Автор Тема: Кармата и извънземните  (Прочетена 16473 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Кармата и извънземните
« -: Август 28, 2006, 23:27:26 pm »
Някой чел ли е нещо по-подробно как стои въпроса с кармата за извънземният разум.
Съществува такава, за някои несъществува, а трети знаят как да я заобикалят.

Някой?

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Кармата и извънземните
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2007, 18:36:26 pm »
всъщност обяснението съществува от хиляди години.

има пространство, в което кармата се балансира много лесно, има друг вид пространство, в което енергията кристализира много бързо и създава васани/самскари в полетата на съзнание (корените на карма). има места, в които карма е само активна и првлича непрекъснато отношения, но не може да се балансира (все едно си в ураган от събития, а не могат да се разрешат).

някои от тези пространства ние ги носим със себе си или попадаме в тях чрез друг човек (буда-полето около някой простветлен например).

всички тези особености могат да се намерят на земята в различни степени. във вселената според мен съществуват в много по-крайни варианти и затова съществата/съзнанията, които ги населяват, могат да се ползват от тези влияния в много по-голяма степен. в третото измерение (натрупване) процесите на карма са много бавни, затова и при медитация за балансиране на карма полетата на съзнание се поставят в четвъртоизмерен формат на енергия (поток), за да може да се свърши баланс, за който иначе биха необходими хиляди години.

под извънземен разум какво разбираш? защото не знам кое ниво на съзнание на "земляните" може да се определи само като земно. т.е. не е много сигурно кой наши аспекти са изцяло обусловени на тази планета или при тях не се преплита и енергия и от други звезди или системи.

коренът, от който произхожда някое съзнание, определя формата на измеренията, в които съществува. плеяданската енергия в светлинната работа обикновено се използва за един много фин баланс на космическото астрално тяло (от което твоето астрално тяло е една хилядна). защото тези, които наричаме плеяданци, съществуват на това ниво и го овладяват, както и са овладели всички нива под него. прекалено електрическата светлина на арктур може да възстанови баланса на етерното светлинно тяло, пречиствайки всички магнетични натрупвания. всички изкривявания биха могли да бъдат подведени под общия знаменател на карма (ето една статия, която писах преди години, с някои от нещата вътре все още съм съгласен, с други не чак толкова много, но е добър поглед как нашето възприемане на реалността определя това, което ни се случва: http://shamballa-bg.net/karma.htm).

ако питаш защо например разни пропаднали рептилианци (пропаднали, в смисъл затворени за светлината) могат да си развяват байрака, а да не им се случват неща като космически катаклизми, масови епидемии и подобни, то освен натрупаното в енергийните полета, енергията, която идва от пространството около нас (понякога може да разтвори, друг път да задълбочи проблемите), много голямо значение има и типа чакра система, която съзнанието използва.

ако хуманоидната чакра система е нелинейна (преместването на фокуса на праничните потоци в тялото определя съвсем различен енергиен формат; елементарен пример: прана потоците на нормалното човешко съзнание през последните 2-3 хиляди години е фокусиран в пъпа, с известни размествания напоследък до слънчевия сплит. преживяване на линейно ментално мислене, опознаване и управляване на външната среда чрез методите на силата, свързване в социална общност, зависимост от обществото/групата/семейството, външен ментален фокус. прана потоците по времето на атлантида и лемурия са били фокусирани във втора чакра, прекален акцент върху астралните преживявания, връзка с царството на девите/елементалите, боравене с емоционалната енергия, общуване чрез психическите сетива, много силна връзка с природата и чувствата. дори в момента има хора, които са свалили прана потоците на това ниво и назовават себе си магове. т.е. всяка чакра от основния прана канал дава съвсем различно изразяване на съзнанието, психични способи, поглед върху реалността, способности и тн. от едно по-високо ниво ако се осъзнава предишното може да се работи с всичко създадено преди. ако в момента човешкото съзнание успее да излезе от триизмерната вибрация и заработи в многоизмерен вариант, то всичко преживяно по времето на лемурия може да се "види" в прана сферата, центрирана около сакралната чакра, а преди, когато съзнанието е било там, тази прана сфера е била цялата реалност, целия свят, възприеман с психичните сетива, всички деви, елементали, духове, кристали, природни места и тн и тн все още присъстват в тази област, от четириизмерна гледна точка не по-голяма от футболна топка в полетата на съзнание. и кармата, натрупана там може да се анихилира).

