Автор Тема: Земетресение на 22 Май 2012  (Прочетена 102499 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #30 -: Май 22, 2012, 15:16:14 pm »
Вчера бяхме в зоопарка до към 18,30 ч. - всички животни бяха много спокойни. Дори носорогът си беше полегнал /не съм го виждала така до сега/, хипопотамите също . Нямаше никакви звуци на уплашени животни... :unknown:
 А относно това земетресение, не се смята, че е значително. Над 6-та степен се окачествява като силно. Така че за предвестник на вулкан не може и дума да става. Освен това преди изригване земетресенията продължават месеци и ако не се лъжа с нарастващ интензитет.
« Последна редакция: Май 22, 2012, 15:20:48 pm от ети »

Неактивен SimeonVeliki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #31 -: Май 22, 2012, 15:20:08 pm »
Не ви ли се струва малко странно ставащото в България и изобщо на Балканския полуостров? Природата ли ни наказва или поредното изкуствено земетресение от HAARP, не мисля че е просто обикновено съвпадение, но надали някои може да разбере истината...
БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ В МОЕТО СЪРЦЕ !!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #32 -: Май 22, 2012, 15:20:59 pm »
Цитат
Вчера съобщиха по новините,че в центъра на София необичайно агресивни гарги/птици нападат и кълват хората....
 Вчера кучетата лаяха цял ден като побъркани....
 Днес е пълно с прилепи МЕЖДУ БЛОКОВЕТЕ....
  ДНЕС ИМА ЗЕМЕТРЕСЕНИЕ....
Малко странно не мислите ли?

п.п. Сега(15:10часа) в София вали градушка ?!
Абе да ти кажа, май и вятър подухва, а снощи по време на земетресението и хлебарките бяха плъзнали, мухите се бяха покрили под первазите.
 А ДНЕС ИМА ЗЕМЕТРЕСЕНИЕ
Малко странно а?  ::)

Неактивен arktur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #33 -: Май 22, 2012, 15:31:20 pm »
Спомням си, как преди голямото земетресение във Вранча, всички кучета виеха, котките издаваха гърлени звуци, кокошките и птиците крякаха нетипично, сякаш цялата жива природа реагира на онзи специфичен звук, който вчера чух отново след толкова много години ... разликата беше, че нито едно куче не лаеше, котките спяха ..чудя се дали не сме задръстили ефира, "антенките", онези фини инстинкти, които ни предупреждават преди да наближи опасността...
Радвам се, че няма жертви, би било трагедия и непростимо, при този технически бум в последните години. Странно, че и животните са (д)еволюирали също като нас хората. Как да не му мине на човек през ума мисълта, за изкуствено предизвикване на природно бедствие? Дано сме станали по-добри и осъзнати!
За вулкан - не ми се мисли сега точно, а и земетресенията ми дойдоха в повечко, та хайде Витоша да почака малко! ;)

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #34 -: Май 22, 2012, 15:40:24 pm »
арктур, направи ми впечатление че хора близо до епицентъра но в селски тип строителство казаха че куетата са побесенели, май става въпрос предимно за животни който не са реагирали в големите градове.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #35 -: Май 22, 2012, 15:41:25 pm »
Нито са маите, нито е  chemtrails......Просто си е дошло времето земята да изпусне напрежението. Слава на Тангра, че няма човешки жертви.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен eddy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #36 -: Май 22, 2012, 15:49:20 pm »
Здравейте, аз съм от Перник.Точно в 03.00.33 (бях на компа и погледнах часа) започна да ни друса.Това което си спомням е че бе според моя преценка ни друса към 1.5-2.0 секунди, но надали е било толкова не мога да гарантирам.Малко преди да започнат да падат предметите се чу един ужасяващ звук подобен на боботене.След като приключи земетресението с гаджето ми излязохме отвън да видим какво става.Цареше пълен хаус (временно бяхме в къща с двор) 2 бебета се дереха колите пищяха.. ужас.Има няма 1-2 мин. и гаджето ми каза че е видяла светлина в небето подобна от грамотевица(небето беше почти чисто и нямаше никакви признаци да завали дъжд) и в този момент ни удари.Взех якето, ключовете от колата и телефоните и навън.След като постояхме така 10 мин. предложих на мойта да се качи в колата за да не и е студено.Съседство от нас имаше барче с телевизор, на всяка програма, ако не се лъжа си даваха филми.Само когато пуснах на колата радио Фокус мисля че съобщаваха за ситуацията.Минаха се някаде 10-15 мин и аз говорех с приятел пред колата, и в този момент пак се разтресе като преди това отново, този път аз видях светлина посока юг, и веднага след това удари второто по силно.В последствие се пусна слух че стената на язовир Студена била пропукана и до 10 мин. сме щяли да се наводним, и от там една допълнителна паника, за 5 мин. хората се изнесоха с колите си на високото пък ние и едни познати си прекахме ноща в колата пред къщата.Та да ви питам вие виждахте ли въпросната светлина ?


