Автор Тема: Земетресение на 22 Май 2012  (Прочетена 102847 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #75 -: Май 23, 2012, 01:59:42 am »
Не знам съвпадение ли е, но 30 минути преди земетресението ми прескачаше сърцето и бях неспокоен. Не изключвам да е просто съвпадение, понеже съм доста емоционален и все още бях буден и се бях зачел в един форум. Но пък знае ли човек? Това ми е третото земетресение, последните 2, които бях изпитал, бяха около 4.5 по рихтер. Общо взето всичко под 5.9 е в рамките на нормалното и трябва да се молим да не ни удари над 6.0, че тогава ще става страшно. Опрелделено някои хора вкарват излишна паника в подобни моменти.
Тук при нас се усети само първото земетресение (става въпрос за Пловдивско). Не ми се вярва HAARP-а да има нещо общо.
« Последна редакция: Май 23, 2012, 02:02:23 am от pph »
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен xнещо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #76 -: Май 23, 2012, 02:13:46 am »
"Е как пък никой не се сети да погледне какво е правил HAARP, спял ли е, костилки ли е чупил, небето ли е гледал! "
- Да, погледнах небето и беше розов цвят  и се чудя защо беше в розов цвят ? Защо розов цвят в около 3:35, 40 часа ?
Вие забелязахте ли небето и дали има нещо общо с HAARP ?
На места беше розов цвета, а на места си беше нормалното небе . Цвета стана розов точно преди да завали .   :unknown:


Слава богу,мислех че ми се привижда,но сега по думите ти разбирам че и ти се чудиш защо по дяволите небето е розово.......в 3 00 през ноща....Ако знаеш колко пъти съм го наблюдавал това в центъра на София, поне през ден горе долу.Казвам горе долу защото има вечери в който небето е с нормалния си контраст.Според мен този ефект е следствие на някакъв вид облачност,която в наи добрия случай е парников ефект,или някаккъв вид мъгла,чйито химичен състав причинява розовия спектър.За съжаление не си спомням друг път да е  било така. Мойте наблюдения са че ......пак друсна лекичко точно в и 4 минути....малко земетръсно отклонение...та наблюденията ми са че това се случва почти след всяко обливане с химически следи.Разбира се може и де  е вс друго.Но си остава въпроса защо толкова РОЗОВО.
Също така не си спомням земертъс толкова дълго да утихва....

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #77 -: Май 23, 2012, 10:29:48 am »
А на колко такива от 6-та степен си присъствал?Че да знаеш как утихва?

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #78 -: Май 23, 2012, 10:37:56 am »
От БАН казаха, че е нормално да има по-малки трусове.
В Италия пак има по-малки.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #79 -: Май 23, 2012, 10:40:55 am »
Днес чух в предаване по радиото един любител сеизмолог, изследващ този феномен вече 25 години да споделя някои от неговите наблюдения. Казва, че след първичния трус, всеки следващ вторичен е по-слаб с една десета от предходния от скалата по Рихтер. И още нещо - вторичните трусове на едно земетресение не продължават повече от 8 дни. Ако има земетресение на деветия ден, то вече е ново, а не от този епицентър. Магнитуда от всяка по-висока степен по Рихтер не се изменя линейно, а логаритмично. Или с по-прости думи, земетресение с магнитуд 6-та не е по-силно с 1/6 от такова с магнитуд 5-та.
« Последна редакция: Май 23, 2012, 10:45:10 am от sidewinder »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #80 -: Май 23, 2012, 12:00:14 pm »
А звука, предхождащ самото хоризонтално люлеене /в случая/ от какво беше? /Звук като от взрив/?...
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #81 -: Май 23, 2012, 12:11:00 pm »
Е то аз тва помислих....Челопечене..буря..и се залюля..Но със сигурност помня,че ми мина мисъл и усещане за Челопечене ,щото се чу тътен..грохот  някакъв,и прозорците нещо издрънчаха..Бе доста сходно беше..Само дето тогава не люлееше. :)
« Последна редакция: Май 23, 2012, 13:36:10 pm от konstantin2007 »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #82 -: Май 23, 2012, 12:53:30 pm »
Взрива в Челопечене за мен беше по страшен. Дори и звука. Изкара ми ангелите.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #83 -: Май 23, 2012, 13:25:06 pm »
Аре кротнете се вече. Раберете, че Земята е жив организъм и отпуска напрежението. И това е по-добрия вариянт. Леко земетресение ни подвъртя за отпускане на нервите. Тука няма конспирация. Ако беше гръмнала АЕЦ Козлодуй и АЗ щях да се ''замисля'' , но до тогава запазете спокойствие и спрете с мнимите конспирации.....
       
