Автор Тема: От Адам До Бог  (Прочетена 82327 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: От Адам До Бог
« Отговор #45 -: Август 19, 2012, 16:28:16 pm »
 Битие  2:1 Така се свършиха небето и земята и цялото тяхно войнство.
      Ето  този  пасаж  ми  е  мътен,  Дел  ти  си  наред?
      Едновременно  с  създаването  на  земята  се  създава  и  някакво  войнство  какво  ли  е  то?   
      Дел,  пиши  по  метода  на  Олд  1/  2/   3/  и  т.н.
      Ти  отговори  на  един  много  важен  въпрос --  Кое  е  първичното  тъмнината  или  светлината. 
      Подозирам,  че  образованието  ти   е  теология.
      Затова  да  попитам:  Защо  трябва  всеки  текст  да  се  коментира?
      Истината  Дел  не  се  коментира,  не  се  тълкува  тя  само  се  приема! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #46 -: Август 19, 2012, 17:04:23 pm »
Защо Бог решава да създава хора?
         2:1 Така се свършиха небето и земята и цялото тяхно войнство.
         2:15 И Господ Бог взе човека и го засели в Едемската градина, за да я обработва и да я пази.
         Да  бъде  роб!! 
         
:good:

А що създаде доброто и злото?
     
      Битие  2:1 Така се свършиха небето и земята и цялото тяхно войнство.
      Ето  този  пасаж  ми  е  мътен,  Дел  ти  си  наред?
       

"ГЛАВА 2.
1. Така бидоха свършени небето и земята и цялото им воинство.
2. И свърши Бог до седмия ден Своите дела, що прави, и в седмия ден си почина от всичките Си дела, що извърши."
   Под Войнство се разбира Небето и звездите.
„И ще изтлее цялото небесно воинство *, и небесата ще се свият като книжен свитък; и цялото им воинство ще падне, както опада лист от лоза, както увяхнал лист - от смоковница.” Книга на Пророк  Исаиа 34:4.
 В момента на Ден Един Идеята и Присъствието на Единството биват неизявени - Безвидни.. Създавайки Видимия свят, Той всъщност проявява Сам Себе си – Седмично ( За 7 дни).
Той е Всичко и всяко, Началото и края - "Аз съм Алфа и Омега”- Иисус ;Иисус отговорил: "Аз съм това, което ви и говоря отначало" (Иоан 8:25); "Истина, истина ви казвам: преди Ааврам да е бил, Аз съм" (Иоан 8:58).
  С „Аз съм вечно Съществуващият ”(евр. Йехова), се Проявява Бог Пред Моисей.

”Чрез словото на Господа са сътворени небесата, и чрез духа на устата Му – цялото им войнство” /Пс.32:6/
 „А небесните воинства, облечени в бял и чист висон, следваха подире Му на бели коне."19:14 Откровение на св. Йоана
„... Той действува по Свое щение както в небесното воинство, тъй и между живеещите на земята...” 4:32 Книга На Пророк Даниила
„Без да оставяш ангелското си служение, ти си се подвизавал във воински чин, достохвални Мùно, като с това си явил предобраз на своето бъдещо подвижничество против козните на невидимия враг; само за малко време си се отдалечил в пустинята, та, като се укрепиш чрез Духа Светаго и се украсиш с непорочност, отново да въздигнеш победна бран срещу поклонниците на бесовете.” Икос 1. Акатист към св. великомъченик Мùна
  В сравнение Войнството на Бог е в ответ на Обвинителя, който обаче отговаря според Волята Божия, при Сътворението в плът. Войнството Брани Божествената Проява и потдържа Баланса на силите - Земно и Небесно царство - Видимата и невидима Божествена Същност.


Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #47 -: Август 19, 2012, 17:21:38 pm »
Битие  2:1 Така се свършиха небето и земята и цялото тяхно войнство.
      Ето  този  пасаж  ми  е  мътен,  Дел  ти  си  наред?
      Едновременно  с  създаването  на  земята  се  създава  и  някакво  войнство  какво  ли  е  то?   
      Дел,  пиши  по  метода  на  Олд  1/  2/   3/  и  т.н.
      Ти  отговори  на  един  много  важен  въпрос --  Кое  е  първичното  тъмнината  или  светлината. 
      Подозирам,  че  образованието  ти   е  теология.
      Затова  да  попитам:  Защо  трябва  всеки  текст  да  се  коментира?
      Истината  Дел  не  се  коментира,  не  се  тълкува  тя  само  се  приема!
Вярно! Истината се приема, когато е Видна. За да е видна, тя като семе посято, иска време да израстне, и тогава става видна. Но насила истината не се разкрива. Както и дървото насила плод не дава.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: От Адам До Бог
« Отговор #48 -: Август 19, 2012, 18:09:19 pm »
         Така  е  Дел,  но  защо  няма   две  еднакви  тълкувания?  Даже  вие  капацитетите  в  библиознанието  не  сте  на  едно  мнение,  та  камо  ли  ние  лаиците,  защо  е  тази  завоалираност?  Не  за  да  могат  обикновените  хора  да  се  докоснат  до  истината,  а  напротив  да  се  скрие  от  тях  къде  с  многословие,  къде  направо  с  изопачаване. 
        Сега  същото  явление  го  наблюдаваме при  политиците.  Един  нарече  народа  си  некачествен  материал,  а  слугинажа  му   обясни,  че  той  искал  да  каже  неосъзнат.
        Дел,  истината  трябва  да  се  казва  винаги  в  прав  и  категоричен  текст.   
        В  по  горният  пост  ти  казваш  същото  като  Паалла - Хоол  които  цитирах  в  една  друга  тема,  ако  потърсиш  ще  намериш  поста.  Ако искаш,  ще  ми  е  приятно  да  направиш  една  съпоставка. 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: От Адам До Бог
« Отговор #49 -: Август 19, 2012, 18:29:41 pm »
Кога Бог създаде динозаврите и кога Адам, и беше ли Адам всред тях ;) ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: От Адам До Бог
« Отговор #50 -: Август 19, 2012, 21:45:56 pm »
 Тъкмо това мислех да попитам  del, дали адамовци и еви са сътворили динозаврите с помощта на небесното войнство или са следствие от неуспешния опит с динозаврите?........... ::)

Цитат
4. Видя Бог, че светлината е добро нещо, и отдели Бог светлината от тъмнината.
5. Светлината Бог нарече ден, а тъмнината - нощ. Биде вечер, биде утро - ден един.

Я сега пиши по същество!
Защо се раздели слънцето от звездите?

Какво  е слънцето?

Какво са  звездите?

Защо БОГ видя в светлината "ден", добро нещо, а в "звездните" тъмнина ?

Отг.

Защото само тогава, ЧОВЕК си почива, когато е в "звездна тъмнина", без да бъде зависим от плановете на "Бога Слънце"... :blum1:



« Последна редакция: Август 19, 2012, 22:12:49 pm от Z-931 »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: От Адам До Бог
« Отговор #51 -: Август 19, 2012, 22:31:57 pm »

         2:15 И Господ Бог взе човека и го засели в Едемската градина, за да я обработва и да я пази.
         Да  бъде  роб!! 
         

