Автор Тема: Въпроси по Библията  (Прочетена 44343 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stoioto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • Omnia noctes finant!
Въпроси по Библията
« -: Октомври 15, 2012, 19:16:15 pm »
От доста време намирам доста неща в Библията, които смятам за неясни. В момента се сещам за един въпрос, но и вие задавайте. Може да имам отговор.

Така: Както може би знаете, хората са опитали чрез построяване на Вавилонската кула да стигнат до бог. Той дава на отделните групи различни езици. Въпроса ми беше дали погледнато от страната на така наречените "ХРИСТИЯНСКИ ДОГМИ" (закони) е грешно да изучаваме тези езици, и дали с изучаването противостоим на волята на бог.

Приемам всякакви мнения. Лично аз се държа между вярата и атеизма-златна среда, която смятам да не напускам. Може би затова нямам мнение по въпроса.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2012, 20:28:06 pm »
Има цяла тема в която се нищят пасажите от библето..Ама няма кой да чете!!!!!!!!!  :mad:

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2012, 21:31:19 pm »
Човекът си има негови въпроси, по-добре да са отделно.
За ученето на езици, ако човек е грешник, защо да се безспокои дали един незначителен грях в повече ще е проблем? Библията е най-превежданата книга, значи не е грешно, а разделянето на езиците е за добро, за да се попречи на световната конспирация и да се ограничи само локално.
Soli Deo Gloria!

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2012, 22:55:25 pm »
Здравейте.
Нещо сте в грешка.Първо библията е писана по еврейски тертип.А те пуснаха демоните тука!!!
Но има и поне два важни въпроса.
 1.Защо е променено летоброенето,като навирания в очите ни исус е само "син"(като останалите мъже) на Бог???
 2.Защо разпятието, е вуду изпЪлнение ,както и комката.И да не забрвяме и копието на съдбата.
Следва още един "подвиг" на юдите, създаването на исляма.За каква религия става въпрос,при положение че със корана се правят магии???
Живи и здрави. :hi:
« Последна редакция: Октомври 15, 2012, 23:10:39 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2012, 23:05:34 pm »
Човека учи и просто има въпроси, свързани с това което учи.
Второ библията е открадната от юдеите, които я преправят така че да изглежда, че е тяхна. Като махнеш гласните и обърнеш думите и пак наложиш гласни се получава нещо написано на език подобен на санскрит. Най-вероятно хуритски.  Или хетски.
Между другото и с библията се правят магии ;)

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #5 -: Октомври 15, 2012, 23:09:11 pm »
Здравей  balar
Цитат
Между другото и с библията се правят магии
М???
Ще се радвам ако ме светнеш!!!
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #6 -: Октомври 15, 2012, 23:18:17 pm »
По същият начин е като с корана. Четене , огън, амулетчета, молитви приличащи на заклинания,  знаци и символи,  които по-принцип са уж части от църковни ритуали. Корена на корана и Библията е един- Вавилон по времето на халдеите. Именно там и тогава юдеите се научават на кабала. Сигурно си чувал за христианската кабала.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #7 -: Октомври 15, 2012, 23:20:36 pm »
Езиците им са разбъркани за да не могат да се разбират, според Библията, разнообразието на езици е дело на Бог тъй че не се притеснявай да учиш чужди езици. Аз обаче се притеснявам, че българският си отива малко по-малко.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #8 -: Октомври 16, 2012, 11:30:37 am »
Че то и "светото"кръщение си е вид магия .. :D

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #9 -: Октомври 16, 2012, 13:23:08 pm »
Я да се възползвам и да ви попитам нещо, понеже има хора които дълбаят в тая посока. Защо в тази нашата християнска религия има толкова много човеко-животински създания? Глава на човек с тяло на нещо животинско. Или обратното - тяло на човек с глава на животно. Не ми се ровят снимки от Ватикана, но целият град е пълен с такива статуи, скулптури, всякакви рисунки и т.н. Що ми се струва, че тази нашата християнска религия е някак двойствена - има едно християнство за пред хората и едно друго езическо "християнство", за тези които го разпространяват? Т.е. на хората се дава християнството, а тези които го разпространяват са привърженици на едни такива езически обичаи и традиции. Ходят там в едни гори, правят едни жертвоприношения, а пък после разпространяват християнство сред хората? Нещо не ми се връзва?

