Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 166206 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #120 -: Юли 05, 2012, 14:40:28 pm »
Отново въпрос на интерпретация,аз смятам точно обратното. Каквото и да вземем от нашия свят то е цял обект с милиони частици. Да вземем нашето тяло.Нашите клетки имат безброй функции,всяка от тях си има задача и всеки ден те умират а се раждат други на тяхно място.Та да вземем една клетка,например от бъбраците.Те имат различни функции от тези на белия дроб,ако една бъбречна клетка мисли по вашата логика, то за свой Висш аз ще приеме Бъбрека като обединяващ функцията му,а  целия организъм за Бог. Това не е правилно,защото организма може да реши да дари единия си бъбрек,да се самоубие,да стане наркоман, итн тоест да разруши бъбрека по някакъв начин. Същото е с Бог и висшия аз. Да висшия аз изпълнява важна функция свързана пряко с теб,но той е само една малка система от общия организъм. Тук мисля че не може да се приложи смъртта на Бог,както е при човека,защото ако един висш аз бъде по една или друга причина унищожен,едва ли Бог ще умре. Искам да кажа,че каквато и да е целта на висшия аз тя е подчинена на целта на Бог,следователно смирението би следвало да е пред Бог ,а не пред висшия аз.
Така е.Но организъмът не се занимава със съдбата на клетките си.Ти мислиш  ли как точно действа и чувства,какво точно желае...10456000-дната клетка дето съставлява малкия пръст на левият ти крак примерно?!?


Яяяяя,ма ти знаеш каква е целта на"бог"?!?Би ли споделила?
 

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #121 -: Юли 05, 2012, 14:48:33 pm »
Не мисля,че Бог не се занимава с клетките ,просто защото ние не осъзнаваме клетките си,не значи че и Бог е на нашето ниво ,все пак говорим за абсолюта, а не за човекоподбно. И не, не знам каква е целта на Бог,но това не ми пречи да заключвам,че всичко е подчинено на тази цел.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #122 -: Юли 05, 2012, 15:58:25 pm »
И не, не знам каква е целта на Бог,но това не ми пречи да заключвам,че всичко е подчинено на тази цел.
Уфф..най-после нещо смислено да кажеш!
Абсолюта може да е всичко друго,но не и персонален слуга!Само арогантното човешкото съзнание  го свежда до подобна роля.Изобщо..хората обичат да мислят,че са черешката на тортата и Вселената се върти около Земята.

Ние можем да осъзнаваме клетките си.Просто не го правим.Щото не е нужно. И в този ред на мисли..Питам се..за кво ли му е на нужно на Абсолюта да те мисли,баш па теб?А?Или айде..който и да било отделно от нас.Та той се обогатява чрез всяка единица!Чрез всяко преживяване.Без оглед на +или–...За кво му е да се ограничава(т.е.да контролира всяка част от себе си)след като се е разпръснал именно за да бъде..безграничен?!?"Изпълнението"на Абсолюта е брилянтно..гениално..Разпръскваш себе си,на безброй късове,потапяш се в амнезия,и отдал се на пълната свобода,изследваш и опознаваш самият себе си. :drinks:
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 16:07:07 pm от konstantin2007 »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #123 -: Юли 05, 2012, 16:10:43 pm »
Константин, нямам идея защо толкова арогантност лъха от постовете ти,ти си знаеш, Божия воля,  но да си жива и здрава, все един ден ще дойде момента в който това няма да ти харесва и ще приемеш че не ти и отива.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #124 -: Юли 05, 2012, 17:31:54 pm »
Ми 100 пъти питах..никой не отговаря..Как точно знаете,кое е неговата воля?!?
      За  мен  лично!
      Божията  воля  е  да  живея  в  тази  дуална  реалност -  приемам!  Дуалноста  дали  е  наказание  или награда  не  знам,  но  това  незнание  също  ме  дразни  и  не  мога  да  проявя  смирение - искам  да  знам.
      Божия  воля  е  да  се  инкарнирам - приемам  с  удоволствие,   макар,  че  не  зависи  от  мен  като  инкарнационна  личност
      Божия  воля  е,  че   сме  на  този  свят  броени  дни  -  смирено  чакам  края  на  дните  си   със  смирение  и  с   разбиране,  ще  има  и  друго  начало
      Божия  воля  е  да  имаме  възможност  за  избор  и  импровизация,    даже  Той  никога  не  нарушава  това  ни  право  -  за  което  поклон!
      Божия  воля  е  да  се  научим  на  отговорност  за  всяка  своя  дума  и  жест  дори.
      Божия  воля  е  да  разберем,  че  божията  любов  в  нашият  свят  се  нарича  грижа  за  творенията  Му
      Когато  зная  и  разбирам  защо  се  случват  нещата,  мога  да  бъда  смирен,  но  когато  не  знам  поради  каква  причина  се  случват  случките  мога  да  съм  само  примирен,  което  при  мен  е  затишие  пред  буря!
       Знанието  предопределя  смирението,  а  незнанието  примирението,  което  обаче  е  временно  състояние!
       Боже  поклон  пред  мъдростта  и  пред  обичта  ти!!
         
