Автор Тема: Писмо от Исус  (Прочетена 13279 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Писмо от Исус
« -: Декември 24, 2011, 15:06:43 pm »
ЕДНО ПИСМО ОТ ИСУС


 Както знаете всички, наближава рождения ми ден. Всяка година се повтарят празничните приготовления в моя чест и мисля, че и тази година ще е същото. В този период много хора отново ще купуват подаръци, ще слушат по радиото и ще гледат по телевизията реклами и навсякъде по земята ще се говори, че рождения ми ден наближава. Наистина е хубаво, че някои хора поне веднъж в годината мислят за мен. Както знаете, преди много години хората започнаха да празнуват Рождество Христово. В началото изглеждаше така, сякаш те бяха разбрали и бяха благодарни за всичко, което бях направил за тях, но днес вече никой не знае причината за този празник. Семейства и приятели се събират и се веселят, но не се замислят за повода. Спомням си, че последната година имаше голям празник в моя чест. Масите бяха отрупани с обилни блюда, плодове, торти, ядки и шоколади. Украсата беше изискана и имаше много, много чудесно опаковани подаръци. Но знаете ли какво? Аз не бях поканен. Аз бях почетния гост, но те бяха забравили да ме поканят. Празникът беше за мен, но когато дойде Големия ден, аз останах отвън, те затвориха вратата под носа ми...... , а аз исках да присъствам и да споделя масата с тях. В действителност не се учудих, защото през всичките тези години вратите винаги бяха затворени за мен. Тъй като не бях поканен, реших да присъствам безшумно на празника. Влязох и застанах в един ъгъл; всички пиеха, а някои бяха пияни, разказваха вицове и се смееха на всичко. Прекарваха си чудесно. Кулминацията настъпи, когато влезе големият дебел мъж с бяла брада, облечен в червено, и извика: Хо-хо-хо! Изглеждаше пиян, седеше на дивана, а децата тичаха при него и викаха: „Дядо Коледа, дядо Коледа.....”, сякаш тържеството беше за него! В полунощ всички се прегърнаха, аз също разтворих широко ръцете си и, знаете ли, никой не дойде да ме прегърне. После всички си размениха подаръци и ги разопаковаха с радостни викове. Когато всички бяха отворени, аз погледнах дали има подарък и за мен. Как бихте се почувствали, ако имате рожден ден, за всички има подаръци, а за Вас не? Разбрах, че съм нежелан и тихо си тръгнах. Всяка година става все по-лошо. Хората мислят само за яденето и за пиенето, за подаръците, за тържествата, но никой не мисли за мен. За тази Коледа си пожелавам да ми позволите да вляза в живота Ви, да осъзнаете, че преди 2000 години дойдох на тази земя, за да дам живота си на кръста- за Вас, за да Ви освободя. Днес само си пожелавам Вие да вярвате в това с цялото си сърце. Искам да Ви доверя нещо: Тъй като много хора не са ме поканили на празника, аз ще направя собствен празник, голям празник, какъвто никой не може да си представи, един много специален празник. Имам да подготвя още някои неща, но днес изпращам много покани, а тази е една за Вас. Много бих искал да зная дали ще дойдете, за да направя резервацията и да изпиша името Ви със златни букви в голямата си книга за гости. Само тези, които са вътре в нея, са поканени. Аз ще Ви очаквам на празника...
 Скоро ще се видим..... обичам Ви всички! - Исус –

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е ДА СЕ ЦИТИРАТ ИЗТОЧНИЦИТЕ НА МАТЕРИАЛА!!! ЯЗЪК ЗА ДОБРИТЕ ВИ ХРИСТИЯНСКИ НАМЕРЕНИЯ ИНАЧЕ!!!
/Black Adder/

