Автор Тема: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане  (Прочетена 72063 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #75 -: Септември 29, 2012, 16:59:11 pm »
Понятието политика обхваща всичко - протестите, гласуването, публичните дебати, референдумите, законопроектите и т.н. Нарочно излезох от понятието гласуване и ви питах за самото понятие политика.

Аз съм  съгласен с това.Явно влагаш в понятието "политика" цялостната обществена ангажираност на човек.Да,искаме или не,всички сме ангажирани.
Очевидно спора е поради разлика в смисъла на понятията :)

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #76 -: Септември 29, 2012, 17:53:12 pm »
Понеже нямаше да стигнем в обща точка, относно участието в избори и гласуването, реших поне да завършим с обща точка относно участието в самата политика - и тук имаше разминавания, но поне тях успяхме да уточним. Всеки да прояви активното си участие в политиката, така както го възприема.
Аз обобщих какви са основните политически дейности с които човек може да участва в политиката:
1. Граждансно неподчинение и протести
2. Референдуми и подписки за самите референдуми
3. Участие на общинските съвети
4. Гласуване

Всеки да участва, така както намери за добре. Всеки да развива в главата си неговата теория за развитие на политическите процеси и т.н. Но да участва в каквато и да е форма, а не да бъде страничен наблюдател и само акъл да дава.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #77 -: Септември 29, 2012, 20:06:07 pm »
Абсолютно съгласен! :hi:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #78 -: Септември 29, 2012, 21:37:41 pm »
Абсолютно съгласен!  :---
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #79 -: Септември 29, 2012, 22:08:15 pm »
И аз съм съгласна.
Но смешното е, че на 4 точка вместо гласуване прочетох гладуване :lol: Ще взема да хапна нещо.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #80 -: Септември 29, 2012, 22:24:39 pm »
И аз! Абсолютно съгласен! Да, ама в хладилника..... ????????

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #81 -: Септември 29, 2012, 22:45:04 pm »
Точно така е, трябва човек да е активен за тези неща. Поне да ги затрудняваме, ако друго не става за момента.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #82 -: Октомври 02, 2012, 20:07:40 pm »
Изглежда няма да има никакво събуждане, докато не отцепят част от България, както пророкува Слава Севрюкова, което звучи логично и може да бъде съвсем скоро.

Неактивен mariansky

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #83 -: Октомври 03, 2012, 10:12:48 am »
Ashman, коя част от България предполагаш, че ще бъде отцепена?
Коя социална група ще бъде събудена?
Дай малко яснота.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #84 -: Октомври 03, 2012, 12:15:02 pm »
...коя част от България предполагаш, че ще бъде отцепена?

Да се надяваме, че ще удържим, но с тези темпове в скоро време ще сме свидетели на наченките на някой мюсюлмански анклав в Родопите, изобщо югоизточна България се ислямизира със застрашителни темпове. Аз съм минавал с колата из родопските села, че бях объркал пътя - ми то не може да попитам някой минувач да ми обясни - само турска реч, български не разбират.
Ето какво се случва в НДК - състезание по четене на коран:
http://www.skat.bg/videos/12-09/news_12-09-10_2.wmv

Освен ислямизирането, в учебници по история се обяснява, че българите са нападнали турците и са ги изгонили от Балканите. :) Турското робство се представя като културен разцвет за България. Има и по-фрапиращи: някой езиковед стигнал до извода, че корена на думата българин е от думата буламач и т.н.
Но основния проблем освен ислямизирането е, че внушават на децата и на останалите от простолюдието, че щом изповядваш ислям, значи си турчин.

Коя социална група ще бъде събудена?

Ще се събудят всички социални групи на които започне да им отеснява сегашната матрица:
работа/спане и между тях ядене/секс и така от раждането до смъртта. :)

Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #85 -: Октомври 03, 2012, 15:20:35 pm »
Докато турците се признаят за Българи,ще мине много време,но и това ще стане един ден,дотогава ще търпим!!Ще ни учат на права вяра,на верния език и т.н.ще завоюват собствените си територий и пак и пак.........
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #86 -: Октомври 03, 2012, 19:43:07 pm »
Докато турците се признаят за Българи,ще мине много време,но и това ще стане един ден,дотогава ще търпим!!Ще ни учат на права вяра,на верния език и т.н.ще завоюват собствените си територии и пак и пак.........
     Ами ако ние се признаем за турци? Терес, защото става въпрос за българския език - обърни внимание на граматиката. С най-добри чувства ти го казвам. :hi:

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #87 -: Октомври 04, 2012, 19:12:17 pm »
Ее не слошато де!Техническа грешка,знам,че се пише ий,не ии,но си прав,не трябва да се успокоява човек стова,че много бърза и т.н.Аз лично работя с два компютъра и двата с пребити клавиатури...............Толкова за правописа ми!За Българите,аз лично мисля,че който е станал Българин,защото не е достатъчно да се родиш такъв,не може да стане турчин или,ако стане то той никога не е бил Българин,докато обратното е възможно!!Не съм сигурен разбра ли ме но.............това е положението!Лека вечер!
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #88 -: Октомври 04, 2012, 20:16:03 pm »
А бе съгласен съм с теб. Просто малко провокация.  :hi:

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #89 -: Октомври 04, 2012, 20:32:15 pm »
Техническа грешка,знам,че се пише ий,не ии...

Сега това как да го разбираме? :) пише се ии, не ий. :)
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27