Автор Тема: Теория на когиталността (уникално достижение)  (Прочетена 18737 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Теория на когиталността (уникално достижение)
« Отговор #30 -: Февруари 15, 2012, 17:34:10 pm »
Виж..не те питам какво е ДНК,а как вие въздействате върху теломеразата.Ето..Конкретен въпрос,на който очаквам конкретен отговор..Какво точно се случва с този ензим,под въздействитето на медитацията,и как той въздейства върху нас?
« Последна редакция: Февруари 15, 2012, 17:36:21 pm от konstantin2007 »

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Теория на когиталността (уникално достижение)
« Отговор #31 -: Февруари 15, 2012, 17:59:08 pm »
Аз имам един друг въпрос: да приемем, че ДНК-то и промяната му са за доброто, тоест там придобиваш някакви спец умения и прочее и вземеш, че станеш безсмъртен... е добре де ама на тоя курс се изсипе куцо, кьораво и сакато и оттам излязат цяла банда олигофрени-безсмъртници и кво правим?  :lol:

Определено не мисля, че може толкова безотговорно да се подхожда по тези теми. И друго ми е интересно: абе кой раздава зелените карти за Акашата и изобщо как някой може да си помисли, че може да ги раздава па и да влиза там?  ;)

Такива "духовни" курсове са ми толкова смешни, че понякога направо ми се доплаква...
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Теория на когиталността (уникално достижение)
« Отговор #32 -: Февруари 20, 2012, 01:39:22 am »
Виж..не те питам какво е ДНК,а как вие въздействате върху теломеразата.Ето..Конкретен въпрос,на който очаквам конкретен отговор..Какво точно се случва с този ензим,под въздействитето на медитацията,и как той въздейства върху нас?
Emi4ka,защо не ми отговаряш?

Неактивен Emi4ka27

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Теория на когиталността (уникално достижение)
« Отговор #33 -: Февруари 20, 2012, 09:27:09 am »
Вече дадох отговор - не сметнах за необходимо да се повтарям или да пиша неща за самия процес, които могат да се прочетат навсякъде. Структурата на ДНК и на човешката реч (в случая с медитацията - в стихотворна форма и с музика) е идентична. С обикновени думи ние непрестанно кодираме ДНК, теломеразата не е изключение от цялостния процес.
А относно самото обяснение - чрез медитацията активираме ензима, съответно се увеличава дължината и еластичността на теломера, което от своя страна нормализира клетъчното делене. Това води до спиране на стареенето на клетките и процесът може да се върне дори в обратната посока. Спирането на стареенето иначе е само част от нещата, които се получават чрез ДНК-активацията.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Теория на когиталността (уникално достижение)
« Отговор #34 -: Февруари 20, 2012, 12:25:26 pm »
Доста време ти отне,да измъдриш отговор за един толкова елементарен въпрос..Мерси все пак.
П.п.Когато бие барабана да събираш хората,другият път,сметни за нужно да ги удостоиш с повече внимание..Защото ние може и да сме наясно с теломерата,но има хора които не са!!!!!Или може би,вашият семинар е само за информирани,учени и просветени?
"Ако не можеш да обясниш дадено нещо,на едно 6 годишно дете,значи нищо не знаеш.."
                                                                     А.Айнщайн
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 12:33:11 pm от konstantin2007 »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Теория на когиталността (уникално достижение)
« Отговор #35 -: Май 14, 2012, 22:34:30 pm »
Какви неща откривам в тоя форум... не е истина  :---

Но темата ме радва, ако може да се развие "по темата", а не за семинарите и безсмислените "безплатни" бонуси.

Ето пък аз какво открих:

http://news.ibox.bg/news/id_647291985

Британски учени откриха у червеи способност за безсмъртие

Изследванията са показали, че запасите на фермента телемераза, който „подмладява" ДНК, могат да се попълват при делението на планариите по безполов път.

В червеи не знам дали може да се превърнем или ... преродим, но поне безполови, ако можехме да станем... щеше да е добре .


иначе аз си слушам Accept! щото само с еднаа песен, безплатно съвсем когитално ми въздействат и ми е достатъчно.

« Последна редакция: Май 14, 2012, 22:37:08 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Теория на когиталността (уникално достижение)
« Отговор #36 -: Май 15, 2012, 10:55:39 am »
Темата е за когиталността(нова мода боза),а не за безсмъртието в частност.Пусни си отделна тема за червеите,теломеразата и Accept..

