Автор Тема: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане  (Прочетена 71766 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен agharta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« -: Септември 13, 2012, 16:08:05 pm »
Защо според вас Сергей Станишев С.С. ( СС - сигурно е съвпадение  ;) ) е единствен кандидат на ПЕС за лидер.
Защото на много в европейския съюз не им харесва какво става в България и искат да го подпомогнат максимално преди изборите.
Защото България за първи път от 6 септември 1885 година се опълчва отново на великите сили, но този път по всички правила.
Да, знам ГЕРБ не е света вода ненапита, но такива партии и формации на този етап няма, но за да има в бъдеще, ГЕРБ трябва да ръководи сега устойчивото развитие.
Защо се отпускат огромни средства за археология от финансовия министър за разкопки? Буквално всяка седмица се намира по нещо.Четете Милан Миланов и разберете какво светло бъдеще очаква България.

Неактивен Rado

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
    • Infernal Works
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #1 -: Септември 13, 2012, 17:49:46 pm »
Странно при това доста.Кога България от 1944г насам е водила индивидуална политика и в лицето на коя партия е станало.Първо страната ни не води политика на национализъм.Ако Бойко Борисов  или който и да е друг гамен поиска обещететение за геноцида през 1913 от Турция ... това  е политика на опълчване.Никоя партия до момента не е приела геноцида срещу българите.Те стават на крака за геноцид срещу други народи но никога са нашия.Ако се признае българския геноцид това ще е опълчване и индивидуална политика.Герб е просто бета версията на тройната коалиция.Политиката на сраната ни винаги последните години ветропоказателна.И няма да се промени докъто вредните елементи (тоест хората ) не се променят до такова ниво че да подлагат всичко казано им от медийте на проверка.Като казвам медий имам предвид и книги.Не забравяй че всеки относително нормален може да пише фентазита от сорта на "Тайните подземия на България" (бих искал да пратя там някой).И последен въпрос.Под главната улица в Пловдив има огромен римски стадион има само 2 такива.Защо правителството не вземе решение да се премести главната улица, стадиона да се разкопае и реставрира.Има само 2 такива стадиона.Дали тези хора за който говориш ги е грижа?


.......................................................................................
Някой от админисраторите били преместил темата в друга, защото имаше доста подобни теми.
...Infernal Works...

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #2 -: Септември 13, 2012, 18:24:18 pm »
agharta, след като ГЕРБ не е света вода ненапита/твой цитат/, ти какво очакваш от тази еднодневка? Нима има разлика м/у БСП и ГЕРБ? Нали са клонинги на БКП? Или ти това не го знаеш? Да ти обясня ли и защо са създадени, каква им е целта и кой им дърпа конците. За какво устойчиво развитие пишеш? Икономика ли имаме, здравеопазване, национална сигурност/от там трябваше да почна/ и тн. В доклада на ЕС всичко е казано, даже със смекчени в последния момент краски. Или не е истина? Не може да има просперитет в една държава, в която полицаите получават по-големи заплати от учителите/цитат от някъде/. И накрая - става въпрос за управление от мафиотски тип. Мафията си има държава/цитат/. Те това е. Всичко друго е манипулации за наивници и зомбита. За новия бардак и старите служителки в него - дано поне това го знаеш. Събуди се.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #3 -: Септември 13, 2012, 19:32:31 pm »
Защо според вас Сергей Станишев С.С. ( СС - сигурно е съвпадение  ;) ) е единствен кандидат на ПЕС за лидер.
Защото на много в европейския съюз не им харесва какво става в България и искат да го подпомогнат максимално преди изборите.
Защото България за първи път от 6 септември 1885 година се опълчва отново на великите сили, но този път по всички правила.
Да, знам ГЕРБ не е света вода ненапита, но такива партии и формации на този етап няма, но за да има в бъдеще, ГЕРБ трябва да ръководи сега устойчивото развитие.
Защо се отпускат огромни средства за археология от финансовия министър за разкопки? Буквално всяка седмица се намира по нещо.Четете Милан Миланов и разберете какво светло бъдеще очаква България.
     