Не ми се рови за цитати, но ще цитирам нещо по памет.
Когато  Моисей задава въпрос на господ  на планинаната Синай.....А ти Господи кога си почиваш?
Господ му отговаря:
 Ако аз спра да си почивам, преди да е дошло определеното ми време за това, то цялото Творение ще рухне на часа... :(
« Последна редакция: Август 19, 2012, 22:36:48 pm от Z-931 »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: От Адам До Бог
« Отговор #52 -: Август 20, 2012, 10:29:43 am »
Така, че с Дуалността начева Битието. Но никъде там Тъмнината не се назовава като лоша, но се казва, че светлината е добра. Тъмнината просто означава все още неизявеното като цялостен процес Божие намерение..
Както и никъде не се казва"Бог създаде тъмнината"..Неее..Беше си тъмно и Бог реши"да бъде светлина"
Тъмни сили=зло...Светли сили=добро..Аз ли съм тъпа или някой е разчитал на двойния стандарт.
За обяснението към Митко,съгласна..И аз така си го обяснявах..Свършило се всичко на небето,щото вече е намерило проявлението на Земята.Ок.
Ма ей туй за тъмнината не ми дава мира.Както и другите ми въпросчета,гледам сте ги подминали.Що ЛЪЖЕ Бог?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: От Адам До Бог
« Отговор #53 -: Август 20, 2012, 11:43:16 am »
4:4 Тъй също и Авел принесе от първородните на стадото си и от тлъстината му. И Господ погледна благосклонно на Авела и на приноса му;
4:5 а на Каина и на приноса му не погледна така. Затова Каин се огорчи твърде много и лицето му се помрачи.
4:6 И Господ рече на Каина: Защо си се разсърдил? и защо е помрачено лицето ти?
4:7 Ако правиш добро, не ще ли бъде прието? Но ако не правиш добро, грехът лежи на вратата и към тебе се стреми; но ти трябва да го владееш.
4:8 А Каин каза това на брата си Авела. И когато бяха на полето, Каин стана против брата си Авела и го уби.
4:14 Ето, гониш ме днес от лицето на тая земя; ще съм скрит от Твоето лице, и ще бъда бежанец и скитник на земята; и тъй всеки който ме намери, ще ме убие.
4:15 А Господ му каза: Затова, който убие Каина, нему ще се отмъсти седмократно. И Господ определи белег за Каина, за да не го убива никой, който го намери.
4:17 И Каин позна жена си, която зачна и роди Еноха: и Каин съгради град,
         4:6   Колко  ли  безочлив  и  безчувствен  трябва  да  си  за  да  зададеш  тези  въпроси?
         4:7   Каин  е  направил  добро,  но  не  е  било  прието!  (Когато  те  пренебрегне  любимо  същество  боли  много  нали?  Така  Каин  доказва,  че  обича  Бога,  и  че  е  убил  в  негово  име  след  това  църквата  го  е  правила  многократно,  но  това  не  е  било  грях.  Това  ако  не  е  двоен  стандарт  здраве  му  кажи!!!)     Съветва  Кайн,  че  трябва  да  владее  греха,  но  самият  Той  може  и  да  не  го  прави  -  личният  пример  е  без  значение  за  Него!   Да  ама  не,  затова  и  светът  е  такъв! 
         Първопричината  за  греха  на  Каин  е  несправедливоста  проявена  от  Бога  (не  от  Абсолюта),   заради  именно  тази  несправедливост  Каин  е  низвергнат.
       4:14   Повдига  два  въпроса
                 На  коя  земя  е  бил  Каин  и  на  коя  отива?
                 Кой  ще  убие  Каин  и  защо  му  е  сложен  белег,  от  кого  да  се  различава?
       4:17  Коя  е  жената  на  Каин?
                Кои  са  жителите  на  града?
       Абе  въпроси,  искащи  конкретни  отговори,  но  уви?   
« Последна редакция: Август 20, 2012, 12:18:07 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: От Адам До Бог
« Отговор #54 -: Август 20, 2012, 12:17:47 pm »
Мите нали се разбрахме че само с цитати нестава ;), дай обяснение затова дето си постнал, иначе се получава Делчина работа, зарий ни с цитати Библейскоезотерични (интересно ми е каква секта изповядва, щото няма нищо общо с православието) и иди се чуди за какво иде реч.

П.С.А тия дето се вживяват толкова в "Старата книга" сигурно преди са били юдеи и душата им навява стари спомени  :D, щот тя си е една юдейска приказка, после едно римско царче решило да я направи нещо по друго ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: От Адам До Бог
« Отговор #55 -: Август 20, 2012, 12:24:01 pm »
И в тази тема,няма да стигнете до Бог,не се притеснявайте! :DНяма да пиша,повече,че съм доста краен и това смущава"праведните" :D
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #56 -: Август 20, 2012, 13:29:16 pm »
Мите нали се разбрахме че само с цитати нестава ;), дай обяснение затова дето си постнал, иначе се получава Делчина работа, зарий ни с цитати Библейскоезотерични (интересно ми е каква секта изповядва, щото няма нищо общо с православието) и иди се чуди за какво иде реч.

