Автор Тема: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ  (Прочетена 18399 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #15 -: Април 12, 2012, 19:38:12 pm »
Да водиш съзнателен живот, на първо място се иска ти да си кормчията на своя кораб. Повечето хора живеят на самотек, някой друг да мисли вместо тях, защото е по лесно. Забелязъл съм, че повечето хора чисто подсъзнателно правят това, което прави масата. Всеки гледа да се набута в тълпата, защото се страхува да се отклони от стереотипите, нормите, да излезе от зоната на комфорт, да поеме отговорнст дори.


Съзнателния живот ни помага да вземаме решения, които няма да ни навредят. Какво прави един неосъзнат човек?


Следва това, което му се спусне отгоре. Пазачът на неговата порта спи и в главата му е като разграден двор. Всеки и всичко може да влиза и излиза, когато си поиска.
« Последна редакция: Април 12, 2012, 19:39:18 pm от sidewinder »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #16 -: Април 13, 2012, 06:40:20 am »
Здравейте на всички ,започнах тази тема защото искам да споделя с вас колко е хубаво да живееш съзнателно.Имам предвид напълно да контролираш мислите си и да си концентриран върху тях .Трябва да знаете ,че всичко за което мислите във всеки един момент е бъдещо събитие,трябва да осъзнаете колко е могъщо нашето подсъзнание,ето за това всеки трябва съзнателно да контролира мислите си не трябва да допускаме негативни мисли защото ни вредят.Много е трудно две седмици ми бяха необходими да се науча да контролирам мислите си и сега  продължавам да се уча.Мога да кажа че резултата е невероятен ,чувствам се много спокойна знам коя съм и защо съм тук.Препоръчвам го на всеки.

А дали успяваш да се погледнеш отстрани?М?Ей на тва му викам"присъствие"!А ти говориш просто за контрол.Присъствието не означава непременно контрол.Присъствието означава  преди всичко безпристрастно и обективно самонаблюдение.Анализ и извличане на синтеза..
Мантрите"здрав съм"хубав съм"богат съм"щастлив съм"и т.н...контролираната мисъл по отношение на ежедневието е степен на осъзнатост,но говорим за различни неща..

Неактивен pepsun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #17 -: Април 13, 2012, 07:40:15 am »
Ти  не вникваш в темата това не са различни неща  едното неможе без другото осъзнатост и присъствие самооценка и анализ вървят заедно , както по рано писах  върни се назад и прочети още веднъж.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #18 -: Април 13, 2012, 11:34:31 am »
Не бе...друга ми беше мисълта..Докат си пригласяше мантрите за да станеш по-хубава,дали успяваше да се"самонаблюдаваш"?Т.е.да присъстваш,или беше отдадена изцяло на мантрите? Наблюдаваше ли се например,каква емоция влагаш при този акт?

п.п.Съгласна за присъствие и самоанализ.Но искаш да кажеш,че го правиш постоянно?Ежесекундно?Щото това не е като да си повтаряш утвърждения..
« Последна редакция: Април 13, 2012, 11:37:06 am от konstantin2007 »

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #19 -: Април 13, 2012, 23:59:45 pm »
вниманието е всичко намерението се разкрива само , всичко си идва на мястото кадето е било :)

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #20 -: Април 14, 2012, 00:02:59 am »
истината е че да спреш да мислиш е най простото нещо което можеш да направиш в всеки един момент просто гледай и слушай,усещай имаш едно внимание :)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #21 -: Април 14, 2012, 00:48:10 am »
истината е че да спреш да мислиш е най простото нещо което можеш да направиш в всеки един момент просто гледай и слушай,усещай имаш едно внимание :)

A,горе-долу..за тва говоря.. :drinks:

