Автор Тема: Кой управлява България?  (Прочетена 55107 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Кой управлява България?
« Отговор #15 -: Ноември 12, 2011, 14:29:13 pm »
България се управлява от малобройна икономическа олигархия,без цвят и идеологически пристрастия.Единсвения движещ я мотив е личното  забогатяване,и то СЕГА.
Липва и всякаква визия за бъдещето и перспективите на страната,а поради интелектуалната си ограниченост тя не разбира,че и нейното бъдеще зависи от това.
Отделен въпрос е зависимостта  и от външни сили (на принципа на тоягата и моркова).
Като цяло никой няма дългосрочна програма и поглед за следващите 5-10-30 г-затова думата "управлява" е малко пресилена ;)
« Последна редакция: Ноември 12, 2011, 14:32:00 pm от gm67 »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Кой управлява България?
« Отговор #16 -: Ноември 12, 2011, 20:29:38 pm »
Това е така, но темата иска конкретни имена на кукловодите. Поне аз така я разбирам. Иначе това са си общи, всеизвестни неща. 

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re:Кой управлява България?
« Отговор #17 -: Ноември 13, 2011, 01:34:51 am »
Конкретно ИМЕ, не имена, никой няма да ти даде. Но от лични наблюдения виждам, че се задава най-ограбващото управление на България от 89-та година насам.
Почти навсякъде кметската власт е в ръцете на мутри или съмнителни бизнесмени, благодарение на подкрепата на ГEPБ. Същите са дошли на власт не за друго, ами да си оправят кредитите и финансовото положение, познайте за чия сметка. Седмица след изборите започнаха да назначават приятели и роднини, кой от кой по-некомпетентни, ама нали ще има лапаница ... то като се замисли човек и Н.В. ПРЕМИЕРА не е от най-компетентните, ама нали шефовете му държат и медиите, ако рекат и за Президент на ЕС ще го изберат.
Та кой ни управлява ли? Управлява ни пак ЦК на БКП, но с подставени личности.
Еххх, скоро се сетих за Александър Лилов, как ли преживява сега човечецът с едната пенсийка, а?

Ама по ми е интересно, самият автор на темата защо не е казал какво мисли по въпроса, ами на нас задава гатанки ?!?


Неактивен allstar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Кой управлява България?
« Отговор #18 -: Ноември 13, 2011, 09:39:37 am »
Запада е управлява като своя робска колония каквато сме.

Неактивен arktur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
Re:Кой управлява България?
« Отговор #19 -: Ноември 14, 2011, 21:11:55 pm »
А аз се чудех Меджидиева - бедничката тя, как ли я кара и добре ли са приятелчетата от Орион (ама не съзвездието)..  :negative:
България от векове представлява губерния, дали за Русия, дали за Щатите - все тая, ще ни съдерат кожите, защото не се интересуват от благото на народа  :(

Знаете ли това ресторантче къде се намира и на кого е? А кой е млатил чушки с боб вчера там? Я да видиме тука: http://pravda.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D1%82%D1%8F%D1%82-%D1%87%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D1%81-%D0%B1%D0%BE%D0%B1/

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Кой управлява България?
« Отговор #20 -: Ноември 14, 2011, 21:34:09 pm »
Преструванковци! А иначе почти цяла година ходят из чепеларско да жулят агнета на чеверме. ;D А Тагарински и той, тази шия да не става от туршия?! ;D
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Кой управлява България?
« Отговор #21 -: Ноември 18, 2011, 14:18:39 pm »
Кой управлява България? Този въпрос, пуснат в интернет-пространството(а той е пуснат на доста места във форуми и блогове) цели само едно-проверка на общественото мнение. Отговорите му ще дадат възможност да се разбере докъде е стигнал мисловният процес на хората и дали е в "правилната" посока. По всичко личи, че нивото на осмисляне, не само в нашия форум, е твърде ниско, първосигнално, като се набляга на директните отговори "световното правителство,
ЦРУ, масоните, илюминатите" и други подобни, надълго и широко дискутирани в не една тема.
Има и друга причина въпросът "Кой управлява България?" да се поставя периодично и профилактично-за да не ни идва наум да си зададем по-правилния въпрос-защо, за Бога, ние, Народът, не управляваме България? Далеч по-лесно е само да се констатира, че еди-кои-си ни управляват, а ние горките, сме принудени да ги търпим. Какво ще ми помогне, ако знам, че България се управлява от децата на номенклатурата от преди 1989г. под вещото ръководство на знайни и незнайни институции и личности? Нищо, защото ЦРУ или световното правителство е твърде далеч от мен и не мога да го хвана и да му извия врата, че да го питам - ей, аланколу, ти какво правиш с мен и народа ми...как я мислиш ти тази работа..., до кога ще продължаваш така да ни управляваш?
Това от своя страна поражда чувство за безсилие, за безнадежност, за безконтролност. Ние, Народът, сме се предали на някого-"световното правителство, ЦРУ, масоните, илюминатите", защото не осъзнаваме, че точно ние, Народът, по дефиниция сме суверенът на България и никаква сила не е в състояние да ни натиска в калта, ако ние не му позволяваме. Реалността за съжаление е друга-ние отказваме да управляваме сами себе!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Кой управлява България?
« Отговор #22 -: Ноември 18, 2011, 22:22:49 pm »
Кой управлява България? Този въпрос, пуснат в интернет-пространството  цели само едно-проверка на общественото мнение. Отговорите му ще дадат възможност да се разбере докъде е стигнал мисловният процес на хората и дали е в "правилната" посока...Далеч по-лесно е само да се констатира, че еди-кои-си ни управляват, а ние горките, сме принудени да ги търпим...Народът, по дефиниция сме суверенът на България и никаква сила не е в състояние да ни натиска в калта, ако ние не му позволяваме. Реалността за съжаление е друга-ние отказваме да управляваме сами себе!

