Автор Тема: От Адам До Бог  (Прочетена 82331 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: От Адам До Бог
« Отговор #165 -: Август 31, 2012, 19:16:05 pm »
Цитат
Кой е РамзесII? фараон от XIX династия, ок. 1303 пр.н.е.- 1213 пр.н.е /(1301–1234 г. пр.н.е.) . Защо му отделям внимание?
           1. Защото Моисей е живял всред непосредствените събития, свързани с Ехнатон 1353 пр.н.е. — 1336 пр.н.е., опитващ се да наложи монотеистичната си религия за  Бог Атон - и това си струва анализа. За сега го вметвам само.
           2. Като хипотеза /вметвам/, смятам да обърна внимание, в темата за прабългарите, на Хетското царство*, битката при Кадеш  през 1275 г. пр.н.е. между египетската войска на Рамзес II и хетите на Муватали. /за което писах в друг пост/. Хитското царство на Муватали се е намирало на територията на днешна Турция - руините на хетската столица Хатуша, разположена високо в планините на Анатолия в централна Турция. http://www.hattuscha.de/
"Хетският цар Муватали (1315–1290 г. пр.н.е.) и фараон Рамзес II (1301–1234 г. пр.н.е.) излезли със силни войски един срещу друг на бойното поле."
           3. Кое е общото между Моисей и Рамзес II и хетското царство?

Хубави въпроси и си на прав път.

Разбивайки и изяснявайки си "бога"....на Моисей, Рамзес и хетското царство, може и да стигнеш до истината.

Що обаче намеси тази ранна хетска цивилизация на Балканите ...1650 пр.хр. ?

Хетите са били нещо, като варвари за елинистичната култура.


 Кои са били хетите?


Цитат
Хетите пристигнали в Анатолия (днешна Турция) в средата на III хил. пр Хр.
Хетите били войнствени племена. Тяхното изобретение — бойната колесница, им осигурявало предимство в сраженията. Хетските царе воювали непрекъснато със съседните народи, за да разширят границите на държавата си и да вземат пленници, които превръщали в роби.................. Идеен замисъл за възстановяване на хетската държава е имал  Кемал Ататюрк  ;)..........


Защо пиша всичко това в темата от "Адам до Бог" и точно тук...?

За да можем да разберем какво е "самадхи", трябва да узнаем, тайнствата на мумиите в Египет.. и проявата им в масонските ложи днес.


Тоест, възможно ли е мумията на Рамзес в самадхи, да клонира съзнанието си   в децата на илюминати?... ;)


Също искам да попитам дел, какво общо има РамзесII с Индия и арийската раса?
« Последна редакция: Август 31, 2012, 19:26:00 pm от Z-931 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: От Адам До Бог
« Отговор #166 -: Септември 01, 2012, 11:40:06 am »
      Пътя  от  Адам  до  като  станем  един  от  Боговете  (нирвана)
       
