Автор Тема: До колко са меркантилни жените.  (Прочетена 15610 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
До колко са меркантилни жените.
« -: Декември 29, 2011, 19:11:36 pm »
Мислех си да отворя темата като анкета, но би трябвало да има твърде много опции.

Не е съвсем така, Ари.
Просто хората си го навиват на пръста това с парите.
От опит ти казвам. Включително и в бг.
Направете една отделна тема за парите като медиатор в отношенията, ще е интересно /поне за мен/. Тук темата е за среща на съфорумците и няма да и се обърне нужното внимание.
Замисляли ли сте защо има такова "предлагане"? /не е ли защото има "търсене"?/
Чели ли сте книгата "Бракът е неморален"? /една невероятна книга!!!/
Замисляли ли сте се, че парите са енергия, както и физическата красота, както и секса, както и властта? /много неща ще излязат просто "енергийно хранене", ако се замислите/...
Давайте, направете темата! ;)
АЗ съм си правил експерименти. Навличал съм дрехи от Илиенци, качвал съм се на Фордче и съм се бодвал у Червило. Нито една кака не прояви интерес към мен. След два дни, си сложих маркови дрехи, наденах на баща ми Ролекса.......боднах се у Червило и останах доволен от женското внимание ;).....А това беше преди около 3години. Сега е по-страшно. В България, ако искаш красива и оборотна кака да возиш в колата, трябва колата да е минимум модел 2010г., и по възможност Мерцедес, БМВ, Порше........ черен джип с тъмни стъкла, може и брониран......в антуража си трябва да имаш поне 2-3 охранители........Разликата м/у Канада и тук е до Марс и обратно.
Е!Намерил си правилното мяста да търсиш парясниците.Ако търсиш добра кака ,дето да не се интересува от парите ти,ще трябва да отидеш другаде и като те видят с „Ролекс„ няма и да те заговорят,а ако наченат разговор и говориш за спестяванята и колата си,ще останеш на сухо.
Е Ари много ясно, че като си изтупан и елегантен повече ще те кльопат мацките. Пък и все пак това е дискотека, не църква. Според мен не е свързано толкова с пари това. Ти какво предпочиташ - направена мадама с рокля и прическа или такава с раздърпан пуловер и рошава коса. Първото впечатление е единственото нещо дето важи по такива места.

Аз с ръка на сърцето си мога да кажа, че никога не съм излизала с мъж, за да му харча парите, но никога не бих излязла с грозен мъж, или такъв дето е гениално тъп. И когаго кажа на познатите ми жени, че много държа на мъжката красота, те обикновено реагират все едно съм най-повърхностното същество. Пак според тях е напълно нормално да искаш мъжа ти да е паралия. Тука не обвинявам никого, просто показвам, че всеки иска нещо от живота и от отсрещния пол и ако не мисли, че ще го получи не може да му се сърдите, просто няма сделка и толкова, moving on.
Всички жени плачат, но умните предпочитат да го правят в Ролс Ройс, а не на тротоара в беден квартал  :yes:......
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:До колко са меркантилни жените.
« Отговор #1 -: Декември 29, 2011, 19:27:24 pm »
Айде аз като жена,да се включа.. 8)
Значи..не е въпросът до парите като пари.Е,не че някой умишлено бяга от материалните облаги..Но става въпрос за друго.Поне при мен.Няма как да уважавам мъж,който не е в състояние да изхранва семейство.Т'ва е.Елементарно.Може и без ролекс,може и без лимузини..Ама тъпак,дето не може да върже двата края,за к'во ми е?А както е казал Мечо Пух,колкото повече,толкова повече :-* 

