Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 166165 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #450 -: Септември 01, 2012, 12:54:52 pm »
Къде пише, че Бог ни обича? В смисъл налага ли се, да ни обича, за да се "грижи" за нас.

Забавно е наистина как всеки възприема Бог все пак. Един го определя като кълбо енергийно, втори си мисли, че Бог му е отделил приемно време или за консултация и ще му отговаря на въпроси, трети го възприема като даскал, който много иска да те научи на нещо с цялата си любов, но на какво не е ясно- а защо се подразбира. Да сме "хепи"!

И накрая излиза, че всъщност Свободната ни воля не е дадена от някой, ние си я имаме. Нашата воля си е за нас да си правим с нея каквото желаем. Но Божията си е за Бог.
Казано с примерче, все едно сме на изпит и искаме да препишем от другарчето-отличник или направо да скиваме отговорите в бележника на даскала. Не е хубаво така. Са-мич-ки . Ще го научим ще го знаем и тогава ще имаме претенции.  8)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #451 -: Септември 01, 2012, 14:28:24 pm »
  Ти как разбираш дали някой си е научил урока или е преписал?
« Последна редакция: Септември 01, 2012, 20:25:39 pm от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #452 -: Септември 01, 2012, 15:13:51 pm »
Този въпрос,можех и на лични да ти го задам,ноооо.....!?!?Какво правим,когато обичаме в повече обаче!?!?Какво правим,когато освен семейството,децата обичаме и "забранени" души!?!?Как се справяме,как вървим напред!?!?Забранени имам впредвид за тук и сега,защото на земята са повече забранените неща!Та духовно по- сложни ли сме или по -прости,когато въпреки,че са ни забранени "тук"обичаме и тях.!?!
   
        Дали  не  бъркаш  обичам  и  искам  да  притежавам? 
        За  обичта  няма  ограничения,  но  за  второто  не  е  обич,  а  желание  за  него  не  мога  да  кажа  нищо!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 433
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #453 -: Септември 01, 2012, 16:08:14 pm »
Къде пише, че Бог ни обича? В смисъл налага ли се, да ни обича, за да се "грижи" за нас.

Забавно е наистина как всеки възприема Бог все пак. Един го определя като кълбо енергийно, втори си мисли, че Бог му е отделил приемно време или за консултация и ще му отговаря на въпроси, трети го възприема като даскал, който много иска да те научи на нещо с цялата си любов, но на какво не е ясно- а защо се подразбира. Да сме "хепи"!

И накрая излиза, че всъщност Свободната ни воля не е дадена от някой, ние си я имаме. Нашата воля си е за нас да си правим с нея каквото желаем. Но Божията си е за Бог.
Казано с примерче, все едно сме на изпит и искаме да препишем от другарчето-отличник или направо да скиваме отговорите в бележника на даскала. Не е хубаво така. Са-мич-ки . Ще го научим ще го знаем и тогава ще имаме претенции.  8)
Ако визираш мен, никога не съм ГО определял като "кълбо енергийно".
Говорех за метод за медитиране.
Никак не обичам криви интерпретации.
Аз не говоря и не пиша каквото ми падне. Думите, които използвам винаги имат значение.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 101
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #454 -: Септември 01, 2012, 16:22:02 pm »
Да споделям и да преживявам,в моите представи не се отъждествява с да притежавам!!!Както и да е,няма значение!
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #455 -: Септември 01, 2012, 17:08:36 pm »
Къде пише, че Бог ни обича? В смисъл налага ли се, да ни обича, за да се "грижи" за нас.
       Ще  разбереш,  когато  започнеш  да  се  бориш  за  глътка  въздух!  Когато  мечтата  ти  е  да  станеш  и  отидеш  до  тоалетната!  Когато  си  мечтаеш  да  видиш  слънцето! Ще  разбереш  когато  видиш   госпожа  Неумолимата.  Тогава  ще  си  дадеш  равносметка  дали  някой  те  е  обичал  и  колко  би  дала  за  още  един  ден  живот!!!!!!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #456 -: Септември 01, 2012, 18:34:12 pm »
Тогава  ще  си  дадеш  равносметка  дали  някой  те  е  обичал  и  колко  би  дала  за  още  един  ден  живот!!!!!!   