      Първа  стъпка  -   Аз  и  осъзнаваш  себе  си  като  възможност  и  интелект       
      Втора  стъпка  -  Аз  равно  на  Ти
      Трета  стъпка  -  Аз  равно  на  Ние
      Четвърта  стъпка  -  АЗ  раввно  на  Те
      Пета  стъпка  -  Аз  равно  на  всичко  равен  на  бълхата  на  тревата  и   .............
      Всака  стъпка  се  изпълнява  с  обич. 
      Обичта  в  нашият  свят  се  изразява  чрез  грижа!!!! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #167 -: Септември 01, 2012, 12:48:06 pm »
Точно! Излизаш от Личното, минавайки през Себе си - Осъзнатост, стъпка по стъпка. Проблема е, за тези същности, които по силата на проявата си, нямат Връзка, на ниво Аз=Ние, и съответно отделят себе си от - Те, тогава егото възпрепятства проявата на обич, съответно в смисъла грижа, както за тревата, така и за човека. Което поставя въпроса, Кои са тези същности, които не могат да преминат от егото към обичта? Защото ако не бе така, нямаше да има контрол, и всички прояви пречещи на Човека да си поеме пътя, свободно към собственото си израстване, именно по реда, написан по-горе. Нямаше да е затъмнен въпроса с духовното израстване, както и въпроса за прераждането.
     Въпроса е Кое, какво, кой пречи? Защото за всеки пътя е един, колкото и различно да го изминава, колкото и дълго или бързо, това няма значение. Но поставен "по средата", излиза сякаш бива спрян, точно в момента, в който би осъзнал връзката си с първоизточника, чиято същност всеки човек носи, като душевно устройство! И вместо грижа и обич, се достига до разделяй и владей...
« Последна редакция: Септември 01, 2012, 20:24:41 pm от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: От Адам До Бог
« Отговор #168 -: Септември 01, 2012, 15:40:15 pm »
      Искам,  АЗ  искам  и  чрез  искам   да   докажа  какво  съм!   А   тъмните   предпочитат  искащи  хора!  Тия  които  си  задават  въпроса  трябва  ли  и  защо  ми  трябва  не  ги  интересяват!  Първите  са  склонни  да  живеят  на  кредит,  докато  вторите  не?  И   когато  възпитаваме  децата  се,  ако  ги  научим  да  мотивират  исканията  си  още  от  малки,  когато  порастнат  ще  бъдат  отговорни  личности  -  неподатливи  на  външни  внушения,  тоест  няма  да  са  първосигнални!!
          Цитат   на  Богоизбрания
    "Предварителният размисъл преди действието отличава човека от животното.
Е, сред съвременото човечество не са малко представителите с първосигнални реакции" 
          Цитат
        "Въпроса е Кое, какво, кой пречи? Защото за всеки пътя е един, колкото и различно да го изминава, колкото и дълго или бързо, това няма значение. Но поставен "по средата", излиза сякаш бива спрян, точно в момента, в който би осъзнал връзката си с първоизточника, чиято същност всеки човек носи, като душевно устройство! И вместо грижа и обич, се достига до разделяй и владей.."
       Въпросното  Искам,  то  е  виновно  за  това  състояние  на  нещата.   Ние  сме  само  тук  и  сега  граби  от  живота  каквото  можеш,  не  мисли  за  утре,  на  това  е  подчинено  съществуването  ни  като  цивилизация,  а  ако  се  замислим  за  утре,  а  за  вдруги  ден,  а  за  след  сто  години,  как  ли  биха  изглеждали  всички  онези  проблеми  като  екология  например.   Да  бива  спрян  преди  да  стъпи  здраво  на  пътеката,  от  кого  -  въпрос  с  понижена  трудност.   Армагедон  отдавна  е  отминал,  състоял  се  е  когато  религията  (независимо  коя)  се  е  изродила  от  убеждиние  в  институция!!!!!!!
« Последна редакция: Септември 01, 2012, 15:50:43 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #169 -: Септември 01, 2012, 17:46:44 pm »
         Цитат   на  Богоизбрания
    "Предварителният размисъл преди действието отличава човека от животното.
Е, сред съвременото човечество не са малко представителите с първосигнални реакции" 
          Цитат
        "Въпроса е Кое, какво, кой пречи? Защото за всеки пътя е един, колкото и различно да го изминава, колкото и дълго или бързо, това няма значение. Но поставен "по средата", излиза сякаш бива спрян, точно в момента, в който би осъзнал връзката си с първоизточника, чиято същност всеки човек носи, като душевно устройство! И вместо грижа и обич, се достига до разделяй и владей.."
       Въпросното  Искам,  то  е  виновно  за  това  състояние  на  нещата.   Ние  сме  само  тук  и  сега  граби  от  живота  каквото  можеш,  не  мисли  за  утре,  на  това  е  подчинено  съществуването  ни  като  цивилизация,  а  ако  се  замислим  за  утре,  а  за  вдруги  ден,  а  за  след  сто  години,  как  ли  биха  изглеждали  всички  онези  проблеми  като  екология  например.   Да  бива  спрян  преди  да  стъпи  здраво  на  пътеката,  от  кого  -  въпрос  с  понижена  трудност.   Армагедон  отдавна  е  отминал,  състоял  се  е  когато  религията  (независимо  коя)  се  е  изродила  от  убеждиние  в  институция!!!!!!!
    Аз мисля, че по-скоро отговора е тук:
Цитат
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #455 -: Днес в 17:08:36 »
Цитат на: Princess_Deja в Днес в 12:54:52:
Къде пише, че Бог ни обича? В смисъл налага ли се, да ни обича, за да се "грижи" за нас. 
Цитат на:mitko:
      Ще  разбереш,  когато  започнеш  да  се  бориш  за  глътка  въздух!  Когато  мечтата  ти  е  да  станеш  и  отидеш  до  тоалетната!  Когато  си  мечтаеш  да  видиш  слънцето! Ще  разбереш  когато  видиш   госпожа  Неумолимата.  Тогава  ще  си  дадеш  равносметка  дали  някой  те  е  обичал  и  колко  би  дала  за  още  един  ден  живот!!!!!! 
      Защо няма радост? За да я има, за да не искаш и пожелаваш ненужното, първо е добре да видиш с какво разполагаш и да го обикнеш, тогава няма да се презапасяваш искайки, изпадайки в страх и униние. Ще се радваш на каквото имаш и ще го цениш, ще се грижиш с обич, Знаейки, че е дар.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: От Адам До Бог
« Отговор #170 -: Септември 05, 2012, 00:24:15 am »
    От  Адам  до  Бог
    Заглавието  на  темата  констатация  ли  е  или  скрит  въпрос?  Отговорите  са  като  за  констатация  защото  се  цитира  в  повечето  случаи  история  и  съгласие  или  несъгласие  с   нея.
    Мен  ми  зазвуча  едва  сега  като  въпрос  -  Докъде  може  да  стигне  еволюцията  на  съзнанието  за  всеки  от  нас? 
    Има  ли  граница  за  развитието  ни!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: От Адам До Бог
« Отговор #171 -: Септември 12, 2012, 19:01:34 pm »
много многоточие [...]