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #125 -: Юли 05, 2012, 17:45:28 pm »
 цитат на Митко:
"За  мен  лично!
      Божията  воля  е  да  живея  в  тази  дуална  реалност -  приемам!  Дуалноста  дали  е  наказание  или награда  не  знам,  но  това  незнание  също  ме  дразни  и  не  мога  да  проявя  смирение - искам  да  знам.
      Божия  воля  е  да  се  инкарнирам - приемам  с  удоволствие,   макар,  че  не  зависи  от  мен  като  инкарнационна  личност
      Божия  воля  е,  че   сме  на  този  свят  броени  дни  -  смирено  чакам  края  на  дните  си   със  смирение  и  с   разбиране,  ще  има  и  друго  начало
      Божия  воля  е  да  имаме  възможност  за  избор  и  импровизация,    даже  Той  никога  не  нарушава  това  ни  право  -  за  което  поклон!
      Божия  воля  е  да  се  научим  на  отговорност  за  всяка  своя  дума  и  жест  дори.
      Божия  воля  е  да  разберем,  че  божията  любов  в  нашият  свят  се  нарича  грижа  за  творенията  Му
      Когато  зная  и  разбирам  защо  се  случват  нещата,  мога  да  бъда  смирен,  но  когато  не  знам  поради  каква  причина  се  случват  случките  мога  да  съм  само  примирен,  което  при  мен  е  затишие  пред  буря!
       Знанието  предопределя  смирението,  а  незнанието  примирението,  което  обаче  е  временно  състояние!
       Боже  поклон  пред  мъдростта  и  пред  обичта  ти!!
"

Amen!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #126 -: Юли 05, 2012, 17:59:36 pm »
Константин, нямам идея защо толкова арогантност лъха от постовете ти,ти си знаеш, Божия воля,  но да си жива и здрава, все един ден ще дойде момента в който това няма да ти харесва и ще приемеш че не ти и отива.


Кое е арогантно,бе Есес?Това,че не се надам на Дядо Коледа ли?Не му отива на човека,да мрънка и за всичко да търси причината извън себе си.

Всичко което е описал Митко,за мен е равно само на едно.Импулс.Изначален и достатъчно мощен и интелигентен,за да те кара да продължаваш да бъдеш.
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 18:03:13 pm от konstantin2007 »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #127 -: Юли 06, 2012, 07:53:24 am »
Отново поставям цитат от Митко:
"Когато  зная  и  разбирам  защо  се  случват  нещата,  мога  да  бъда  смирен,  но  когато  не  знам  поради  каква  причина  се  случват  случките  мога  да  съм  само  примирен,  което  при  мен  е  затишие  пред  буря!
       Знанието  предопределя  смирението,  а  незнанието  примирението,  което  обаче  е  временно  състояние!
       Боже  поклон  пред  мъдростта  и  пред  обичта  ти!!"


