Автор Тема: От Адам До Бог  (Прочетена 82332 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: От Адам До Бог
« Отговор #30 -: Август 17, 2012, 23:17:03 pm »
Амин!

Рекох аз,че тва е поредната тема за"религиозна всичкология"ма не ми вярвахте :blush:

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #31 -: Август 17, 2012, 23:33:05 pm »
Амин!

Рекох аз,че тва е поредната тема за"религиозна всичкология"ма не ми вярвахте :blush:
  Все пак ти Благодаря, че си прочела и изказа мнение. За теб е пропаганда, за мен е осъзнатост. Ползва цитат, а аз казах единствено какво е моето отношение към разглеждания цитат - Обстойно и Откровенно. Откога откровенността е пропаганда? И кой е нужно да ти вярва? На мен не ми е нужно, за да проявя искреност и да отговоря.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: От Адам До Бог
« Отговор #32 -: Август 18, 2012, 01:14:29 am »
Не бе Дел.Ква пропаганда?Ти май се вземаш много на сериозно  :blush: ..Просто..Всяка втора тема е такава..Неясна,с мъгляво съдържание.Разтягаща едни и същи локуми.....И като го казах още в началото..Не,не било така..Тая щяла да е с ясна и точна тематика..Щеше да пишеш за пътят на Човек към Бог..
Е от три страници,дали си написала и 30 реда точно по темата..


Айде да не е спам,ще напиша нещо аз..

Пътят на всеки един от нас,в най-общи линии протича в две основни направления.Опознаването на Макрото и Микрото.На вътрешното Мироздание и на външното Мироздание..Опознаването..Емпиризмът(мноо си я обичам тая думичка :blush:)е точно това,което значи.Добиване на опитност и познание от първа ръка.Т.е.лично..Без грях.Такова животно нема..Да..Игрите на Съзнанието могат да бъдат неописуемо жестоки..Непонятни за нас(към момента)..Но всяко проявление,е точно това което е.И ни дава възможност да опознаем конкретен аспект.  Сега..дали ще гледаш навън или на вътре,все тая..Въпросът е как гледаш?
Понеже ти каза за себепознанието,затова и аз ще разгледам тази перспектива.Но пак казвам,абсолютно същото се отнася и за опознаването на Макрото.
Пътят водещ навътре е много неравен,с труден терен,с много препятствия за разчистване.Най-трудното е да си позволиш да бъдеш честен със себе си.Уви..Парадокс..Въпреки клишето"от себе си,не можеш да избягаш",истината е,че хората крият кирливите си ризи,дълбоко,много дълбоко в същността си.Позволиш ли си да се приемеш с всичките си + и-,ама да си наистина докрай откровен със себе си,вече си направил крачката...Дребнави,злобни,ревниви,докачливи,отмъстителни,тщеславие....и куп други"дяволчета"...Ами носим си ги.Кой повече..Кой по-малко..Изпитването на негативни емоции не те прави лош.Изтощава те,и привлича към теб подобни енергии..Това е..При някои "дяволчетата"вече са култивирани и разградени..И това не значи,че"споменът" за тези енергии и тяхното естество е изтрит..Напротив.Но те вече са овладени,балансирани...А няма как да овладееш нещо,което не познаваш.
Изследването на същността(ни),също така,би трябвало да включва наблюдение и осъзнато присъствие.

Ай стига засега.. :D


Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: От Адам До Бог
« Отговор #33 -: Август 18, 2012, 06:49:59 am »
Сега..дали ще гледаш навън или на вътре,все тая..Въпросът е как гледаш?

 :hi:, както се казва с две думи ама обхващащи цялото!


Делче, ако и ти си напишеш "домашното" по този начин , току виж някой разбрал какво искаш да речеш, щото аз освен че всичко било "любов" ( да ама не), друго в писанията ти не виждам ???.

