Автор Тема: Има ли смърт и какво е тя?  (Прочетена 143684 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #15 -: Юли 19, 2012, 21:36:43 pm »
Казвала съм го сто пъти на други места: най - близката дума е събуждане.
Страхуваме  се  не  от  самата  смърт,  а  от  равносметката  след  нея. 
Аз се страхувам все още само от физическата болка, не искам да ме боли. Това е мое слабо място. За сега. Но просто не виждам как да променя нещата в това отношение.
(смъртта  на  християнина  и  мюсюлманина  е  по-различна от  тази  на  будиста  в  емоционален  план)!!   
Ще се поясниш ли?
Мисля,че на тях също не им е много комфортно,когато виждат любимите си хора,скърбящи,а не могат да ги утешат..
Точно така е. Те плачат заедно с нас, казва един известен медиум. От собствен горчив опит знам, че най-тежки са първите 40 дни след смъртта на близкия човек. Все още той е между съня /живота/ и пробуждането, страда и усещанията на двете страни са много сходни: усещането е като при заминаване...Мъртвия нито вече е в тоя свят, нито още е в оня сякаш...Мъртвите постепенно се променят и това е съвсем нормално и правилно. Най - трудната част за нас е да ги освободим от очакването си да се чувстват по стария /според ролята, която са играли за нас/ начин...Обичта, обаче, /АКО НАИСТИНА Я Е ИМАЛО!!!/ остава...и това е най - най - добрата новина и най - силната утеха и за двете страни.

П.П. Не можеш, обаче, ако не си познавал приживе ДУШАТА на човека  и си поддържал отношения само с егото му, да очакваш, че пътищата ви ще продължат заедно и занапред. Понякога роднини стават бивши врагове, с учебна цел...Понякога пък, човек етолкова повърхностен, че на практика не познава душата на другия...
« Последна редакция: Юли 19, 2012, 21:53:40 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #16 -: Юли 19, 2012, 21:39:01 pm »
И мен ме е страх от физическата болка.За съжаление..единственият вариант да надмогнеш страха е като се изправиш срещу него..Не ми се мисли.. :(

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #17 -: Юли 19, 2012, 21:51:22 pm »
Защо?Няма логика..Мисля,че на тях също не им е много комфортно,когато виждат любимите си хора,скърбящи,а не могат да ги утешат..

Там горе нямат работа с нас, колкото повече стоят тук всред нас толкова е по зле за тях, губят.А трябва ли да се повтарям, че личноста умира с тялото, там онова което остава кое е Пенчо, Драганчо, Иванчо, Станка , Глогинка ........ но карай аз нещата ги разбирам по по различен начин, не чета книжки просто се отказах, всеки трябва да стигне до истината сам , тя е вътре в него.


П.С.Ако душата силно иска да бъде с тези които са още тук на земята намира начин, ще дам пример с мой много близък човек, лекарска некадърност уби млада родилка (детенцето е живо и здраво), след 3 години съпругът и се събра с момиче и му се роди дете на същата дата и месец в който е била родена жена му.Това май е повече от случайност, ти как мислиш?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #18 -: Юли 19, 2012, 21:57:25 pm »
Със сигурност е знак. :)...За другото..поживьом,увидим..Личността може и да се разгражда,но информацията,опитността..както и мисля,любовта,остават..Все си мисля,че на майка ми и пука,какво става с мен,и би искала да съм щастлива.Просто не мога да приема,че се обезличаваме до такава степен...Поне не още..

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #19 -: Юли 19, 2012, 22:47:48 pm »
(смъртта  на  християнина  и  мюсюлманина  е  по-различна от  тази  на  будиста  в  емоционален  план)!!   
Ще се поясниш ли?
      Будиското  учение  твърдо  стои  на  позицията  за  прераждането  и  последователите  му  са  освбодени  от  страха  за  окончателност,  безисходност  и  т.н. 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #20 -: Юли 19, 2012, 23:57:07 pm »


