Автор Тема: Демоните  (Прочетена 32255 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Демоните
« Отговор #60 -: Май 16, 2011, 11:02:14 am »
P.E.A.C.E. отново ще се съглася с теб.
Като се замисля не съм чувал за общество където подобна тематика,обичаи и традиции да липсват.
Ако отричаме заобикалящия ни свят мисля, че ще ни пречи да живеем пълноценно.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Демоните
« Отговор #61 -: Май 19, 2011, 19:06:16 pm »
Тъй,тъй...само,че заобикалящият те свят е плод на твоята мисъл и индивидуалност.Ако някой вярва,че може някви си демони да го "обладаят",като нищо може да стане..Вселената преди всичко е ментална"структура"..
Ма да не вземете да се подведете от думите ми..Друго си е човек да разполага с такова удобно фотьойлче,като"демон"и "сатана"..Някак..можеш винаги удобно да се сгушиш,и да приспиш евентуалният глас на съвестта си.
И изобщо..цялата концепция на разглеждането на"демоните"като нещо извън нас,си е като заравяне на главата в пясъка и отричане на истинската ни същност.
« Последна редакция: Май 19, 2011, 19:08:19 pm от konstantin2007 »

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Демоните
« Отговор #62 -: Май 19, 2011, 23:08:46 pm »
"В съвременния разговорен език, както и в публицистиката, думата демон в редки случаи се употребява метафорично за човек, който благодарение на своите лични качества е станал проводник на непоправимо зло в обществения живот на обществото - напр. "Демонът на републиката". Думата се употребява в публицистиката за отрицателни явления в обществения живот."
          Wikipedia
Ако ти говириш за тази страна,за психическото състояние на някой или метафорично ние обръщаме внимание на друго.А то е за демоните като независими същества.
Моят свят е част от целия общ, не забравяй че всички изграждаме свят където живеем заедно.Не сме само ние които градим и създаваме.
Според мен трябва да се аргументираш с нещо повече от това което си написал/а.
В написаното от теб прозира идеята, че няма други освен нас, които могат да създават проблеми(това с проблемите е просто пример).
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Демоните
« Отговор #63 -: Май 20, 2011, 16:10:54 pm »
В написаното от теб прозира идеята, че няма други освен нас, които могат да създават проблеми(това с проблемите е просто пример).
Еврика!!! :good:

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Демоните
« Отговор #64 -: Май 20, 2011, 17:36:43 pm »
Значи сме сами във Вселената?!
Или още по-абсурдното, не сме сами, но видиш ли... всички материални същности и всички нематериални - не могат да ни влияят?!

Пак пишеш ей така, колкото да става спама...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Демоните
« Отговор #65 -: Май 22, 2011, 14:47:38 pm »
НИЕ сме Вселената!
п.с.Не пиша за да спамя.Казвам това което мисля!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Демоните
« Отговор #66 -: Май 22, 2011, 15:44:14 pm »
Ами добре, но...
това което казваш е слино ограничено, защото има и други "ние" които също са вселената :)
« Последна редакция: Май 26, 2011, 08:31:56 am от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Демоните
« Отговор #67 -: Май 25, 2011, 23:26:15 pm »
Ами според мен,няма "Ние","Вие","Те"...Има само едно съществуващо нещо във всички възможни вселени,и то е" Аз Съм ".И това се отнася не само за "Мен",а за всичко което съществува.Всяка форма и проявление,камъните..амебите,лишеите..дори и"демоните",та чак до  Вселените,всичко това е"Аз съм". 
« Последна редакция: Май 26, 2011, 08:32:12 am от Mirotvorec »

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Демоните
« Отговор #68 -: Ноември 11, 2011, 12:15:30 pm »
Спомняте ли си кой е Ибра(Ибрахим или както е по-разпознаваем Аврам),от къде е дошъл и кой му е давал заповедите?
Само докато напишеш едно от производните на Ибра и ето какво излиза  http://www.mirbg.info/article.php?aid=93  ::)
Горното за домашно  :P сега да погледаме малко видео
1 2
1 2 3 4 5
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен illegal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Демоните
« Отговор #69 -: Януари 05, 2012, 17:24:02 pm »
Една интересна снимка, чудех се къде да я сложа:
Снимката е от Манхатън..

 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27