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:До колко са меркантилни жените.
« Отговор #2 -: Декември 29, 2011, 19:46:23 pm »
АЗ съм против еманципацията. За мен е много важно мъжът да издържа семейството си. Не съм съгласен жена ми да ходи на работа, да се пребира вечер скапана, изнервена....в къщи и да не ми обръща внимание. Не казвам, че ТРЯБВА само да чисти, готви, пере и гледа децата(искам да имам 3 деца), а напротив. Ще си излиза с приятелки, ще си ходи на шопинг, ще се занимава с някаво си нейно хоби. Ето това за мен е хармония в семейството. Мразя работещи и надути еманципирани истерички. Точка. Искам жена ми да е спокойна, усмихната и да се грижи за мен и децата ни. Знам, че ще Ви се стори тъпо и селско, но това искам АЗ. Естествено, ако усетя, че каката е с мен от финансови съображения, а не защото изпитва чувства към мен, ще плаче сама на тротоара, както и ако ми изневери разбира се.
« Последна редакция: Декември 29, 2011, 19:49:24 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:До колко са меркантилни жените.
« Отговор #3 -: Декември 29, 2011, 19:54:40 pm »
Е, след като си такъв грижовен и готов да издържаш семейството, жените би трябвало да се избиват за тебе. Нали и те това търсят според теб? Да не работят и мъжа им да ги издържа? И то почти всичките в бг.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:До колко са меркантилни жените.
« Отговор #4 -: Декември 29, 2011, 20:07:17 pm »
Еманципацията не е жена ти да не работи, а е жена ти да е избрала да не работи :Д. Което предполагам искаш и ти, едва ли искаш жена ти да не си е избрала това.

Иначе аз напротив, щото съм демонична феминистка и не си бръсна краката, предпочитам да не завися финансово от човека до мен. Но пак, по-добре финансово, от колкото емоционално.  :flag_of_truce:

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:До колко са меркантилни жените.
« Отговор #5 -: Декември 29, 2011, 20:13:44 pm »
Цитат
Е, след като си такъв грижовен и готов да издържаш семейството, жените би трябвало да се избиват за тебе.

В интерес на истината, до сега само с една жена съм обсъждал тези теми. С никоя друга не съм стигал до там, че да си говорим сериозни неща. Ама тя пък ме хвана в крачка и нещата почти се разсъхнаха. Много ме обичала, ама ми била бясна и не можела да ме гледа :(. Ей тва не мога да го разбера, хем ме обичала, пък не можела да ме гледа :-X. Абе драма голяма е. Тва жените са сложно нещо. Ама АЗ не искам друга, искам си нея и за тва се правя на маймун, само и само да миряса. За нея поне съм сигурен, че не е със задни мисли спрямо мен ;).
« Последна редакция: Декември 29, 2011, 20:15:39 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:До колко са меркантилни жените.
« Отговор #6 -: Декември 29, 2011, 20:27:13 pm »
Това е много дълга тема, и много неща могат да се кажат в тяхна защита, защото наистина са подтискани хилядолетия.
Меркантилни са и много по-поддатливи на емоционален майнд контрол и провокации.
Run the world (girls) - песента на Beyоnce според активира много жени.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:До колко са меркантилни жените.
« Отговор #7 -: Декември 29, 2011, 20:47:28 pm »
Цитат
АЗ съм против еманципацията. За мен е много важно мъжът да издържа семейството си. Не съм съгласен жена ми да ходи на работа, да се пребира вечер скапана, изнервена....в къщи и да не ми обръща внимание. Не казвам, че ТРЯБВА само да чисти, готви, пере и гледа децата(искам да имам 3 деца), а напротив. Ще си излиза с приятелки, ще си ходи на шопинг, ще се занимава с някаво си нейно хоби. Ето това за мен е хармония в семейството. Мразя работещи и надути еманципирани истерички. Точкa.

Арри, за  това са се погрижили  "кралиците на Орион", така че не се тревожи !

Стига да се включиш  в планът им да издържаш 3  деца...........и повече ще ти намерят половинката без "мутри" и "лимузини".... ;)

П.П. Само да изкараш """""""""""генетически превъзхождащата раса на преден план""""""""...... ;D... ;D.... ;D
« Последна редакция: Декември 29, 2011, 21:52:58 pm от Z-931 »

