Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 166155 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #150 -: Юли 06, 2012, 14:11:19 pm »
Неговата воля ме интересува дотолкова доколкото е свързана с мен,с моето предназначение.

Е тва питам де..Как тази неутрална сила,проявява грижа с частна насоченост?Адекватен пример не видях..Грижи се за цялото,и всички виждаме тази"грижа"в безкрая на трансформациите и динамиката на всичко съществуващо например..Но в какво би се изразила персоналната загриженост на тази неутрална сила към единицата?Като оставим изначалния ни заряд и необходимите ни условия,аз друга конкретна проява на загриженост не виждам..Ти хубаво се измъкваш,че видиш ли можело и да има тинтири-минтири за които не знаем,ма сега тук си говорим от позицията на човешката логика.

п.п.По отношение на онова дето казваш,че щото не им се вярвало на хората,че Абсолюта им е личен паж,та за това разчитали на Себе си\Висшият си Аз..Не става въпрос за чувство на малоценност,а за способността да поемеш пълната отговорност за живота и съществуването си!
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 14:15:07 pm от konstantin2007 »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #151 -: Юли 06, 2012, 14:59:31 pm »
Примери за личната му загриженост мога да ти дам доста.Един вече дадох по напред,как отключи заключена врата.Имам обаче още, спасявал ми е живота, когато паднах от 3 етаж, също така от няколко удавания,един път когато бях в болница и упоена от лекарства, тръгнах към стаята си и ми прилоша,точно пред вратата на стаята ми ,ми причерня и в тъкмо да се строполя на земята "нещо" ме хвана за ръката и ме тласна навътре към стаята,обърнах се веднага,защото нямаше никой в коридора и никой нямаше които да ме е хванал и бутнал навътре.Отидох на концерт на Мадона(това съм го разказвала в друга тема) имах 2 лв и бях без билет ,но искрено вярвах ,че ще отида.И едно абсолютно непознато момиче ми купи билет на стойност 100 лв,после разбрах ,че тя е решила да ходи на концерта 2 часа преди да започне и си е взела точно 200 лв,билет за нея и за мен. И още доста случай имам в който Бог лично и персонално ми е помогнал.Но каквото и да кажа,ти няма да ми повярваш,ще си измислиш "причини" и обстоятелства около моите случки.Ти продължаваш да твърдиш че знаеш какво е Бог,колко е неутрален а когато споменаваш грижа я насочваш извън себе си.Твоя воля.
Това за отговорността си го приела толкова сериозно,сякаш света е на твоите плещи. Да си отговорен и да се доверяваш на Абсолюта е по близо до баланса,от колкото която и да е крайност .Когато някой говори за отдаване на абсолюта, ти го приемаш като тотално изключване на всякаква отговорност,а такива крайности няма.Повтаряш го за да изтъкнеш колко си отговорна,но аз казах вече, защо ми е да доказва някой че е пушач,ако пуши по 2 кутии на ден.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #152 -: Юли 06, 2012, 16:14:41 pm »
И още доста случай имам в който Бог лично и персонално ми е помогнал.

Есес, бъди сигурна че Този който ти е помогнал, не е Бога за който си мислиш.