Ааа Мите ами нали чакаме с нетърпение "истинския живот", тук май има противоречие  ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 580
  • Животът е изумително приключение
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #457 -: Септември 01, 2012, 19:55:04 pm »
Омраза няма.
Обич има, но не е като нашата. Просто съвпадение на думите, но нищо повече от това.
Все едно да говорим за ток (електрически) и ток (от обувка). Уж същата дума, но се отнася за съвсем различно нещо.
Неговата обич е нещо почти като физическите закони. Кара всяка частица от Вселената да се държи по определен начин.
Горе долу да кажеш, че Слънцето обича земята, и затова си я върти около себе си. Но пак това субективно определение до никъде не е.
Защото при порядъци на ниво Вселена, говорим не за субективности, а за обективности.
Т.е. вместо 3+4, имаме събирането '+' по принцип ... И то на ниво атоми и елементерни частици.
Вместо конкретика имаме абстракция. Но в реалността.
Медитирай редовно, чисти ума, гледай свещи, представяй си огнени кълбета от чиста енергия и ще вземеш да долавяш посоката.
.....
Празнотата след преодоляна болка в общи линии също довежда до подобен усет.
:hi:Подписвам се под думите ти, Тангра. Харесвам образния ти изказ! Само бих добавила, че и тук, при нас, се долавя ехо от тази абстракция, наречена "обич"...Ехо... Това е т.нар.безусловност. В нея няма агресивност. Никаква. Обичаш някого и го оставяш напълно свободен от себе си /надявам се се разбира какво искам да кажа: оставяш другия напълно свободен от очакванията ти, от криворазбраната ти любоффф, от назиданията ти, от действията ти в неговата реалност/, не му налагаш нищо, не искаш нищо от него, просто съзерцаваш...За жалост рядко се среща и масово не се разбира. Така ни обича Бог. Всичките. Без изключение. И абсолютно нищо не иска от нас, освен да бъдем. Каквито - такива.
« Последна редакция: Септември 01, 2012, 20:07:49 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #458 -: Септември 01, 2012, 20:28:14 pm »
надявам се се разбира какво искам да кажа: оставяш другия напълно свободен от очакванията ти, от криворазбраната ти любоффф, от назиданията ти, от действията ти в неговата реалност/, не му налагаш нищо, не искаш нищо от него, просто съзерцаваш...За жалост рядко се среща и масово не се разбира. Така ни обича Бог. Всичките. Без изключение. И абсолютно нищо не иска от нас, освен да бъдем. Каквито - такива.

Бях обещал да не цитирам постовете ти, но за този просто  :hi:, абсолютно точно!
Аз го хортувам това непрекъснато но по моя си грубиянски начин, хахаха ами аз съм си такъв, "другия път" ще го отчета като грешка  :D.
« Последна редакция: Септември 01, 2012, 20:31:38 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #459 -: Септември 04, 2012, 16:16:30 pm »
Защо има зло, ако Бог е добър?                     
Един професор по философия се изправил пред класа си и попитал:

- Вярвате ли, че Бог е добър?
- Да! - отговорили студентите.
- Вярвате ли, че Бог е създател на всичко?
- Да!
- Тогава как може един добър Бог да създаде и злото? Злото съществува и е част от нашето ежедневие. Значи Бог е лицемер и изобщо не е този, за когото се представя и го мислите.
Тогава един студент по физика вдигнал ръка и казал:
- Професоре, може ли да ви питам нещо?
- Да! - отговорил той
- Според вас, тъмнината съществува ли?
- Разбира се! - отвърнал професора
- Грешите! Съществува светлината, а тъмнина е дума, която сме измислили, за да опишем липсата на светлината. Ние можем да измерим скорост и интензитет на светлината, но не и на тъмнината, защото то е просто описание на липсата на светлината.
Студентът продължил:
- Мислите ли че студеното съществува?
- Разбира се! - отговорил малко несигурно професорът.
- Отново грешите! Съществува топлината. “Студено” е дума, която използваме, да да опишем липсата на топлина. Можем да измерим топлината, но не можем да измерим “студеното”.
Студентът в заключение казал:
- По същия начин злото е просто дума, която описва липсата на Бог в нашия живот. Той ни е дал свободна воля и може да действа само там, където са го поканили. Ако ние сме изхвърлили Бог от обществото си и сме го игнорирали тотално, превръщайки го в една мъртва традиция, тогава не можем да го виним за злото, което ние причиняваме.

След този коментар професорът е нямало какво да каже. А името на студента е … АЛБЕРТ АЙНЩАЙН!

"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #460 -: Септември 04, 2012, 16:57:00 pm »
Къде пише, че Бог ни обича? В смисъл налага ли се, да ни обича, за да се "грижи" за нас.
       Ще  разбереш,  когато  започнеш  да  се  бориш  за  глътка  въздух!  Когато  мечтата  ти  е  да  станеш  и  отидеш  до  тоалетната!  Когато  си  мечтаеш  да  видиш  слънцето! Ще  разбереш  когато  видиш   госпожа  Неумолимата.  Тогава  ще  си  дадеш  равносметка  дали  някой  те  е  обичал  и  колко  би  дала  за  още  един  ден  живот!!!!!!   