П.С.А тия дето се вживяват толкова в "Старата книга" сигурно преди са били юдеи и душата им навява стари спомени  :D, щот тя си е една юдейска приказка, после едно римско царче решило да я направи нещо по друго ;).
Какво търсиш, Олд4?
Когато говорим без цитати е проблем, защото е "сектанство", а не православие?!
Когато е с цитати не било лично мнение.
Аз Уважавайки твоето мнение, обяснявам цитатите, които слагам.
Когато пиша обстойно, го правя, защото е нужно, да се каже честно каква е позицията ми. И щом е Религия, да преведем религиозната тематика в Човешко разбиране заедно в дискусия, а не в Битка помежду си.
Митко поставя цитати, защото пояснява къде търси Отговори. Нормално е за Човек да търси отговори. Нормално е да си задава въпроси. Това е призвание за човека - Да се развива, съобразно с нивото, до което е достигнал. Би следвало да се подкрепяме и да отделим плявата от познание, всеки според личния си принос тук. А не да се обиждаме. Нормално е едни да са чели едно други друго. Много пъти вече казахме, че всеки има право на това. Защо не приведем това право в действие? Щом твърдим, че сме мислещи, чувстващи, ...защо мислим че сме и знаещи, щом не даваме правото на себе си и другия да Не знае и да допълва знанията си - превръщайки ги в познание?
Терес, не ме смущава Крайността, а Безличието. Щом има отношение това е добре! Така, че Благодаря за Откровенността.
Константин, това написа ти:
Цитат
  Както и никъде не се казва"Бог създаде тъмнината"..Неее..Беше си тъмно и Бог реши"да бъде светлина"
Тъмни сили=зло...Светли сили=добро..Аз ли съм тъпа или някой е разчитал на двойния стандарт.
За обяснението към Митко,съгласна..И аз така си го обяснявах..Свършило се всичко на небето,щото вече е намерило проявлението на Земята.Ок.
Ма ей туй за тъмнината не ми дава мира.Както и другите ми въпросчета,гледам сте ги подминали.Що ЛЪЖЕ Бог?
   Това, което е Божия промисъл - Идея, и е още неизявено е тъмнина. В същността си Tой съдържа Светлината. Погледнат Вътре в себе си е Светлина - Безвидна Пустота - отвън... Това, което Бог изявява от Себе си е изява на вътрешното - Идеята му.  Спрямо неформираното, което остава Тъмно, Действената проявената Божествена Същност е Светлина. Има ли плътност( въплати ли се) идеята има и сянка. Затова и духовното е невидимо за Очите. Въпрос на Зрение... Затова се говори за Духовен поглед - той прониква в "тъмнината" и вижда светлината на Бог в мрака и на най- тъмния пъкъл.

