Автор Тема: Делфините и китовете - произход и развитие  (Прочетена 77149 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Няколко изстрела на сляпо относно делфините
« Отговор #105 -: Февруари 27, 2008, 03:42:40 am »
Та значи.. незнам какво да обеснявам за моята гледна точка относно всичко, така че просто ще пропусна и ще карам направо:
(всичко което пиша е плод на видени тук-таме статии из разни несигурни статии и недоказани източници, така че не ми се връзвайте - просто помислете, това е една от хилядите теории които ми се въртят в главата :))

Първо! Делфините. Не на едно място попадам на информация за тях, колко умни били, колко разумни, как използвали предмети "tools", как могат да учат малките си да боравят с тях, как си общували чрез някакви сложни си .. техни работи/начини. Дори четох на няколко места вече, че преди 20-30 години при опити за комуникация с делфини, проекта е засекретен още при първите получени резултати.
Ако приемем това за вярно какво следва.. че са интелигентни, при това достатъчно за развитие на сложни комуникации между тях, и с нас (хората)(като се има напредвид, че мозъка им е сложен поне колкото нашия, ако не и повече).
Така се оказват доста по-напред в еволюцията си. По-точно - според някой учени те са влезли в морето доста отдавна, преди незнам си колко милиона години, заради хищниците. Което е логично, във водата нямат врагове, 70% от земната повърхност е вода, климатичните условия не са от особенно значение за тях(а както и всякакви други сеизмични/вулканични и незнам си какви дейности), тоест на ВОДНА планета е повече от логично да се преместят във водата.
Второ - тук и там навсякъде има статии за извънземни/нло-та/летящи чинии, засечани да влизат и излизат във водата..

И последно - ако някой си е направил труда да прочете всичко написано да ми каже една по-напреднала раса, посещаваща планетата ни при КОГО ще отиде.. при нас - с някакво си технологично развитите, или при тях - живеещи в хармония с околната среда и самите себе си, и развити на умствено ниво (в 3 през ноща не ми дойде по-умно определение за това ^^) Ако съм прав това не ни ли поставя на мястото на маймуните в гората, чудещи се какви са тия всички неща които стават наоколо и защо..

И пак искам да напомня.. това е изстрел в тъмното, не ми се връзвайте много :)
100% могат да се измислят 219865198726512 неща, дори свързани с атлантида, "потънала" .. "потопена". Дали просто не са "еволюирали"(делфините), след което са разрушили технологиите си и са влезли в морето, дали просто не са решили да дадат шанс на хората за самостоятелно развитие на сушата, дали не са оригиналните обитатели на земята, а ние - лошите извънземни, искащи планетата и ресурсите им(или лош военен експеримент, включващ унищожение на всички ресурси и врагове, след което самоунищожаващ се в някоя световна война), дали не съм спал от 20-тина часа и незнам какви неща ми спохождат главата.. :)

и тн.. но това вече отива по-скоро към научната фантастика..
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Няколко изстрела на сляпо относно делфините
« Отговор #106 -: Февруари 27, 2008, 13:32:15 pm »
Делфините са наистина изключително интелигентни същества и доста данни за тяхната психична дейност се укриват. Според някои езотерични източници делфините са приемници на стара разумна цивилизация (най-вероятно в Лемурия), която е пострадала от конфликт с атлантите и за да оцелеят, са се гмурнали под водата, докато условията за живот горе останали нетърпими и повечето им събратя загинали. Счита се, че делфините (заедно с китовете) са пазители на Земята и със своята менталност отблъскват някои от злонамерените опити за проникване на планетата ни. Но това са езотерични приказки и конспиративното тук е единствено прикриването на данни за тяхната интелигентност, както и свеждането им до идеята за циркова акробатика и забавление на примитивно ниво с топка/обръч.
« Последна редакция: Февруари 29, 2008, 20:56:17 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #107 -: Март 13, 2008, 21:44:11 pm »
Делфин спаси два кашалота




Делфин дойде на помощ на два кита, излезли на брега в Нова Зеландия.

Малкълм Смит от Службата по опазване на околната среда каза, че няколко души в продължение на час и половина се опитвали да изблъскат малките кашалоти обратно в океана. Китовете излизали на брега няколко пъти, връщали ги във водата, но те напирали към сушата.

Когато хората вече били отпуснали ръце, пристигнал делфин, който изглежда успял да "уговори" китовете да се върнат в родната стихия.

Делфинът е добре познат на местните жители, наричат го Моко и той често играе с туристите на плажа Махиа на източното крайбрежие на Северния остров.

"Не владея езика на китовете и делфините, но нещо стана между тях, защото двата кита излязоха от състоянието на депресия и с готовност последваха делфина", казва Смит. Той се радва, че е бил свидетел на случая, защото дотогава му се налагало да убива китовете, които излизали на брега.