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #22 -: Април 14, 2012, 01:07:33 am »
Здравейте на всички ,започнах тази тема защото искам да споделя с вас колко е хубаво да живееш съзнателно.Имам предвид напълно да контролираш мислите си и да си концентриран върху тях .Трябва да знаете ,че всичко за което мислите във всеки един момент е бъдещо събитие,трябва да осъзнаете колко е могъщо нашето подсъзнание,ето за това всеки трябва съзнателно да контролира мислите си не трябва да допускаме негативни мисли защото ни вредят.Много е трудно две седмици ми бяха необходими да се науча да контролирам мислите си и сега  продължавам да се уча.Мога да кажа че резултата е невероятен ,чувствам се много спокойна знам коя съм и защо съм тук.Препоръчвам го на всеки.
Повярвай ми
всеки един момент аз присъствам съзнателно във всичко в живота ми,и всеки е способен да го направи убедена съм. :)
Нещо не е както трябва. Или нас лъжеш. Или себе си лъжеш.
Как така хем присъстваш съзнателно във всеки един момент, хем пишеш такива противоречия като горното.
Хем пишеш, че си се научила, хем пишеш, че продължаваш да се учиш.
Очевидно, може и за някои други събития в живота си може и да присъстваш, но докато пишеш мнения из форума, явно съзнанието ти не присъства и се получават такива грешки.
...

(още като каза, че си учила 2 седмици и си се научила, ми стана много весело. Ама реших да си замълча, да видим как ще се развие темата)
 ;) :D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #23 -: Април 14, 2012, 14:28:37 pm »
Съзнателно контролиран живот,не означава непременно осъзнато присъствие.Най-малкото,щото да"присъстваш"значи да наблюдаваш.Всичко и най-вече собственият си аспект.Безпристрастно и неосъдително.Както се казваше в една книга..Превръщаш се във вселенски жироскоп.Ама за тая задача,егото трябва да бъде овладяно..А то си иска своето..да е красиво,харесвано,забелязвано,умно,богато....И вместо жироскоп..човек става контрольор..Огледалце,огледалце..кажи колко съм умен,хубав,здрав..На жироскопа не му трябват утвържения..Той Е самите утвърждения,без има нужда да ги повтаря..Просто Е..

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #24 -: Април 14, 2012, 18:10:10 pm »
Здравейте на всички ,започнах тази тема защото искам да споделя с вас колко е хубаво да живееш съзнателно.Имам предвид напълно да контролираш мислите си и да си концентриран върху тях .Трябва да знаете ,че всичко за което мислите във всеки един момент е бъдещо събитие,трябва да осъзнаете колко е могъщо нашето подсъзнание,ето за това всеки трябва съзнателно да контролира мислите си не трябва да допускаме негативни мисли защото ни вредят.Много е трудно две седмици ми бяха необходими да се науча да контролирам мислите си и сега  продължавам да се уча.Мога да кажа че резултата е невероятен ,чувствам се много спокойна знам коя съм и защо съм тук.Препоръчвам го на всеки.
Аз мисля точно обратното. Няма нищо хубаво в това да живееш съзнателно. Все едно да е хубаво да ти правят операция без упойка. Много боли, а болката води до ... без-умие.
Ако всичко за което мислим, в един момент е бъдещо събитие- но без да го изживяваме реално- имам да предам много поздрави на една олимпийска шампионка по плуване, една Мис  Вселена, една велика Актриса и на бъдещата сватя на Брад Пит. С могъщото си подсъзнание, единствено мога да притъпявам `суровия и горчив вкус` на действителността, но не и да трансформирам заобикалящите ме негативи. Общо взето е уморително да водиш съзнателен живот. По-лесно и щадящо е да пробваш позицията или ролята на абстрахиране. Така ще можеш да правиш сравнения с живота на останалите.
И без тренировки знам коя съм и защо съм тук, но това не ми действа много успокояващо ... много ми е тъжно, всъщност. Защото този живот всъщност ми се струва като някаква присъда или заточение, и предпочитам по-неосъзнато да премине и да свършва, че нещо ми доскучава вече.
« Последна редакция: Април 14, 2012, 18:12:46 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #25 -: Април 14, 2012, 22:43:17 pm »
Единствено човек има вина (вина = отговорност) за неговия живот. Дали е скучен, весел, заточение или полезно ученИе.
Ако така чувстваш живота си, кое те кара да мислиш, че (АКО!) има друг, някога някъде (живот), няма и него така да го чувстваш?
Нима промяната не става с лични сили и усилия? Нима, ако не променим нищо сега, то неминуемо няма да ни очаква и абсолютно същата участ в някой бъдещ живот (ако има такъв)?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #26 -: Април 14, 2012, 23:26:11 pm »
Аз нямам нищо против промяната, нито против вината си (поемам си я винаги, изцяло Съзнателно и всеотдайно), нито против отговорността, която ми се налага да нося, независимо дали е следствие от нечия друга или `някогашна`.
Отбелязах този неразбираем (за мен) непременен стремеж да е толкова съзнателно. Съзнателно не е тъждествено на отговорно. Съзнателно не се доближава до някакъв непременен контрол като разбираш и се опитваш да предотвратяваш грешките си.
Съзнателно означава, да си ... `хирург`. Да `режеш` и да `лекуваш` без упойка.
Буквално си представете, ако сте такива, но изпитвате всеки негатив, заради доброто, което ще последва. Така или иначе живеете с цялата усезаемост на всичко, което ви достига ... какво? Хубаво ли е?
Повечето ще напишат или отсъдят, че не съм ги разбрала и колко добре е да взимаш видимо правилните и логични решения. Които да отстояваш, да се бориш за това и да знаеш, че така е правилно. И какво от това? Като собственият ти живот не зависи от конкретно и само твоето съзнание, а и от много други неща...
Това не може да накара, който е повярвал, че води Съзнателен живот да обвини всеки друг, че той води Не-съзнателен или непълноценен. Това обяснявам. Не винаги Съзнателен е реципрочен на пълноценен и удовлетворителен.
« Последна редакция: Април 14, 2012, 23:29:54 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #27 -: Април 14, 2012, 23:52:23 pm »

