Автор Тема: мощно освобождаване на кундалини  (Прочетена 28466 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
мощно освобождаване на кундалини
« -: Октомври 25, 2011, 00:18:37 am »
Здравейте,

Имам чувството че преживявам мощно освобождаване на кундалини. В нета намерих доста интересни неща за кундалини. Тъй като енергиите на Епохата на Водолея се засилват, все повече и повече хора изпитват спонтанно освобождаване на Кундалини, което е невероятно мощно и понякога обезпокоително. - такива неща пише в нета. Няколко дни не можах да спя, по едно време се чувствах като хакери на сънища, даже залитах по едно време,  но вече съм по-добре.
Ако някои не знае какво е хакер на сънища, това са хора които владеят уменията на древните магове, лабиринтите на времето и пространството, тайните на телепортацията, които превръщат мисълта в материална сила.
Ето какво ми писа колегата екстрасенс, то всъщност е само познат.
Цитат
От своя страна усилената психична енергия се стреми непрекъснато да се влее навсякъде където може (най-лесно и е на физическо ниво), но също започва да се влива и в интуитивните усещания на човека. Следователно трябва да си започнал да чустваш една голяма вътрешна упора и вътрешно знание по проблемите си (този процес е известен още като ,,освобождаване на кундалини'', а вследствие на него започва и отваряне на ,,третото око'')
По всяка вероятност ти не си от ,,хакерите на сънища'' чустовото ти че си един от тези хора се дължи на вече обесненото от мен в темата ти' - ,,мощно освобождаване на кундалини'' по този ключ може да потърсиш инфо и в гугул.

Мисля че това което ми писа човека е вярно и аз действително мисля че това е правилното нещо. Аз съм имал много тежки моменти в живота, изживял съм голям ад през миналите няколко години и не съм бил като другите момчета, защото проблемите идваха един след друг. Получавах разни заплахи, хората ми се подиграваха, понякога нямах грам самочувствие, имах дори и проблемчета в общуването отвреме навреме и разни други неща. СТраха и депресията обземаха цялото ми същество. Започнах да познавам годините на разни хора по скайп, дори и градовете където живеят, виждах ги ей така, сякаш на са написани така. :) :)




Кундалини е богинята на речта. Всички я възхваляват. Когато йоги я събуди, тя му дарява просветление. Тя дарява освобождение и знание, защото Тя Самата е това. Наричат я също Сарасвати, защото е източникът на всяко знание и блаженство. Тя е самото чисто съзнание. Тя е Брахман. Тя е Прана Шакти, Висшата Сила. Благодарение на тази Шакти светът съществува. Сътворение, запазване и разрушение - всичко е в нея."
Свами Шивананда
"Кундалини йога"
Мога ли да извлека полза от това нещо. :flag_of_truce: :flag_of_truce: :flag_of_truce:
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 02:23:30 am от cyber »

Неактивен JulesWinnfield

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re:мощно освобождаване на кундалини
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2011, 10:00:38 am »
Мисля, че не. Полза може да извлечеш, ако се замислиш колко индивидуална работа е необходима за да се стигне до посочените проявления на тези енергии. Заблуда е според мен, че Епохата на Водолея носи психични сили от нищото...

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:мощно освобождаване на кундалини
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2011, 13:25:50 pm »
Ами то всеки има психични сили, а кундалини просто ги събужда. Така излиза според мен.
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 19:50:18 pm от Mirotvorec »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: мощно освобождаване на кундалини
« Отговор #3 -: Август 10, 2012, 09:18:16 am »
Преди година изведнъж ми дойде много енергия, аз я разбирах като сексуална,но със секс не можех да я изразходя.Отделно ,че каквито и начини да пробвах,все се проваляха,все по някаква причина не се случваха.Изпитвах силно желание за любов,за страст,за желание, нещо от сорта на желаеш да желаеш.Това продължи цели 4 месеца а през тези месеци в опитите си да я изразходя направих доста грешки. Тази енергия,това желание ме изгаряше,не можех да се контролирам, не можех да стоя на едно място,бях като фурия,всички около мен ми казваха че много съм се променила.Нямаше обект който да желая и това много ме нараняваше,защото не разбирах защо ми се дава нещо което не мога да употребя. От една седмица съм в подобно състояние,отново много силно желание,ама и аз не знам за какво ми е,хем е много хубаво,хем измъчва защото не мога да го употребя.Проблема е че след това се чувствам изтощена,направо изстискана.Търсех причини,решения но нищо не намирах.Казаха ми че може да е освобождаване на кундалини,но аз нищо не разбирам от кундалини.Не се занимавам с никакви източни философии и практики и не разбирам.Това което може би има връзка е че започнах да знам разни неща, сякаш ми се разви интуицията.Когато четох за някакви симптоми при освобождаването на кундалини ,по точно реших е не е това,имам ги някой но те са по точно 2-3.Ще съм благодарна ако някой знае нещо повече по въпроса и ме осветли.