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:До колко са меркантилни жените.
« Отговор #8 -: Декември 30, 2011, 04:11:49 am »
 Аз пък нека ви разкажа малко за северните народи.Финландците и естонците нямат израз за мъжки и женски род в езика си.Няма той и тя.Има само една форма.Жените работят наравно с мъжете и дяже и повече.В народът „сами„,хората които живеят на границата на Лапландия,Швеция и Норвегия,жените имат ножове,и те са тези които палят огъня и се грижат за него.Малко по на юг,в по цивилизованите щати,всичко е по равно,дори и алкохолиците.За една българска жена би било доста трудно да отселее,ако не се погрижи сама за себе си и не се окопити навреме.Няма силен пол,няма и слаб.Има само слаби хора.Вярно е че условията за отселяване са по тежки,но това само допринася за обществото да е по сплотено като такова,а основна разлика с нас е ,че никой не помага на никой ,ако той само се стой и чака.Задействаш ли се ,вички ще те подкрепят,само защото полагаш инициятива за собственият си живот.Жена е президент на Финландия,незнам за друга такава държава,освен Махатма Ганди,която продължи лидерската позиция на Индира.Разделението и меркантилноста на българските жени ,се втълпява от мъжете,за да могат да се чувстват силни и властни,и колкото по на юг се спускаш,толкова по-силно изразено става това,от арабите,до африканските племена,в които,имат дори различни жилища за жените и за мъжете,но мъжете не правят нищо,а жените работят на полето.Отново България е някъде по средата,обримчена в културогични култове на отминали режими,и неизяснени лични преоритети.Битката пак е на наша земя и от нас зависи накъде ще наклоним везните.Както е видно по света,можем и така, и онака.Сами преценяваме.И да завърша с цитат от Хари Потър : „Трудни времена идват Хари,трудни.Ще трябва да решаваш между това,което е правилно и това,което искаш.„
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:До колко са меркантилни жените.
« Отговор #9 -: Декември 30, 2011, 09:21:20 am »
За Махатма Ганди грешиш нещо  :)
Може би Соня Ганди

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:До колко са меркантилни жените.
« Отговор #10 -: Декември 30, 2011, 10:57:33 am »
Като има търсене има и предлагане.

Всичко е просто сделка. Едни се обвързват заради парите, други защото е отговорен/на, грижовен/на, красив/а... Но като направи човек сделка за сметка на чувствата си и сърцето си ... след някоя друга година когато вече е бракуван и с деца се осъзнава, че няма никога да бъде истински щастлив, защото сделката няма да му се усмихне и да го пита дали е добре и как се чувства и въобще "сделката" няма и да я / го интересува.

А бе нЕма ли чувства всичко е фалш и меркантилност...

Не съм съгласен жена ми да ходи на работа, да се пребира вечер скапана, изнервена....в къщи и да не ми обръща внимание. Не казвам, че ТРЯБВА само да чисти, готви, пере и гледа децата(искам да имам 3 деца), а напротив. Ще си излиза с приятелки, ще си ходи на шопинг, ще се занимава с някаво си нейно хоби.
ARRI, що за жена си описал? - Без цел и мотивация!  :o Не се живее лесно с човек който няма цел в живота, но всеки сам си избира сделките!
« Последна редакция: Декември 30, 2011, 10:59:46 am от Passiflora »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:До колко са меркантилни жените.
« Отговор #11 -: Декември 30, 2011, 11:58:21 am »
Още от самото начало предупредих, че няма да сте съгласни с мен. Така и така стигнахме до Кралиците от Орион, та да си кажа де - този мъж, който вкара еманципацията и феминизма у главите на жените явно е бил върл враг на орионките. Доста им е объркал плановете и вместо жените да са кралици, които мъжете им да носят на ръце, те се превърнаха в работещи стресирани истерички ;D. Ама лошо няма де.....издържайте семействата си, отглеждайте си сами децата....сбръчкосвайте се от стрес още на 30години......нека да ви пушат главите как ще си платите сметките, кредитите....как ще си напълните хладилника......Мен това не ме интересува. И все пак поздравления за умния сириусианец, който ви вкара във филма за самооцеляване. И като се замисли човек, наистина меркантилните каки са истинските принцеси......а инприйтваните феминиски са слугините, които ние мъжете поставихме в нечовешки условия за оцеляване в джунглата на съвременния живот. Мили дами, съжалявам, но борбата ви за оцеляване ще е безмилостно жестока.....тъпчете се със антидепресанти за да понесете по-лесно натоварването и неуспехите си.....защото колкото и да се изкарвате смели и успяли, и вие падате...ставате...наранявате се....Само и само да напреднете в кариерата си, си лягате я с шефа, я с някой друг. Знаем как повечето каки пробиват, ама няма да го коментираме, трябва да се храните все пак ;). Факт.

Цитат
ARRI, що за жена си описал? - Без цел и мотивация!   Не се живее лесно с човек който няма цел в живота, но всеки сам си избира сделките!

