Автор Тема: Плащаш в брой? Вече си терорист!  (Прочетена 12057 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Плащаш в брой? Вече си терорист!
« -: Декември 19, 2011, 00:26:53 am »
За знаещите ангийски:

<a href="http://www.youtube.com/v/lolnRc1_3Hk" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/lolnRc1_3Hk</a>

За тези, които не знаят обобщавам накратко. Човека отива в хотел да си запази стая. Момичето зад гишето го пита дали ще плаща с кредитна карта, а мъжът казва че ще плати в брой. Видимо притеснена тя отива да съобщи на мениджъра, че има човек, който иска да плати в брой. Накрая говорителя почва да реди, че ако клиента отказва да покаже документи за самоличност или няма кредитна карта и иска да плати в брой трябва да уведомим мениджъра си или охраната. Най-накрая изтърсва "Това е подозрително поведение".

Ето ви стъпалото към чип в тиквата/ръката. Ще обявим всеки, който има пари в брой за терорист. Лесно и удобно. Всеки го е страх от терористи. А ти, драги читателю терорист ли си? Така си и мислех. А сега отивай да си извадиш кредитна карта и да не съм те видял да ползваш кеш! Проблемът - решен!
« Последна редакция: Декември 19, 2011, 00:47:19 am от sasho90 »
Keep 'em occupied!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #1 -: Декември 19, 2011, 00:36:07 am »
Все пак говорим за стая в хотел, нали?

Винаги при записване на стая в хотел се изискват документи за самоличност и се попълват имената.
Такива са изискванията от полицията от край време.
И в България винаги е било така.
Дори и частните квартири са длъжни да искат документи и да регистрират всеки наемател, дори да е за една вечер само в книгата за адресна регистрация.

Ясно са казали, че не плащането в брой е създало проблема, а нежеланието да си покаже документите.

Отново хората се водят по филмчета, изфабрикувани от съмнителни огранизации.

То ако беше така без регистрация, нали може да вкарат отвлечени хора, да стават изнасилвания, убийства и тн.
Хотелските стаи се резервират. Полицията има право да знае всеки къде нощува.
Не че някои не го правят с фалшиви документи, но вече летвата се вдига много по-нависоко. С фалшиви документи не всеки разполага.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #2 -: Декември 19, 2011, 00:42:50 am »
Тангра, май нещо не си разбрал. В клипчето момичето казва че мъжа не иска да плати с кредитна карта, а не че няма документи. Къде точно чу да казва, че няма документи (ако въобще гледа видеото)?
Keep 'em occupied!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #3 -: Декември 19, 2011, 00:59:10 am »
Гледам, че си си редактирал първото мнение след моето.

Май като ти четох мнението първия път беше написано, че човека иска да плати в брой И не показва документ за самоличност.
Май после си го поправил на "или".

Разбира се, може и аз да съм се объркал. По принцип избягвам да цитирам чужди мнения без нужда.
Видеото го гледах едва сега. Там мениджъра казва "последния път, като проверих, нямаше никакъв проблем с плащането в брой", онази отговори, че наистина няма проблем, но било странно.

В допълнение, аз от 7 години живея в Северна Америка. Напълно е нормално хора да нямат кредитни карти. Например всички, които не работят и са на социални помощи, или пък тези, обявявали банкрут, и изобщо които не си плащат заемите, банките не отпускат кредитни карти.
Та кредитната карта изобщо не е задължителна, и никой, НИКОЙ не е правил проблем, като се плаща в брой.
Дори има магазини, които изцяло не поддържат плащания с кредитни карти, защото са таксувани 3% от банките. И те предпочитат да си ги спестяват.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #4 -: Декември 19, 2011, 01:32:45 am »
Разбира се, не отричам че е така. Във видеото се казва, че е препоръчително да се плаща с кредитна карта. Както ти сам каза, във видеото мениджъра казва "Последния път като проверих, парите в брой са пари". Ами да не се окаже че след някой месец или година като пак провери само кредитните карти да са пари. Много умел тригър(trigger) са заложили точно в тази реплика, признавам.
Нали знаеш как ги правят нещата. Първо препоръчително, после - задължително. Щом живееш в Америка предполагам знаеш за DHS (Department of Homeland Security). Това видео е пуснато точно от тях. Смятай.
« Последна редакция: Декември 19, 2011, 01:55:21 am от sasho90 »
Keep 'em occupied!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #5 -: Декември 19, 2011, 03:54:13 am »
Принципно, наистина задължаването за ползване на кредитни карти е посегателство срещу личния живот.

Все пак, както вече казах, наемането на хотелски стаи и купуването на самолетни билети е нормално да са в изключенията.

Пак във видеото се споменава, че човека искал да плати НЯКОЛКО седмици предварително накуп в кеш. Говорим за хиляди $ Определено това е много съмнителен момент.
Още от филми и книжки от преди 15-20 години е ясно, че за хора, които не искат да бъдат засичани (терористи, специални части, агенти и тн) е най-удобно да се плаща в кеш. Това не е някаква нова истина. И аз съм чел Свирепия (войн) още преди много много години. Пак от тази книга, ако си терорист, ще си избереш някое малко хотелче, което ще ти се зарадва на кеша и няма да ти правят фасони.
Наистина, ако хотела е 200$ на вечер, кой нормален човек ще плати 5000$ в брой?!
Аз лично далеч не се считам за любител на кредитните карти, но или бих платил такава сума с кредитна карта, или дебитна, или банков път, или чек.
Не знам как е в бг, но е страшно удобно да се плаща с карта. Нито пипаш пари, които са пипали преди теб 10000 човека, нито броиш, нито чакаш за ресто, нито заема място в джоба, нито могат да те нападнат и да те оберат.
На черното защо да казваме бяло, наистина не разбирам ...

