Автор Тема: От Адам До Бог  (Прочетена 82348 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: От Адам До Бог
« Отговор #210 -: Октомври 31, 2012, 20:01:59 pm »
Олд4, това което си го дал е крайно едностранчиво, и докато не четете сами нещо и да си правите изводи сами, ще се доверявате само на някакви такива резюмета.



Когато се доверя на това което съм постнал, тогава ще се доверя и на Библията  ;)!
Я сподели тогава какво трябва да четем според теб.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: От Адам До Бог
« Отговор #211 -: Октомври 31, 2012, 20:10:15 pm »



Когато се доверя на това което съм постнал, тогава ще се доверя и на Библията  ;)!
Я сподели тогава какво трябва да четем според теб.
А ти чел ли си я изобщо?

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: От Адам До Бог
« Отговор #212 -: Октомври 31, 2012, 21:25:21 pm »
А ти чел ли си я изобщо?

Необичам хлапашки въпроси тип чат, но този път ще ти отговоря, много пъти и съм се опитвал да разбера има ли истина в нея или е една обикновена митология.Сега ще попиташ какво съм разбрал, ами ще ти отговоря с две думи , не и вярвам.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: От Адам До Бог
« Отговор #213 -: Октомври 31, 2012, 21:39:34 pm »
Необичам хлапашки въпроси тип чат, но този път ще ти отговоря, много пъти и съм се опитвал да разбера има ли истина в нея или е една обикновена митология.Сега ще попиташ какво съм разбрал, ами ще ти отговоря с две думи , не и вярвам.
Това, че не и вярваш е друг въпрос, ако си я чел, то си е твое виждане върху четеното. Това е съвсем друго, вече. Аз и за митологията смятам, че е не е просто обикновена митология. Но Библията ми е доста далеч от митология. Има някои сюжети в СЗ, които са ни представени като засвидетелствани в по ранни истории. Освен сюжети има я и стелата със законите на Хамураби. Ако както смятат доста изследователи СЗ е завършен до 400-та година преди Христа, т.е. във вавилонският период на евреите, да те са могли да почерпят информации от Вавилон. Но това не отменя истинноста на Библията в нейни основни доктрини, а Новият Завет е уникален и освен мъгляви съпоставки, няма нищо реално друго извън него на което да е равен. Сега, ще те посъветвам да четеш от НЗ, и поне можеш да прочетеш Евреи, глава 7 и 8, това са две страници текст. Който може да ти отворят интерсен път към целият НЗ, ако както каза не вярваш в Библията. И мога да се обзаложа, че това което говориш за митология го свързваш със СЗ.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #214 -: Февруари 28, 2013, 03:01:48 am »
Цитат на Z-931:
Цитат
Защо пиша всичко това в темата от "Адам до Бог" и точно тук...?

За да можем да разберем какво е "самадхи", трябва да узнаем, тайнствата на мумиите в Египет.. и проявата им в масонските ложи днес.


Тоест, възможно ли е мумията на Рамзес в самадхи, да клонира съзнанието си   в децата на илюминати?... ;)

     
    Да! Не знам дали 'клонира' е най-точно казано, защото при пълна осъзнатост няма фракталност. Освен ако нямаш предвид Контрола, който Съзнанието упражнява върху възприетите форми.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: От Адам До Бог
« Отговор #215 -: Март 18, 2013, 22:23:19 pm »
Бе аз питах веднъж..Не ми отворихте,ма ще бъда нахална и пак ще питам...Кой ни даде тая библия?
Има ли значение кой и за какво?
Като ти се чете: чети я! Ако не ти се чете: защо да четеш нещо с предубеждение? - Безсмислено е!

Но Библията е невероятна книга! Ако трябва да я обясня, ще дам извънредно субективно мнение, но за около може би малко повече от 100 страници, научих точно три неща, които в духовното ми израстване бяха ключови. Дали си заслужава четенето само заради тези няколко думички..? - Да! Определено!

Един приятел преди време ми каза, че Библията е заключена с три ключа и според духовното ниво на човек му се отключват истините в нея! Дали са само три?  :unknown:

Уверена съм, че :boredom: и много хора не я четат заради страха, които лъха от там... Е това си е ключ! Заключена ви е вратата докато не се абстрахирате от страха...

Втори ключ: всеки трябва сам да си го открие.  :-* 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27