Напротив много е мотивирана даже. Това, че не работи не означава, че живота и е безцелен. Тя е страхотна....умна и образована. Е, не е завършила бизнес колежи, университети и пр., но знае историята на изкуството от А до Я, няма музей, картинна галерия, опера и театър в Европа да не е посетила. Свири на пиано, рисува, знае няколко езика. От малка се занимава с благотворителност......от дете ни изпразва джобовете, я за болни или за изоставени дечица. Няма благотворителна кауза в която да не се е включила.....Ама тва трудно ще го разберете......щом не работи и не изкарва пари, тя за вас е аутсайдер. Факт.

« Последна редакция: Декември 30, 2011, 12:11:19 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:До колко са меркантилни жените.
« Отговор #12 -: Декември 30, 2011, 12:08:13 pm »
 Потърсих за значението на думата и ето какво ми излезе от Ггл:Меркантилност - Изразява се в склонността към материализъм.Изгодата за него е на първо място и той би сторил всичко, за да постигне целите си, включително и до прояви на патология - убийство, садизъм и пр.
 Е питам се .Кой всъщност е меркантилния и създава тази мутринска патология в Бг.Мъжът ,който се опитва да се успокои с това че е грозен или тъп,но за сметка на това има пари,неизвестно как направени,дали с трошене на кости,като наемник,или с нарко-сделки или щото е гръмнал някой да заеме мястата му,или да докаже че може да работи за тях ,и единствения начин да има жена е да си я купи,щото иначе никоя няма да му се върже.Почва се после и едно демонстриране на власт и пари,чрез всяване на страх от това на което е способен да направи на другите хора,които не прекрачват тази граница,.Защо ли?И демонстрация на богатство,и фолк певици-ци ,които са израз на точно същата меркантилност,но демонстрирана и медийно.Сега по типично арабски манталитет и метод,се опитват да наложат това като норма на поведение.Тук е моментът да спре чуденето ми ,защо темата е в икономически конспирации.Адмирации Тангра.Много хора падат жертви в капана.Обикновенно млади момечета от село ,мечтаещи да бъдат принцеси и виждаике ,целият този блясък но тевето скачат вътре.Спорен е въпросът за интелекта.Много мъже също се увличат по тази парадигма,извинявай Арри,нищо лично,само те давам като пример.В света на наркотиците в тинейджърският живот,подобна практика също е залегнала дълбоко,когато едно момиче може да намира и споделя с приятелки,как за една свирка дилърът и дава амфетамини,за които тя няма пари да си ги купи ,но ходи по клубчета,и това е най-лесният начин.Е,вероятно някои не споделят ,как се сдобиват със средства,но приятелките им си казват,щом тя моше,аз нещо по-малко ли съм от нея,и аз мога,дори и първата да е използвала други методи.Възхвала на глупоста!И нека покажем на децата ,как да живеят,както се наблюдава в много семейства,това може и да е метод и пример за възпитание.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:До колко са меркантилни жените.
« Отговор #13 -: Декември 30, 2011, 12:17:51 pm »
ARRI, българските жени не са достатъчно узрели за да разберат какво губят и какво печелят за разлика от "орионките"  ;). Трябва им още много да се бъхкат, докато дойдат на твойта.... ;D

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:До колко са меркантилни жените.
« Отговор #14 -: Декември 30, 2011, 12:22:25 pm »
Няма силен пол,няма и слаб.Има само слаби хора.
:hi: така мисля и аз.
Условно сме мъже и жени. Гледала съм филм по телевизията за промяна /по-скоро-избор/на пола на бебе, което е родено...забравих как се казва - нещо като хермафродит беше. Докторите трябваше да решат от детето мъж ли да направят или жена. Решиха. В последствие /с помощта на програмите, насадени му от социума/ си зае точно ролята и мястото, които се подразбираха /филма проследяваше живота на въпросното бебе вече като голям човек/.
Та...исках да кажа, че това - жени - мъже е условно, следователно не е лошо да говорим за меркантилността изобщо, а не само при жените.
Е питам се .Кой всъщност е меркантилния и създава тази мутринска патология в Бг.Мъжът ,който се опитва да се успокои с това че е грозен или тъп,но за сметка на това има пари,неизвестно как направени,...
Ето точно за това говорех, когато по - горе /в цитата на първия пост на Танграта/казах, че "предлагането" е свързано с "търсенето".
Те, нещата са свързани и се допълват взаимно - точно според Законът за привличането! Мутрата привлича мутреса, мутресата - мутра..."Жертви" в тия отношения няма. Както и в живота изобщо! В привидния хаос цари абсолютна хармония.
« Последна редакция: Декември 30, 2011, 12:34:23 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27