Тъй като смятам графиките от клипа за доста добри и нагледни,искам да обсъдим нещата за които се говори в него.Смятам,че част от тях са верни,но според мен,този клип изключва свободната воля.А тя зависи както от..мхм.."силата на духа",така и степента на съзнанието.Колкото по-развито е то,(говоря за единица съзнание/душа)толкова"по-мащабна"е волята която може(просто щото вече е осъзнало тази възможност)то да упражни.
В клипа се казва,че Земята има 6 тела,но лично аз смятам,че са седем.Казва се,че човекът има 7 тела,и аз мисля,че те съответстват на телата на планетата.Говори се за сливането на 7 вида материи и т.н.но за сега няма да се спирам точно тук.Онова на което искам да обърна внимание е в частност какво точно се явява Земята за Висшият Аз както и за възможността за някои манипулации целящи да ни задържат тук още и още!И така..ако погледнем на Земята като компютърен гейм със 7 нива(7етажната сграда)то наша цел е да минем нивата,или иначе казано..Да придобием,развием и усъвършенстваме всичките 7 тела.В клипа се казва,и имаме най-малко,3или 4.И са показани нивата които съответстват на тях.До 3-то ниво са "низши степени на съзнание,4-то се явява..човешко.Мисля,че в материята(човешкото тяло)е възможно въплъщаването на съзнание от всеки вид..от всяко ниво.Вкл.и от първо.Това може би обяснява някои необясними неща,като например..жестокото насилие и мародерства..
И така..Развиването на нашите тела,...ако например имаме 3)значи още 4тела,е като верижна реакция.Натрупване количество,променя качеството!Т.е.развивайки и постигайки пълно съвършенство(баланс)на тяло 5,автоматично вече си"придобил"тяло 6 и т.н.Няма да изреждам телата,в клипа са обяснени подробно.
Дотук..добре..Обаче..нещата които казват,за оплождането могат да важат само за"по-нисши"съзнания(такива които още не са осъзнали възможността за избор!)може да им се роди увредено дете.Не,че няма истина и това с наркотиците и алкохола,или пък енергийният отпечатък който оставят мъжете в женската утроба..Но..Ако едно относително по развито съзнание/Висш Аз, в този си живот не е предвидил сценарии с дете носещо поздрави от далечни негови приятели,ако ще и да се спука от дрога и алкохол,ако ще да спи със 1000 мъже,пак няма да се развие такъв филм.Тц..Има ли договорка между два Аз за сценарии"родител със здраво дете"не виждам как  ще стане тая..А и кво става с теорията,че сами създаваме телата си?!?Холографският образ?М?Е,айде аз сега ще се инкарнирам.Имам план/решил съм,договорил съм,че Мара(кварталната алкохоличка)ще ми е майка,поради..духовни причини,и аз ще бъда най-здравото дете ако ще кво ще да е!Просто щот съм решил тоя път да бъда алпинист и болно тяло,не ми влиза в плана.И ако в крайна сметка,па са тооолкова зле нещата,просто ще има..аборт..спонтанен.Няма как да ме заставят да се родя в болно тяло!С две думи..колкото по-развито е съзнанието,толкова по-голям контрол(воля)упражнява то.
Същото  е и със смъртта..Ми ако аз съм се съгласила да умра при насилие?М?Дори това да влияе на амплитудата на енергията...ако инкарнацията ми идва(т.е.Аз съм)от 6-то ниво..как ще да умра,пак там ще си ида..То по тая логика Исус тряяше да е зомби,а  Йоан..Конникът без Глава :D...Същото и със самоубийството мисля...Е,пак казвам..Ако съзнанието в дадено тяло е относително ниско,то е възможно при такива обстоятелства то да цикли и"д еградира",но това както всички знаем,е просто докато не се осъзнае.Изобщо..всичко е въпрос на осъзнаване,и понеже и"отвъд"си е една"реалност"която трябва да бъде осъзната,то,мисля,че манипулацията е напълно възможна..
Например..Разни ангели увещават по-ниско развитие Души,да се въплъщават отново,за да изкупят греховете си..  :D..Ооо..и разбира се...хората с раждането си тук,на Земята биват дресирани да смятат себе си за изначално грешни и лоши.Е на тва  му викам манипулация!
А "асансьорът" от клипа си мисля,че сребърната нишка,никъв енергиен портал не се отваря..

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #21 -: Юли 20, 2012, 06:51:55 am »
Нали съм ти казвал че там горе не е както в книжките, нито както разни изкукуригляци ги дрънкат  ;).Ти си умно момиче, а и имаш възможност да се докоснеш до малко от истината, защо не се възползваш ами се занимаваш с празни работи  ???.