п.с - при нас само 2 кучета лаеха към 12, в последствие заглъхнаха.А отделно към 7 часа вече бяхме излязли да се поразтъпчем и видяхме 2 щъркела да отиваха на юг.
« Последна редакция: Май 22, 2012, 15:50:36 pm от eddy »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #37 -: Май 22, 2012, 16:03:17 pm »
Вчера съобщиха по новините,че в центъра на София необичайно агресивни гарги/птици нападат и кълват хората....
 Вчера кучетата лаяха цял ден като побъркани....
 Днес е пълно с прилепи МЕЖДУ БЛОКОВЕТЕ....
  ДНЕС ИМА ЗЕМЕТРЕСЕНИЕ....
Малко странно не мислите ли?

п.п. Сега(15:10часа) в София вали градушка ?!

За птиците е факт!Видях го с очите си!И тъкмо тва виках..снощи земетръс,ся остави да ни залее..

Неактивен SimeonVeliki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #38 -: Май 22, 2012, 16:21:56 pm »
арктур, направи ми впечатление че хора близо до епицентъра но в селски тип строителство казаха че куетата са побесенели, май става въпрос предимно за животни който не са реагирали в големите градове.

Може и да е съвпадение, но точно преди земетресението едно куче не спираше да лае като лудо...
И другото което е не вкарвам повече мистика нарочно, всичко е пред очите ни, трябва да се замислим. Как толкова много неща ще се случат наведнъж?
БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ В МОЕТО СЪРЦЕ !!

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #39 -: Май 22, 2012, 16:25:09 pm »
Кой се е замислял, с какво съвпадна заметресението? Земята застана точно на галактическия екватор, а тя, Луната, Венера, Слънцето и Гал. център са на една линия. Събитие, което става веднъж на 26 000г.
Имам чувството, че скоро неверващите ще станат верващи. ;) Интересното май предстои.
Винаги съм подозирал, че около Перник ще се случи събитие с повтаряемост, веднъж на 26 000 г.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #40 -: Май 22, 2012, 16:57:33 pm »
Здравейте, аз съм от Перник.Точно в 03.00.33 (бях на компа и погледнах часа) започна да ни друса.Това което си спомням е че бе според моя преценка ни друса към 1.5-2.0 секунди,
Станах и се облякох..обиколих поне 3 пъти стаята а още люлееше..Кви секунда две..Иначе за часа..Да..Точно в 3 часа беше..

Есес,баси..тия гарги сефте ли имат малки?Цял живот се  разхождам из Софийските паркове..не ми обяснявай глупости за пазене на пиленца..Щот не знам кво са казали по медиите но не говорим за еднократен случай.Не казвам,че е точно заради земетръса,ама и от родителска грижа не е..

И принципно всички организми реагират при земетръс и преди него.Нищо чудно или странно в лаенето и мяукането на животните..

Трандев..не знам кво си подозирал,но пресцентъра на града вече съобщи,че просто е имало по-мащабно сбиване в дискотека,след сватбен купон. :blum1:

Неактивен tarantana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #41 -: Май 22, 2012, 17:43:21 pm »
То ако въпроса опираше само до лаенето на кучета и в момента в квартала около съседните блокове така ожесточено лаят че чак почвам да се притеснявам. може и да облайват някой цигански помияр но не се вижда от балкона. ще запомня часа в момента и ще видим - живот и здраве. дано няма нищо че...... 17:42 е часа днес 22.05.2012г.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #42 -: Май 22, 2012, 17:58:13 pm »
ако главоболието наистина има връзка със бедствията...един приятел трети ден умира от силно главоболие, а е здрав като камък :unknown:

Неактивен Strelok22

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #43 -: Май 22, 2012, 18:06:44 pm »
Видин ...
Във 2:45 кучето на най-добрия ми приятел го събужда с дърпане за ръкава.Той го извежда навън и там го посреща земетресението.По негови думи така никога не е правило.

А за какви светлини като от светаквица става въпрос ?
Нещо по-подробно може ли да каже някой ?

Неактивен Alf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 77
Re: Земетресение на 22 Май 2012
« Отговор #44 -: Май 22, 2012, 18:16:30 pm »
Абе кво става? В някои сайтове излезна инфо,че тази нощ се очаква 9 по Рихтер.Кво ще се прави ? Как е възможно така да ни стресират?Как ще спим бе хора ?


 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
6 Отговора
5751 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5620 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
4 Отговора
4763 Прегледи
Последна публикация Юли 04, 2009, 13:18:54 pm
от DreX
68 Отговора
28440 Прегледи
Последна публикация Юли 25, 2009, 00:41:35 am
от marhs
71 Отговора
39660 Прегледи
Последна публикация Септември 05, 2012, 20:59:00 pm
от Monolith

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27