5 хляба и две риби? О да, те бяха "божии синове" нали? Значи няма проблем, всичко им е простено!   
 
Започват ли да се изясняват нещата или да продължаваме с примерите по други далеч по-деликатни библейски въпроси?


Изгледай лекцията на Уолтър Фейт за Откровението на Йоан и някои други неща.
Днес ми стана ясно, че Библията е Книгата дадена на хората населяващи планетата Земя, за тяхното спасение. Поне така ми хрумна на мен. И спасението не е просто имагинерно сливане с Абсолюта, А съществуване в другият Свят - Небето, заедно с ангелите. А планетата Земя, ще бъде обновена.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #49 -: Октомври 26, 2012, 19:17:44 pm »
Изгледай лекцията на Уолтър Фейт за Откровението на Йоан и някои други неща.
Днес ми стана ясно, че Библията е Книгата дадена на хората населяващи планетата Земя, за тяхното спасение. Поне така ми хрумна на мен. И спасението не е просто имагинерно сливане с Абсолюта, А съществуване в другият Свят - Небето, заедно с ангелите. А планетата Земя, ще бъде обновена.
И от кой ни е дадена тая книга?Кой е преценил,че имаме нужда от спасение,от какво е трябвало да бъдем спасени?И..ъъ...смея ли да питам,кой е авторът на туй литературно произведение?

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #50 -: Октомври 26, 2012, 19:25:06 pm »
Здравейте.
Чай да кротна библиолюбителите.
Тая книга на колко години е???Ако имаш план, за който е нужно много  време как ще го опазиш,без да те разкрият??? Кои от вас (библиолюбителите) е чул господ какво е казал???Защо библията е писана от хора, а не от Бог,нима е неграмотен??? Ако не ви стига, имам още въпроси,М?
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #51 -: Октомври 26, 2012, 19:27:15 pm »
И от кой ни е дадена тая книга?Кой е преценил,че имаме нужда от спасение,от какво е трябвало да бъдем спасени?И..ъъ...смея ли да питам,кой е авторът на туй литературно произведение?
А бе остави го, той Ashmann нещо изглежда се е объркал здраво :D
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #52 -: Октомври 26, 2012, 20:38:31 pm »
Днес ми стана ясно, че Библията е Книгата дадена на хората населяващи планетата Земя, за тяхното спасение. Поне така ми хрумна на мен. И спасението не е просто имагинерно сливане с Абсолюта, А съществуване в другият Свят - Небето, заедно с ангелите. А планетата Земя, ще бъде обновена.
    Боже,  какво  прозрение!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #53 -: Октомври 26, 2012, 21:10:04 pm »
    Боже,  какво  прозрение!
Ами така е по Библията, Виж лекцията на д-р Уолтър Фейт, хубавото е, че с цитати от самата Книга доказва тезите си. Ти разбира се, може да не признаваш библията, но аз ви препоръчах да изгледате това видео и да видите какво точно казва Библията, за Второто Пришествие и края на Света.
Ще преразкажа края заради теб и други , защото знам, че ако някой изобщо реши да го гледа, може да го спре в първите 2 минути, когато автора отправя молитва към Бог, но след тях започва конкретно изследване на Библията по въпроса за Края на Света.
При появата на Христос, при първото възкресение всеки в Христос, умрял или жив, ще получи вечен живот в другият Свят, защото планетата Земя и всички извън Христос, ще умрат тук при обновяването и. Само не съм си доизяснил въпроса какво става с мъртвите, тези които са вън от Христос, защото има и второ възкресение.
Разбирате ли, това не е толкова далеч от ню ейдж пропагандата за преминаване на друго ниво, но е истина покрита с лъжи и е променена от тях. Наистина, сред жителите, мъртви или живи на планетата Земя, ще има вечен живот, преминаване на друго ниво, но не за всички.
Аз съм имал преживяване извън тялото - спонтанно и съм и чел за много случаи за подобно прежияване по далеч стигнали. Без да включвам белетристиката, а само документирани случаи. Но те стигат до светлината и тунела, след нея се връщат при Бог, където спят.
Затова може би в Библията е забранено да се викат духове на умрели хора. Защото те спят.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #54 -: Октомври 26, 2012, 21:18:35 pm »
При появата на Христос, при първото възкресение всеки в Христос, умрял или жив, ще получи вечен живот в другият Свят, защото планетата Земя и всички извън Христос, ще умрат тук при обновяването и. Само не съм си доизяснил въпроса какво става с мъртвите, тези които са вън от Христос, защото има и второ възкресение.
Разбирате ли, това не е толкова далеч от ню ейдж пропагандата за преминаване на друго ниво, но е истина покрита с лъжи и е променена от тях. Наистина, сред жителите, мъртви или живи на планетата Земя, ще има вечен живот, преминаване на друго ниво, но не за всички.
Аз съм имал преживяване извън тялото - спонтанно и съм и чел за много случаи за подобно прежияване по далеч стигнали. Без да включвам белетристиката, а само документирани случаи. Но те стигат до светлината и тунела, след нея се връщат при Бог, където спят.
Затова може би в Библията е забранено да се викат духове на умрели хора. Защото те спят.
   
       2000 години  чакаме  това  възкресение,  я  да  уточним  датата!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #55 -: Октомври 26, 2012, 21:29:57 pm »
   
       2000 години  чакаме  това  възкресение,  я  да  уточним  датата!
Ами няма да е много далеч, Митко, аз не бих се учудил ако съвпада с календара на Маите, но тука има много спекулация, но така или иначе изглежда, че навлизаме в последният етап. Той разбира се може да е доста дълъг за един човешки живот.
Аз съм чел доста езотерика, да ти кажа сега изучавам и другата гледна точка, мисля че и вие трябва да го направите и да прецените сами за себе си.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #56 -: Октомври 26, 2012, 22:56:29 pm »
Здравей  Ashaman
 :D
А бе хайван кат знаеш много библията, я ми кажи защо е сменено летоброенето.Може ли син,  да сменя годините на сътворението на баща си?
И то при положение, че само му е син,а не е Бог.??????????????????????????????????
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #57 -: Октомври 26, 2012, 23:04:45 pm »
Здравей  Ashaman
 :D
А бе хайван кат знаеш много библията, я ми кажи защо е сменено летоброенето.Може ли син,  да сменя годините на сътворението на баща си?
И то при положение, че само му е син,а не е Бог.??????????????????????????????????
Живи и здрави. :hi:
Аз не знам много Библията, аз дори не съм я чел от кора до кора, но гледам лекции на хора, които са я чели така и привеждат от самата Библия, и това са неща, които може да провери всеки.
Летоброенето е променено с 4 години, като едната е нулева и всъщност ние не я признаваме тази година и фактическото преместване е 3 години в плюс. Тук става въпрос за времето след Христа,т.е. Новата Ера.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #58 -: Октомври 26, 2012, 23:10:16 pm »
Здравей
Цитат
Тук става въпрос за времето след Христа,т.е. Новата Ера.
Да ама преди "новата" ера има поне 31000 години с писменност.Ко правим с тях.На свинете???
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #59 -: Октомври 26, 2012, 23:26:16 pm »
ЗдравейДа ама преди "новата" ера има поне 31000 години с писменност.Ко правим с тях.На свинете???
Живи и здрави. :hi:
Това как противоречи на Библията? Дори да е доказано, за което не споделяш доказателства.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27