Последен намерен източник: http://www.yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=2296
Първият намерен - bg.netlog.com/groups/hristiqnstvo/blog (блог на християнство в Netlog) вече не съществува
« Последна редакция: Декември 26, 2011, 23:20:16 pm от Black Adder »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Писмо от Исус
« Отговор #1 -: Декември 24, 2011, 16:11:21 pm »
И по какъв начин рожденика изпрати това писмо? И ми се струва, че е голям егоист, иска всички да мислят само за него и да го канят на софрата ;D.....
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Писмо от Исус
« Отговор #2 -: Декември 24, 2011, 17:33:58 pm »
Това "писмо" ще има доста по голям успех във фейсбук :)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Писмо от Исус
« Отговор #3 -: Декември 24, 2011, 18:00:26 pm »
И по какъв начин рожденика изпрати това писмо? И ми се струва, че е голям егоист, иска всички да мислят само за него и да го канят на софрата ;D.....
Оффф,бе Арри,ми неведоми са пътищата господни.. :writer:
И да знаете,че ранЪта пра'и борбЪта!

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Писмо от Исус
« Отговор #4 -: Декември 24, 2011, 18:57:26 pm »
Тъй като много хора не са ме поканили на празника, аз ще направя собствен празник, голям празник, какъвто никой не може да си представи, един много специален празник. Имам да подготвя още някои неща, но днес изпращам много покани, а тази е една за Вас. Много бих искал да зная дали ще дойдете, за да направя резервацията и да изпиша името Ви със златни букви в голямата си книга за гости. Само тези, които са вътре в нея, са поканени.
 

Това ми звучи прекалено инфантилно. Все едно сърдито дете, дето са го пропуснали с близалка на празника...

Къде отиде любовта му към творението и позволяването на всеки да бъде себе си...  ;)
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Писмо от Исус
« Отговор #5 -: Декември 24, 2011, 19:26:05 pm »
Един ден той беше с учениците си в Юдея и ги свари сбрани и седнали на земята в изпълнение на религиозния обичай. Като ги наближи и ги видя седнали така да произнасят благодарствена молитва над хляба, засмя се.
   А учениците му рекоха: Учителю, защо се смееш на нашата благодарствена молитва? Направихме всичко, каквото трябва.
   А той им отговори и рече: Не се смея на вас. Вие не правите това по собствена воля, а защото този е начинът, по който вашият Бог бива възхваляван.
   Те рекоха: Учителю, ти си (...) синът на нашия Бог.
   Рече им Исус: Откъде знаете кой съм? Истината ви казвам, никое поколение от хората, които са сред вас, не ще ме узнае.


Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Писмо от Исус
« Отговор #6 -: Декември 24, 2011, 20:13:14 pm »
И все пак, по какъв начин рожденикът изпрати това писмо ??? Или това няма значение, кой се върже да се върже, който не успеят, ще го изкарат, прост, неграмотен, непросветен, първобитен, невеж и пр......Звездите ми говорят, че това писъмце е изфабрикувано от някой ню ейджър  ;D.....
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен dukesata

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Писмо от Исус
« Отговор #7 -: Декември 24, 2011, 20:43:06 pm »
Това си е самата истина, днес хората мислят само за ядене и пиене, за подаръци и много малко за своя духовен пут и живот. Затова има толкова бедствия и болести. Може би да се осъзнаем, да станем по-човечни и милосърдни и дано господ ни прости греховете.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Писмо от Исус
« Отговор #8 -: Декември 24, 2011, 21:10:55 pm »
.. Защо пък ... мисля си ...!  ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Писмо от Исус
« Отговор #9 -: Декември 25, 2011, 11:49:09 am »
Това си е самата истина, днес хората мислят само за ядене и пиене, за подаръци и много малко за своя духовен пут и живот. Затова има толкова бедствия и болести. Може би да се осъзнаем, да станем по-човечни и милосърдни и дано господ ни прости греховете.