Б като Борисов, Б като Берлускони, Б като Бутафория

Цитат
Успехът и на двамата е най-доброто доказателство за окончателната победа на образа над съдържанието.
Бойко, Силвио и много други от техния натюрел правят всичко възможно, за да ни убедят, че са като нас. Ругаят политическия истаблишмънт, говорят на жаргон, пускат пиперливи шеги, изобщо държат се като средностатистически българи, италианци и т.н. Само че не са.  
Това е светът на тоталната бутафория.   (Петър Волгин)

А ние за съжаление само зяпаме, мъркаме, хихикаме и...бездействаме! 15 Факта за Бойко Борисов
« Последна редакция: Ноември 18, 2011, 22:39:00 pm от Hacko »

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:Кой управлява България?
« Отговор #23 -: Ноември 19, 2011, 13:37:29 pm »
Прост народ, слаба държава ! Аз съм на мнение, че всичко е от значение, но какъв е смисълът на дадено значение, когато народа е като "овца" и като такава иска и за вбъдеще да си е такава. Ако погледнем историята, а мисля че тя оказва драматично влияние на днешните реалности, то е неизбежен факт който всички подминават. Конспирацията дали отвън или отвътре е немислима, когато народа е силен и непреклонен към бъдещето си. 

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Кой управлява България?
« Отговор #24 -: Ноември 20, 2011, 21:11:10 pm »

Това от своя страна поражда чувство за безсилие, за безнадежност, за безконтролност. Ние, Народът, сме се предали на някого-"световното правителство, ЦРУ, масоните, илюминатите", защото не осъзнаваме, че точно ние, Народът, по дефиниция сме суверенът на България и никаква сила не е в състояние да ни натиска в калта, ако ние не му позволяваме. Реалността за съжаление е друга-ние отказваме да управляваме сами себе!

Именно ние като суверен си отдаваме властта и свободата на банда престъпници. Така е било и през средновековието, въпреки многото мнения на разни "философи" и изучаващи държавата като институция смятат, че  властването на политиците с благословията на народа и неговия съверен  съществува  с появата на парламентаризма. И през средновековието и древността хората са отдавали властта и свободата  си на монарх който да им дава заповеди, но само, че нещата са в малко по-различен принцип.

Въпреки това смятам, че ние(българите) няма как да се освободим сами от и сами да се управляваме. Защото сме малка страна и малък народ. Много пъти съм казвал,че "революцията" срещу елита трябва да започне от САЩ, ЕС  и въобще големите страни.Защото в САЩ хората са първите които усещат новите промени - ФЕМА,подслушване на телефони,полицейщина и т.н... И поради тези причини там има доста хора които се събуждат.   
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен tomi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Кой управлява България?
« Отговор #25 -: Ноември 23, 2011, 11:22:40 am »
Американци и руснаци ни управляват.
« Последна редакция: Ноември 23, 2011, 17:47:21 pm от Mirotvorec »

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Кой управлява България?
« Отговор #26 -: Ноември 24, 2011, 16:59:12 pm »
бойко борисов управлява България- неговата държава


  .....В неделя, на 20 ноември при Диана Найденова Бойко Борисов каза: "В моята държава...”
Нима България отново загуби свободата си, пред арогантната некомпетентност, безпардонното демонстриране на натиск, диктат и страх?
И всичко това се случва пред очите на Европейския интернационал в Брюксел и политбюро на Европейската народна партия!
http://lubamanolova.info/index.php?option=com_content&view=article&catid=32:analizi-2011&id=2272:upravlyavashtite-ne-uspyaha-da-splashat-sindikatite-v-bdzh

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Кой управлява България?
« Отговор #27 -: Ноември 25, 2011, 18:02:50 pm »
НИКОЙ не може да управлява България!!! Не може да управляваш нещо, което е подвластно единствено и само на Бог.
Може да си политик или президент .... и да имаш ЕГО-то да си мислиш че управляваш България..... но това е просто суета на човека. България и българите не могат да бъдат управлявани понеже единствено и само ние сме подчинени на природата и Вселената. Това мисля аз.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Кой управлява България?
« Отговор #28 -: Ноември 27, 2011, 07:59:45 am »
Статията „Правителството на ГЕРБ е дългосрочен проект на Сорос” – част 1 и част 2

Това значи, че Сорос  управлява България.
Затова ще дълбаят за шистов газ.
Затова ще подаряват на евреите държавната земеделска земя за 30 и повече години.
Затова ще фалират и продадат БДЖ.
Затова унищожават  Държавния резерв.
Затова б.б. строи магистрали,за да бъде удобно на следващите заселници.
За здравеопазване, образование БАН и т.н. ....

http://valentinfortunov.com/wordpress/?p=345
http://valentinfortunov.com/wordpress/?p=360

Статиите са интересни.
« Последна редакция: Ноември 27, 2011, 22:18:14 pm от Mirotvorec »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Кой управлява България?
« Отговор #29 -: Ноември 27, 2011, 15:25:41 pm »
Има малка вероятност, да се откачим от господаря си шорош, и да ни върнат на стария ни господар-русия. Нали щяли да ни канят да участваме в новия евразийски съюз ;).....Интересно ще ми е да видя реакцията на борисов, дали ще е съгласен, или няма. Според мен, този път трябва да се проведе референдум, а не както за ЕС. Както се казва, глас народен, глас божи.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27