Автор Тема: Нещо особено на което попаднах, относно Яове  (Прочетена 15913 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Нещо особено на което попаднах, относно Яове
« Отговор #15 -: Октомври 18, 2012, 04:33:44 am »
Z-931, Изумяваш ме!  :hi:

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Нещо особено на което попаднах, относно Яове
« Отговор #16 -: Октомври 18, 2012, 13:11:18 pm »
О! вече ме цитирате благодаря  :hi:

Най важното не е в тази статия а в разпределението на времето диаграмите са пак там, ако някой има интерес и най вече време за това моля.
https://drive.google.com/?authuser=0#folders/0B8DLMmdMtyutMGQ0OWZhN2QtOGY0Yi00NzJiLTk5YjItZjlhODU3M2NmMTBi
Soli Deo Gloria!

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Нещо особено на което попаднах, относно Яове
« Отговор #17 -: Октомври 18, 2012, 14:22:45 pm »
bogoizbrania, преразказал си отчасти "Документите Тера ", но в библейски вариант - назовавайки нещата с имената им  в Библията. Не знам дали си я чел, но си близко до много неща.

Примерно потомците/расата на Сит, съвпада с хората на ADAPAS на ЕН - Лил, а расата на Кайн (Адамус- хората). Патриаршите, които си описал, съвпадат също с титлите, които са давани на генетичните учени, които са извършвали трансферите на "душите", при заселването на дадена планета с нова раса. Интересни разсъждения имаш по отношение на грабването( т.е. преведено масово жертвоприношение, целящо прехвърляне на "грешниците", някъде из паралелните вселени или на други планети, инсталирайки им нова "личност"). Вчера Алиен пусна много добра статия за тези трансфери във времето.

http://www.parallelreality-bg.com/index.php/statii/ezoterika/432-2012-10-17-14-23-35.html

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Нещо особено на което попаднах, относно Яове
« Отговор #18 -: Октомври 18, 2012, 15:18:00 pm »
Не съм книгата и мисля, че боравим с много различни понятия.
Първо, моят свят има начало и край, след което следва отвъдното.
Второ, понятието за грях е изцяло християнско и няма никакъв аналог сред философските учения, които боравят с понятия центрирани върху авторитети, а не правила. Правилото в такива книги е АЗът.
Грабването, за което споменавам не е жертвоприножение а внезапно отделяне на хората от този свят и преместването им в Отвъдното ако са вярващи и разделянето на душата от животът им ако не са. След грабването грешната душа-личност е първо наказвана, а след това напълно заличавана, а животът и даван на нова личност.
И най важното. само аз съм единственният откривател и проповедник на християнството като взаимоотношение между хора в позоцията на братя и сестри. Такава е била вярата в миналото, но днес е напълно изгубена, днес всички са поклонници на авторитаризъм дори и във вярата. Семейството не може да замени оригиналното християнство, а парите и кариерата още по-малко, както много хора си мислят. Това са авторитарни структури. Прегледах и статията, там също основната идея се отнася до азът, а не до христянски живвот в духовна общност каквато в момента не съществува. Аз поне успях да си създам таква с покойните автори от 19-ти век, знам че звуча като окултист, но по-добро описание не мога да направя.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Нещо особено на което попаднах, относно Яове
« Отговор #19 -: Октомври 18, 2012, 16:29:20 pm »
Да боравим с различни понятия.
За това и няма яснота в избистрянето на религиите, но аз си мисля че говорим за едни и същи неща, само където в религиите и в езотериката нещата се казват по деликатно и неразбираемо за масите.

Цитат
Грабването, за което споменавам не е жертвоприножение а внезапно отделяне на хората от този свят и преместването им в Отвъдното ако са вярващи и разделянето на душата от животът им ако не са.



Това не мога да го разбера как става ? Идват космически кораби и ни преместват на друга планета, без да ни отделят от човешките ни тела или идват тук и ако не сме от расата на Сит ни отделят "душата" от тялото, извършвайки трансфер с друга такава? Ако си вярващ спасяваш "я", ако не си ползват я за каквото си искат.

Става някакакъв природен катаклизъм, като Потопа примерно, може също да се тълкува като "грабване" на човешки души . Взривът от 9/11 е също "грабване", войните...и т.н. Не смяташ ли, че именно в това се крие "окултния" смисъсъл на думата "грабване ". Искаш да създадеш  нова раса на Венера и ти трябват  1000 човешки души, да ги инсталираш в "ново тяло".... и бум един атентат и готово.

Цитат
След грабването грешната душа-личност е първо наказвана, а след това напълно заличавана, а животът и даван на нова личност.

Да "капсулират" ги и ги пращат в амнезия на "Земята"... :D, докато отново не станат деца на Ен-Лил.



Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Нещо особено на което попаднах, относно Яове
« Отговор #20 -: Октомври 18, 2012, 16:51:07 pm »
Ето богове чието име е подобно на яхве. Юдеите са крадци и дори той не им пренадлежи.
ЙО- съзидателната енергия на вселената при бамбара.
Хивеозо-бог-гръмотвержец при дахомейците.
АХ-епитет на анубис
АХУ-демони в египетската митология
АХ-божества-посредници в египетската митология
УАК-или Ук. божество от Хермополис в Египет
Яхия-митичен туарегски цар
ИХА-духове на небмето в тибетската митология
АХИН-бог на стадата при някои народи в кАВКАЗ
Инъче САВАОТ- Шива-Зевс
Елохим-АЛаЛу-АЛИЛ- АЙЛИЛ- ЕНЛИЛ..
Това  е само малка част от съвпаденията. Инъче Седем Архангели- Седем НУНГАЛЕНЕ демек велики князе на Анунаките и СЕДЕМ АХУРИ КРАЙ престола на Ахура Мазда.
Колкото до Иисус той непренадлежи само на християните.
Самото Сит иде от САЙД- свещен.  ИЛИ Сейд-Сид. Въобще цялия СЗ е така омазан че няма на къде. По време на потопа Ману опазил четирите Веди. Петата изчезнала. Това е ПЪРВООБРАЗА на това което наричаме СЗ.
ЙЕХОВА- шаман-ЕКВА- ЕНКИ -  ЕТЕМЕНАНКИ-АМАНКИ...да юдеите са крадци!!! Откраднали са петата ВЕДА и са я приписали на  яков и Мойсей. Само че дори той няма нищо общо с тях.
Освен това истинските ДРЕВНИ ЕВРЕИ са днешните ПАЛЕСТИНЦИ. Един от малките пророци казва че бог щял да опази отломка на отломка от отломката. А тия които претендират да са такива са просто хазари забегнали към пПолша и Унгария след унищожаването на хазарския каганат от 12 обединене народа. Интересно какво е накарало вечни врагове да се обединят срещу им. Дали Не е истина написаното в българските легенди за хазарите? Че Хазар е син на Албастий?
Това е съкратена  версия  понеже е твърде обемисто. Ако пропускам нещо приемам критика и идеи както винаги :)


Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: Нещо особено на което попаднах, относно Яове
« Отговор #21 -: Октомври 18, 2012, 16:57:57 pm »
А чувал ли си, че фарисеите са краднали и нашият Абар Кам, който при тях... станал Авраам?

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Нещо особено на което попаднах, относно Яове
« Отговор #22 -: Октомври 18, 2012, 19:28:42 pm »
Разликата между живота и личноста е трудно доловима, особенно за неверника, за него всико, което е той е едно аз. Но разлика има, едно бебе не може да се третира като личност, но то има със сигурност живот. Ето това ще е горе долу бъдещето на неверника-грешник, времето ще се върне назад, докато личността му се дейнсталира и остане само началото на живота при раждането.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Нещо особено на което попаднах, относно Яове
« Отговор #23 -: Октомври 18, 2012, 20:35:01 pm »

Елохим-АЛаЛу-АЛИЛ- АЙЛИЛ- ЕНЛИЛ..

За това какви доказателства има.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Нещо особено на което попаднах, относно Яове
« Отговор #24 -: Октомври 18, 2012, 21:12:23 pm »
Ен-Лил шумерски и Ел-Лил на акадски.  Опа... -им е окончание за множествено число. Елиш...Елих.  Ш преминава в Х през С вероятно. Само че тия със С-ъто са изтребени щото неможели да кажат Шиболет.

п.п. ако неверник и грешник се отнася за мен предпочитам думата Езичник ;)

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Нещо особено на което попаднах, относно Яове
« Отговор #25 -: Октомври 18, 2012, 21:40:41 pm »
Нещо не разбрах как лил е преминало в охим или ейм.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Нещо особено на което попаднах, относно Яове
« Отговор #26 -: Октомври 18, 2012, 21:49:10 pm »
Никък.Грешка.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: Нещо особено на което попаднах, относно Яове
« Отговор #28 -: Октомври 18, 2012, 22:21:41 pm »
Браво!  :D
Не знам дали си го чела или търсачката е помогнала... ;) Мисля, че е второто. :)

Ако не си чела този или други материали на Ифандията, може да хвърляш по едно око...
Интересни работи дума.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Нещо особено на което попаднах, относно Яове
« Отговор #29 -: Октомври 18, 2012, 22:37:08 pm »
Е аз в старанието си да съкращавам съм объркал. Но ако ще вадим Гора от Несвети... Фарисеи-парисеи- перси :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27