Автор Тема: Имплантирането на хора скоро ще бъде ежедневие!!!  (Прочетена 18121 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Преди си говорехме колко ли време ще  е нужно масово да се имплантират чипове  в хората и покрай този "тероризъм" нещата тръгнаха в много лоша посока прекалено рано!
Председателят на борда на директорите на  компанията  VeriChip - Scott Silverman е предпложил още на границата да се слага чип на всеки емигрант в САЩ или пък на работниците идващи за сезонна работа ! Това  той го казва в интервю като отговор на администрацията на Буш, която била много "притеснена" от това какви хора влизат в държавата. Според Силвърман от компанията вече са говорили с много хора във Вашингтон отностно използването на чиповете за подобна цел.
Президента на Колумбия щял да си помисли дали на сезонните работници от Колумбия да им се слагат чипове след среща със сенатори от Алабама и Пенсилвания!
На всичко отгоре вече е удобрено самите болници в САЩ да слагат чипове на пациентите си за по-лесното им индетифициране!!!
http://www.livescience.com/scienceoffiction/060531_rfid_chips.html
А ако в САЩ го направят тва със сезонните работници и имигрантите - в Европа ще се въведе най мноо след 2 години същата история. И после ми разправяйте че чипа не бил проблем. Много скоро тези които не искат да си сложат чип директно ще ги пращат в затвора. Дано бързо някой да алергира от чипа и да ги осъди тез че иначе лошо  ;)
« Последна редакция: Август 21, 2006, 16:28:54 pm от Alien »

Eon

  • Гост
Silverman да го шибат анадолските манафи...

 >:( >:( >:( >:(
« Последна редакция: Август 21, 2006, 16:26:53 pm от Eon »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
И кат ги знайм наще политикани дет бързат веднага да оближат някой г...    много скоро и тука ще се заговори за тези възможности. Колкото и парадоксално да е обаче църкавата в случая може доста да помогне или пък да се "извиним" чрез нея че ни се нарушават "религиозните" права и поради тази прична - БЕЗ ЧИП  ;)

Неактивен lss

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
разчитаме ли на църквата, сме си обречени да ходим с чипове
е, не

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Айде, момчета приятно ми беше да си лафим. Вече е време да набием гората. Отивам да се упражнявам в медитация, дано се свържем някак :) . Скоро май така ще стане, ще чакаме на някой баир, обути в потури, като хайдукету, да дойде голямата вълна. Честно да си кажа, предпочитам гората пред града.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
разчитаме ли на църквата, сме си обречени да ходим с чипове

Разчитането може да бъде  единствено на себе си и личния избор ! Църквата и религиозните убеждения могат да бъдат хитро използвани  като аргумент птотив чиповете! Щото ако се замислите по -сериозен аргумент от това че чипа е знака на Звяра - НЯМА. Всички други аргументи за здраве подслушване и намеса в личния живот чрез чиповете ще бъдат уборени от учени марионетки!. Така че колкото и парадоксално да звучи в момента най-сериозни аргумент против чиповете е че те са знака на звяра - от там връзката с църквата, която няма как да седи безучастна.

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Жалко че повечето хора няма да се замислят като почне масово да се прилага това.

Дъвиан

  • Гост
Аз мисля обратното - доста ще се замислят. Нали и ние влизаме в групата на хората, ние също работим сред тях и действаме с тях. Не можем да се делим. Така че трябва да има раздвижване когато (:o) стане прилагането на чипове.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
За една голяма част на хората ако го няма страха от това  че е знака на звяра поставянето на чиповете ще бъде поредното удобство + сигурност да не би някой да ги ограби или отвлече. Спокойствие за майките да  могат бързо да локализират децата си в случай на нужда. Някои даже с две ръце ще се запишат за подобна възможност. Каква наивност  :P

