Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 166159 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #210 -: Юли 09, 2012, 09:44:32 am »
Вярно е, че Бог помага, но на всяко действие има и противодействие.
Един човек отишъл в църквата и се помолил Бог да му даде сила за да може да помага на другите. Същата нощ Бог му се явил на сън и му отвърнал, че ще му даде сила но самият той ще страда заради това.
Това е противодействето. Няма нищо безплатно и ако едно нещо се сбъдне твърде лесно значи нещата не са такива каквито изглеждат.  Колкото до неверието аз  си вярвам в Тангра, но факта че Бог по никакъв начин не ми е показал че греша, показва че няма значение в какво вярваш и как го наричаш.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #211 -: Юли 09, 2012, 09:53:07 am »
Не мога да твърдя ,че за всяка помощ съм била лишавана,но си има приказка,"когато печелиш,не знаеш какво губиш и обратното"

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #212 -: Юли 09, 2012, 10:39:51 am »
А ти как мислиш,дали е възможно да има какъвто и да е живот без негова воля? И дали това е единственото, което не смятаме за справедливо? А децата в газовите камери,а тея деца където прекарали 40 години затворени и изнасилвани от бащите си и още много примери.Не мога обаче да говоря от името на Бог и да кажа,той го пожела,ние не разбираме тези принципи, както когато гледаме обречната битка между сладка антилопа и лъва,така и сега. Ние си обясняваме такива неща с кармата, вероятно има истина ,вероятно е да има "договор",вероятно е някой да си плаща за нещо,но това са само предположения. Предполагам,че ти говориш в този смисъл ,че бог е неутрален,че наблюдава някви зверства и си трае ли кво, неразбирам с какво моя отговор защо едни имат щастлив живот а други не ще ти помогне да разбереш по добре нещата. За всеки случай когато говорим за опит ,моя е че всичко което ми се е случило, е било за мое добро.Особенно лошите, ако не бяха те, развитието ми щеше да е доста занижено.Както го доказва и историята,чрез превратностите си ние ставаме по силни и порастваме.Знам ,че ние не виждаме смисъл за детето изтърпяло зверствата,но това няма смисъл за нас,за детето,за изрода,за плана може и да има.
Есес,Есес...понякога си извор на истинско завабление.. 8)Не разбираш принципите,ма твърдиш,че Той проявявал еди кво си към нас..Грижа..Друг принцип...Пишеш..сучеш..увърташ..Ма така и не се опита да погледнеш от другата страна на собствените си твърдения.Ти уважаема ми философка не можа да справиш с елементарен въпрос....Не можеш да намериш смислен отговор защо божето на едни млати пестници,а други гали с перо?Щом не можеш да обясниш твърденията си значи са пълни глупости.Купил ти билет за Мадона..трънки!Искаш да повярвам,че твоят билет е бил по-важен за Абсолюта от живота на едно дете,та е имал време да се погрижи за да ти изпълни кефа,ма за бедната Бриана просто не му пукало...
..Есес..та ти дори не си в състояние да разсъждаваш по темата си.Циклиш на едно и също,и тва..Дет вика другата пишман философка..Въртиш палачинката както ти скимне,само и само да се измъкнеш..


Няма живот бе волята му.Права си.Но сценарият не ги пише той.


