Автор Тема: Плащаш в брой? Вече си терорист!  (Прочетена 12101 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #15 -: Декември 20, 2011, 23:18:34 pm »
Говориш за неща, които не си изпитал на свой гръб.
Аз съм имал възможност да опитам и плащания в брой, и с карти.

Как можеш ти на мен да ми кажеш, как е по-удобно аз да си плащам сметките?  ;D

А минуси ми слагайте колкото искате. Това няма да ме накара да спра повтарям истината, колкото и да е неприятна за някои хора.

Че на мен и тока, и мобилния телефон, и интернета, и картата за метрото, и застраховката за колата, и данъка за колата, и още 100 други неща, дето не помня ми се плащат автоматично електронно от кредитната карта.
Това ми спестява цялото време от процеса. Хабя време 0. Нито ходя по опашки да вися, нито пътувам до на майната си, за да платя една сметка. Всичко се плаща само, автоматично. Аз мога отвреме на време да влизам в нета и да хвърлям по едно око на месечния списък с плащания. А мога и да не го правя.

Като си зареждам бензина, спирам с колата до колонката, натиквам кредитната карта, вадя пистолета (от колонката) и си зареждам. После автомата печата касовата бележка, и съм готов за по-малко от минута. Дори от служител няма нужда. Къде ще ходя да търся на кой да плащам и да плюнча мазни левчета и да премятам стотинки.

Даже е чисто физиологически е по-здравословно, защото парите всякакви мангали са си ги навирали в задника и къде ли не. После ги пипаш и се пренасят какви ли не бактерии.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #16 -: Декември 20, 2011, 23:34:48 pm »
По пистолета на колонката също има бактерии, защото не се знае какви мангали или бъркащи си някъде хора са го пипали преди теб. :blum1:

Аз лично нямам доверие на банките и предпочитам да съм терорист. ;D
Веднъж изчезнаха някъде 60 лева, а от банката така и не дадоха обяснение къде са отишли(картата я ползвам само аз, парите не се губят заради мен, но може и да е била хакерска атака, знам ли?), затова като получа пари в сметката си, гледам по най-бързия начин да ги дръпна от някой банкомат, преди да ги е дръпнал някой друг.

Но както и да е, всеки си преценява сам. Никой никого не кара на сила да използва пари, карти, чекове и пр.


п.п. плюнченето на банкноти е много нехигиеничен навик. :)
« Последна редакция: Декември 20, 2011, 23:37:42 pm от Raw Deal »
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #17 -: Декември 21, 2011, 01:58:59 am »
По пистолета в бензиностанцията има бактерии, ама тук бензиностанциите са на самообслужване. И в кеш да платя, и през банков превод, и с чек, пистолета пак аз ще си го пипам.
Единствената разлика в пипането е, че като си с кредитна карта си пипаш ти картата, даже ти можеш да си я сканираш, за да не я пипа касиера, а парите в портфейла ти са преминали през милион човека.
А парите ги ползваш всеки ден, по доста пъти на ден.

На теб може и да са ти се загубили 60лв, на мен никога никакви пари не са ми се губили. А и да се загубят 60лв, майната му. Аз само от време съм спестил 100 пъти по толкова.
На сестра ми например и изчезна картата. Обади се, анулираха и я, безплатно и изкараха нова, и и върнаха всички тегления през последните часове от картата, като застраховка, един вид. Дори и върнаха 500$, които сама беше изтеглила от автомата, точно преди да загуби картата. Т.е. е +500$.

Наистина точно както казваш, никой не е вързан на сила. Носете като славито от магурата по 5 кила банкноти, увити в ластички.
Никой не е казвал, че някой е вързан на сила. Пишем си само факти. Какво е. А всеки си има глава на раменете да си ги тълкува сам.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Navi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #18 -: Декември 21, 2011, 12:22:55 pm »
Относно банковите карти: Според мен не става въпрос дали са удобни или не, а имаш ли право на избор как да плащаш. Ако правителството наложи със закон безкасовите плащания, къде е твоя личен избор? Вкарват те в електронната кошара, а ако излезеш си закононарушител с една дума терорист :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #19 -: Декември 21, 2011, 15:39:17 pm »
Ти в кой век живееш?
Сметки в банка имаш ли?
Знаеш ли от колко години насам банките не ползват "спестовни книжки"?
Виждал ли си изобщо такава?
Аз съм виждал като бях малък.