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Теория на когиталността (уникално достижение)
« Отговор #37 -: Май 15, 2012, 16:27:41 pm »
Проверих на сайта на http://www.goethe.de/ нещо за тази теория, която по думите на авторката е била одобрена. Но не намерих нищо. Такава дума на немски или няма, или по друг начин авторът на теорията е превел, когато е давал трудът си за одобрение.

Като цяло е съмнително и самата претенция за "теория", но всеки явно си има различни разбирания и може да си напише и създаде какви ли не теории. Теория на злобата , Теория на сексуалността, Теория на малоумността ... :writer:

И защото имаме български автор написал, все пак подобна книга, аз реших да задам едни такива въпроси:

1. Що е когиталност?

2. ако е вярно твърдението

"нещата съществуват единствено и само тогава, когато ги наблюдаваме"

означава ли, че за слепите хора "нещата" не съществуват, а когато зрящите заспят или умрат нещата просто спират да съществуват?

3. "Достигайки до психологическата трансформация на собственото аз" (интерпретация по теорията-книга) убили ли сме болката, според Accept явно възможно, или пак изпитваме болка като се спънем в ръбест камък или пън?
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Теория на когиталността (уникално достижение)
« Отговор #38 -: Май 15, 2012, 17:32:38 pm »
Те хубави въпроси ма няма кой да отговори..Емичка,кат гледам си обра крушите..

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Теория на когиталността (уникално достижение)
« Отговор #39 -: Май 15, 2012, 23:28:31 pm »
Признавам, че въпросите си ги зададох малко по-общо по "теорията". Но това, което постнах като откритие на британските учени, не е само за "безсмъртието", а става въпрос за ... медитирането, чрез което се увеличавало нещо си. И понеже ти си се поинтересувала, си мислех, дали червеите чрез медитация могат да правят такива неща с тоя "фермент"? Очевидното от статията е, че става чрез "делене", но те пък са безполови. Нима чрез медитация е възможно да се "делим""увеличаваме ДНК" или просто да сме безсмъртни като червеи?
Ако безсмъртието конкретно не е интересно в тази теория, а Любовта (май беше ) остават въпросите- влюбен/любящ НО немидитиращ непременно, способен ли си на безсмъртие и обратното?
С две думи Любов или Медитация?
Ако първото не ми се отдава или просто (вече) не искам, мога ли само чрез медитация да ... разбия червеите на тая планета?
« Последна редакция: Май 15, 2012, 23:31:25 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Теория на когиталността (уникално достижение)
« Отговор #40 -: Май 16, 2012, 00:34:16 am »
Мисля,че чрез медитация е възможно да влияеш на всеки орган и на всяка клетка.Ни безсмъртието е съвсем друго нещо и мисля,че  психически,човека не е готов за безсмъртие,а щом като цялостната настройка е такава,какво остава за тази на отделните клетки.Освен това..Безсмъртието е нещо абсолютно ненужно мисля.По-скоро.."замразяване" на тялото във времето,т.е.забавяне на стареенето и износването на материята,е онова от което имаме нужда,но не и буквално безсмъртие..
« Последна редакция: Май 16, 2012, 00:41:18 am от konstantin2007 »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Теория на когиталността (уникално достижение)
« Отговор #41 -: Май 16, 2012, 16:53:10 pm »
Малко офтопик
 
Може ли да си представите 2000г да живеете в България ??? .Много добре си го е измислил Оня ;)  стотина години и айде почивка ........
« Последна редакция: Май 16, 2012, 16:55:25 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Теория на когиталността (уникално достижение)
« Отговор #42 -: Май 16, 2012, 17:01:58 pm »
Защо да е "оф-топик"? Много си е "он" и "ин" даже :)

Ако се прецени, че безсмъртието е изморително или непостижимо и безсмислено, тогава остава въпросът за значението на медитацията.
Знам, че има друга тема конкретно за "медитацията", но по някакъв начин понеже се свърза този начин с разглежданата "теория", за мен остава любопитството, как да изградим "качествена преграда" срещу болка?
В момент на медитиране, може и да се постигне подобно нещо и да не изпитваш болка. Но това е само в конкретния момент. А реално не през цялото време може да сме медитиращи или в някаква нирвана, че когато ни блъсне автобус, ние просто да отхвръкнем като здрава топка да се отърсим и да продължим да си вървим, без поражения по тялото...
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27