Поставям отново този цитат, защото е ясно изведен от търсенето на Митко, ясно е, че цитата отразява ни повече, ни по-малко неговата конкретна позиция по въпроса със познанието - приемането, разбирането, както и примирението, което не може да е водещо, доколкото не води до развитие, поставя те само в една единствена точка и не допуска разширение на съзнанието, оттам и ограничава възприятията само до някаква обективна представа на личността( в зависимост от нейния потенциял, в частност), но не представлява индивидуалността на човека, тъй като индивидуалното бяга от форми и не може да бъде измерено с представи, в това число и религиозни, доколкото и последните са плод на ЧОВЕШКОТО  ТЪРСЕНЕ, съответно ограничени, според колко е ограничен създателя им.
 Но нито Вселената, нито съзнанието могат да бъдат обхванати от нечии определения, тук спор не е нужен, просто приемаш, че на дадения етап, на който си това е кръга на твоите лични възможности, плод на твоя личен избор, тук сърдене не е необходимо, нито състрадание, никой няма да се трогне, дори няма и да разбере, за да се трогне правдоподобно или да се расърди по право...
 А за какво да се сърди всемира, всеобхватен и неопределим, все едно да носиш тесни обувки и сам да си се сърдиш, че ти убиват... Къде е разширението на съзнанието ако се опитваме да го измерим всеки според своето, как по-големия кръг ще влезе в по-малкия?
Тук има  и друг проблем, всеки от нас, според ЛИЧНИТЕ си убеждения вярва в едно или друго, и тук, кое е същественото? Бог - различен за всеки, съответно неизмерим, в ограничение от дадена представа... Вярата? - Сама по себе си е отново статична позиция, определяща моментно състояние на търсещия.... Или живото непрекъснато търсене, непродиктувано от общи схеми  и определения, пък било то и много благочестиви, защото както и да звучи нещо, ако не е преживяно като една опитност, не води до съзнателност, просто прибираме неудобните, неразбраните предизвикателства в шкафа или приемаме чужди имена, кланяме се на "чужди богове', доколкото последните просто ни напомнят на нещо близко до нашите схващания,..... НО НЕ ГИ ИЗЧЕРПВАТ, земния бог е роден от хората - той е представата им за Света навън, това,което не разбират - един завинаги омъртвен бог, но това с което наистина всеки разполага, голямото богатство на всеки стои самотно, заключено, често пъти недокоснато,  вътре у всеки, Бог в заточение... колкото повече е признал някой че не знае, по е разширил съзнанието си, това поражда смирението, а търсенето идва от непримирението с общото понятие- външното понятие, доколкото последното не изчерпва самия обект , а само предлага "удобни" за някой, но не за търсещия схеми за смилане на непознаваемото.
Търсенето е САМОТЕН вътрешен процес и предпоставка за изгаряне на всякакви форми, възприти наготово, Но при тези които не действат по програма няма обида или спор, доколкото за тях е важно постоянно да си задават въпроси и да си отговарят,  то те осветяват за себе си, ... доколкото им е възможно на дадения етап

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #128 -: Юли 06, 2012, 08:44:28 am »
Дел,хубаво ги каканижеш,само и по-смислено да беше..С две кажеш,,кво искА да кажеш?
Че не е по темата,ясно..ма барем смисъл да се долавяше..

