Автор Тема: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ  (Прочетена 18296 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pepsun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« -: Април 12, 2012, 14:04:31 pm »
Здравейте на всички ,започнах тази тема защото искам да споделя с вас колко е хубаво да живееш съзнателно.Имам предвид напълно да контролираш мислите си и да си концентриран върху тях .Трябва да знаете ,че всичко за което мислите във всеки един момент е бъдещо събитие,трябва да осъзнаете колко е могъщо нашето подсъзнание,ето за това всеки трябва съзнателно да контролира мислите си не трябва да допускаме негативни мисли защото ни вредят.Много е трудно две седмици ми бяха необходими да се науча да контролирам мислите си и сега  продължавам да се уча.Мога да кажа че резултата е невероятен ,чувствам се много спокойна знам коя съм и защо съм тук.Препоръчвам го на всеки.

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #1 -: Април 12, 2012, 14:17:44 pm »
Ех...от къде черпиш инфо,за да се научиш на съзнателен живот?Така,като помисля почти същото е,все едно да водиш праведен живот...все относителни понятия!
Моята мисъл я сведох,че животът,вселената и всичко останало е един хаус и всеки трябва да може да извади от него необходимото му...  :drinks:
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен pepsun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #2 -: Април 12, 2012, 14:34:09 pm »
Няма нищо общо съзнателния живот не е праведен живот,да живееш съзнателно е да си щастлив да се чувстваш добре в всеки един момент, дори когато светът около нас е хаус както ти казваш.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #3 -: Април 12, 2012, 14:37:12 pm »
Чудесно.Само да знаеш,че тая еуфория минава. :drinks:

Неактивен pepsun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #4 -: Април 12, 2012, 16:19:55 pm »
Не съм съгласна с теб това не е еуфория, а начин на живот избран от мен и няма да премине и знаеш ли защо ,защото само и единствено аз контролирам всичко което ми се случва това се отнася за всеки един човек.

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #5 -: Април 12, 2012, 16:52:05 pm »
Щастливи затворници няма(поне сред образованата част от тях)!  8)
Обществото което ни налага постоянно неща от които няма как да останеш щастлив,не виждам какъв избор имаш като единица...Радваш се на слънцето,природата или имаш процъфтяващ частен бизнес,аренди,семейство,деца(здрави и умни)...или имаш селски имот от които се изхранваш и не те цицат за данъци и сметки......
Дай рецепта за съзнателен живот... или поне определение според твоите виждания,всеки има свои...  :writer:
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #6 -: Април 12, 2012, 17:50:12 pm »
Не съм съгласна с теб това не е еуфория, а начин на живот избран от мен и няма да премине и знаеш ли защо ,защото само и единствено аз контролирам всичко което ми се случва това се отнася за всеки един човек.
Не.Ти си в еуфория.Иначе да..навикът се превръща в начин на живот.А с това,че само ти и единствено ти контролираш всичко съм съгласна,и никога не съм твърдяла обратното.
п.п.Падането е болезнено,да знаете..но..спасение дебне отвсякъде.

Неактивен pepsun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #7 -: Април 12, 2012, 17:58:19 pm »
Може да ви прозвучи странно и объркващо но истината е такава четете много внимателно и после го обмислете спокойно.Всеки един от нас сам подрежда живота си и няма съдба ,късмет,орис това са заблуждаващи думи не съществуват ,защото всъщност ние чрез мислите си нареждаме случващото около нас.За себе си мога да кажа че след като разбрах това с цялото си съзнание всичко се промени.Искам да кажа че съзнанието ни е много могъщо и всичко което си намислите ще се осъществи в времето.Аз използвам метода на утвърждението измислям си своя мантра като например -във всяко едно отношение се чувствам по добре и по добре-и мисля само за това постояно без никакви негативни мисли.На втория ден почувствах резултат представете си да го правиш месеци наред.Три седмици използвам тази практика ,забелязах че   лицето ми започна да сияе  косата ми стана  по наситена по хубава с блясък.Това утвърждение ми помага както вътрешно така и отвън се забелязва.Разбирате ли колко е могъщо съзнанието ни ,само трябва усилена концентрация и постоянство.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #8 -: Април 12, 2012, 18:06:42 pm »
Разбираме.Е и?

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #9 -: Април 12, 2012, 18:24:20 pm »
Трябваше да пророкувам,че в тази тема ще има много опърничави коментари!  :D
Вече са факт...  :drinks:
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен pepsun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #10 -: Април 12, 2012, 18:39:25 pm »
Ако разбираше konstantin2007 за какво говорим едва ли щеше да питаш ( е и )

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #11 -: Април 12, 2012, 18:41:23 pm »
Ми..според мен бъркате понятията.Едно е да се опитваш да контролираш живота си посредством мисъл-форми,а съвсем друго е да присъстваш съзнателно в него!

Неактивен pepsun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #12 -: Април 12, 2012, 19:02:22 pm »
За да присъстваш съзнателно в живота си ти трябва да  контролираш  мислите си ,което означава че съзнателен живот може да имаш само ако напълно контролираш мислите си ,ако влизат в ума ти мисли който не минават първо през съзнанието ти значи не се контролираш.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #13 -: Април 12, 2012, 19:10:05 pm »
Това е така.Но дали..присъстваш на 100%?

Неактивен pepsun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #14 -: Април 12, 2012, 19:17:44 pm »
Повярвай ми
 
всеки един момент аз присъствам съзнателно във всичко в живота ми,и всеки е способен да го направи убедена съм. :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27