П.С.Есинственото малко вярно нещо е за тъй наречената "свободна воля" ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #22 -: Юли 20, 2012, 10:36:23 am »
Карай Олд..да попреливаме малко от пусто в празно.. ;)
П.с.Неееее!Убедена съм,че има истина,просто  щото нещата се препокриват със същите от много и най-различни източници.А практиката ме научи,че щом моделът се повтаря, значи...Има нещо!
Още в комсогонията на траките се говори за киноварната енергия!
« Последна редакция: Юли 20, 2012, 11:45:08 am от konstantin2007 »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #23 -: Юли 20, 2012, 12:22:04 pm »
(смъртта  на  християнина  и  мюсюлманина  е  по-различна от  тази  на  будиста  в  емоционален  план)!!   
Ще се поясниш ли?
      Будиското  учение  твърдо  стои  на  позицията  за  прераждането  и  последователите  му  са  освбодени  от  страха  за  окончателност,  безисходност  и  т.н. 
Ясно. Аз помислих дали не виждаш още някаква, освен тази зависимост. И във връзка с това ще кажа какво съм чела /защото съм грамотен човек и защото съм любопитен човек - все достойни за уважение, а не за жлъчен присмех неща!!! ;)/ на някои места: че има области в астрала, където са се подредили легнали като сардини в консерва души и ...чакат, братче...нали са "умрели"...чакат да дойде второто пришествие...И това предизвиква тъга у наблюдаващия.
Будистите пък много наблягат на състоянието на душата си при умирането. Защото считат, че от това зависи мястото и в отвъдното...И донякъде е точно така, с тази поправка, че нещата са в първия момент така, а с времето идват помощниците, идва осъзнаването, идва спомнянето...и нещата тръгват. Това което казах е причината като шашави да прекарват животите си не в живеене, а в медитиране, което си е същата крайност като при ултра-християните и ултра-мюсюлманите.
konstantin2007, напълно съгласна съм с изводите ти: те са напълно подкрепени от свидетелствата, които идват от отвъдното чрез регресии и състояния близки до смъртта. Няма по - голямо нещо от свободната ни воля. А Левашов ...тоя човек не ми харесва. Да, има познания за някои неща, но не забравяй, че е само човек и не вижда цялата картинка.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #24 -: Юли 20, 2012, 20:00:20 pm »
Цитат
... пък енергийният отпечатък който оставят мъжете в женската утроба..Но..Ако едно относително по развито съзнание/Висш Аз, в този си живот не е предвидил сценарии с дете носещо поздрави от далечни негови приятели,ако ще и да се спука от дрога и алкохол,ако ще да спи със 1000 мъже,пак няма да се развие такъв филм

Не всеки мъж е способен да остави "отпечатък". Това понякога обяснява как на едни негри им се ражда млечно бяло дете с руса коса и сини очи а друг път защо децата приличат предимно на майките си като външност и физически черти. Как от двама красиви родители не се раждат непременно красиви деца, а от други не толкова децата  като външност са впечатляващи. Има и изключениия и резерви, относно красотата като правилна лецеприятност, която не е отблъскваща.
Но това не е достатъчно "основание" жените да са целомъдрени в смисълът на религията, а чисти като съзнание, в смисъла на недопускане на видимо приемливи, но в същността си "дефектни" отпечатъци на съзнание.
Аз обаче се съмнявам, че повечето жени са се замисляли какво получават като енергия и какво отдават те самите.
Не е достатъчно чисто физиологично едно дете да се създаде, колкото и лесно да изглежда или да е за някои или да се оправдават спонтанните аборти и увредените тела с алкохола, цигарите и наркотиците по време на или преди забременяването. По време на е ясно, че е недопустимо и такива жени са за сериозно санкциониране дори от закони, ако има такива.
Преди време детската смъртност е била много по-голяма и винаги съм се чудила на една неосъзнала се същност какво й се случва реално? Това, ако е някаква карма за околните, тяхното съзнание нещо да разбере и изкупи може. Но така или иначе, аз не вярвам в прераждането като успокоение, ако една от възможностите. Която спокойно ми е 50 на 50 с другата да ... "съм се провалила" и никога повече да не бъда и да не живея.