Но историята за създаването на първата жена от реброто на първия човек срещаме на други места във форма, която дотолкова близко наподобява библейското обяснение, че едва ли е независима от него. Така карените в Бирма казват, че бог „създал мъжа и от какво го е изваял? Отначало сътворил мъжа от пръст и свършил със сътворяването. Сътворил жената и от какво я направил? Взел ребро от мъжа и създал жената.” И лебедските татари в Сибир имат предание, че бог отначало създал мъжа, който живял съвсем сам на земята. Веднъж, докато самотникът спял, дяволът го докоснал по гърдите; тогава от ребрата му пораснала кост, и като паднала на земята, станала дълга и се превърнала в първата жена. Така татарите са задълбочили цинизма на автора на Битие, като са приписали на дявола участие в създаването на нашата обща прамайка. Но да се върнем в Тихия океан....."

Ако проблемът не е от кой и как е създаден човека, остават техническите уточнения и подробности за практическата направа. Така или иначе в цялата ситуация не ми харесва материала за единия и за другия. Как се прави мозък от пръст- не буквално разбира се, но като започнете да тълкувате ми дайте знак. Защото до тук би се получило, че Бог е във всеки комар, хлебарка, червей или пън. Ако сте скулптори и решавате да направите едно произведение или да нарисувате "живот" как ще го направите? Не схващам, също така, конкретната еволюция на човешкото съзнание от Адам до наши дни. Да не сме го стигнали и да го подминем Бог?

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #172 -: Септември 12, 2012, 19:47:21 pm »
  На скоро попаднах на мисъл, която все още обмислям на Дънов: Всеки комар бил една наша лоша мисъл... Не знам, за мен има неразбрани неща, не лоши и добри, неосъзнати, отхвърлени, да добре, но лоши. Освен ако не говорим за бездушевно пребиваване, т.е не приемем, че има същества, различни като устройство, неподлежащи на духовно израстване... Макар че именно Дънов споменава, че горе (при Бог) лошите неща са добри...  -"Помнете: от Божествено гледище злото на земята е добро на небето. И аз казвам: страданията, които хората преживяват, носят големи блага за тях. Покажете ми един човек, който е минал само през радости, да е станал добър. Който е минал само през радости, не може да бъде доволен.(35, с. 78)"

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: От Адам До Бог
« Отговор #173 -: Септември 13, 2012, 12:23:59 pm »
Ако проблемът не е от кой и как е създаден човека, остават техническите уточнения и подробности за практическата направа. Така или иначе в цялата ситуация не ми харесва материала за единия и за другия. Как се прави мозък от пръст- не буквално разбира се, но като започнете да тълкувате ми дайте знак.

Давам знак!  :D

"Изучавайки в началото на XX век глината, известният руски учен В. Вернадски открил редица любопитни свойства
В състава на глината се оказали всички макро- и микроелементи, присъстващи в нашия организъм. А най-интересното е, че в глината те се съдържали в почти същите пропорции! Наскоро американски учени направили сензационно откритие, като потвърдили на по-високо ниво изводите на руския си колега. Те установили, че обикновената глина съдържа в себе си базовите елементи на биологичния живот, съставляващи мембраните на човешката клетка, както и на други биологични организми. Трябва да се отбележи, че клетъчните мембрани не само участват в образуването на клетката, но и съдържат в себе си генетичния код на организма – РНК, която е основата на всичко живо."

http://zdrave.ws/10919/%D1%87%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0/