"Зная, че не трябваше да правя това, защото трябва да се държим като учени, но влязох във водата и погалих делфина, задето толкова ни помогна", добави той.
http://curious.actualno.com/new_152989.html


« Последна редакция: Март 13, 2008, 21:45:10 pm от Alien »

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Относно: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #108 -: Март 14, 2008, 10:34:00 am »
Извинете ме за моментното отклонение, но това не успях да го разбера:

"Зная, че не трябваше да правя това, защото трябва да се държим като учени, но влязох във водата и погалих делфина, задето толкова ни помогна", добави той.
http://curious.actualno.com/new_152989.html

Как трябва да се държи ученият!? :o

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #109 -: Март 14, 2008, 13:38:27 pm »
Празен поглед, държание тип "сухар" и липса на емоция, като осъзнавам, че всички тези се препокриват laugh Т.е. за учените е било нещо срамно, че един делфин е успял, а те не. Делфина все пак няма диплома.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Относно: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #110 -: Март 14, 2008, 14:26:55 pm »
Празен поглед, държание тип "сухар" и липса на емоция, като осъзнавам, че всички тези се препокриват laugh Т.е. за учените е било нещо срамно, че един делфин е успял, а те не. Делфина все пак няма диплома.

Айде, айде, не всички учени са сухари, стига си обобщавал...

Когато мисля за Делфините, и за идиотското отношение на "цивилизования" човек към тях, просто ми идва да плача с часове на самотен плаж, и когато Делфинът дойде до мен, усмихнат както винаги..аз да го погаля, и двамата да отплуваме в дълбините. Далеч от цялото безумие...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Относно: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #111 -: Март 15, 2008, 07:40:51 am »
Извинете ме за моментното отклонение, но това не успях да го разбера:

"Зная, че не трябваше да правя това, защото трябва да се държим като учени, но влязох във водата и погалих делфина, задето толкова ни помогна", добави той.
http://curious.actualno.com/new_152989.html

Как трябва да се държи ученият!? :o

Безпристрастно.Работата им е да наблюдават без намеса.Да се проявява отношение породено от нашият начин на възприемане върху околният свят се смята за намеса.

Неактивен Mothman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
  • Отвори ума, сърцето и душата си!
Относно: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #112 -: Март 15, 2008, 13:58:10 pm »
Доколкото съм чел по разни книжки и сайтове след потъването на Атлантида доста от атлантите са се инкарнирали в телата на днешните китове и делфини. Тяхната задача сега е да бъдат пазители на моретата и океаните (поне доколкото си спомням :))и малко преди края на Играта ще напуснат Земята, т.е.,когато те така да го наречем "изчезнат като вид" планетата ще бъде на прага на трансформацията си.
Истината е винаги пред очите ти, стига само да не си ги затворил за нея! ;)

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #113 -: Март 15, 2008, 15:22:51 pm »
Цитат
малко преди края на Играта ще напуснат Земята

Тва малко като в Пътеводителя
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Относно: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #114 -: Март 18, 2008, 12:09:46 pm »
Веселяк: Значи, да се опитваш час и половина да нариташ обратно кашалотите в океана не е намеса, а да благодариш на този, който в крайна сметка е свършил работата, след като си се провалил е намеса, така ли?! :-\


Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
« Последна редакция: Август 18, 2008, 09:26:35 am от Fiery »
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Относно: Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #117 -: Август 22, 2008, 22:10:42 pm »
Току що прочетох от ей тука -> http://www.dnes.bg/article.php?cat=4&id=56103 , че някакви делфини се учели да ходят на опашката си по сушата  :o

Цитат

Делфините в природата се учат да ходят на опашките си

Делфините може би създават своя култура,съобщи BBC.

Самката в една група делфини учи останалите да ходят на опашките си край южното крайбрежие на Австралия.

Възможно е тя да се е научила на това преди 20 години, когато поради кратко заболяване е била в делфинариум и е наблюдавала обучението на останалите.

Вече и другите самки от групата се учат на това умение.

Учените от обществото за защита на китовете и делфините се опитват да установят защо го правят, но засега неуспешно.

Те напомнят, че всички социални групи се учат на умения, които ги обособяват като групи, например езика или танците.

Специалистите смятат, че при делфините може би се заражда нещо подобно.

В случая с делфините вероятно трябва да говорим за зараждането на специфична „опашкоходеща“ култура.

Културното предаване на идеи и умения е документирано и при маймуните.


Дали не им е писнало от нас вече  :o
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Re:Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #118 -: Март 04, 2009, 11:16:44 am »
Розов делфин появил се в езеро в САЩ. За първи път виждам подобно нещо, невероятен е :-*

http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/4927224/Pink-dolphin-appears-in-US-lake.html

THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен izi_sun4eto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Делфините и китовете - произход и развитие
« Отговор #119 -: Юни 05, 2009, 21:54:52 pm »
Да бе нали,то просто си личи е направен от хората розовия и е пуснат до един истински...КОлко умно просто,а относно това дали делфините са по-тъпи и от не знам си каква златна рибка или друго животно-е, ще ме извинява този учен,ама и без да съм учена,то просто се "забелязва", че те са единствените животни със своя собствена култура(могат да ни имитират и да комуникират с нас,което например една рибка не може да направи!!!)А иначе някой може ли да каже  НЯКОИ ИНТЕРЕСНИ ДОКУМЕНТАЛНИ ИЛИ ПРОСТО ФИЛМИ С ДЕЛФИНИ ???
« Последна редакция: Юни 06, 2009, 00:34:53 am от Mirotvorec »
"Първо провери, тогава повярвай!"

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27