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: мощно освобождаване на кундалини
« Отговор #4 -: Август 10, 2012, 09:47:38 am »
А не ти ли си е случвало да си влюбена!?!Да да си влюбена,но просто да няма в кой!? ;)Човешката душа какви ли не ги върши!?!Има и такива състояния,е по чести са в пубертетските години,но..........знае ли човек!?!Лично мое мнение и не се опитвам да те "принизя" със сравнението за пубертетския период,а просто да помислиш и по тази "версия".
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: мощно освобождаване на кундалини
« Отговор #5 -: Август 10, 2012, 09:59:12 am »
не не ми се е случвало да съм влюбена в никой.Вчера бях толкова превъзбудена,че днес имам усещането е ще припадна,чувствам се меко казано изтощена,болят ме ставите и имам усещането че имам сърцебиене,нямам сили да се помръдна.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: мощно освобождаване на кундалини
« Отговор #6 -: Август 10, 2012, 10:01:01 am »
Мога ли да извлека полза от това нещо. :flag_of_truce: :flag_of_truce: :flag_of_truce:
Зависи какво разбираш под "полза". Опитай се да се погледнеш сякаш от страни. До къде си стигнал, какво искаш да постигнеш, какво е това, което ще те направи щастлив и ще ти носи удовлетвореност, когато разбереш "кундалини" ще ти помогне да постигнеш целта си чрез т.нар. интуиция, просто й се довери и я следвай.

eses, това което ми идва на ум при първо четене на публикацията ти са няколко неща. Първо, че по някакъв начин си си изчистила чакрите, т.е. станало е някакво събитие или ти си осъзнала някои неща и това е довело до този ефект. Но не си ги хармонизирала, т.е. потокът на енергия в някои чакри е по-завихрен от други или е за сметка на други.
Проблема е че след това се чувствам изтощена,направо изстискана.

Варианта за които се сещам е да си направиш Рейки позициите, за да насочиш достатъчно енергия към всяка една чакра, но проблемът тук е, че може да се увеличи още повече енергията ти. Не зная до каква степен си подготвена за такава мощна енергия и единственото, което мога да ти препоръчам в случая е да пробваш и да се довериш на интуицията си. Ако ти се прави преминаваш през всички Рейки позиции, ако не ти се прави (чувстваш, че сякаш се насилваш) не го правиш!
Друг вариант е да се запишеш да тренираш нещо по-динамично, това до някаква степен успокоява целия този вихър.
Дано да съм помогнала. Успех!

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: мощно освобождаване на кундалини
« Отговор #7 -: Август 10, 2012, 10:19:51 am »
не не ми се е случвало да съм влюбена в никой.Вчера бях толкова превъзбудена,че днес имам усещането е ще припадна,чувствам се меко казано изтощена,болят ме ставите и имам усещането че имам сърцебиене,нямам сили да се помръдна.

 Привет, Eses!  :hi:
Със сигурност имаш влечение към творческа дейност... Каквато и да е, дори оформянето на цветни лехи...способства за канализиране на енергията.
Отпусни се, сама със себе си и в теб ще изплува порив, последвай го, изследвай го, приеми творческото предизвикателство, то само ще си даде ритъм...

Неактивен Chameleon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
    • chameleon78.hit.bg
Re: мощно освобождаване на кундалини
« Отговор #8 -: Август 10, 2012, 11:09:50 am »
В тези две книги има доста интересна информация относно Кундалини, енергии и развитие на съзнанието:

Лама Анагарика Говинда - Основи на тибетската мистика (може да се свали от ТУК)
Сатпрем - Шри Оробиндо или авантюрата на съзнанието (може да се закупи от ТУК)

......................