Още преди много години банките имат цялото си отчитане електронно.
Т.е. ако имаш пари на влог, всички операции по него, сумата и тн се водят електронно, и не на хартия.
Т.е. ние сме и в електронната "не"кошара от десетилетия.
Честно, събуди се!  ;D
Това е все едно на някой с каруца, да му дадеш безплатен мерцедес, да му забраниш да ползва каруци по магистралите, а той да се муси, че мерцедеса гори бензин.
 ;D
Търсете ядрото на проблема, и той е неадекватността на българската обстановка (обяснявам очевидното за хептен слепите).
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #20 -: Декември 21, 2011, 21:49:09 pm »
Абе Танграта_ все едно слушам някой в "часът на Милен Цветков" :) Ами добре, никой не ти оспорва правото да си плащаш с карта, ако искаш и с чип, теб какво те бърка че някой иска да си плаша по старомодният начин? За да ни убеждаваш колко е напредничаво, добро, че и даже ще ни спаси от бактериите от ануса на някой циганин...
п.с. Значи това което ти се казва, е вече за 3-ти път минимум - и аз също мога да използвам карта ако реша - въпроса е, че ако искам да си плащам в брой - ше си плащам така и не искам никой да ми прави проблем от това, нито да ме учи колко било някакво си.
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 21:52:32 pm от xtring »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #21 -: Декември 23, 2011, 14:07:05 pm »
Новият италиански премиер-Марио Монти показва, че е доста експедитивен в поставените му за изпълнение задачки.
Според "него", кешово плащане от 1000 евро са "големи транзакции" и вече са забранени със закон. Няма лабаво, билдерберга подпука яко "престъпниците".

                    Италия удря кеша
"...На 4 декември правителството забрани плащанията в брой на суми по-големи от 1000 евро..."
http://darikfinance.bg/novini/68631/%C8%F2%E0%EB%E8%FF+%F3%E4%F0%FF+%EA%E5%F8%E0
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 14:26:51 pm от Гален »

Неактивен Navi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #22 -: Декември 23, 2011, 17:10:59 pm »
Ти в кой век живееш?
Сметки в банка имаш ли?
Знаеш ли от колко години насам банките не ползват "спестовни книжки"?
Виждал ли си изобщо такава?
Аз съм виждал като бях малък.

Още преди много години банките имат цялото си отчитане електронно.
Т.е. ако имаш пари на влог, всички операции по него, сумата и тн се водят електронно, и не на хартия.
Т.е. ние сме и в електронната "не"кошара от десетилетия.
Честно, събуди се!  ;D
Това е все едно на някой с каруца, да му дадеш безплатен мерцедес, да му забраниш да ползва каруци по магистралите, а той да се муси, че мерцедеса гори бензин.
 ;D
Търсете ядрото на проблема, и той е неадекватността на българската обстановка (обяснявам очевидното за хептен слепите).

Достатъчно съм в час.Имам хартиена спестовна книжка, която закрих преди няколко дни. И с електронните плащания съм наясно отдавна. Тия твои емоционални изблици не ме трогват. Българската "банкова" обстановка се създава от чужди банки, които създават същата "обстановка" и в други страни.

Факт е, че днес в България все още може да се плаща в брой, без това да буди съмнения и подозрения. В това отношение сме по-добре от т.нар.бели държави. Искам това право на избор как да плащаш да остане. Тенденцията обаче е съвсем друга и това не ми харесва.

Неактивен Navi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Плащаш в брой? Вече си терорист!
« Отговор #23 -: Декември 23, 2011, 17:19:30 pm »
Между другото не знам някой дали засегна факта, че в момента в България, чрез специален закон е ограничено касовото плащане на междуфирмени задължения надвишаващи 14999.99лв. Мъчат се чрез това да борят сивата икономика, а не се сещат, че точно там банкови сметки не се използват. На практика създават проблеми на фирмите и пълнят гушите на банките.
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 17:20:35 pm от Navi »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27