Автор Тема: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?  (Прочетена 14253 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #15 -: Октомври 07, 2012, 00:28:48 am »
Пурку,  това е нещо друго. Ще го потърся в по-добър вид. Карина това имаше предвид. Но още ми и мътно. Трябва да го обмисля.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #16 -: Октомври 07, 2012, 00:30:01 am »
Това са сканираните страници на karina :)

Ще го потърся в по-добър вид.

Щракни вътре в страниците - уголемяват се достатъчно в добър вид.




Това което определяме като Голяма мечка, Малко куче, Орион и други конфигурации е моментна проекция, която наблюдаваш. Ще потърся имаше видео материал със симулация на съзвездията как се променят с годините и се виждаше, че от тяхната конфигурация не остава и помен.
« Последна редакция: Октомври 07, 2012, 00:45:23 am от Пурку »
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #17 -: Октомври 07, 2012, 00:42:49 am »
Щракнах ги. Мътно ми е като инфо, а не за прочит. Защото е намесена и корелация и земни оси и тн. Благодарско. :hi:

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #18 -: Октомври 07, 2012, 00:46:07 am »
Аз рекох, че ти е мътно като качество на изображението. :D
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #19 -: Октомври 07, 2012, 00:48:36 am »
Бе че е мътно, мътно, ама в главата е по-мътно. Тенкьо. :hi:

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #20 -: Октомври 07, 2012, 09:39:42 am »
Сега, на свежа глава. karina и Пурку, благодаря за отговорите и вече съм наясно къде съм се заблудил. Определено се движат. :hi:
               Сега ме чопли друг въпрос, ама той трябва да бъде отправен към Създателя. Защо е направил тези сложни съзвездия и коя е силата, която държи тези несиметрични конструкции да не се разлетят на всички страни. Може би не е само гравитацията, а и тъмната материя.Ама това е друга тема.
                Още веднъж благодарности и извинение за отнетото време. :hi:

Неактивен epsiloni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • ЗВЕЗДИТЕ МИ ГО ГОВОРЯТ
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #21 -: Октомври 07, 2012, 10:16:51 am »
звездите в съзвездията както ги виждаме от земята нямат нищо общо с реалното им положение във вселената. една звезда от съзвездие може да е близко а друга да е на майната си и те нямат нищо общо. едва ли създаделя се е чудел какво да прави и какви съзвездия да направи само защото си е нямал работа. това са го направили хората от древността. задай по правилно въпроса си.

звездите са конфигурирани в съзвездия от хората а не от създателя.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #22 -: Октомври 07, 2012, 11:44:32 am »
epsiloni, на пръв поглед си прав. Но в природата и живота няма случайни неща и събития. Много е трудно да разгадаеш замисъла на Създателя. Това не пречи разбира се да се опитваме да го нищим. :hi:
          По принцип темата приключи.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #23 -: Октомври 07, 2012, 15:58:54 pm »
Посочените документи за стотици хиляди години движение са измислица. Звездите са неподвижни една спрямо друга, защото това някакви си далечни слънца, а са дупки в стената на нашия свят, през които се вижда светлината на отвъдното.
Нашият свят не е безкраен той е създаден в еднин момент в миналото и ще свърши в даден момент, като освен край на времето ше изчезне и самият космос.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #24 -: Октомври 07, 2012, 16:14:15 pm »
Тогава защо като ги гледаме с телескоп увеличението на тия "дупки" идва с различна пропорция?
А и някои "дупки" се появяват ей така, от нищото.
Защо тия, които и без това си виждаме, през телескоп не си увеличават размера? Защо са все със същия размер?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #25 -: Октомври 07, 2012, 16:15:34 pm »
Дай малко разяснение? - аргументи, факти. Относно звездите и дупките в стената е нещо което е доказуемо - това го разбирам. Може да се докаже, понеже е част от настоящето.
Но със създаването и края на космоса??? - това твои наблюдения и умозаключения са или на автора на някоя книжка?
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #26 -: Октомври 07, 2012, 21:22:35 pm »
Тогава защо като ги гледаме с телескоп увеличението на тия "дупки" идва с различна пропорция?
Това е малко преувеличено, с изключение на Бетелгейзе всички звезди са просто светли точки, някои по-ярки от други. Няма по големи и по-малки.
А и някои "дупки" се появяват ей така, от нищото.
Не се появяват от нищото, а само са слабосветещи и трудно се виждат. Забележете до сега нито една звезда не се е появила или изчезнала от както има наблщдения.
Защо тия, които и без това си виждаме, през телескоп не си увеличават размера? Защо са все със същия размер?
Това са все интересни въпроси, чак ме изненадвате, явно стените на нашия космос не са толкова калпави, но нещо от вън в миналото ги е надупчило. В момента нищо от отвъдното не ще да се завре в нашата яма и за това дупките все още си стоят така за да напомнят на bogoizbrania къде отива, а повечето от вас няма да могат да дойдат.
Soli Deo Gloria!