П.С. Пътя от Адам До Бог е твърде дълъг, първо трябва да преминеш през тези които са "сътворили" Адам , да обясниш защо и каква ние връзката със Бог иииииии ...... но не със цитати от Библия и разни книжлета  ;), нямаш ли пряка информация по добре не ни заблуждавай  с писанията си.И не се перчи толкова със Старата книга, мога да ти я цитирам до утре сабалян :D.
« Последна редакция: Август 18, 2012, 07:55:38 am от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: От Адам До Бог
« Отговор #34 -: Август 18, 2012, 10:14:12 am »
      Всичко  било  любов,  да  ама  не  е!!!!!
      Как  се  измерва  тази  любов?  Що  е  това Любов  ?  Какви  са  проявите  й,  че  да  я  познаем.   Що  е  то  омраза?  Тя  антипод  ли  е  на  любовта?  Как  се  поддържа  или  убива  любовта?  Как  се  чувства  и  разбира  Божествената  Любов?
      Отговаряш  си  на  тези  въпроси  и  ще  разбереш  Дел  къде  си  по  пътя!  Ако  искаш  разбира  се!
     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: От Адам До Бог
« Отговор #35 -: Август 18, 2012, 12:15:36 pm »
...... но не със цитати от Библия и разни книжлета ...
В случая не си прав, защото разделът е Религия. Дори ще предупредя да не използвате езотерични разсъждения, защото това е "друга бира", както се казва и ще ги трия.

mitko, с последните си въпроси изместваш темата, има други такива, в които точно за любовта е разсъждавано.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: От Адам До Бог
« Отговор #36 -: Август 18, 2012, 14:59:15 pm »
Ами съжалявам,но няма как да говорим за пътя към Бог,без думите да имат"езотеричен"уклон..Освен ако не ползваме само религиозни цитати.Ма тогава..Темата само за цитати ли е?Щото дори да е,това ще доведе,до тяхното тълкуване,и ако ще на всяка втора дума,да слагаме "амин",нещата пак ще звучи езотерично..Както всяко тълкуване на който и да било религиозен текст..

Ето..аз съм написала,какво в същината си смятам,че е този път.Сега...Дел,може(ако е съгласна с казаното от мен)да го подкрепи с цитати от която си иска религиозна книжка,или пък ако не е,да го опровергае.
Така и вълкът сит,и агнето цяло.. :drinks:

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: От Адам До Бог
« Отговор #37 -: Август 18, 2012, 17:47:59 pm »
В случая не си прав, защото разделът е Религия.

 :hi:
Прав си Mirotvorec, идеята за поста ми беше друга но наистина е прозвучала така, исках да и кажа че мешавицата между религия и езотерика изобщо не ми е по вкуса и ако иска да каже нещо то да не е с цитати по километър от Библията а кратък цитат и обяснения към него.
И да бъде конкретно по темата де.
« Последна редакция: Август 18, 2012, 19:13:01 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: От Адам До Бог
« Отговор #38 -: Август 18, 2012, 19:21:48 pm »

   Няма да говоря за Бог.

 :lol:
Вярвам ти.  Докато не прочетем и стигнем до края на това мнение.

Цитат
Така разширявайки Съзнанието си достигаме първоизточника, рано или късно.

Отделно съм още по-сигурна, че ще изпълниш "обещанието си", след като още във въвеждащото си мнение си написала това:

Цитат
... Ще намерим Бог в нас и СЕБЕ СИ в Бог.

На мен не ми пречи да пишеш и говориш и за Адам и за Ева и за Кришна ... въпросът е че някак не можеш добре да обосновеш "целта на Бог" да създаде Адам- или човек!