П.П.: Имам своите отговори. Редактирам ги, защото когато са подробни са неясни. А с цитати не ви харесва.
« Последна редакция: Август 20, 2012, 15:24:33 pm от del »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #57 -: Август 20, 2012, 14:52:29 pm »
4:4 Тъй също и Авел принесе от първородните на стадото си и от тлъстината му. И Господ погледна благосклонно на Авела и на приноса му;
4:5 а на Каина и на приноса му не погледна така. Затова Каин се огорчи твърде много и лицето му се помрачи.
4:6 И Господ рече на Каина: Защо си се разсърдил? и защо е помрачено лицето ти?
4:7 Ако правиш добро, не ще ли бъде прието? Но ако не правиш добро, грехът лежи на вратата и към тебе се стреми; но ти трябва да го владееш.
4:8 А Каин каза това на брата си Авела. И когато бяха на полето, Каин стана против брата си Авела и го уби.
4:14 Ето, гониш ме днес от лицето на тая земя; ще съм скрит от Твоето лице, и ще бъда бежанец и скитник на земята; и тъй всеки който ме намери, ще ме убие.
4:15 А Господ му каза: Затова, който убие Каина, нему ще се отмъсти седмократно. И Господ определи белег за Каина, за да не го убива никой, който го намери.
4:17 И Каин позна жена си, която зачна и роди Еноха: и Каин съгради град,
         4:6   Колко  ли  безочлив  и  безчувствен  трябва  да  си  за  да  зададеш  тези  въпроси?
         4:7   Каин  е  направил  добро,  но  не  е  било  прието!  (Когато  те  пренебрегне  любимо  същество  боли  много  нали?  Така  Каин  доказва,  че  обича  Бога,  и  че  е  убил  в  негово  име  след  това  църквата  го  е  правила  многократно,  но  това  не  е  било  грях.  Това  ако  не  е  двоен  стандарт  здраве  му  кажи!!!)     Съветва  Кайн,  че  трябва  да  владее  греха,  но  самият  Той  може  и  да  не  го  прави  -  личният  пример  е  без  значение  за  Него!   Да  ама  не,  затова  и  светът  е  такъв! 
         Първопричината  за  греха  на  Каин  е  несправедливоста  проявена  от  Бога  (не  от  Абсолюта),   заради  именно  тази  несправедливост  Каин  е  низвергнат.
       4:14   Повдига  два  въпроса
                 На  коя  земя  е  бил  Каин  и  на  коя  отива?
                 Кой  ще  убие  Каин  и  защо  му  е  сложен  белег,  от  кого  да  се  различава?
       4:17  Коя  е  жената  на  Каин?
                Кои  са  жителите  на  града?
       Абе  въпроси,  искащи  конкретни  отговори,  но  уви?   
В този разказ се доразвива идеята за разността, дуалността, зачената в битие гл.3, Когато Адам позна другостта и бе отделена Ева. Тогава бе изгонен от Едемската градина. Тук в разказа за двамата им сина, отново се разглежда Другостта, в друг план - множеството, дуалното се проявява, отново чрез Отрицание, както и в в Битие гл.3. Кайн заявява, че не е отговорен за брат си, както Ева заявява, че Змията е отговорна за греха и. Отричането  - Това е темата. Съгласуването на двете прояви - Това е искал Бог. Тази съгласуваност е извършена чак с появата на Иисус. Целия разказ до тогава е за неприемането от Човека на различието, което нарича - Тъмнина, зло, грях и т.н. Защото чрез това, че той не приема дара на единия предизвиква неговото недоволство, но решението да убие "другия" - брата си е негов личен избор. Когато питат Иисус, колко пъти да прощаваме на Брата си,когато съгрешава към нас, той казва:
"19 Пак ви казвам, че ако двама от вас се съгласят на земята за каквото и да било нещо, което да поискат, ще им бъде дадено от Отца Ми, Който е на небесата.
20 Защото, гдето двама или трима са събрани в Мое име, там съм и Аз посред тях.
21 Тогава Петър се приближи и Му рече: Господи, до колко пъти, като ми съгреши брат ми, да му прощавам? до седем пъти ли?
22 Исус му рече: Не ти казвам: До седем пъти - до седемдесет пъти по седем.