П.С.Продължете дърленето с Константин 2007, кефите ме
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #153 -: Юли 06, 2012, 18:51:05 pm »
 Кой от Вас и Кога казва  "Да Бъде Волята Ти Господи!"?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #154 -: Юли 06, 2012, 18:59:11 pm »
Примери за личната му загриженост мога да ти дам доста.Един вече дадох по напред,как отключи заключена врата.Имам обаче още, спасявал ми е живота, когато паднах от 3 етаж, също така от няколко удавания,един път когато бях в болница и упоена от лекарства, тръгнах към стаята си и ми прилоша,точно пред вратата на стаята ми ,ми причерня и в тъкмо да се строполя на земята "нещо" ме хвана за ръката и ме тласна навътре към стаята,обърнах се веднага,защото нямаше никой в коридора и никой нямаше които да ме е хванал и бутнал навътре.Отидох на концерт на Мадона(това съм го разказвала в друга тема) имах 2 лв и бях без билет ,но искрено вярвах ,че ще отида.И едно абсолютно непознато момиче ми купи билет на стойност 100 лв,после разбрах ,че тя е решила да ходи на концерта 2 часа преди да започне и си е взела точно 200 лв,билет за нея и за мен. И още доста случай имам в който Бог лично и персонално ми е помогнал.Но каквото и да кажа,ти няма да ми повярваш,ще си измислиш "причини" и обстоятелства около моите случки.Ти продължаваш да твърдиш че знаеш какво е Бог,колко е неутрален а когато споменаваш грижа я насочваш извън себе си.Твоя воля.
Това за отговорността си го приела толкова сериозно,сякаш света е на твоите плещи. Да си отговорен и да се доверяваш на Абсолюта е по близо до баланса,от колкото която и да е крайност .Когато някой говори за отдаване на абсолюта, ти го приемаш като тотално изключване на всякаква отговорност,а такива крайности няма.Повтаряш го за да изтъкнеш колко си отговорна,но аз казах вече, защо ми е да доказва някой че е пушач,ако пуши по 2 кутии на ден.
Абсолюта ти е отключил вратата и ти е уредил билет за Мадона?!?
Еее,признавам..ще приключа дебата с подвита опашка..Тоо... билет за концерт не е шега работа.Дет се вика..'гат говорят фактите и боговете мълчат!

п.п.Ма как грижата я насочвам извън мен?Просто..погрижил се е еднократно да ми даде всичко необходимо за да бъда!От тва по-голяма "грижа"не знам..Сега..друг е факта,че  не гледам на Него като на бавачка.

Есес,къде и кога прочете да ме вълнува съдбата на света?Майната му бре..Нося отговорност само и единствено за себе си!Чак пък да се доказвам.. 8)..Ако бях отговорна,щях да съм направила доста за себе си.Истината е,че не ми пука,но каквото и да с е случи,никога не бих потърсила причината във волята на ..Бог.Просто знам,че всичко(и + и -)дължа само и единствено на себе си

 
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 19:08:03 pm от konstantin2007 »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #155 -: Юли 06, 2012, 19:05:45 pm »
EEй ама как си го представи само, Абсолюта в този момент се съсредоточи да ми помогне ли? На нас ни е трудно да си представим абсолютна като безкраен ,затова и не можем да си представим как една частица от него ми е помогнала,а в същия момент тя не е отделна от него.Някой сега ще каже че висшия ми аз или ангел Хранител или серафим,ок както и да се назове,той е частица от Бога и волите им са едини и обединени.
Дел, аз  от скоро го искам и  казвам Да бъде волята ти Господи ,просто защото наскоро ме озари това желание и ако мога да го нарека без всички тук да се засгнат дружно, "просветление" .Та ще говоря от скромен опит- когато се замисля за бъдещето, наприемр какво ще правя утре.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #156 -: Юли 06, 2012, 19:11:30 pm »
Как пък пропусна спасяването на живота ми, а се хвана за билета за Мадона? Но както и да е за мен всички тези, а и още други случай са си чудеса,лични откровения,защото знам какво е било и на мен се е случило. Когато на теб непознат ти извади 100лв  и ти купи билет е така щото ти се ходи,тогава ги омаловажавай нещата.Това пък със вратата няма кво въобще да го коментирам, случи се преди 18 години и помня като че ли беше вчера,как резето се прибра, и след като отворих излее пак.Как се прибира от самосебе си резе на заключена врата , да те питам ,че много ги разбираш нещата?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #157 -: Юли 06, 2012, 19:13:14 pm »
Ми ти си си помогнала.Не някой друг.Ени уей..Няма да ти оспорвам повече.В крайна сметка..Цялата тази тема ми помогна отново да си припомня нещо,което често забравям..За един чашата е полупълна,а за друг полупразна,и..добре,че е така...Иначе..скука!
В крайна сметка..Всяко нещо с "времето"си.Не сме на състезание все пак..