п.п.ВЪх...че и неверници ни наричаш...Аз па се кефя,като гледам как никой не ти приглася..Хората не са прости бе...Бравос на съфорумци..
« Последна редакция: Юли 09, 2012, 10:44:00 am от konstantin2007 »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #213 -: Юли 09, 2012, 11:04:47 am »
Мислиш ,че имам нужда от подкрепата на някой относно вярата си ли? За мен това не е битка,няма какво да губя,нито да печеля,май не разбираш. Наричай ме както си искаш, твоето мнение за личността ми, няма никакво значение , Бог знае коя съм и какво съм, пред никой  не се доказвам ,не съм пуснала темата да си чеша егото, до като ти искаш на 100 процента да си права,ама права за какво ,за Бог ли? Чудя се само до къде още можеш да стигнеш.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #214 -: Юли 09, 2012, 11:17:00 am »
Еses ако си била бита и изнасилвана - лошо. Съжалявам. Но я ми кажи. Можеш ли да обикнеш и простиш на престъпника? Благодариш ли от все сърце на Бог за случилото се?
Има вярващи и вярващи. Едните са по смекчени във вярата си и гледат на нещата по-обективно. Другите със силна вяра и религиозност всъщност са хора неспособни да поемат нещата в своите ръце и затова се осланят на чуждата воля.
Еses и друг път може да съм го писала, но пак ще го кажа. Библияте не е пратена по факса. Не е написана от Бог. Тя е сборник от разкази и преживявания на разни хора. Пък кой знае, може докато някой от тях са писали да са били я пияни или дрогирани. Няма да се оставя на някакво книжле писано преди стотици години от задръстени, злобни, убиващи мъже да ми налагат вяра. Тази книга е преправяна сигурно стотици пъти. А кой знае колко текстове въобще са били премахнати от нея. И аз трябва да следвам такива хора.  :---
А ти как мислиш,дали е възможно да има какъвто и да е живот без негова воля?
Мила, а какъв живот ще има без собствената ни воля?
Особенно лошите, ако не бяха те, развитието ми щеше да е доста занижено.
Моля те обясни ми как едно изнасилване или побой ти прави добро и израстваш.
И още един въпрос. Незнам дали имаш дете или не. Лесно е да се говори и философства отстрани.
Но представи си че имаш дете и то е измъчвано, бито и изнасилвано. Ще благодариш ли на престъпника? Ще благодариш ли на Бог? Ще бъдеш ли щастлива? Ще убедиш ли детето си ако оцелее, че случилото се е за негово добро и трябва да е щастливо заради преживяното?


Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #215 -: Юли 09, 2012, 11:56:00 am »
Калан, добиваш опитност от първа ръка що е то насилие.В много теми сме писали..Всичко е трупане на опит. И шамарите и ласките..
И много мъдрост тряя да притежаваш,за да благодариш за несгодите си!
Не Есес..бъркаш..Не искам да съм права на всяка цена.Но правя всичко за да защитя тезата си,не си ровя главата в пясъка пред"неудобните" въпроси.Начинът ти на мислене е познат за мен,защото и аз съм мислила така..Но това не попречи в един момент да подменя старите схеми с нови..Може и те да са погрешни( и най-вероятно е така)но за момента вършат повече работа отколкото схващането"Ми прост си,щото Бог така е решил"..Няма такъв филм..Освен да приемем,че божето е капризно комплексарче дето си избива комплексите като тормози и малтретира създанията си(щото друго логично обяснение за"волята"му не видях!!!)

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #216 -: Юли 09, 2012, 12:03:30 pm »
Калан, добиваш опитност от първа ръка що е то насилие.В много теми сме писали..Всичко е трупане на опит. И шамарите и ласките..
Имам си опит от първа ръка. Не помня първите си почти седем години от живота. Някой от спомените ми се върнаха на 25 години. И за какво ми беше този опит. Придобих ли мъдрост? Не. Точно обратното. А съсипаната психика не е мъдрост.   :nea:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #217 -: Юли 09, 2012, 12:28:43 pm »
       " Бог  ни  създаде, създава  ни  и  ще  ни  създава  по  свой  образ  и  подобие  -    процеса  не  е  завършен.   Единствената  разлика  мужду  Бог  и  душите  ни  е  милиардите  години  еволюция  (развитие).    В  ирационалният  свят  Бог  се  усеща  само  като  присъствие  и  то  от  най-горните  нива.   
        Но  Бог  не  е  създал  човека,  той  не  твори  в  този  свят,  а  в  ирационалния.  Той  създава  ДУШИ!!!!!!!!!!!!!
        Така  расъждавайки  много  от  нещата  в  библията  ще  си  дойдат  на  мястото!
        Първоначално  душите  еволюират  в  ирационалният  свят,  но  идва  времето   на  изчерпване  ресурсите  за  развитие  и  се  взема  решение  за  създаване  на  нов  свят  с  други  правила  и  неограничен  ресурс  за  развитие  а  именно  дуалната  реалност.
        Първо - Това  е  изпит  за  зрелост  на  божето  творение  (душата),  и  второ  доказване  на  практическите  умения  за  съзидание!  Първа  раса,   втора,  трета,  четвърта,  пета  и  т.н."
1:26 И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие; и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята.
     Бих  го  префразирал  така  -  И  Бог  разреши!  Да  създадем  същество  с  образ  по  наш  избор  но  задължително  с  душа  по  наше  подобие  (инкарнационната  душа  прилича  но  не  е  душата  на  АЗ-а,  а  е  част  от  нея,  както  душата  на  АЗ-а  прилича  на  божествената  но  е  само  частица  от  нея)  и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята  -  чрез  власта  си  да  доказва  зрелоста  на  изборите  си!!!
       "Застинала  в  своето  развитие  душа  няма  съзнание  а  само  информационен  масив.
       Съзнанието  е  информация  в  непрекъснато  преструктуреране  (развитие  и  обогатяване)  Развитието  е  немислимо  без  гарантирано  изявяване  на  свободната  воля  ( правото  на  избор)."
        Следователно  всяка  директна  намеса  в  свободният  ни  избор  е  немислима! 
        Да  бъде  волята  Му!!!!!!!!!!!!!!
       