ако обаче разполагаш с линейна чакра система, в която всички чакри представляват едно и също ниво на съзнание, но различни негови аспекти, то кармата изобщо не е динамична и може да има хилядолетни периоди от време, в които като че ли няма следствие от твоите действия, трябва да се трансцедентират всички чакри/нива, за да се излезе от тях. от моя гледна точка това карма-фрий състояние е привидно и отговаря на третото измерение в четириизмерната матрица на един рептилианец например. функция на третото измерение на съзнанието е натрупването/увеличаването/забавянето. т.е. ефектът на лупата, чрез който процесите са до толкова забавени, че могат да се разгледат атом по атом, липсва огромната скорост на светлината, това е все едно потъването в един единствен момент и разбирането му от всички гледни точки.

това, което ние свършваме за две хиляди години, ще бъде свършено за десетина повече време, от един друг тип съзнание, за нас ще бъде по-нажежено и по-драматично, но това е, което сами сме избрали, свободна воля.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Кармата и извънземните
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2007, 18:57:41 pm »
Благодаря :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Кармата и извънземните
« Отговор #3 -: Март 01, 2007, 07:11:21 am »
И аз благодаря.

А прераждания има ли, и как се осъществяват спрямо различните типове съзнание за които говориш. (Всъщност на едно място спомена възможно преплитане, но не обърна много внимание на това)

Доколкото лаично съм запознат с нашия тип, може да си избереш и бърза разплата на кармата и по-бавна. Въпрос на избор.
Но колкото по зле си кармично, този избор се стеснява и по-скоро принудително ти се пращат събития за разплата.

Любопитно ми е също каква е връзката между Карма и Прана?
Опасна ли е Прана и може ли да увреди човек. Въздържанието помага ли за натрупването и ? Натрпването в някакъв ритъм ли става, наклонена (и растяща ) синусоида ? Трябва ли задължително да освобождаваш редовно енергия за да не се повредиш, или само натрупваш?

п.с. последните върпроси може и на лични. А и да не ми отговориш, ще те разбера :)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Кармата и извънземните
« Отговор #4 -: Март 01, 2007, 23:53:47 pm »
Прераждания няма от гледна точка на личността. тази личност, с която си в момента е тук за първи път (всъщност както всяко правило има и изключения, има случаи, в които нещо в мен ми подсказва, че тази личност е имала един или два живота преди този, но е 1 на милион). душата инакрнира някакво свое продължение (обособена нейна енергия във вид на ментална, емоционална и етерна енергия) във физическо тяло. тази енергия има своя история, т.е. може да бъде обособена от други инакрнации, но винаги има и нов елемент в нея.
при нелинейната чакра система продълженията на душата са в контакт с душата и личността търпи непрекъснато взаимодействие с душата, а от гледна точка на душата всички инкарнации се случват едновременно, т.е. тя се ражда един път в милиони форми. нещо такова:
.........*.........
/../../..|..\..\..\

Като при всяко взаимодействие синтезиран опит от продълженията се влива обратно в Звездата на Душата (чакрата на една ръка над главата), както и есенция от там се влива в продължението (личността), затова може в един момент да ти се стори, че изведнъж някаква нова за теб енергия/съзнание идва в теб (някаква дълбока промяна) и пред теб сякаш стоят нови задачи за разрешаване. Може да прелее енергия и от някое друго продължение. Всичко това е много сложен и дълбоко синхронизиран процес и чрез него душата натрупва вътрешни уроци, разсейвайки накрая цялото невежество, заради което е влязла във физическите измерения.

при линейния тип, няма преливане между отделните продължения, няма досег с тях, и всяко прераждане си е само за себе си, правейки нещата много по-изчистени откъм взаимовръзки и по-прости. след "смъртта" продължението се влива обратно в душата (или аналогът на душа при този тип чакра система, защото не съм много убеден, че мога да разтегля впечатленията си за това какво е съзнание на душата до такива мащаби, че да покрие усещането ми за, да кажем, рептилианците.)

ако ти направиш някакъв силен скок в съзнанието, ускориш неимоверно много еволюцията си или изведнъж си припомниш как да използваш светлинното си тяло, този опит моментално ще бъде разпределен между всички останали инкарнации на твоята душа и това знание под някаква форма ще стане достъпно и за тях. всичко се повлиява от опита, който от гледна точка на душата се трупа едновременно, синтезира се, интегрира се и се разпределя по цялата й светлинна структура.