И още нещо интересно от Китай: "Нюуа сътворява хората"
http://bulgarian.cri.cn/chinaabc/chapter16/chapter160105.htm

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #174 -: Септември 13, 2012, 13:38:14 pm »
  Да от минерала до Човека, все от едно сме сътворени в кръговрата на Живота се пресътворяваме.
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 14:54:52 pm от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: От Адам До Бог
« Отговор #175 -: Септември 14, 2012, 23:22:24 pm »
    От  Адам  до  Бог
    Заглавието  на  темата  констатация  ли  е  или  скрит  въпрос?  Отговорите  са  като  за  констатация  защото  се  цитира  в  повечето  случаи  история  и  съгласие  или  несъгласие  с   нея.
    Мен  ми  зазвуча  едва  сега  като  въпрос  -  Докъде  може  да  стигне  еволюцията  на  съзнанието  за  всеки  от  нас? 
    Има  ли  граница  за  развитието  ни!
   Моля  аудиторията  за  отговор!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: От Адам До Бог
« Отговор #176 -: Септември 14, 2012, 23:36:22 pm »
Няма граница,затова вселената е безгранична!!!Затова Бог е недосегаем необясним,за никой от нас. Проумейте го и се примирете!!!Е как ще станеш Бог,ако има граница!?!?
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: От Адам До Бог
« Отговор #177 -: Септември 15, 2012, 15:59:12 pm »
    От  Адам  до  Бог
    Заглавието  на  темата  констатация  ли  е  или  скрит  въпрос?  Отговорите  са  като  за  констатация  защото  се  цитира  в  повечето  случаи  история  и  съгласие  или  несъгласие  с   нея.
    Мен  ми  зазвуча  едва  сега  като  въпрос  -  Докъде  може  да  стигне  еволюцията  на  съзнанието  за  всеки  от  нас? 
    Има  ли  граница  за  развитието  ни!
   Моля  аудиторията  за  отговор!

Малко е трудно да се отговори еднозначно с убедителни и достатъчно основателни аргументи.

Първо, какво означава "еволюция на съзнанието"? Еволюция е различно от просто развитие. Защото за обикновеното развитие има граници. Ако вземем едно дърво, което дава плодове.  През различните сезони се "развива" различно и когато плодовете узреят те или падат и изгниват по земята или ги обират и някой се нахранва с тях. Т.е. съществуването на точно тези плодове от тази реколта приключва- няма ги. Листата също като изпопадат есента. На пролет имаме нови, но те не са по-развити от предишните и по-малко развити от следващите. А може и ако е сушава година да няма ни плодове, ни листа. Отсичат дървото и него го няма- колко се е развило? Колкото да даде дървен материал за една ограда и пет стола.
Съзнанието също има някакви граници, според мен. Граници, които определят краят на един етап, за да премине към началото на друг. Но не може безкрайно да се ... "развива". От един момент- след 35 години да речем /въпреки, че човек се учи докато е жив/ няма как да се развива повече, освен ако не поеме по друг `канал` и интерес.
Вземете един човек завършил медицина преди петдесет години. Признат професор, все още преподавател. И един хирург завършил преди десет. Ако имаме важна операция аз ще предпочета да ме оперира по-младия хирург. Но това си е съзнанието на млад хирург, нямащ нищо общо с възрастния човек. Възможно ли е тези "изхабени" съзнания да се ... рециклират. Защо не. Само че, това не е съзнанието на Адам, нито цел е достигането на някакво Божествено като граница или някакъв връх.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: От Адам До Бог
« Отговор #178 -: Септември 16, 2012, 14:52:13 pm »
Кофти примери вадиш с тези хирурзи.
Ето къде е слабото място!
Стария хирург (ако) се е сковал е заради егото си. Също и защото не практикува непрекъснато, а преподава.
Ако човек практикува с цел единствено усъвършенстването съзнанието няма да достигне до състояние на досада. Което пък да доведе до автоматизъм, невнимание, забравяне, разсеяност и тн.
Ако човек е чист, и буден, и има вяра в развитието си, и го практикува непрекъснато, тогава и стар да е, ръката ще му е точна и няма да е разсеян и да не внимава.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: От Адам До Бог
« Отговор #179 -: Септември 17, 2012, 20:24:22 pm »
Не ми се сърди, но почваш с езотерична каша, затова и не прочетох натам, но по установените правила в еврейският прочит на Библията елохим, се чете като Бог в единствено число, затова и се чете духа на Бог , а не духа на боговете или на силите.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27