        Лош  превод!
     

                   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #218 -: Юли 09, 2012, 12:43:50 pm »
"Отново той дойде при третата сила, която е наречена невежество.
Тя (силата) разпитваше духът, казвайки:
„Къде отиваш. В проклятие си ти затворен.
Но си затворен; не съди!”

А духът каза:
„Защо ме съдиш, макар аз да не съм съдил?
Аз бях затворен, при все че нямам предел.
Аз не бях разпознат.
Но аз разпознах, че Цялото е разтворено**,
в двете си същности-земна и небесна.”"

Цитата е от Евангелие на Мария Магдалина

и:
"Ако плътта е дошла заради духа, това е мистерия.
Но ако духът е дошъл заради тялото, това е удивително чудо."

"Ако ви попитат за знака на вашия Отец, отговорете:
Движение и покой."

Из ЕВАНГЕЛИЕ НА ТОМА

П.П.: Поставям цитатите, в четене на изложеното от Митко!

« Последна редакция: Юли 09, 2012, 13:32:16 pm от del »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #219 -: Юли 09, 2012, 12:47:27 pm »
Калан, не съм се научила още да прощавам на този който ме е наранил,но се уча,малко по малко.Това обаче няма общо с Бог и вярата ми в него,както и желанието ми да се осланям на неговата воля. Ако нещо такова се случи на детето ми ще страдам и не няма да го убеждавам че е за негово добро, защото никой не иска да чуе такова нещо. Но кой ви каза,че в живота има застраховка, Господ не е застраховка. Това е моя светоглед,не го налагам на никой дори и на детето си, съдбата ни е различна. Страдате от липса на справедливост която ви се иска да е като вашата. Аз не съдя Бог за това което ми се е случило и се моля да се науча да прощавам,ама не щото съм слаба,а защото съм силна, не аз ще раздавам правосъдие за постъпките на който и да е.
Константин, не искам повече да отговарям на мненията ти,защото ти просто се заяждаш.Не искам в нищо да те убеждавам,ти се захвана да ми спориш,аз съм си решила вече какво искам и нямам нужда от твоето обяснение  и одобрение нито дали е правилно,нито дали ти си мислила така.И каква ирония само, и аз преди мислех като теб и смятам за Просветление,че вече не мисля по този начин.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #220 -: Юли 09, 2012, 13:04:27 pm »
Калан, добиваш опитност от първа ръка що е то насилие.В много теми сме писали..Всичко е трупане на опит. И шамарите и ласките..
Имам си опит от първа ръка. Не помня първите си почти седем години от живота. Някой от спомените ми се върнаха на 25 години. И за какво ми беше този опит. Придобих ли мъдрост? Не. Точно обратното. А съсипаната психика не е мъдрост.   :nea:
Дали не си?Знаеш ли какво е да те малтретират?Знаеш!Изпитал си го..Изживял си го..Няма как да почувстваш нещо,без да е минало през теб.Натрупал си определен опит.Достатъчно е!
А за мъдростта има предвид,това,че малко души разбират,колко градивно и необходимо е всяко преживяване.За това трябва да се благодари.За дадената възможност да изживееш нещо.Всяко преживяване добавя нов фасет към същността ти.   


Есес,квот кажеш бре..Нема да досаждам повече с неудобните си въпроси..Сложнички са..Знам 8) :flag_of_truce:

п.п.Кат ще се учите да прощавате..Мога да ви дам съвет.Най-важното е да забравите!Когато седите с този който ви е наранил очи в очи,и в съзнанието ви не изплува спомена за "лошото"тогава значи сте излекували раните си.Простили сте..Думи като простих ма не мога да забравя..Не е прошка.Лошият спомен продължава да те яде,докато не го заличиш.В общи линии прошката е еликсир за душата на този който прощава.
Мечтая за деня,в който просто няма да имам нужда да прощавам!Мисля,че това е следващата крачка..
« Последна редакция: Юли 09, 2012, 13:09:33 pm от konstantin2007 »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #221 -: Юли 09, 2012, 14:56:10 pm »
Но  Бог  не  е  създал  човека,  той  не  твори  в  този  свят,  а  в  ирационалния.  Той  създава  ДУШИ!!!!!!!!!!!!!