при всяка работа с карма съществува ефекта на снежната топка. в началото искрата на душата разчиства нещо дребно в теб, освобождава се чисто пространство, в което се интегрира светлина, която разчиства нещо по-дълбоко, което отново освобождава - натрупва - изчиства и тн. и тн. докато в един момент топката е толкова огромна, че всички кристализирали структури се трансформират. в повечето техники за светлинна работа се твърди, че е достатъчно душата да разчисти 51% (т.е. малко повече от половината) блокирани структури, за да може да се случи третата инициация (нещо като етапа на пълнолетието) - сливането с душата - душата е овладяла физическия план, че може цялото й съзнание да се инкарнира тук, а не да изпраща част от себе си - сондите продължения (личността).


discorder

  • Гост
Re: Кармата и извънземните
« Отговор #5 -: Март 06, 2007, 11:59:50 am »
Rider, Браво за синтезирания материал, и за начина по който предаваш този тип информация...
Говорим на един език
Пишеш наистина разбираемо и си орязал глупостите дето ги слагат на толкова много места.
Изобщо похвално балансирани постове
Само едно ще те помоля, разясни значението на "светлинно тяло" "прана"  "лъчи" "светлина" и каквито оше подобни термини се сетиш. Аз разбирам какво имаш предвид и не се налага да обясняваш на мен, обаче съм забелязал че много хора спекулират с тези "мили думички" А това смятам е опасно.
Материала ти е много свеж и ще се радвам ако всички успеят да го разберат докрай.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Кармата и извънземните
« Отговор #6 -: Март 06, 2007, 13:04:42 pm »
И все пак темата е "Кармата и извънземните", нали?   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Кармата и извънземните
« Отговор #7 -: Април 16, 2007, 18:19:18 pm »
Не мисля, че има сериозна причина да се поставят върху една плоскост понятията "карма" и "извънземни", за да бъдат сравнявани или свързвани. Едното (по моему) представлява причино-следствена верига от взаимопораждащи се събития, докато другото е (както WhiteRider отбеляза) доста измамливо рамкиране на възможно съществуващия живот (в случая - извън Земята). Двете са не-съотносими, поне докато не бъдат въведени в някакъв по-специален [общ] контекст.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Psyla

  • Гост
Относно: Кармата и извънземните
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2008, 21:42:35 pm »
според мен зависи до какво ниво на съзнание са достигнали предполагаемите извън земни. ние като обитатели на земята сами сме си създали кармични уроци зада се учим и преодоляваме грешките си. както се казва в посланията на Крион   след време няма да ни е нужна такава система за усвояване на уроци. а за извън земните бих казал,че зависи кои са, какви са и тн. може да имат нужда от карма може би не. доколкото знам нашата планета е на принципа на свободния избор. има обаче земни ли са извънземни ли са които се месят в нашите уроци. може би с тях споделяме някакъв вид междувидова карма.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Кармата и извънземните
« Отговор #9 -: Февруари 29, 2008, 22:44:58 pm »
Абе, доста е популярно напоследък схващането, че кармата може да се "нулира", най-вече заради писаниците на Крион, които макар, че са мн прозорливи, като достоверност са доста съмнителни.
Но всъщност схващането е доста старо. С "малката разлика", че освобождаването  от карма и несътворяването на нова се отнася до постигане на Нирвана, угасване на желанието.
Анулиране на кармата и съществуването въобше някак си си противоречат. А ако не, това е един вид измама спрямо този основен принцип.
А има и едно друго просто основание. Нищо не съществува извън взаимодействието, ако си го представим теоретично, защото на практика не можем. И всъщност освобождаването "с магическа пръчица" от кармата би означавало, че кармата се изразява с определени, накъсани последствия, които биха се изразявали в генерални предопределения, които са резултат от прините, пораждащи ги, просто защото всяко взаимодействие поражда следствие. Идеята е в това, че ние не генерираме само собствена карма, а "изработваме" карма и един спрямо друг. По същият начин не бихме могли да "отработваме" карма без взаимодействие. И със сигурност това за което се говори в темата притиворечи на най-здравите устои за разбирането, що е карма - причинноследствените връзки.

А по същество, най-просто това би означавало, че кармата съвсем не е толкова могъщ принцип. Лично за моите разбирания кармата, не е стои като награди и наказания. тя е безлична, безпристрстна, несъзнаваща. Тя е принцип. Матричен закон, който действа при наличието на взаимодействие.
Тя е един вид баланс.
Вярно е това, че всичко идва с времето си, но се съмнявам, че за кармата има значение дали си добър или лош. За да се влияе от нивото ти на съзнателност. По-скоро балансирането, природата иска баланс, така е устроена. Според мен.
Но още по-странни са твърденията, че би могъл да се овободиш просто така от кармата си, с неутралничт чип. Взаимодействието не търпи неутралитет, губи съдържание. Кармичните връзки спрямо други личности, или енергии или както го рабирате не могат да бъдат еднопосочни. Освобождавайки се от карма, ти неминуемо би измамил взаймодействащите си.
Въобще, ако изобщо е възможно подобно освобождаване от карма е точно измама.
« Последна редакция: Февруари 29, 2008, 22:58:30 pm от Ashaman »