Болката... няма нищо страшно в собствената болка, или я изтърпяваш и минава или умираш без да помниш и изпитваш вече болка. Изпитваш ли значи си жив.
Но си мислех и друго, дали има начини да придобиеш "опит" преди смъртта. Казват, че съня е малка смърт. Но скоро установих нещо интересно
(може да изглежда като отклонение малко, но искам да покажа, че смъртта не е това, което изглежда на пръв поглед или разбираемо обяснена)
Преди си мислех, че човек като спи тялото почива, но не и съзнанието. Дори нещо повече, ако успееш да спиш по-дълго време и да държиш косвено органите и мозъка си в такова състояние на бавно функциониране, дори не остаряваш толкова бързо . Но все пак, мозъка за да не реши че си мъртъв и да се изключи, трябва да се събуждаме.
Т.е. когато съзнанието ни достигне някакво добро развитие на определена възраст или ниво- 50-60 години то реално е достигнало границата на опитност, житейска. Спрямо заобикалящата се развиваща се действителност, не съвсем, но е и по трудна адаптацията. Тогава е съвсем логично и естествено едно ново чисто съзнание да замести старото и така да се подпомогне самата еволюция. В този смисъл, съм съгласна, че "личността" умира и не е нужно да има някакво общуване със съзнания, които са освободени, чисто физически и като същност трябва да се развиват отначало. Но началото на осмо ниво или хиляда и пето без значение. Важното е друго. Тези несъществуващи вече личности, ако са ни кръвни роднини, буквално са си изпълнили мисията към нас самите и нашето съзнание. Като са оставили част от собствените съзнания в нашето. Тук идват и милите мъже, които също успяват да попълнят генофонда на жените. Но пак казвам, че не всеки мъж, защото не всеки по-скоро не че не е с развито съзнание, а защото не всеки иска да "отдаде" нещо от себе си. Дори да не е да ти направи конкретно дете има такива, които оставят "отпечатъка"... и така жените сме по-облагодетелствани като възможност за развитие на нашето съзнание. Имаме по-богат съзнателен опит от един мъж. Това не е напразно. А е част от програмата да оцелее човешкия вид.
За това смъртта е част от играта. Края на нивата и сериите.
Така описано звучи някак уморително, ако си го представим като физически същества. Но не е. Всеки път е по-интересно от предходния.

Два хубави филма се сетих по темата: " В какво се превръщат мечтите" и "Седем паунда"(с Уил Смит... на това къв рев му ударих  :-X)
« Последна редакция: Юли 20, 2012, 20:05:21 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #25 -: Юли 20, 2012, 20:06:11 pm »
Няма живо същество,което да не оставя енергиен"отпечатък"..Всичко е една взаимно свързана енергийна система,и енергийният ни обмен е факт,който няма и как да бъде отречен(особено ако приемаме хората като материално-енергийни същества,не само като буца кал).

То и народа го е казал..Спокойна майка,спокойно дете,нервна майка,нервно дете...

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #26 -: Юли 21, 2012, 00:27:00 am »
Някой спомня ли си заглавието на темата? Явно не. Заключвам я и поради факта, че и самият автор не проявява никакъв интерес към нея.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Spoke

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #27 -: Септември 28, 2012, 00:00:22 am »
Според мен- смърт= край на живота ни в материалния свят, в който живеем сега и начало на душевното ни обогатяване в друга, неизвестна за нас вселена.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #28 -: Септември 28, 2012, 03:09:20 am »
Асоциацията за Паралелна вселена след физическа смърт в тази реалност е интересна. Но защо и как се случва непременно "обогатяване"?

Някак ... не може просто да спрем да дишаме и това да е край. Нещо остава.

В паралелната вселена  също има някакъв край, дори и различен като ситуация. Но това, което остава, чисто научно е обяснено. Ако не е с деца и някакво поколение, то дори с дръвчето, което си засадил в парка. Не е спомен, защото се забравя, и като име и като образ, дори от снимка. А друго, което ни кара да разбираме "смъртта" като почивка, пенсия и отдих.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #29 -: Септември 28, 2012, 04:17:15 am »
Няма такива филми.
Умираме ли умира и енергията в нас.
Една батерия ако си изгуби съставните части, всичката енергия в нея изчезва. Не тръгва да пътува наоколо, а просто престава да съществува.
Ако един компютър престане да съществува, то и всичката информация в него изчезва. Няма как да се запази във форми. Материята държи и образува формата.
Иначе хората много обичат приказки. Изяла една отровна ябълка красавицата и заспала за 100 години. Жабока дошъл, целунал я и тя се събудила.
Няма такива филми. Червейчетата - гриз, гриз, гриз. Или рибите - гриз, гриз, гриз. И така.
Всичко друго е четено от книжки, писани от фантазьори. Или пък халюцинации, самовнушения и шизофрения.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27