Цитат от: Сатпрем - Шри Оробиндо или авантюрата на съзнанието

С помоща на концентрация и упражнения, както вече казахме, един ден можем да усетим изкачващата се Сила, която се събужда в основата на гръбначния стълб и с вълнообразно движение, точно като змия, пропълзвява от ниво на ниво до върха на черепа. На всяко ниво тази Сила пробожда (доста грубо), съответния център, който се отваря, като едновременно с това ни отваря за всички вибрации, или универсални енергии отговарящи на честотата на съответния център. Чрез Йогата на Шри Оробиндо слизащата Сила отваря леко и съвсем бавно от горе на долу същите тези центрове. Често дори долните се отварят много по-късно. Този процес има своето предимство, защото всеки център отговаря на даден вид съзнание, или универсална енергия. Ако още в началото отворим долните витални и подсъзнателни центрове, рискуваме да ни залеят не само малките ни лични проблеми, но и потоци кал, идващи от всякъде. Автоматично сме включени към Смешението и Калта на света. Затова всъщност традиционната Йога изисква задължително присъствието на Учител, който да усигури необходимата защита.

......................

С няколко думи, хората които в момента са по чувствителни и тези които се занимават с някакви практики, започват да освобождават Кундалини енергията от долу нагоре от подсъзнанието и първа чакра нагоре, съответно когато се отвори първа чакра и се падне дори до подсъзнанието, наяве излизат всички подсъзнателни страхове, желания и емоции, един непреодолим компнеж...
И ако няма Учител, който да каже, че това е нормално и да те преведе нагоре по другите чакри развитието може да спре а дори да повлияе негативно.

......................

Няколко от начините да се справим с тези промени, ето един цитат по темата:

Нивата на приемане на вибрациите са 4:

1. Физическо ниво. Постарайте се да се занимавате с духовно-физически упражнения, свързани с дишането и физическото натоварване, за да може енергията да тече свободно по енергоканалите ви, без да създава запушвания и пробойни.
Бъдете чувствителни към желанията на организма ви – с какво иска да се храни СЕГА. Вслушайте се, какво, кога, и колко е нужно на тялото ви и употребявайте повече вода за преноса на информацията от високите вибрации в клетките.
Обърнете внимание на Слънчевите Енергии – постарайте се да приемате ежедневни слънчеви бани.

2. Ефирно ниво. Раждане и Кармични Програми. Това е нивото на осъзнаване уроците и причинно-следствените Връзки за освобождаването от блокажите на дуалността.

3. Астрално ниво. Трансформиране на емоциите в чувства (покой, радост и любов).

4. Ментално ниво. Мъдрост и Знания. Следете за Знаците на Висшето АЗ относно това, каква литература (сайт, филм и т.н.) са уместни за вас точно сега.

......................

Дано информацията да е била полезна, от горните две книги може да се научи много !!!

------------------

edit: от темата: Структура и Активация на Чакрите


Откъс от книгата на: Лама Анагарика Говинда - Основи на тибетската мистика

Четирите долни центрове на сила отразяват, в прогресивен порядък, все по-фини аспекти на акаша във формата на „елементите" Земя, Вода, Огън и Въздух. Най-долният център, наречен муладхара, който се намира в основата на гръбначния стълб и съответства на сакралния плексус (plexus pelvis) и който съдържа все още лишената от качества витална енергия, служеща или на физическото размножение, или на сублимирането на тези сили в духовни потенции, представя елемента Земя.

Латентната сила на този център се представя като дремещата сила на богинята Кундалини, която в качеството си на творчески принцип на вселената или Шакти Брахма представлява природна потенция на оборващата сила, която може да действа както като бог, така и като демон, помагайки на владеещия я мъдрец, за да постигне висша духовна мощ и съвършенство, и унищожавайки глупака, който я задейства, без да притежава знание.