Psyla

  • Гост
Относно: Кармата и извънземните
« Отговор #10 -: Март 01, 2008, 12:54:34 pm »
наличието на карма не е цели ли да ни качи още едно стъпало в еволюцията на съзнанието? ако преминеш едно нагоре нещата се променят( тоест когато се освободиш от карма). според мен нищо няма да ти пречи да взаимодействаш с другите ако ти нямаш карма, Исус дали е имал карма.
не знам дали си чел една от притчите на Крион в която се говори за един човек в катранен казан с още няколко. и виждаме, че когато този човек се освобождава той вече може да се движи спокойно. другите дали няма да поискат същото и за себе си?
доколкото сум запознат с рептилиите те би трябвало да нямат карма поради действието само на логическата част на съществото им.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Кармата и извънземните
« Отговор #11 -: Март 01, 2008, 18:45:09 pm »
Карма е учение за причинноследствената обвързаност и е отражение на духовната ни еволюция. Карма е непреодолим закон, но само до един момент. Учението за карма изхожда от идеята за универсалн баланс и необходимо уравновесяване, когато някаква справедливост се появи и надхвърли пределите на един човешки живот. Когато извършиш престъпление, трябва да изтърпиш наказание - счита се, че така се поправяш. Но!

С риск да забием в езотерика и да пропуснем изцяло въпроса за извънземните в тази тема (напълно излишни според мен, когато се говори за карма), нека да поговорим за Иисус и разговора Му с двамата разбойници на кръста. Знаете, в този ден трима са били осъдени на смърт: Иисус и още двама, които са разпънати от двете Му страни на хълма. Първият от разбойниците казва: Ако Ти наистина Си божият Син и можеш всичко, защо не свалиш трима ни от кръстовете и не ни измъкнеш от тук? Вторият има съвсем друг подход: Наистина, заслужено получих това наказание; прости ми каквото съм направил! Иисус отговаря на втория: Истина ти казвам, още днес ти ще бъдеш с Мен в рая!

Какво се случва в тази картина? Дадено е, че Иисус е невинен, но въпреки това разпънат - според християнството е принесен като жертва за спасението на хората. Другите двама са престъпници, получили справедливи присъди по тогавашния закон. (Нека да приемем, че тези изходни данни са безспорни, за да продължим нататък.) Единият престъпник иска да избяга от участта си, напрактика да избяга от своята карма. Другият, напротив, приема покаяние за делата си и неговото напрактика е една истинска изповед. Той не иска нищо друго, освен прошка. Той осъзнава греха. И отговорът на Иисус показва, че вече няма какво да изкупува, дори напротив - обещана му е върховната награда, достъпна само за истински праведните и чистите! Къде е карма? Къде е математическото равновесие във вземане и заплащане? Първият разбойник вероятно няма да разбере урока си и след своята кръстна смърт ще продължи да изпитва ярост и озлобление към света. Вторият е взел своето поучение дори още преди смъртното му наказание да се е изпълнило докрай. Какво правим с останалата част от смъртното му наказание? Необходимо ли е това страдание, просто за спазването на един безпристрастен и чудовищно математичен закон? Спорд Иисус спазването на този закон не е необходимо и Той е дал директно "развързване" по кармичната пътека на престъпника... Ето пример за ситуация, където карма се преодолява; човек, достигнал до необходимата чистота на духа, просто преминава нагоре. Съществуват цели направления в будизма и в индуската традиция, спорд които божествното осенение може да те залее в миг; без никаква предистория или кармично причинно-следствено обвързване... Просто в миг. Щрак! ;D
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Относно: Кармата и извънземните
« Отговор #12 -: Март 01, 2008, 22:04:49 pm »
не ми се четеше всичко и може да повтарям някой но аз съм чел че извънземните(поне сивите) не съ триизмерни създания като хората.Ние съчетаваме духовното физическото и интелектуалното докато сивите изгубили духовното и съответно достъпът си до по-висши измерения като "рая" например.По тази логика отговорът е - не - нямат карма
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Кармата и извънземните
« Отговор #13 -: Март 01, 2008, 22:36:35 pm »
Те  сивите специално нямат щото са роботи напрактика. А рептилската раса дали има и доколко е по-интересен въпрос  ;)

Psyla

  • Гост
Относно: Кармата и извънземните
« Отговор #14 -: Март 03, 2008, 13:57:00 pm »
Да си биоробот сигурно е доста неприятно. Доста от нас хората май също са такива.
Използвани за по 'висши' цели:)
« Последна редакция: Март 03, 2008, 19:54:04 pm от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27