Автор Тема: Предварително програмиране(„predictive programming”)- определение ?  (Прочетена 8493 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Galia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Ето определение от документите "Тера" - „predictive programming”, който по същество представлява фина форма на представяне на дадени идеи и прокарването на определени концепции, които ще бъдат осъществени в социален план в близкото бъдеще. Целта на това е, когато тези промени бъдат наистина въведени на едно реално ниво, публиката вече да е свикнала с въпросните концепции от филмите и книгите и целия процес да бъде по-фамилиарен. Това намалява всяко възможно социално вълнение и предотвратява евентуалните безредици. Така тези събития биват приемани като „естествения ход на нещата”, докато реално - всичко е предвидено много десетилетия преди конкретните, събития да се манифестират. Всички тези осъществявания са свързани и с ритуалите на илюминати, но това са други теми.
За съжаление това е твърде смепло обяснение, което не подсказва как действа механизмът на явление - някой има ли по-подробно обяснение както и примери?

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Ами моето мнение е, че определено има и примерите и механизмите са почти очевидни. Схемата на работа е точно както си я описала. Наскоро бях гледал филм (комедия), в който в общи линии се разказваше за 2-ма фена на извънземни и тем подобни загадки, обикалящи места като Area 51 и търсещи ...непознатото. С течение на филма се "натъкнаха" на извънземно, което беше много приятелски настроено, но единият се вцепени и припадна. Когато се свести нашия Ейлиън френд му каза нещо от рода на:
"Не е за вярване. От 60 години ви даваме какви ли не информации и случки свързани с нас, дори вече имате тениски с образи на представители от нашата цивилизация и всичко само за да свикнете с идеята, че не сте сами, а вие....". И наистина е така. Винаги преди ни "подготвят" за предстоящото събитие, а примери за това много - имаше поне 200 филма, които ни показваха събитието, което щеше да се случи на 9/11; хилядите фантастични филми, които с течение на времето не се оказаха чак толкова фантастични и не останаха само филми, а се реализираха. Много от нещата показани като "фантастика" преминават на по-горно ниво и се "прикачат" към налудничавите хипотези на учените (квантова физика, паралелни вселени, телепортиране, телекинеза, ОИТ, удължаване на живота) и не след дълго току виж 80% от тях се реализирали (ако не и повече). Така, че това е начина, по който са ставали и стават нещата (според мен) и цялата идея е да "притръпнем" и приспособим към новостите, с които ни обсипват.

Неактивен Galia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
дОБРЕ, НО КОЙ Е БЕНЕФИЦИЕНТът - например за Олимпиадата имаше много предсказания, но никое не се сбъдна?

Неактивен piterd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Нещо в определението не ми се понрави.Чисто интуитивно, ми е малко общо, хлъзгаво едно такова. Според мен по земно и разбираемо е, ако го отнесем към изграждане на шаблони и стереотипи в мисленето. Прави ми силно впечатление, намаляването на аналитичното мислене, способността да се откриват причинно следствени връзки, за сметка на засилване на сравнителното такова /с шаблони/.  В последствие, всяка теза "доказана", чрез тези предварително заложени шаблони, може да получи съответния очакван резултат (Без значение, колко алогична е по своята същност). Понеже всички ние, сме подложени на такъв тип влияния (често мислим шаблонно), то очакваме да видим същите събития, (от шаблона), в реалността. А всъщност, трябва да ги търсим в мисловните стереотипи, които тези шаблони налагат.

Неактивен Galia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Специално за Олимпиадата потърсих, и тези две статии отчасти осветяват проблема защо понякога предварителното програмиране не се сбъдва -

http://www.parallelreality-bg.com/index.php/analizi/kratkianalizi/419-2012-07-27-18-45-44.html

и

http://alchemicalshots.blogspot.com/2012/08/2012.html

но все пак въпросителната остава ?

Неактивен Galia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
В аспекта на предишната тема за "Предварително програмиранене" нямате ли усещането, че с фантастика ни подготвят за една нова реалност?

 Първо разгледайте този клип -

После изгледайте филмите от поредицата "Underworld", а най-накрая прочете тази статия -

какво ни чака всъщност?

http://erigkan.ucoz.ru/news/khristijanskata_crkva_i_pesoglavcite_3_chast/2012-08-10-1151

Неактивен piterd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
В аспекта на предишната тема за "Предварително програмиранене" нямате ли усещането, че с фантастика ни подготвят за една нова реалност?
Да, с тази разлика, че тази реалност вече е. Може би, очакваш да се разхождат върколаци по улиците или вампири. Ами да разхождат се, защото в същността си, те са такива. А по външност, е много филми гледаш  ;) .По външност, те са като нас. И програмирането, което този клип прави е, да закрепи ролята на безучастна жертва, храна за животинските страсти, на обезчовечените същества.
 