Също както заключената в атома първична сила може да бъде използвана както за благото, така и за унищожението на човечеството, така и заключените в човешкото тяло сили водят както до освобождение, така и до заробване, до светлина, както и до мрак. Само при пълно себеовладяване и ясно опознаване на природата на тези сили йогинът може да се осмели да ги събуди. Затова указанията за тяхното събуждане са дадени в религиозната литература в такава фoрма, че само посветеният под ръководството на компетентен гуру и съобразно правилата на добитите през хилядолетията медитативни практики може да ги използва. Следователно запазването в тайна или забулването на известни езотерични текстове посредством език, разбираем само за адепта, не се основава на стремежа да бъде попречено на останалите да постигнат тези сили и познания или с цел добиване на власт над другите, а за да се предпазят незнаещите от опасностите, които биха породили злоупотребата или лекомисленото експериментиране с тези практики.
« Последна редакция: Август 10, 2012, 11:15:03 am от Chameleon »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: мощно освобождаване на кундалини
« Отговор #9 -: Август 10, 2012, 15:48:27 pm »
Толкова зле ми стана днес че си тръгнах от работа и по пътя щях да припадна.Отначало беше само силна умора,после сърцебиене,след това бучка между сърцето и гърлото, болки в главата и накрая едно изгарящо усещане ,все едно имам киселини.Попаднах на една статия която описва доста точно това което ми се случва,а именно частично издигане на кундалини и то неправилно. Проблема идва от там,че нямам никакво желание да правя каквто и да е практики,а пък всички симптоми са ми налице.Явно ми трябва и учител,защото не отбирам от тази материя.Нямам никакви творчески пориви,имах преди време ама бързо ми изчезнаха. Никога не съм се занимавала с чакри и отваряне и почистване или каквото и да е, на всичкото отгоре не водя и здравословен начин на живот,което вероятно утежнява ситуацията и поради това изпадам в тези крайни състояния .От тази статия си вадя извод,че въпросната кундалини при мен се издига до 2 чакра,където ви казах ,че имам непреодолими сексуални желания и си остава до там,а вероятно после падането и ме хвърля в другия край със силна умора и липса на всякаква енергия и депресия като за десерт. Та ако някой може да ми предложи как да оправя нещата,сега е момента. Ето я и статията.

Уводни бележки
Бог (Параматман) е океанът на Съзнанието сам по себе си, а кундалини шакти е Неговия динамичен аспект. Цялото творение е проява на кундалини и тя е в основа на всички сили в човешкото тяло; самото то е физическо проявление на тази Божествена енергия. Коректно казано, кундалини никога не „спи”, благодарение на нея се извършват всички жизнени функции; само че в огромното мнозинство от хората тя се проявява само чрез едно нищожно малко количество пранични „токове”, захранващи телесните органи. Разкриването на великия й потенциал води до неподозирани за обикновения човек възможности и това е, което се има предвид, когато се говори за „събуждане на кундалини”.
Съзнателното поле на ума при обикновения човек е центрирано в мозъка, подсъзнателното – в сърцето, несъзнателното – в читта (складът от умствени впечатления, включително от миналите животи), като самата кундалини шакти изпълнява функциите на читта в муладхара (първата чакра). Огромната част от човешкия опит и преживявания живеят в читта и много малка част са в подсъзнателното и несъзнателното поле на ума. При издигането на кундалини несъзнателното се превръща в осъзнато и след това – в свръхсъзнателно.
Степента, в която се издига кундалини, е зависима от чистотата на надите (свдръхсетивни проводници на енергията, съпоставими с меридианите в китайската медицина). Чакрите (центрове на енергия) са различни състояния на кундалини и оттам – средища на различните полета на осъзнаване. Умът и неговите състояния зависят изцяло от движенията на кундалини. Самото физическо тяло е повече проводимо за токовете на прана, когато е слабо, отколкото когато е пълно; обаче контролът над енергията и мисълта е много труден при твърде слабото тяло и това е честа причина за болести.
Докато кундалини остава в най–ниския център – муладхара, човек е напълно събуден за светския живот и е центриран главно около задоволяване потребностите на тялото – храна, сън и секс. При издигането на кундалини той се събужда за духовните си потребности. Когато основната сила в тялото се движи между първия и сърдечния център (анахата чакра), активността (раджас) започва да измества инерцията (тамас), човек започва да разбира необходимостта от дхарма (универсалната правда), но все още се привързва към светските обекти. Когато кундалини се движи между анахата и върха на главата (сахасрара), саттва гуна (чистотата) преобладава. Себеосъществяването тогава се възприема като естествена потребност; но, за да се достигне този стадий, е необходима тежка борба по духовния път в продължение на много животи. Само тогава човек може да получи и истинска подкрепа от висикоразвит Учител.
Процесът на издигане на кундалини крие също и големи опасности. Без съответните познания и ръководство от Учител, експериментите приличат на игра на малко дете с остър бръснач. Това е инструмент, полезен за възрастния, но детето може единствено да се пореже с него.