Въпроса ми е: Внушавам ли си, че християнството е двойствена религия - За пред хората се дава Библията, а тези които я дават, тачат други текстове, които ги няма в Библията. :)
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен stoioto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • Omnia noctes finant!
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #10 -: Октомври 16, 2012, 13:30:26 pm »
Радвам се, че темата развива някакъв спор.Ще ми е интересно заключението ви. Относно един въпрос-жертвите и химерите- Химерите (орли-човеци и прочее) са т.нар АПОСТОЛИ. Всеки е изобразяван като животно заради подобни качества. Въпреки това съм съгласен, че е странно. А жертвите сега са заменени с кръщения, причастия и т.н. В миналото под влиянието на езическите религии, християните са жертвали плът. :hi: И съжалявам ако съм повторил съществуваща тема.  ???

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #11 -: Октомври 16, 2012, 13:36:44 pm »
Практикуват христианска кабала. На масоните поне това са им ритуалите.  Единствената разлика с другата е че вместо яхве споменават Иисус. Но не като Агнец,  а Телец.  А статуите официално са част от готическата архитектура. Неофициално предполагам са демонични езически същества, които са оковали чрез заклинания за да им служат.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #12 -: Октомври 16, 2012, 13:39:28 pm »
Радвам се, че темата развива някакъв спор.Ще ми е интересно заключението ви. Относно един въпрос-жертвите и химерите- Химерите (орли-човеци и прочее) са т.нар АПОСТОЛИ. Всеки е изобразяван като животно заради подобни качества. Въпреки това съм съгласен, че е странно. А жертвите сега са заменени с кръщения, причастия и т.н. В миналото под влиянието на езическите религии, християните са жертвали плът. :hi: И съжалявам ако съм повторил съществуваща тема.  ???
Не си. Ако има нещо питай и ако смяташ че грешим казвай. В спора е истината ;)

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #13 -: Октомври 16, 2012, 14:13:45 pm »
   Здравейте,
Четирите животни, олицетворяващи четирите евангелисти не са случайни, те отговарят на съответно четири зодиакални знака, както и на прехода на четири епохи - орел=скорпион, бик=телец, лъв=лъв, човек=водолей, съответстващи на животинския кръг, херувимите, в Духовната йерархия. Всеки евангелист, както и неговото евангелие, отговарят на посвещението през съответната епоха, олицетворена от животните-зодии.
П.П: Колкото до телеца - той е отразен с буквата алеф - א   
« Последна редакция: Октомври 16, 2012, 14:19:42 pm от del »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #14 -: Октомври 16, 2012, 15:12:03 pm »
Здравей Пурку
Цитат
Въпроса ми е: Внушавам ли си, че християнството е двойствена религия - За пред хората се дава Библията, а тези които я дават, тачат други текстове, които ги няма в Библията.
Ние сме православни "христиени".Приели сме го колкото да не ни закачат.Дет са вика и ние да сме като хората.
Ама те това христиенство е крадено от нас езичниците,и е пригодено за нечии цели.
Справка-виж нашите поговорки и това което пише в библията.
И още нещо,чрез нашите "езически" празници ние си оправяме енергийните сметки с живота.И ние сме единствените които нямаме енергий ни борчове.И хоп християнството се намърдва и то.Ама не само се намърдва белким на използва а даже ни промениха датите на празниците.
А тея дето ходят по горите по тъмни доби и са правят не ги мисли.В крайните времена сме,а те свършват и почва "страшния" съд.
Относно олицетворенията, спомнете си приказката за цар лъв.Има и за спящата красавица и за снежанка.По добри са от библията.
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27