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #27 -: Октомври 07, 2012, 21:28:08 pm »
Дай малко разяснение? - аргументи, факти. Относно звездите и дупките в стената е нещо което е доказуемо - това го разбирам. Може да се докаже, понеже е част от настоящето.
Но със създаването и края на космоса??? - това твои наблюдения и умозаключения са или на автора на някоя книжка?
Всичко тук в нашия свят има начало и край, човек се ражда и умира, начало и край, купува си комп и след два три месеца си мисли за нещо по-добро. Този закон се отнася за всичко, дори и за времето. Ина момент на създаване на света има и момент на край на света. Самият космос е създаден в този момент и в даден момент както казва Библията Бог ще сгъне небето накто стара черга. Дупките в чергата от тук ги виждаме като звезди.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Ford_Prefect

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #28 -: Януари 14, 2013, 08:08:43 am »
Това е малко преувеличено, с изключение на Бетелгейзе всички звезди са просто светли точки, някои по-ярки от други.

Защо разделяш Бетелгейзе от другите звезди? С какво е по-различна?

Забележете до сега нито една звезда не се е появила или изчезнала от както има наблщдения.

Теорията ти за дупките към отвъдното и другите врели-некипели, които наговори и в тази тема хич не искам да ги коментирам, но това ти изказване за пореден път ме убеди, че не си нищо повече от трол. Ако хвана едно пишлеме от 5-ти клас и го питам дали звездите се раждат и умират, и дали хората са наблюдавали подобни събития, ще отговори вярно. Поне като ще ни вземаш за мезе, почети малко, поинтересувай се малко, постарай се малко повече. Тука не сме расли по дърветата. Имам чувството, че ти се подиграваш със сериозните хора в този форум. Окей, всеки има право да вярва в каквото си иска, аз уважавам това и няма да тръгна да убеждавам другите в нещата, в които аз вярвам, но, дай да си имаме уважението. Нещата, които говориш ми звучат все едно някой да каже "Земята е плоска", "Земята е център на Вселената", "Слънцето обикаля около Земята", "Земята се крепи върху четири слона, които са стъпили върху гърба на гигантска костенурка". Разбираш ли колко абсурдно звучат "теорийките" и "фактите" ти?

Неактивен Mixael

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Защо звездите в съзвездията са неподвижни?
« Отговор #29 -: Януари 15, 2013, 03:16:10 am »
Защо звездите в съзвездията са неподвижни една спрямо друга? Всеки за малко или много е вдигал глава вечер и е наблюдавал небето. Стоят като заковани, нали?  Къде отива законът за вечното движение? Това подреждане на звездите е от няколко хиляди, а може би и от стотици хиляди или милиони години, и така си стоят и не си променят конфигурацията. Поне като съдим от египетските пирамиди , древни папируси, пък и от други източници.



Според мен разстоянието е много голямо. 
Няма невъзможни неща, има недостатъчна воля за постигането им.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27