Есес..Изобщо не смятам,че на Абсолюта му пука за живота ти,както и 100-те лв,нито пък за квото и да било друг свързано с личността Есес,Константин или която и да била персона.Просто това е мнението ми,и някви 100 кинта,или па само щото не ти е било времето да мреш,няма да ме накара да ахкам и да цъкам с език,как видиш ли самият Първоизточник се грижел поединично за нас.

И още нещо..писала съм преди години за случай на..контакт с.."ирационалното",при която радиото само се пускаше(освен другите неща които станаха).Дали Бог ми е го е пускал,щот е знаел,че ме мързи да стана(нЕмаше дистанционно)?
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 19:19:23 pm от konstantin2007 »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #158 -: Юли 06, 2012, 19:19:30 pm »
Дел, аз  от скоро го искам и  казвам Да бъде волята ти Господи ,просто защото наскоро ме озари това желание и ако мога да го нарека без всички тук да се засгнат дружно, "просветление" .Та ще говоря от скромен опит- когато се замисля за бъдещето, наприемр какво ще правя утре.

Подкрепям те. Добре е от малките неща да се тръгва.
По утъпкани пътища всеки може да върви.
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 20:01:27 pm от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #159 -: Юли 06, 2012, 19:28:09 pm »
Мдаам..

А някой някога ми каза нещо,което още не съм разбрала..

По  вярната  следа  се  върви  трудно,  но  може  да  се  върнеш  лесно  и  винаги!       По  грешният  път  се  върви  леко,  но  човек  се  връща  обратно  много  трудно,  а  понякога  и  не  може  да  се  върне!


Ако на някой му хрумне идея за "дешифриране" да сподели..

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #160 -: Юли 06, 2012, 19:38:07 pm »
Кой каза, че отъпкания път е верния... Можеш да се върнеш, ако си оставил следа и познаваш пътя.
 
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 20:02:29 pm от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #161 -: Юли 06, 2012, 19:46:38 pm »
Никой не е казвал,че утъпканото е вярно.
Мерси за идеята.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #162 -: Юли 06, 2012, 20:33:57 pm »
          Не  вярвам  някой  да  оспори  фактау  че  Бог  е  справедлив!
          Та  ако  е  така,  как  за  някои  е  като  бавачка  -  га  и  на,  а  за  други  е  повече  от  мащеха,  бездомници  клети  -  гладни и  боси  просещи  деца  -  сирачета,   а  как  става  това  а?   Замисляли   ли   сте  се,  може  ли  една  майка  която  туку  що  са  я  изгонили  от  дома  й  да  каже:  Да  бъде  волята  ти  гледайки  децата си ???     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #163 -: Юли 06, 2012, 20:47:42 pm »
1.Не  вярвам  някой  да  оспори  фактау  че  Бог  е  справедлив!
 2.Та  ако  е  така,  как  за  някои  е  като  бавачка  -  га  и  на,  а  за  други  е  повече  от  мащеха,  бездомници  клети  -  гладни и  боси  просещи  деца  -  сирачета,   а  как  става  това  а?   Замисляли   ли   сте  се,  може  ли  една  майка  която  туку  що  са  я  изгонили  от  дома  й  да  каже:  Да  бъде  волята  ти  гледайки  децата си ???     
1.Аз го оспорвам, Той няма нищо общо със справедливоста ( с човешката справедливост)..... няма да ти обяснявам защо, ти сам го знаеш.
2.Всеки сам е решил каква да му е ролята тук, Бог няма пръст в тези неща.
3.Възможно е неговата воля да бъде , плодете се но и мислете!

П.С.Дреме Му на "патката" ние какви ще ги плещем за Него :D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #164 -: Юли 06, 2012, 21:09:34 pm »
П.С.Дреме Му на "патката" ние какви ще ги плещем за Него :D.
УУуу..разглеле!Браво Олд!Най-накрая някой да каже нещата в прав текст.И бих добавила..още па по-малко му дреме  къде точно ни сърби,и имаме ли нужда от чешане!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27