Пълно и частично издигане на кундалини
За съвременния човек нанадолния поток от енергията на кундалини се е превърнал в нещо естествено. Той се осъществява чрез прекомерна загуба на телесна, умствена и сексуална енергия. Докато това е факт, кундалини не може да се издигне до по високи полета. Ако обаче този нанадолен поток се обърне нагоре, чрез процес на духовна дисциплина и техники като медитация, мантри (свещени звуци), пранаяма (енергийни и дихателни техники), физически пози като мудри и бандхи, дълбоки молитви и религиозни песни и танци, мъдростта на различаването (джнана йога) или безкористна дейност (карма йога) и чрез благословията на съвършен Учител, кундалини започва да се издига. Ако това издигане е пълно и се преодолее оставането задълго на кундалини във втората чакра (свидишхана), където човек изпитва необикновено силни сексуални желания, човек стъпва на правия път и е освободен от опасности и клопки. Това обаче е възможно при много малко хора – това са родените почти съвършени. Обикновено кундалини се издига частично и тогава ще се появяват разнообразни премеждия.
Същотото е вярно и при хора, които не се занимават с духовни практики, а с интензивна дейност в науката или изкуството, изискваща съсредоточаване на ума и творчество, или са обзети от дълбока скръб. Защото всяко дълбоко съсредоточаване е атака върху кундалини резервоара, а и всяко състояние на безразличие към светските обекти може да породи такива ефекти. Но тъй като проводниците (надите) не са достатъчно чисти, то кундалини се издига само частично и върви по неправилни пътища. При такива хора често пъти се появяват неизлечими от медицината заболявания.
Частично издигнатата шакти не може да остане задълго в нито един от центровете над първия (муладхара). Духовните постижения са трайни само при пълно издигане на кундалини до петата чакра (вишудха) или по–нагоре. Едва тогава е възможно и истинско брахмачари (целомъдрие или пълна трансформация на половата енергия в духовна).

Признаци на частичното издигане на кундалини. Кундалини като болест
Преди да започне издигането си, кундалини най–напред се възбужда. Токовете й правят ума неспокоен. Такива хора са много непостоянни – правят или говорят едно, после прескачат на друго и т.н. Когато частичното издигане е много слабо, такива хора като че ли живеят в сънища и фантации. При по–значителна сила на издигането, може да се появи вдъхновение в науката, изкуството или друга област на живота, да се получат изблици на щастие и добра концентрация на ума или даже парапсихични способности (сидхи). Но ако надите не са достатъчно чисти, също така могат да се провокират умствени нарушения – като безсъние, натрапливи и маниакални импулси. По време на реакцията (свързана със спускане на частично издигнатата кундалини) се появява тежка депресия, някои дори правят опити за самоубийство. Посланията, които се получават от разблокираните впечатления в читта (складът от подсъзнателни впечатления), объркват разбирането на много хора или ги правят просто марионетки в ръцете на на скритите им и сега изплуващи желания. При частично издигане до Сахасрара, човек получава съответно и частични прозрения, но често ги обърква с Абсолютната Истина и чрез прокламирането им само още повече обърква света.
В самото начало на издигането си, токовете на кундалини могат да повредят нежните вени и нерви около ануса, при което се получават хемороиди; да предизвикат уринарни и полови нарушения, запек и т.н. Може да се усеща остра болка в основата на гръбначния стълб. Частично издигнатата кундалини, окупирала свидишхана чакра, става причина за необикновени по сила сексуални влечения. Ако това е мъж и загубата на семе продължи дълго, той отслабва и става податлив на много болестни прояви, като нервно изтощение, хемороиди, жълтеница, кашлица, загуба на памет и много други. (Това завихряне на енергията във втората чакра е често, тъй като издигането на кундалини от муладхара до свидишхана е много по–лесно, отколкото последващите й маршрути през шушумна или други основни нади до сърцето и по–нагоре). Ракът на половите органи понякога е във връзка с превъзбуждането или подтискането на сексуалната енергия (например, лекарите знаят, че ракът на маточната шийка се среща много по-често при проститутки, докато този на маточното тяло – при неомъжени и нераждали жени).
Токовете на кундалини могат да абсорбират студ или горещина, причинявайки, болки, тежест, тръпки, парене или схващане в различни части на тялото, особено в кръста (началото на шушумна нади), коремната област и лявата ръка (свързана с деликатната, неиздръжлива на студ сарасвати нади); дразнене в трахеята и бронхите, сухота в гърлото и т.н. Особено характерни са движещите се (мигриращи) болки, с които медицината не може да се справи.
Докато признаците при пълно издигане на кундалини са твърде сходни при различните хора, при частичното й издигане един може да усеща едно, а друг – друго.