Нещо не ми разбра въпроса. Аз не пиша, че искам да разбирам нещо. Дори не съм сигурна, че искам Бог да ме обича. Някой въобще да ме обича. Обичта е претенция. Когато някой те обича има претенции към теб.
Когато стигна или изпадна в ситуация, да се боря за глътка въздух или да не мога да отида до тоалетната ... щото да видя Слънцето не ми е много съществена мечта- няма да се моля за това на Бог и да разчитам, че понеже ме обича няма начин да не е милостив. Нем! Или ще мога със собствените си сили и воля да си поема въздуха или ще умра- или ще успея със собствените си сили и воля да отида до тоалетната или ще преживея слабостта си и ... Всъщност предпочитам никой да не ме е обичал. И е така, защото реално никой не ме е обичал, така както аз съм обичала и съм разбирала обичта - като всеотдайност, жертвоготовност и подчинение в услуга на нечий друг живот. Не просто като грижа. Много хора могат да се грижат за кучето си, за рибките си, за кокошките, овцете, за майките си и бащите си, но това не е нещо без което живота им няма да е същия.
Т.е. биха могли и да не се грижат, т.е. да не обичат и живота им няма да е по-лош или неморален от на всеки друг.
По този начин, аз считам, че няма да е честно и разумно Бог да ни обича- поравно. Все едно сме машинки-роботчета. Бог си има завод за роботи. Някои са дефектни- бракуват се. На тяхно място идват други нови. По-издръжливите по-дълго си джиткат и работят, по калпавите отиват за скрап и т.н.
Да свържем все пак обичта с Божията воля и свободната воля :) и да си помислим за реалните законодатели, загрижени за всеобщото благо и живот, доброта и светлина ....
Веднъж да разгледаме Христос, и обединява ли "две" Воли, и втори път Богородица и волевото й действие/я.


пп. С поредната недоказана притча-художествена измислица за Айнщайн,  нищо не се уточнява по темата за волята. Отваряш тема за злото и доброто. Бог какво и как и защо е създал. Светлината, топлината и доброто наистина ли могат да се сравняват и описват с величини и да се тълкуват безпроблемно поставени на една плоскост- била тя религиозна, физическа или теологично-екзистенциална. Ако искаш друга тема отвори, ако има вече прехвърли си там конкретните въпроси или декларации
« Последна редакция: Септември 04, 2012, 17:05:15 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #461 -: Септември 04, 2012, 18:31:08 pm »

   Грижейки се за децата, не очакваш в замяна на стореното ответна грижа, нито пък на обичта, с която ги даряваш очакваш в замяна обич. Знаеш обаче, кое е добро за тях, и при все това, те имайки свободна воля един ден тръгват по своя път и ти ги обичаш, макар и да виждаш кое е добро и кое ти изглежда не до там добро, при все това пак се грижиш, но имаш вечно търпение към всяка тяхна проява безусловно. И когато знаеш, че детето ти е искало да стане музикант и си полагал грижи и е било трудно и един ден то все пак успее да последва мечтата си, си щастлив и това те стопля. Това са плодовете на Обичта - Радостта от сбъднатото. А вярата се проявява, когато те е грижа, независимо от крайния резултат, независимо от вложения труд, от пречките, когато за теб сърцето ти е вложено в делата ти, в отношенията ти, с цялата искреност, която Любовта дарява. В пътя със сърце Бог присъства. Такъв човек не се пита дали волята му е единна с Бог, а стъпва внимателно, защото всяка проява за него е скъпоценна, защото току виж подминал и самия Бог, в желаене, в гняв или в очакване. Такъв човек е отговорен за делата си, за мислите си, не съди, защото не бил получил, защото получава от всичко и всякога, а щом не е получил значи не му е нужно, защото ако му е нужно би следвало да го получи, било то по лична воля или по воля Божия.. Пътя му е в синхрон с мислите му и сърдечните му трепети и съответства в действията му. Такъв човек не е подчинен на Бог, просто прави това, което следва, без да се пазари, защото Вижда какво следва.
         П.П: Господ Иисус Христос е общувал с извергнатите, "недостойните", странниците, отхвърлените... "дефектните"..и те са се оказвали Човеци. А правилните "роботи", с еднакво мислене, дори не са могли да видят Бога, стоящ пред тях, поради безсърдечието си. За какво му е на Oтеца многообразието, като после ще го съсипва. За какво ще му е мил на Иисус всеки, та и "враговете". Защо е понасял неразбирането, ако Обичта му няма смисъл за Теб, Princess Deja?
« Последна редакция: Септември 04, 2012, 19:10:41 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #462 -: Септември 04, 2012, 19:11:41 pm »
del (и всички останали) - като отговаряте на поста преди вас, няма нужда да го цитирате. Това се прави само ако преди това има поне един пост, за да се разбере на кой отговаряте.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #463 -: Септември 04, 2012, 19:37:18 pm »
Отговарям ти на твой въпрос конкретно, за да разбереш, че последното, което съм написала цитирайки мнението на mitko , съм отговорила на неговото мнение по смисъл.