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851

 да , това се върза и с кампанията на МТВ и ПРАВИТЕЛСТВОТО на АМЕРИКККА , за ЗЕЛЕНИ КАРТИ  :o Аз обаче имам едни приятели дето живеят по автобуси в разни СОЛНИ МИНИ из пустинята , и се готвят за големият бой, също така и децата им вече са извънбрачни и не фигурират из регистрите на БЕЛИЯТ ДОМ  :o , АВТОНОМНИТЕ и тяхната федерация , няма да се дадат лесно  :). Всъшност всички АМЕРИКАНЦИ вече напускат страната и се заселват из ЕВРОПА и ЮЖНА АМЕРИКА  :-X

  ЕЗК
 ФЕДЕРАЦИЯТА НА АВТОНОМНИТЕ МУТАНТИ  :)

Дъвиан

  • Гост
Отг: Имплантирането на хора скоро ще бъде ежедневие!!!
« Отговор #10 -: Август 23, 2006, 18:41:37 pm »
Света вече е един врящ вулкан...........

Riter

  • Гост
Отг: Имплантирането на хора скоро ще бъде ежедневие!!!
« Отговор #11 -: Август 24, 2006, 23:23:49 pm »
 Здравейте всички , аз тукощо с ерегистрирах във вашия сайт и мисля ,че е много интересен , както и полезен  , надявам се и аз да бъда с нещо полезен .
Искам да взема отношение към въпроса за тези чипове-импланти.Според мен скоро това ще се започне да с е прилага  от големи компаний , които под предлог "повишаване ефективноста на работното място" ще започнат да го въвеждат( възможно е някъде вече да е започнало).На държавно равнище обче това ще е свързано с много законодателни промени и неможе да мине толкова безшумно.Трябва и да подготвят масовото съзнание и хората да приемат спокойно и даже с желание тези чипове най-вероятно това ще е съпроводено с агресивна реклама и разни нещастни събития ( режисирани разбира се) за това , колко е важно и полезно да има чип всеки човек.Аз мисля ,че ще има хора , които ще откажат импланта ( аз със сигурност) , но тези хора ще бъдат маргинализирани  и фактически изключени от обществения живот .Според мен най-сигурното убежище е сред природата , в горите и планините .Вие как мислите тук в нашата родина би ли било възможно имплантирането и кога?аз лично смятам , че дори и да стане възможно това , то би  станало по-късно , отколкото в сащ или западна Европа.

Eon

  • Гост
Отг: Имплантирането на хора скоро ще бъде ежедневие!!!
« Отговор #12 -: Август 24, 2006, 23:54:40 pm »
Според мен скоро това ще се започне да с е прилага  от големи компаний , които под предлог "повишаване ефективноста на работното място" ще започнат да го въвеждат( възможно е някъде вече да е започнало).

Започнало е с т.нар. чип-карти. Следят те кога влизаш и кога излизаш от работа. При нас го има. Само че тука го направиха от мързела на хората около мен. Ч чужбина, в аналогичните институции се 'чекират' дори и когато отиват в тоалетната, не само на идване и отиване.

Степ бай степ... ууу бейбее....  :-[

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Отг: Имплантирането на хора скоро ще бъде ежедневие!!!
« Отговор #13 -: Август 25, 2006, 17:06:32 pm »
Ако идентифицирането стане чрез чипове представяте ли си каква фалшификация ще се разпространи. Няма нищо по-лесно за копиране от електронен сигнал.
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Имплантирането на хора скоро ще бъде ежедневие!!!
« Отговор #14 -: Август 26, 2006, 19:47:02 pm »
Ако идентифицирането стане чрез чипове представяте ли си каква фалшификация ще се разпространи. Няма нищо по-лесно за копиране от електронен сигнал.

Естествено  първоначалната идея на чиповете ще бъде уж предотвартяването на престъпността, обaче за престъпниците остава не просто вратичка а има огромен портал да си действат както си искат чрез фалшифициране на технологията чрез по-модерна такава  >:(
« Последна редакция: Август 26, 2006, 20:56:32 pm от Alien »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27