п.п.Търсенето само по себе си може да завършва само с един финал..Разграждане не само на всички форми възприети на готово,но и тези които сам си"изфабрикувал".Всяко нещо,всеки модел,рано или късно бива разграден.За да отстъпи място на нов.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #129 -: Юли 06, 2012, 08:58:42 am »
Дел, нуждата ни да разбираме и да си обясняваме нещата са проблема свързан със смирението.Знанието само по себе си е източник на истината, човека е длъжен да търси истината,затова именно търсача,разширява съзнанието си,ако имаше обаче възможност да знаем,без да си обясняваме тогава вече смирението щеше да е по лесно. И все пак абсолютното знание тук не е възможно мисля.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #130 -: Юли 06, 2012, 09:42:06 am »
Нуждата да търсим,не е свързана със смирението.Напротив.Човек не е длъжен да прави квото и да било.Самият живот,е източник на истина,а не човешкото възприятие.Дизайна е такъв,че и да не търсиш,пак намираш.Да знаеш,без да си обясняваш,е като да приемеш отговори на сляпо.Освен ако не говорим за интуиция.Която според мен,не е нищо повече от вече проверено и затвърдено знание.
Абсолютно знание,може да има само в Абсолюта.

Смирение пред осъзнаването на собствените моментни ограничения,смирение пред невъзможността да разбереш,да вникнеш в дадена информация,макар неистово да го желаеш,смирение пред неоспоримият факт,че колкото повече "знаеш",толкова повече разбираш,нищожността на знанията си,разбираш колко още не знаеш..Смирение пред пътя който ти предстои,защото той е неизбежен!Може да го отлагаш еони,и накрая пак ще тръгнеш..Смирение пред тоя неумолим закон,който те кара да бъдеш и да продължаваш.
Смирение не пред"бог",смирение пред самия себе си,му е нужно на човек.Осъзнавайки собственият си потенциал,разбираш колко много има да бъдеш,докато го разгърнеш целият!Ето това е нещото,пред което се смирявам!Дори самата мисъл за подобна интелигентна сила,кара дъха ми да спира!


Искам да владея езика на числата!Математика,геометрия,физика..Усещам магията им,но не разбирам езика им.И това ме влудява.Пречи ми,при преработката на инфо.Давам всичко от себе си,но просто като видя формула и блокирам..Все едно гледам йероглифи.За сметка на това пък говоря сносно 4 езика,и имам заложби в приложните изкуства.Дали такава е божията воля,или просто това са възможностите ми(натрупаните активи) към момента?
Е,аз се смирих,пред факта,но реших,че ще направя всичко възможно да положа  основите за едно дълбоко опознаване на математиката.Може не непременно в този живот.Но така или иначе,вече започнах..Дали е божия воля,доколко и как ще се развия или пък моя?
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 10:04:09 am от konstantin2007 »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #131 -: Юли 06, 2012, 09:46:45 am »
Такова нещо не съм казвала
Цитат
Нуждата да търсим,не е свързана със смирението.
А относно останалото,съгласна ,само имената са различни.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #132 -: Юли 06, 2012, 09:53:42 am »
Такова нещо не съм казвала
Цитат
Нуждата да търсим,не е свързана със смирението.
А относно останалото,съгласна ,само имената са различни.
Не не си казала.Ти каза,че е обратното.А аз казвам,че няма връзка.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #133 -: Юли 06, 2012, 10:00:09 am »
Нуждата да разбираме нещата който не са ни дадени да знаем са проблем при смирението.Не можем да си обясним,защо точно на педиатърката ще убият детето, защо олимпийски шампиони по плуване се давят и прочие несправедливости, и когато не можем да си ги обясним,не можем да се смирим.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #134 -: Юли 06, 2012, 10:05:15 am »
Аз не виждам никакво противоречие, доколкото личното се разтваря в цялото, и пак само от своите си дълбини ти изследваш цялото, доколкото както каза Константин, това ти е налично и пак според собственото достигане, което не изчерпва дори себе си, доколкото непрекъснато се самонамира, от това обаче сам по себе си всемира не се променя, нито сам се гради, но чрез всеки един: Константин, Есес, Дел ...и тн намира своето проявление.
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 10:28:37 am от del »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27