  Ти как разбираш дали някой си е научил урока или е преписал?

Аз няма нужда и не се стремя да разбирам, дали някой е "преписал" или е искал или просто е неподготвен. Това си е за всеки човек индивидуално. Аз лично, не обичам да преписвам. Когато не съм научила нещо или не съм разбрала си признавам. Следващия път сядам и научавам. По възможност от мои "записки" и мои тълкувания на изложеното. Била съм и в позицията на "проверяващ"/писмени-контролни на девето-класници/ и определено си личи, кой е преписвал, кой има собствено мнение и кой просто е назубрил нещо и дори не го е интерпретирал.
В живота и за собствената воля, проблема е, че няма поправителни, след които просто да минеш в следващ курс. И ако веднъж си скъсан, дори да се явиш след това - добрата новина е, че можеш да продължиш наравно с останалите, лошата е, че те са малко по-напред и трябва да наваксваш. Как? Дали няма да спиш, дали ще можеш по-ясно и по-убедително да разбереш нещо ти си в позиция на "изостанал". Тогава на една хипотетична права, дори като се изравниш с повечето, разбираш че всички са създадени равни, но някои по-равни. Или- колкото и да се опитваш ти имаш един капацитет, да разбираш и да ползваш разбраното- други имат друг. И само с една гола Воля нищо не се получава да станеш по-добър или да си като другите.

Относно последното ти мнение, /признавам си/ не разбирам, но и не изпитвам неудобство от това, какво точно е неправилно в позицията ми, че Бог НЕ е длъжен да ни обича. Какво като ни е създал? От един момент, когато се отклонявате и толкова буквално ви харесва да сравнявате родители с дете/деца- това че ние няма как да се погрижим за Бог, означаващо явно, че не го обичаме- нима Бог много страда или ни наказва, за нашата невъзможност да сме му от полза?
Вярата в Бог по никакъв начин не доказва нашата обич към него или някаква друга преданост. Аз обичам Брад Пит, но пусто няма как да се грижа за него. И Анджелина не по-малко обичам. А те самите, поравно ли обичат децата си, както родните и чисто физическата невъзможност да се грижат за всички останали деца по света, означава ли че не ги обичат?

В един момент и след една възраст (човешка), хората могат сами да се грижат за себе си. От този момент насетне ничия любов не може да им помогне, освен собствената им воля да се чувстват добре и да знаят, че са стойностни хора и достойни за живота си.

Така че, по конкретиката, моля- Исус с две воли; Богородица като пример за следване на Божията- къде е уловката? Възможно ли е Бог да приеме и чужда воля, ако е достатъчно милостив? Или трябва да го убеждаваме...
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #464 -: Септември 04, 2012, 20:03:36 pm »
В един момент и след една възраст (човешка), хората могат сами да се грижат за себе си. От този момент насетне ничия любов не може да им помогне, освен собствената им воля да се чувстват добре и да знаят, че са стойностни хора и достойни за живота си.


Принцесо това е написано от човек здраво стъпил на земята, такива като теб трудно се убеждават ;), чудя му се на Митко ама той е като питбул, няма отказване :D.
Ще ти хареса ли ако ти кажа че на Твореца не му пука ама изобщо за теб, даже незнае че съществуваш ;). Ще ти кажа нещо което пък изобщо няма да ти хареса , тази "свободна воля "дето я размахваш не си ли разбрала колко е, толкова малко е че е смешно да се споменава за нея ;),  живота ти е написан предварително на "тефтера", не ти а "то" се е разписало отдолу и няма мърдане  ;). А ти си се дърляй колкото си щеш  :D.

Дел, това за Иисус не го приемам, съгласен съм че е съществувал такъв човек, бил е повече от другите но да го обожествяваме мисля че не е нужно ;).

« Последна редакция: Септември 04, 2012, 21:23:59 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27