Неактивен Galia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Според мен това с върколаците и вампирите не е само на метафорично и енергийно ниво, а си е чиста генетика на реални физическа същества - но човекът от край време си бил ограничено и лесно манипулирано същество, защото е програмирано да вярва само на това, което му казват "отгоре"...

Неактивен piterd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Дори и да си прав/а и това да е така, явно сме от програмираната част от човечеството, което не може, да ги вижда. И вместо, да се само манипулираме, вярвайки или не в тяхното генетично съществуване, е по добре да осъзнаваме методите,с които ни контролират и поддържат това ниво на контрол.  Освобождавайки се, от определени шаблони през които манипулативно приемаме действителността, може би ще постигнем ново виждане. С негова помощ вече, този разговор може да добие нови измерения.
Поради тази причина, се опитах да насоча твоето внимание, не върху типа на историите (вампирски, извънземни) а върху емоционално мисловните шаблони които налагат използвайки тези истории.
Въпроса, защо се използват този тип истории, е доста добре развит, в единия от линковете които си публикувал/а.
« Последна редакция: Август 22, 2012, 17:45:49 pm от Mirotvorec »

Неактивен Galia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Ето това е класически пример за предиктив програмиране -
http://snaiper-bg.net/2012/05/ucheni-ot-tsern-v-shok-poluchiha-pismo-ot-ba-deshteto/
Интересно ми е какви "емоционално мисловните шаблони" налага освен, че елитът харчи парите на данъкоплатците освен за разходки на волейболни отбори с правителствения самолет и за екскурзии в бъдещето...
 Ама ни го пускат по малко - на час по лъжичка - днес вестниче, утре писъмце, а други ден току виж Бойко го пратили на Шипка през 1878 да бори турците, защото вече в настоящето не са останали проблеми, които той да не е преборил:)
« Последна редакция: Август 23, 2012, 06:56:57 am от Mirotvorec »

Неактивен piterd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Емоционално мисловния шаблон е в недоверие към елитът, базирано на клишето, че всеки (неопределено с какво ниво на качество) може да определя, как да се "харчат парите на данъкоплатците" . И това, не е от статията, а от твоето отношение към проблематиката, което изразява точно твоя шаблон, през които виждаш, иначе недоказуемата история в една поредица от думи, целяща да задейства в теб определена предварително заложена реакция. Сама по себе си, статията може да бъде подмината, и с ирония.
Мислех си да бъда по подробен, но преди това, настоявам да ми обясниш причините (мисли) и чувствата, когато написа следното:
...., че елитът харчи парите на данъкоплатците освен за разходки на волейболни отбори с правителствения самолет и за екскурзии в бъдещето...
 
Ако прецениш, че е прекалено лично за темата, но имаш желание може и на ЛС. Определени думи в конкретния коментар, ме карат да се замисля, по отношение на безкористното ти отношение към проблематиката предварително програмиране. Лично аз предпочитам публичния коментар, но всеки опит за неискреност, ще промени отношението ми, към потребността  да коментирам темата.
« Последна редакция: Август 23, 2012, 06:57:21 am от Mirotvorec »

Неактивен Galia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Съвсем си прав - отношението ми към проблема хич не безкористно, защото без да претендирам за определено качество като мат'рял, имам право да знам как се изразходват парите, които правителството ми взема(да не ползвам по силна дума) под формата на данъци. Още повече да ги дава за Пи Ар на неща, които отдавна са факт...
Който е безкористен, може да ми прати малко пари - аз поемам отговорността да му ги изхарча по елитарен начин:)
« Последна редакция: Август 23, 2012, 06:57:46 am от Mirotvorec »

Неактивен piterd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Въпреки определено искрения ти коментар, ти не отговори на определени мои личностни потребности. Въпреки това, аз ще напиша още поне едно мнение по темата.
Съзнаваш липсата на качества, и се определяш като мат'рал. Това, че не съзнаваш безсмислеността на каквито  и да е полезни идеи, при липса на качества, също е емоционално мисловен шаблон. Обикновено наричан демокрация или плурализъм. Понеже имаш интерес към миналото, то провери, кога и при какви качества, определени развити същности са имали качества, да посочват бъднините на определени общности.

Неактивен Galia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Мерси за последния ти пост, но дори Сократ и Фройд се затрудняват да дешифрират енигмата му:) освен е, че е по допирателната на офтопика:)
« Последна редакция: Август 24, 2012, 06:43:04 am от Mirotvorec »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
14 Отговора
12637 Прегледи
Последна публикация Май 13, 2008, 01:52:05 am
от Fiery

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27