Ако така чувстваш живота си, кое те кара да мислиш, че (АКО!) има друг, някога някъде (живот), няма и него така да го чувстваш?



Как ми се иска хората по-добре да го разбират това..Всичко е състояние на съзнанието..

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #28 -: Април 15, 2012, 00:31:06 am »
Аз нямам нищо против промяната, нито против вината си (поемам си я винаги, изцяло Съзнателно и всеотдайно), нито против отговорността, която ми се налага да нося, независимо дали е следствие от нечия друга или `някогашна`.
Отбелязах този неразбираем (за мен) непременен стремеж да е толкова съзнателно. Съзнателно не е тъждествено на отговорно. Съзнателно не се доближава до някакъв непременен контрол като разбираш и се опитваш да предотвратяваш грешките си.
Съзнателно означава, да си ... `хирург`. Да `режеш` и да `лекуваш` без упойка.
Буквално си представете, ако сте такива, но изпитвате всеки негатив, заради доброто, което ще последва. Така или иначе живеете с цялата усезаемост на всичко, което ви достига ... какво? Хубаво ли е?
Повечето ще напишат или отсъдят, че не съм ги разбрала и колко добре е да взимаш видимо правилните и логични решения. Които да отстояваш, да се бориш за това и да знаеш, че така е правилно. И какво от това? Като собственият ти живот не зависи от конкретно и само твоето съзнание, а и от много други неща...
Това не може да накара, който е повярвал, че води Съзнателен живот да обвини всеки друг, че той води Не-съзнателен или непълноценен. Това обяснявам. Не винаги Съзнателен е реципрочен на пълноценен и удовлетворителен.
За другото съм съгласен.
Прекаленото съзнаване на всеки момент (колкото повече, толкова повече) може да доведе до най-различни лоши последици. Всякакви страхове, перфекционизъм, страх от себе си, от действията си, от последиците. Дори фобии и комплекси.
Особено когато към съзнаването намесиш и оценка (осъждане), "добро или зло". "положително, негативно", "полезно, вредно", "смислено, безмислено" и тн.
Затова и съобразно нивото си трябва да лавираш между осъзнато тук и сега и неосъзнато.
Иначе ще изперкаш.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен pepsun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: СЪЗНАТЕЛЕН ЖИВОТ
« Отговор #29 -: Април 16, 2012, 11:39:12 am »
  -към Tangrata- Искам да кажа ,че се научих да контролирам мисълта си до някаква степен не напълно разбира се,за две седмици  е невъзможно да се постигне голям резултат и продължавам да се уча защото това е един постоянен процес при който няма край.Контролирането на мисълта в максимална степен мога да постигна само с постоянство и практика на съответните техники за тази цел.С всеки изминал ден аз постигам по голям контрол върху мисълта си ,защото това е един отворен процес и със времето можеш да станеш по добър ако си се насочил в правилната посока.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27