Хохохохаааахаха  ;D...Много ме развесели прочита ти на писъмцето на рожденика.Ето какво прочетох АЗ. В прав текст посланието на илюминанти към стадото звучи така:
Мили наши роби, с тези си наши посланийца имаме за цел да Ви подготвим за трудните и тежки времена, които сме Ви подготвили. Нямаме никакво намерение да Ви предлагаме на вместо хляб-зрелища. Преди ви подхвърляхме и от двете, но вече спираме кранчетата. Не Ви остава нищо друго, освен да се тъпчете с духовните псевдо учения с които ще Ви заливаме. Целта ни е да Ви направим добри, покорни, смирени и по-лесно да свеждате главиците си, а ние да Ви хапваме без обичайната съпротива. Преди години се съпротивлявахте, все надигахте главите, а сега вече няма да го правите. За напред, за Вас скъпо стадо софра не е предвидена. Ще се храните с духовна храна. Погрижили сме се да Ви я доставяме в изобилие. Щандовете в книжарниците сме ги заринали с духовна храна. Купувайте и яжте. Бон апети. И нека Бог прости греховете Ви  :lol: :lol: :lol:.....
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Писмо от Исус
« Отговор #10 -: Декември 25, 2011, 13:49:24 pm »
Това си е самата истина, днес хората мислят само за ядене и пиене, за подаръци и много малко за своя духовен пут и живот. Затова има толкова бедствия и болести. Може би да се осъзнаем, да станем по-човечни и милосърдни и дано господ ни прости греховете.

Извинявай,ама аз не се имам за нечовечна.И не виждам господ какво има да ни прощава?И въобще...какво е това грях?Би ли обяснила?И какво лошо има в това,да мислим за материалните неща?Ми след като сме в материята,много ясно,че ще искаме да се възползваме на макс..Духовен път..ма като тоооооооооолкова ви влече тая пуста духовност,що щете на Земята?Ми ходете си при"духовете"бре..Нахлузвайте нощниците и крилцата,и айде.. :bye2:.Бедствията и болестите са нещо естествено!Не са наказание от някакъв измислен господ.Аман вече!!!!!
п.с.Искам най-големият подарък за Коледа,смятам да преям с мръвки като попско чадо на задушница,и да си пия червено винце до насита! 8)
Пък тия с"греховете" да му мислят!Аз грехове нямам!
« Последна редакция: Декември 25, 2011, 13:50:34 pm от konstantin2007 »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Писмо от Исус
« Отговор #11 -: Декември 25, 2011, 22:17:48 pm »
И по какъв начин рожденика изпрати това писмо? И ми се струва, че е голям егоист, иска всички да мислят само за него и да го канят на софрата ;D.....

Това е художествен похват. Нали не мислиш, че Исус е взел химикалка и го е написал собственоръчно, а после ми го е пуснал в пощенската кутия. :lol:
Значи всички сме егоисти тогава, щом празнуваме рождените си дни, каним хора, черпим се. ;)

Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Писмо от Исус
« Отговор #12 -: Декември 25, 2011, 23:07:50 pm »
E, то е ясно, че някой си пробутва евтината стока като писмото на исус, но въпросът е, ЗАЩО ТОЧНО ТУК у XNET, реши да я пробуташ ''стоката'' ??? Толкова ли сме инфантилни тук, че реши да си лансираш развалената стока. Магнолия, обиден съм ти за начина по който ни третираш >:(. Желая ти весели празници въпреки отношението ти към XNET  :(.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Писмо от Исус
« Отговор #13 -: Декември 25, 2011, 23:55:35 pm »
ARRI, струва ми се, много здраво бъркаш понятията, но ще се въздържа от спор точно днес.
Пуснала съм го където трябва, в подходящия раздел. Това "писмо" подтиква към размисъл и времето е подходящо за това. Като не ти харесва, не чети. И аз не чета нещата, които не ми допадат, не се правя на обидена.
Весели празници и на теб! :hi:
« Последна редакция: Декември 26, 2011, 19:59:54 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Писмо от Исус
« Отговор #14 -: Декември 26, 2011, 09:28:25 am »
ARRI, казвал съм го на много други потребители, включително и на теб.

Като не ти харесва нещо просто недей да го четеш. Езотериците му викат на това: "принципа/закона на допускането". Бъди над тези неща.
На мен също не ми харесва голяма част от написаното в хнет, трябва ли обаче да банна хората и да останем 3-4 човека, които да си говорим сами? Не.

На мен също не ми харесва написаното от Магнолия, но да си ме видял да се обаждам - не. Като не ми харесва нещо преглеждам го по диагонал и минавам. Просто като не ми "вибрира" няма как да седна и да си хабя времето и да ръфам отсрещния.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27