Защо Бог решава да създава хора?
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: От Адам До Бог
« Отговор #39 -: Август 19, 2012, 07:53:09 am »
Ами съжалявам,но няма как да говорим за пътя към Бог,без думите да имат"езотеричен"уклон..Освен ако не ползваме само религиозни цитати.Ма тогава..Темата само за цитати ли е?
Аз също смятам, че религията не може да обясни доста процеси и затова ми е много любопитно някой религиозен да се опита да го направи, но без да използва езотерични понятия, които са извън църковния канон. По този начин нека да видим силата на религията и доколко тя е полезна за човечеството.  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: От Адам До Бог
« Отговор #40 -: Август 19, 2012, 11:14:54 am »
Защо Бог решава да създава хора?
         2:1 Така се свършиха небето и земята и цялото тяхно войнство.
         2:15 И Господ Бог взе човека и го засели в Едемската градина, за да я обработва и да я пази.
         Да  бъде  роб!! 
         
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: От Адам До Бог
« Отговор #41 -: Август 19, 2012, 12:25:59 pm »
Защо Бог решава да създава хора?
         2:1 Така се свършиха небето и земята и цялото тяхно войнство.
         2:15 И Господ Бог взе човека и го засели в Едемската градина, за да я обработва и да я пази.
         Да  бъде  роб!! 
         
:good:

А що създаде доброто и злото?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: От Адам До Бог
« Отговор #42 -: Август 19, 2012, 13:25:37 pm »
         Да  им  е  весело  на  боговете  когато  се  напъваме  да  бъдем  добри,  и  да  ни  наказват  когато  сме  лоши,  за  да  демонстрират  власта  си   и  така  да  ласкаят  самочуствието  си  на  богове.  Нали  накои  смятат,  че  живота  е  театро.
        Прави  ли  ви  впечатление  колко  трудно  е  да  бъдеш  добър  и  колко  е  лесно  да  бъдеш  лош ???
      Битие  2:1 Така се свършиха небето и земята и цялото тяхно войнство.
      Ето  този  пасаж  ми  е  мътен,  Дел  ти  си  наред?
       
« Последна редакция: Август 20, 2012, 07:56:44 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: От Адам До Бог
« Отговор #43 -: Август 19, 2012, 14:10:07 pm »
 1 В начало Бог създаде небето и земята.
  2 А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата.
  3 И Бог каза: Да бъде светлина. И стана светлина.
  4 И Бог видя, че светлината беше добро; и Бог раздели светлината от тъмнината.
Добре де..А тъмнината кой създаде?Или тя си беше априори даденост,извън аспекта на Бога?!?
Посоченото от Митко,също е интересно.

15 И Господ Бог взе човека и го засели в Едемската градина, за да я обработва и да я пази.
16 И Господ Бог заповяда на човека, казвайки: От всяко дърво в градината свободно да ядеш;
17 но от дървото за познаване доброто и злото, да не ядеш от него; защото в деня, когато ядеш от него, непременно ще умреш.

Първо..Откъде-накъде ЗАПОВЕД?!?Защо?Командата не е израз на любов..
И второ..Бог ЛЪЖЕ!Ева не умира в деня в който е яла!!
И трето..Кой създаде ДОБРО и ЗЛО?Щом тоя е създател на всичко,значи той е създал и злото!Не може злото да си е съществувало и преди "божето"..Същото като с тъмнината..Ма в библето удобно и лицемерно се мълчи по въпроса..

13 И Господ Бог рече на жената: Що е това, което си сторила? А жената рече: Змията ме подмами, та ядох.
14 Тогава рече Господ Бог на змията: Понеже си сторила това, проклета да си измежду всеки |вид| добитък и измежду всички полски зверове; по корема си ще се влачиш, и пръст ще ядеш през всичките дни на живота си.