Американци са правили инспекции на блокове в квартал „Лозенец“ три месеца преди труса. Според живеещи в кооперации около US посолството на улица „Козяк“ комисия от няколко души е обикаляла и е изисквала от домоуправителите строителните планове, за да се увери, че сградите могат да издържат на силни трусове.
Инспекцията е минала само в блоковете, където живеят под наем техни сънародници. Американците обяснявали на домоуправителите на входовете, че имат информация за предстоящ силен и разрушителен трус в София. Те искали да се уверят, че сградите могат да издържат на земетресения от по-висока степен. Американците така и не уточнили откъде точно знаят за предстоящите трусове, но предупредили, че заплахата е реална.
« Последна редакция: Май 23, 2012, 13:44:09 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #84 -: Май 23, 2012, 13:38:42 pm »
Взрива в Челопечене за мен беше по страшен. Дори и звука. Изкара ми ангелите.

Еее,да..много по-силен беше..макар аз тогава да спях,и се разбудих от случващото се,и докато вдена то вече беше свършило..А сега си бях будна в стаята светеше и си седях с лаптопа в леглото..прозорците отворени.. 

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #85 -: Май 23, 2012, 13:54:07 pm »
         Снощи  след  10 и 30  вечерта  ББ  беше  на  посещение  в  наше  село!  С  слизане  от  джипа  ни  поздрави  " Здравейте  тигри"  и  ни  заля  с  обещания,  на  които  няма  да  се  спирам.  Срещата  бе  на  крак  без  маси  и  мезета,  но  по  обективната  телевизия   btv  казаха,  че  сме  го  посрещнали  с  ракия  и  салата.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #86 -: Май 23, 2012, 17:03:50 pm »
Във форум за конспирации да ти се подиграват, че си се усънил в нещо, че е конспирация. Браво бе. До къде я докарахме.

Поздрав за тези дето мрънкат
« Последна редакция: Май 23, 2012, 17:22:30 pm от sidewinder »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #87 -: Май 23, 2012, 17:06:36 pm »
         Снощи  след  10 и 30  вечерта  ББ  беше  на  посещение  в  наше  село!  С  слизане  от  джипа  ни  поздрави  " Здравейте  тигри"  и  ни  заля  с  обещания,  на  които  няма  да  се  спирам.  Срещата  бе  на  крак  без  маси  и  мезета,  но  по  обективната  телевизия   btv  казаха,  че  сме  го  посрещнали  с  ракия  и  салата.


От бтв като ти кажат добър ден, поглеждаш дали няма луна. Тази телевизия е супер брутално промиваща.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #88 -: Май 23, 2012, 18:28:32 pm »
   
Американци са правили инспекции на блокове в квартал „Лозенец“ три месеца преди труса. Според живеещи в кооперации около US посолството на улица „Козяк“ комисия от няколко души е обикаляла и е изисквала от домоуправителите строителните планове, за да се увери, че сградите могат да издържат на силни трусове.
Инспекцията е минала само в блоковете, където живеят под наем техни сънародници. Американците обяснявали на домоуправителите на входовете, че имат информация за предстоящ силен и разрушителен трус в София. Те искали да се уверят, че сградите могат да издържат на земетресения от по-висока степен. Американците така и не уточнили откъде точно знаят за предстоящите трусове, но предупредили, че заплахата е реална.
Това е много сериозно. Откъде е информацията ти, Митко?
Е то аз тва помислих....Челопечене......Бе доста сходно беше..Само дето тогава не люлееше. :)

ТОЧНО! Направо си беше същия звук. /Разликата е в продължителността на този звук - при Челопечене бяха повече на брой взривовете/. Сега мен ме събуди не люлеенето, а точно звука /взрива/. Между двете събития /звука и люлеенето/имаше може би секунда - две /по моя субективна преценка/, не мога да кажа точно защото спя на тъмно и не съм засичала секундите с часовника, но имах ПРЕДОСТАТЪЧНО време да си помисля за Челопечене и за това дали ще ми издържат стъклата на остъкления ми балкон. Бях сигурна, че е взрив, не допусках изобщо, че е друго, камо ли пък земетресение.
« Последна редакция: Май 23, 2012, 18:30:43 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен bullet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 64
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #89 -: Май 23, 2012, 21:16:53 pm »
   
Американци са правили инспекции на блокове в квартал „Лозенец“ три месеца преди труса. Според живеещи в кооперации около US посолството на улица „Козяк“ комисия от няколко души е обикаляла и е изисквала от домоуправителите строителните планове, за да се увери, че сградите могат да издържат на силни трусове.
Инспекцията е минала само в блоковете, където живеят под наем техни сънародници. Американците обяснявали на домоуправителите на входовете, че имат информация за предстоящ силен и разрушителен трус в София. Те искали да се уверят, че сградите могат да издържат на земетресения от по-висока степен. Американците така и не уточнили откъде точно знаят за предстоящите трусове, но предупредили, че заплахата е реална.
Това е много сериозно. Откъде е информацията ти, Митко?
Американци познали, че ще ни тресе | СВОБОДНО СЛОВО

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
6 Отговора
5771 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5642 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
4 Отговора
4771 Прегледи
Последна публикация Юли 04, 2009, 13:18:54 pm
от DreX
68 Отговора
28536 Прегледи
Последна публикация Юли 25, 2009, 00:41:35 am
от marhs
71 Отговора
39762 Прегледи
Последна публикация Септември 05, 2012, 20:59:00 pm
от Monolith

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27