           Мога  да  кажа  само  едно   ле-ле ???
           В   коя  Бългърия  живееш  бе  колега?  В  Българията  на  ББ  или  в  Българията  на  140  лева  пенсия  за  42г  непрекъднат  трудов  стаж?   Колко  евро  е  това  и  можеш  ли  да  сравниш  банкрутиралата  Гърция  с  нас?   Сравнявай  бе,  и  пиши!  Давали  пари  за  археология,   защо  не  субсидират  една  експедиция  до  Китай  за  да  потърсят  нещо  за  корените  ни?   До  Армения  дори!  Защо  не  поискат  да  се  запознаят  с  историята  ни  скрита  във  Ватикана?    Стадиона  е  римски!!  7520  годишна  история  имаме,  що  не  се  поинтересуват  от  нея?  Каква  е  Българската  писменост  знаеш  ли?   Да  признаят  Турският  геноцид  13година,   колко  българи  са  били  убити  или  прокудени  но   за  тези  22  години  какъв  геноцид  се  провежда  направи  съпоставка  и  ще  разбереш!
         "Народът  прост,
         живота  тежък  скучен
        живот  без  маска  и  без  грим -
        озъбено  свирепо  куче!"
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен agharta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #4 -: Септември 13, 2012, 20:10:00 pm »
Да ви кажа право, очаквах точно такива негативни реакции.
И все пак има светлина в тунела. Не очаквам всички да ме разберат и одобрят естествено. Тук е нужно познаване на ин и ян баланса, във вселената, в галактиката, на земята и в България. Кармичните закони на индивидите и народите по отделно.
Нека си спомним преди десетина години България кандидатстваше за ЕС. А днес български политик е Единствен кандидат за председател на една от най-големите партии в Евро парламента.  :o Това виждате ли го? Как става така?
Подминавам директно ниски коментари и т.н., смятам че сме дорасли за едно обсъждане на друго ниво.
Да, и аз искам да живеем добре, нормално, с летящи коли на слънчева енергия, но явно друга ни е съдбата, кармата.
Относно "Тайните подземия на България", да фентъзи е, засега. Както фантастика са били много книги написани в миналото и после настоящето странно напомня за събития и предмети описани в тях. Между другото тук се сещам че в замундата на филмовия каталог има два различни жанра, фантастика и фентъзи, защо не ми е ясно.
За стадиона в Пловдив мога да коментирам така: Рим не е построен за един ден.
до bojinkata:
Ако не ти стига горното обяснение, съжалявам нямам отговори за теб. Цитираш доклад на ЕС, а там кой дърпа конците? Предстои увеличение на заплатите на учителите. За тази разликата в заплатите по точно искам да коментирам така: В тези смутни времена предпочитам силна полиция. Учителите дават частни уроци, знаеш това. И днес ученето, четенето, не е както преди, чете се и много в интернет, включително и във този форум, всякакви книги има на пазара. Ролята на учители те не е каквато е била да кажем преди 100г. в България. Естествено в никакъв случай не бих искал да омаловажа тяхната трудоемка и не лека работа, както писах вече предстои увеличение на заплатите им ( четох го в интернет ). Днес се раждат различни деца, знаете предполагам, и някой от тях имат потенциала да учат учителите си.
до mitko: както казах по горе законите за кармата са си закони, това даже и на мен не ми харесва, но това е животът.
Корените на българите не са нито в китай, нито в армения. Това сега не можеш да го възприемеш, но скоро ще има доказателства ако потърпиш.
За годините няма да спорим сега.
Кажи каква е българската писменост.
Вапцаров не мога да коментирам, велик поет е.
Всичко добро.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #5 -: Септември 13, 2012, 22:08:13 pm »
Да бе agharta, голямото увеличение от 30 лв, ама и то е под въпрос. Много обещания и накрая- нищо, другите виновни. Къде го видя "устойчивото развитие"? Във фантазиите на Милан Миланов ли? С телевизия бтв не споря. Давай нататък. :mad:

Неактивен Rado

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
    • Infernal Works
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #6 -: Септември 13, 2012, 22:38:24 pm »
Всъщност сигурни ли сте че ин-ян е символ на баланса.Не е ли символ на контраста ... ?От солисти оркестър не става ... а повечето имате самочувствие на солисти.
...Infernal Works...

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #7 -: Септември 13, 2012, 23:18:50 pm »
Солисти,щото са Българи и няма как да е другояче!
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #8 -: Септември 14, 2012, 03:11:51 am »
Каква е основната идея на темата? Ако целта на автора е да покаже положителните успехи на настоящата партия ГЕРБ, то какви са аргументите на автора на темата, подкрепени с факти? Аз единствено прочетох философското виждане на автора върху битието на човека, неговата карма, ин-ян и т.н. А каква е връзката на това нещо с партия ГЕРБ или пък някоя друга партия - нещо не схващам? (може би автора ще се поясни?).

Всички парламентарно представени партии в България изповядват идеите на неолиберализма. Лява, дясна, дясноцентристка, демократи, социалисти, социалдемократи и т.н. и т.н. всичките тези понятия са лишени от смисъл. Политиката на всяка една партия, без значение какъв и е цвета обслужва едрите капиталисти и транснационалните корпорации. Алтернативите които предлагат сегашните парламентарно представени партии се изразяват в някакви счетоводни и бюджетни нюанси. Едната паритя казва ще отделим токова пари за тази дейност, другата партия предлага друга сума и т.н., но те всичките заедно (партиите), изповядват все същия този неолиберализъм - това не са алтернативи на управлението. Общо взето може да се каже, че е нужна не промяна, а подмяна на цялата система.
Тука е добре да се отбележи един момент - докато партии като ГЕРБ, ДСБ и новата партия на Мегленчето, открито заявяват, че изповядват идеите на неолиберализма и не намират нищо лошо в това, то партията БСП играе роляата на шизофреник. БСП пред избирателите си обявява, че тя е лява партия, социална партия, а в същото време, когато е управлявала, прилага най-десните мерки.

Но по-важното е да изчакаме разяснения от автора на темата, защото при така поднесената информация от него, човек остава с впечатлението, че той (автора на темата) се опитва да ни вкара в заблуда и да се завъртим в омагьосания кръг на - ГЕРБ срещу БСП, Бойко Борисисов срещу Сергей Станишев.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #9 -: Септември 14, 2012, 05:13:21 am »
         "Народът  прост,
         живота  тежък  скучен
        живот  без  маска  и  без  грим -
        озъбено  свирепо  куче!"
Вапцаров ли беше това?
Майстор!
Един от единиците, които е хем социалист, хем човек. Много рядка комбинация.
"Но не мислете, че мразя живота.
За него, живота, направил бих всичко!
Летял бих със пробна машина в небето."
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #10 -: Септември 14, 2012, 09:53:50 am »
 "Народът  прост, премиерът прост,
         живота  тежък  скучен
        живот  без  маска  и  без  грим -
        озъбено  свирепо  куче!"-
да извинява Вапцаров, за вмъкнатите думи,поклон пред него, но това сам ББ го заяви на работниците в Мадан. От там нататък какъв просперитет и развитие в България. Пурку е абсолютно прав. СС и ББ просто си подават топката, а наивниците блеят, та даже примират от умиление, колко е велик Вожда в простотията си. Засега устойчиво се развиват само цените-нагоре. Или греша? Дано.
             Сега да почакаме факти от автора на темата.