Змията да би преди тва да е фърчала?Или е имала копита?
22 И Господ Бог каза: Ето, човекът стана като един от Нас, да познава доброто и злото; и сега, за да не простре ръката си да вземе и от дървото на живота, да яде и да живее вечно, -
23 затова Господ Бог го изпъди от Едемската градина да обработва земята, от която бе взет.
Освен всичко божето е страхлив комплексар,който се бои от"творението си"!!!Ако е всемогъщ,за какъв страх би могло да става въпрос?Защо ще се чувства заплашен,че може да станем безсмъртни?!?Та не е ли в реда на нещата,любящият родител да иска най-доброто за отрочето си?!?Е,ако имам рецепта за вечен живот,първият човек с който бих я споделила е сина ми!!!
« Последна редакция: Август 19, 2012, 14:23:45 pm от konstantin2007 »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: От Адам До Бог
« Отговор #44 -: Август 19, 2012, 14:16:30 pm »
1 В начало Бог създаде небето и земята.
  2 А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата.
  3 И Бог каза: Да бъде светлина. И стана светлина.
  4 И Бог видя, че светлината беше добро; и Бог раздели светлината от тъмнината.


Добре де..А тъмнината кой създаде?Или тя си беше априори даденост,извън аспекта на Бога?!?
Посоченото от Митко,също е интересно.

   Бог посажда живота чрез намерението си, и самата му воля се изявява в плът. Tова не е спънат процес, а едновременност на идея и намерение. Творческият акт е в полето на вдъхновението, едновременност на идея и начеване, а не в зоната на  логичните решения и хладен замисъл.
  Седемте дни в Битие, са Процеса на Проява на Неговото Намерение.
  Процеса не е просто Създаване на Човек( Адам) и от него „изваждане” на жена(Ева), а означава акта на видимост на физическата –плътната субстанция – тялото, формата, и Състава – живота (Ева). В този смисъл този акт припокрива вече казаното в Битие 1.1. В момента на разделение, което става с  „откъсване ябълката от дървото на познанието”  -  Физическата форма става отделена от състава живот (Ева) и Адам е вече проявен в мъж и жена. Така, целия Адам, оттам насетне е призван да се съчетава с живота наново Сам. Както и да пази проявата на Живот.  Въпросната дуалност съществува в първичното Сътворение, Още в Битие 1: Където В  Ден Един се проявява Намерението Логоса , и Светия Дух присъства. Духа не  представлява подбогове, които действат извън намерението Му. Бог съдържа и Акта на Сътворение – Намерението –Логоса, и изявата,  чрез Светия Дух  на  Сътвотеното. Цялата проява означава Триединството, на Отеца, Майката ( Светия Дух ) и Сина (Творението – Адам).
Така, че с Дуалността начева Битието. Но никъде там Тъмнината не се назовава като лоша, но се казва, че светлината е добра. Тъмнината просто означава все още неизявеното като цялостен процес Божие намерение.
ГЛАВА 1.
 1. В начало  Бог сътвори небето и земята.
 2. А земята беше безвидна и пуста; тъмнина се разстилаше над бездната, и Дух Божий се носеше над водата. „

„3. Рече Бог: да бъде светлина. И биде светлина.
4. Видя Бог, че светлината е добро нещо, и отдели Бог светлината от тъмнината.
5. Светлината Бог нарече ден, а тъмнината - нощ. Биде вечер, биде утро - ден един.

    - Именно тук В ден „Един”, а не в ден Първи, е подчертано единството на Бога.
    -  В 1. Земята е „безвидна”, все още тя е начеващата Идея на Намерението му (безвидна), съответно „пуста” – Духът Божий се носеше, Духът Божи присъства, но се носи над водата, Творението на Бога още не е проявено видно, макар и вече Да го има Намерението, Процеса е започнат с Един импулс. Небето и Земята – ги има, но са в едно, Промисъл, не присъствие, макар и тази част от акта да е вече едно начало, те са тук представени единно. Вече с видимостта, чрез Отделяне на Светлината от тъмнината Бог нарича Двете страни на единството:  Светлината – Ден, А Тъмнината- Нощ.

Нощта е несътворената – Невъплатената Идея. Деня е Проявения логос.

В този смисъл няма зло и добро. Има разбрано и неразбрано. Изявено и неизявено. Пустота  и изпълненост.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27