И в крайна сметка каква е тезата? Че ще започнат да вкарват в затвора хора, които ползват кеш? Ще го обявят за криминално престъпление?
Това може да стане когато дойде Нибируто. Не по-рано.

Пак се повтарям, кредитните карти все още не ги раздават на всички желаещи. Може би предплатените, не знам.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #6 -: Декември 19, 2011, 14:00:14 pm »
По тази логика е най-удобно да имаш чип в тиквата - нямаш пари, нямаш карти, които можеш да изгубиш. ;D
Keep 'em occupied!

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #7 -: Декември 19, 2011, 17:13:41 pm »
Според мен тази "реклама" си работи с прастария метод с всяването на страх. Вижте  - доста изкуствената - реакция на актрисата. Абсолютен шок и ужас - "Нещо не е наред, този плаща в брой". Разбира се, че е малко странно някой да плаща за няколко нощувки в скъп хотел в брой. Тия неща не стават от днес за утре. Напротив, постепенно се налагат като модели. Дори не е толкова важно посланието на клипа (което е очевидно - който не ще да плаща с карта е терорист и си го казват направо), а опита за насаждане на подозрение между хората. Това води до подозрение.
Въпреки всичко мисля клипа за слаб опит, и на по-интелигентен човек трудно ще му повлияе. Но е почти сигурно, че опитите да се наложи мнението, че не е нормално да не притежаваш карта.
Като цяло, основното е, че се опитва да насади страх. Щом е така, има нещо много гнило. 

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #8 -: Декември 19, 2011, 19:11:41 pm »
Дори има магазини, които изцяло не поддържат плащания с кредитни карти, защото са таксувани 3% от банките. И те предпочитат да си ги спестяват.

Ето тук е заровено кучето. Банкстерите прибират 3% от всяко плащаме с карта. След това са останалите фактори като проследяване.....и др. Не знам как е в Канада, но мен са ме гледали като мишок у трици по летищата, като искам да си купя кешово билет. Любозно ми обясняват, че може и кешово плащане, но предпочитат с карта ;D. А в Куба пък ще те гледат странно, ако искаш да плащаш с катра. Без голямите хотели и летището де.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Navi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #9 -: Декември 19, 2011, 20:35:49 pm »
Парите в брой, макар и без покритие са някакви все пак реални хартийки и не може да се проследи движението им от ръка на ръка. Електронните пари са пари от нищото. Те са просто набрани цифри върху екрана на компютъра. И дори да не се печели от тях (а то се печели та дрънка) тяхното проследяване е гарантирано. Т.е. няма анонимност.  А контролът е гарантиран - натискаш копчето и банковата карта е блокирана. Излиза, че тези дето не искат да бъдат контролирани и наблюдавани са терористи. Честито на всички терористи в този форум.

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #10 -: Декември 19, 2011, 21:16:27 pm »
По отношение на такива неща, дори мога да се зарадвам, че 50 години сме били затворена система. За съжаление много бързо възприехме лошите черти.
Такива случаи са много опасни и показателни за изтрещялостта на т.нар американска демокрация.
Реално трябва да сме благодарни, че все още сме изостанали( но това е последна права ) спрямо т.нар. нововъведения и обществено устройство.
Повсеместното навлизане на електрониката - това е нещо много опасно, всичко от коли до компютри е електроника, едно ЕМП и какво става?

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #11 -: Декември 19, 2011, 21:54:24 pm »
В съседна Гърция също те гледат стреснато ако решиш да плащаш с карта и на доста места нямаш никакъв шанс.
Това филмче е продукция на "конспиративните" типове, леко мръдналите. ::)

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #12 -: Декември 20, 2011, 18:56:35 pm »
Аз също съм за плащане с карта.

 Намирам го твърде удобно за себе си. 

 Дразни ме точно това като се прибера в България или отида на почивка в някоя страна от третия свят и ми е необходимо да сменя валута, ще трябва да се съобразявам с  курса на "обменното лице"(представляващо банката....и.....  т.н. ), което стои срещу мен....Ще ми ги обмени по своя курс и ще ме набута така, както си знае......... :lol:
 

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #13 -: Декември 20, 2011, 19:05:27 pm »
Днес даваха репортаж от село ли, град ли Белица, не можах да разбера точно....Та дадоха как хората са настръхнали с/у картите и искат да си получават парите на ръка, понеже губят 2-3 лв. за обслужване на картата. И до някъде те бяха прави, понеже нали им са много голями пенсиите и помощите, които получават, та като им вземат и тези левчета, хептен намаляват. Всичко е въпрос на гледна точка. Ти пътуваш по Света, но има хора, които по-далече от нашето си море не са ходили :yes:.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #14 -: Декември 20, 2011, 19:19:47 pm »
Що да не харесва, това директивата, трябва да се харесва. И въпроса изобщо не е как предпочиташ да плащащ, а че вече се наслагва това, че ако не ползваш електронния начин на плащане си така леко съмнителен тип, особено пък ако става въпрос за по-голяма сума. Ако до преди години всеки търговец ще се оближе като му кажеш "в брой" то сега е обратното. Реално що е станало не-яко да плащаш в брой? Може би защото задълженията и отпуснатите кредити от само няколко от най-големите банки надхвърлят реалните пари в Света?
У нас не е така надъхано, тепърва си пробива път, но в САЩ наистина е така. Днес се смята, че търговец, който работи в кеш е потенциален измамник, ако нямаш e-pay си съмнителен. Обикновено безумие и му се радвате.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27