Днес си подготвих една тирада като никой друг път, защото се изразявам винаги "милиционерски" сиреч с две думи и половина, но Митко ме е изпреварил, това което е написал е самата истина, другото е празни приказки и триене на клавиатури.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #222 -: Юли 09, 2012, 15:12:00 pm »
Е така де..Ама пък можеш да приемем и че,една душа го казва..Бог ме създаде по свой образ и подобие..Демек..Абсолюта създаде предпоставките индивидуалността(Аз/Душа) да се прояви заредена с целият му потенциал.
« Последна редакция: Юли 10, 2012, 07:20:13 am от Mirotvorec »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #223 -: Юли 09, 2012, 16:08:08 pm »
Отново цитат от друг форум по темата
"казва се простичко- човек предполага, господ разполага...койкакто иска а си го тълкува или математичи но ако всеки един човешки избор е предположение, то резултатът в крайна сметка е божието разположение по темата... , което в най-общ и космополитен смисък идва да каже че има нещо сбъркано в причинйно следствените връзки и логиката на събитията в човешкия свят колкото и добре човек да си обяснява зкомомерностите на битието си. с две думи всичко е тотален шит.

поглеждайки емпирично - виждаме кръгът на Зенон от Елея..въпросът за великото познание /незнание и т.н. в крайна сметка парадоксът на познанието е, че води към незнание.Но ако това е и законоерност или логиката на вселената като цяло, то какъв е изобщо смисълът от това да познаеш собственото си незнание и/или да правиш избори чиито краен резултт далеч не зависи от теб самия като фактор или от волата ти.

От гледна точка на здравия, или поне практически осъзнал се разум- човек е способен да избира единствено от онова което е в 'менюто', който факт сам по сене си доказва че не човек създава обстоятелствата за самия си свобоен иозбор- не, този избор е формулиран периметрично и количествено заложен, човек не създава възможностите , а просто ги използва доколкто умее в избора си, което логично ни води до следващаат мисъл- човек е само потенциален потребител на редица от вероятни възможности предварирелно зададени му в своеобразната матрица на живота му.Това е.В този смисъл човек не е творец на избор, а просто потребител на ограничения асортимент намерил място на сергията му.

Е тогава, извинете , но за каква 'свобода на избора' става дума изобщо."
"Така е - макар изпълнен с множество "малки" и всъщност доста ограничени "избори", целия свят и живота, който понастоящем живеем се свеждат до двата реално най-важни, съществени и значими, "главни" избора. С или против Бог. С Него - приемаш да съобразяваш, да съдействаш със своята воля на Неговата. Против - да живееш в една привидна свобода, която както логически си заключил, всъщност е ограничена в едни предварително заложени параметри, обстоятелства, дадености, възможности. Това, което е най-важно в живота на един човек е именно Изборът, който ще направи. И както се казва... човек избира но последствията от неговия избор са предварително предопределени, вечен живот или смърт."
« Последна редакция: Юли 09, 2012, 16:12:00 pm от eses »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #224 -: Юли 09, 2012, 16:27:41 pm »
Есес..сега ще кажеш,че се заяждам..Ма кво е туй"периметрично"?И как точно се гледа"емпирично"?

Отново цитат от друг форум по темата.В този смисъл човек не е творец на избор, а просто потребител на ограничения асортимент намерил място на сергията му.

Човекът/инкарнацията да.Душата обаче избира от друго меню.Още по-богато..И така по модела на матрьошката..Воля във воля!Твоята воля се съдържа във волята на Абсолюта и това никой не го отрича,но сценарият ти за развитие съвсем не е специално планиран от Него за теб..Ако имаше такова нещо значи сме просто марионетки!Ограниченията в менюто са съобразени с априори даденостите.Като например..Идваш на Земята и ти се предлага само кислород.Щеш не щеш дишаш.Обаче..може да почнеш да си дишаш и лепило примерно..(уупс..не можеш,освен ако бог не го пожелае 8))
« Последна редакция: Юли 09, 2012, 16:37:53 pm от konstantin2007 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27