Какво да се прави?
Когато има частично издигане на кундалини, бъдете искрен и усърден, не се поддавайте на коварните склонности на ума и сетивата. Особено важно е да не разпилявате половата си енергия, да избягвате разсейването на ума със светски хроники, клюки и безполезно бърборене. Умът не може да стои без обект, върху който да се съсредоточава, затова го заангажирайте с духовни практики. Определете си отделно място, най-добре цяла стая, само за целта.
Необходимо е да бъдете редовен и умерен в работата и почивката. Тези, които са развили систематичност в своите духовни упражнения, ще могат да преодолеят кризите. Останете по време на тях в усамотение, приемайте лека храна или гладувайте в продължение на няколко дни (но не се препоръчва пълен глад, ако пратикувате усилено пранаяма). Само напредналите обаче могат да живеят продължително в самота, като медитират и по време на реакциите. Иначе дългото усамотяване е толкова лошо, колкото и потопяването в света сред изкушаващите обекти на сетивата.
При горещи токове към ануса и половите органи е полезно носенето на стегната бедрена препаска, както и студените компреси, дори поставянето на лед върху споменатите области. Това може да е благотворно и при мозъчни разстройства вследствие на възбудената кундалини шакти.
Сменянето на центъра на кундалини при възбудена втора чакра (свидишхана) може да се постигне чрез редовно практикуване на следния метод. Седнете в поза с кръстосани крака и изправен гръбнак, с празен стомах и на чисто място, вдишайте бавно през двете ноздри. Издърпайте горната част на корема към гръбнака и нагоре, свийте здраво мускулатурата на ануса и много бавно и внимателно издърпайте енергията на кундалини от самия връх на половите органи към главата. Едновременно проследявайте умствено движението й по протежение на гръбначния стълб (по шушумна нади). После издишайте и отпуснете корема и ануса. После продължете този процес, без спиране. На ум произнасяйте „ОМ” през цялото време. Наистина си представяйте, че вземате цялата кундалини от свидишхана обратно в муладхара и оттам – през шушумна нагоре до сахасрара. Известно внимание и въображение са важни в началото; а по–късно човек би могъл и наистина да издигне кундалини. В края на практиката изпийте чаша чисто мляко. Започнете този процес с 5 минути сутрин и вечер, при подходящи условия практиката може да се увеличи до половин час два пъти дневно. При това избягвайте сексуално възбуждащи гледки (особено ако практикувате напреднала пранаяма със задържане на дъха, отправянето на кундалини в противоположни посоки може да навреди на здравето и дори да доведе до безумие!). Ако можете да преобразувате половата си енергия без подтискане, това би стабилизирало пребиваването на кундалини в по–високите чакри. Ако не, живейте един внимателно регулиран полов живот.
Всяко лекарство си има и добри, и лоши страни. Много духовни последователи чрез вземане на медикаменти са си съсипали живота. Тъй като, когато причината е в кундалини, а лекарят не знае това, то лекарствата, предписани от него, не могат да помогнат, а само да навредят. Кундалини обаче може да бъде прочистена чрез редовен начин на живот, чиста (безмесна) храна, бани (топли в студените и хладни в топлите климати), пранаяма (особено алтернативно дишане и едно друго упражнение, което ще бъде описано след малко), както и чрез искрени молитви, които вършат чудеса.
Обичайте вашия духовен Учител с цялото си сърце и душа – това ще улесни неимоверно много пътя ви до духовната реализация и ще премахне много препятствия. Изпълнявайте само мантри, препоръчвани от него. Мантрата може или да преобрази духовно човека, или да разруши живота му – ако се практикува неправилно. Внимавайте: славата на много псевдогуру от XX–я век се раздува от фалшивата пропаганда. Дори и древните велики адепти не са се хвалели, че са Божествени инкарнации.
За изчистването на кундалини много помага следната пранаяма. Заемете поза с изправен гръбнак, вдишайте бавно през двете ноздри. Приберете брадичката към гушата, приберете корема към гръбнака и нагоре. Дръжте дъха между сърцето и гърлото, колкото ви е приятно. После, затваряйки лявата ноздра чрез малкия и безименния пръст на дясната ръка, издишвайте бавно през дясната ноздра. След това вдишвайте отново през двете ноздри и след задържането, както го беше обяснено, издишвайте пак през дясната ноздра. Правете това в продължение на 5 минути. После продължете със същото вдишване през двете ноздри, същото задържане, но издишването да е само през лявата ноздра – така 5 минути. Правете тази пранаяма сутрин и вечер преди хранене. Ако спазвате принципите на духовния живот, можете постепенно да увеличите продължителността на всеки цикъл с по 1 минута, стигайки до половин час на ден за всяка ноздра. Чрез тази пранаяма може да се премахне мързелът и умората, да се изчисти гърлото от храчки и да се поддържа умът стабилен. Продължителната й практика помага за развитието на надите и издигането на кундалини. Тялото става неподатливо на най–суровите или горещи климати. Всичко това не е преувеличение, а жив опит.
Смъртта ще ви раздели от всички близки хора, но не и от вашата карма. Не бягайте от своите отговорности в живота: ние можем да откъснем лесно само един узрял плод, но ако е още зелен, ще го нараним. Когато човек има истински духовен растеж, много от неговите светски задължения отпадат от само себе си. Не пренебрегвайте и дребните наглед неща и работете в света, изпълвайки ума си с осъзнаване на Божественото. За каквото мисли човек, такъв той и реално става.
Както в светския живот, така и по духовния път, върховете и пропастите са нещо нормално. Помага само тази сила, която притежава знанието: „Стани, събуди се и не се спирай, докато не си постигнал Целта!” (духовен призив от времето на Ведите и Упанишадите). Това трябва да бъде мотото на всеки един човек.
източник: http://www.mirbg.info/article.php?aid=31