23 Затова небесното царство прилича на един цар, който поиска да прегледа сметките на слугите си.
24 И когато почна да преглежда докараха при него един, който му дължеше десет хиляди таланта ; хвана го и го душеше, и каза: Плати това, което ми дължиш.
29 Затова служителят му падна, молеше му се, и каза: Имай търпение към мене и ще ти платя.
30 Но той не искаше, а отиде и го хвърли в тъмница, да лежи докле изплати дълга.
31 А съслужителите му, като видяха станалото, твърде много се наскърбиха; дойдоха и казаха на господаря си всичко, що бе станало.
32 Тогава господарят му го повика и му каза: Нечестиви слуго, аз ти простих целия оня дълг понеже ми се примоли.
33 Не трябваше ли и ти да се смилиш за съслужителя си, както и аз се смилих за тебе?
34 И господарят му се разгневи и го предаде на мъчителите да го изтезават докле изплати целия дълг.
35 Така и Моят небесен Отец ще постъпи с вас, ако не простите от сърце всеки на брата си. "
 Думите на Иисус са в пълно съгласие с казаното от Бог, когато обещава да сложи знак на Кайн, за да не го убиват, да го отхвърлят другите. -
- 4:15 А Господ му каза: Затова, който убие Каина, нему ще се отмъсти седмократно. И Господ определи белег за Каина, за да не го убива никой, който го намери.
   Когато се взема решение Иисус ли да бъде разпнат или Варавва  (арамейски בר-אבא, Bar-abbâ, "син на баща") народа заявява:

 "25 И целият народ в отговор рече: Кръвта Му да бъде на нас и на чадата ни.
 26 Тогава им пусна Варава; а Исуса би и Го предаде на разпятие."
Цитирам този момент, защото изричайки думите: Кръвта да бъде на нас и на чадата ни, народа избира  да носи белега на отхвърляното. По същия начин, по който го носи Кайн, след убийството на брата си...Както и Адам, след отделеността. Чедата на Бог отново избират отричането на Другия - за пореден път, Този път с обвинение връз Бога, за проявената другост и отлика от това, което те всъщност са имали като очакване за Месия.  Разликата, от тук насетне е че Иисус - окачествен от събратята си като другия е отхвърленото им неразбиране, но неприпознатия Христос, поема заради тях отговорността за ставащото, според Своята си воля, за да прекрати вечната битка между силите - Тъмнина - Светлина, видимо и невидимо, спора на Дуалността. За да Постигне единство на Дух и тяло - Това, което е бил Адам, преди разделението. Оттук насетне остава Завета да бъде приет от Човеците и отново това се проявява времево, но този път Чрез Личното възприемане и осъзнаване на Двойнствената  ни същност и осветяване на неприетата "тъмна страна" на съзнанието ни - Антихриста.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: От Адам До Бог
« Отговор #58 -: Август 20, 2012, 16:02:36 pm »
И в тази тема,няма да стигнете до Бог,не се притеснявайте! :DНяма да пиша,повече,че съм доста краен и това смущава"праведните" :D
Стига де..Всяка манджа има нужда от сол!

Дел,гледам..Мълчиш по въпроса със змията и наглата ЛЪЖА от страна на"бог"?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: От Адам До Бог
« Отговор #59 -: Август 20, 2012, 16:19:53 pm »
        Прости  приятелю  Дел,  мен  деменциото  синилис  Димитрии!!
        Дел,  съгласен  съм  с  написаното  от  теб,  но  го  рових  като  кокошка  и  не  открих --
        Кой  може  да  убие  Каин?
        Коя  е  жената  на  Каин?
        С  кого  Каин  изгради  град  -  за  град  (поселище)  си  трябва  доста  хора?
        На  коя  земя  е  бил  и  на  коя  е  отишъл?
        Не  съм  против  наказанието  на  Каин,  но  няма  и  следа  от  поемане  на  отговорност  от  Бог  за  проявената  несправедливост  довела  до  избора  на  Каин  да  убие.   Но  ако  разгледаме  по-обстойно  наказанието,  ще  излезе,  че  е  проформа.  Наказаният  е  Авел  от  брат  си  и  от  бога,  защото  Каин  продължава  родът  си,  необезпокояван  под  божията  защита.  Живота  не  му е  бил  много  труден  щом  основава  град.
        Не  мога  да  не  направя  аналогия  с  нашите  престъпници  и  съдебната  ни  система.   Сигурен  съм  че  магистратите  ни  са  чели  библията  задълбочено  и  което  е  по-важното  правилно  са  разбрали  Битие  глава  4-та
       Стрелят  един  престъпник  във  вилата  му,  а  той  "излежавал"  присъда  в  затвора.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27