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #11 -: Септември 14, 2012, 09:58:06 am »

Всички парламентарно представени партии в България изповядват идеите на неолиберализма. Лява, дясна, дясноцентристка, демократи, социалисти, социалдемократи и т.н. и т.н. всичките тези понятия са лишени от смисъл. Политиката на всяка една партия, без значение какъв и е цвета обслужва едрите капиталисти и транснационалните корпорации. Алтернативите които предлагат сегашните парламентарно представени партии се изразяват в някакви счетоводни и бюджетни нюанси.....
Абсолютно вярно.И преди да са заключили и тази тема,да добавя,че този модел се наложи в целия англосаксонски западен свят.Каква е "принципната " разлика между демократи и републиканци в САЩ?
Илюзия за свободен избор...
Знаете ли какво означава новината от снощи,за изкупуването на токсични ипотечни активи ФЕД?Всеки месец ще се купуват до 40 млрд активи,НЕОГРАНИЧЕНО ВРЕМЕ.Означава само едно-приватизация на приходите и национализация на разходите.
Това се нарича (и в България,и в САЩ) - олигархична диктатура.

Неактивен agharta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #12 -: Септември 14, 2012, 10:03:46 am »
 :)
Не съм много изненадан от развитието на темата. Че някой няма да ме разберат, че ще ме пратят на ...., то е ясно. И ако не беше така, какъв е смисъла от тема, в която всички ще ме хвалят само, развитие никакво нямаше да има.
Смисъла от всичко това е всеки да осъзнае че трябва да си научи уроците от живота. То затова го живеем, нали, не само заради бирата  :drinks:
Аз също си ги уча, и хич не ми е лесно. Щото ако беше лесно, какъв е смисъла? Значи нищо ново не се научава.
До Rado:
за ин и ян има много изписано, нямам намерение да го обсъждам, който му се чете, когато е готов за това, ще прочете, ще разбере и т.н.
Това за солистите не го разбрах, но едва ли е толкова важно.
До Пурку:
Основната идея на темата е синтезирана в заглавието. И аргументи има, и факти, които иска да ги види, ще ги види, който не иска, няма да ги види. Връзка има между всичко и всички във вселената ( вселенски закон ) т.е. Всичко е взаимносвързано. За виждането на връзката виж по горе  ;)
Промяна, подмяна има и винаги е имало. Има и в момента, може би не е толкова бърза както някои искат, но всичко си има цена. Всичко е в движение, всичко се променя.
Щом мислиш, че се опитвам да ви вкарам в заблуда, явно това е твоята истина, ами недей се вкарва, не ми вярвай и т.н.
До Tangrata_:
Радвам се че се наслаждавате на творчеството на Вапцаров, може да допълним заглавието на темата + Вапцаров ако искате, но според мен той си заслужава отделна тема. Иначе много на място  :)
Всичко добро

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #13 -: Септември 14, 2012, 10:18:31 am »
И аз не съм изненадан от отговорите ти. По-точно липсата на конкретика. Но друго не съм и очаквал. За съжаление пишеш стандартните клишета, измислени в централата на герб. Нищо ново.Та така, дълбокия сън продължава.
                М/у другото, защото много пишеш за СС, най-добре отвори нова тема за него, ама тя ще е още по-безинтересна. Просто той е пътник, заедно с цялата си компроментирана пасмина.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: ГЕРБ.Най-доброто.Събуждане
« Отговор #14 -: Септември 14, 2012, 11:40:18 am »
И аз не съм изненадан от отговорите ти. По-точно липсата на конкретика. Но друго не съм и очаквал. За съжаление пишеш стандартните клишета, измислени в централата на герб. Нищо ново.Та така, дълбокия сън продължава.
               
   
      Искаш,  Бажинка  факти,  но  agharta   няма  откъде  да  ти  ги  намери,  не,  че  няма  де,  но  такива  като  него  който  живеят  в  по-другата   България  не  ги виждат!   Та  ето  един  факт  безпорен  -  agharta,  изслушай  го!       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27