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: мощно освобождаване на кундалини
« Отговор #10 -: Август 10, 2012, 17:08:24 pm »
Толкова зле ми стана днес че си тръгнах от работа и по пътя щях да припадна.Отначало беше само силна умора,после сърцебиене,след това бучка между сърцето и гърлото, болки в главата и накрая едно изгарящо усещане ,все едно имам киселини.Попаднах на една статия която описва доста точно това което ми се случва,а именно частично издигане на кундалини и то неправилно.

ofttt ..
Миналата седмица и аз получих такова "частично издигане на кундалини" което ме блокира 5 дена в къщи, а ме лекуваха за летен грип  ???.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: мощно освобождаване на кундалини
« Отговор #11 -: Август 10, 2012, 18:24:44 pm »
Олд,минал си леко..Очаквам развой на кундалините под заглавие"Непорочното зачатие-факт.."
« Последна редакция: Август 11, 2012, 06:52:05 am от Mirotvorec »

Неактивен torino

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re: мощно освобождаване на кундалини
« Отговор #12 -: Август 10, 2012, 21:33:10 pm »
Ха-ха-ха. Частично издигане на кундалини ...смях в залата.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: мощно освобождаване на кундалини
« Отговор #13 -: Август 10, 2012, 23:23:20 pm »
E като е толкова смешно кажи и ние да се посмеем.Аз не разбирам от кундалини, но е най близко до това което ми се случва,затова предполагам че е това,но като цяло не държа да е това,щото така и така ми е далечно.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: мощно освобождаване на кундалини
« Отговор #14 -: Август 11, 2012, 02:35:45 am »
Вземи посети някой лекар, да не би тези частични кундалини, чакри, макри да не се окажат я високо кръвно, я висока захар, я висок холестерол, а може и трите заедно.
Има си там лекарства, изписват се от специалисти. И се оправят работите.
Може и наистина грип да е, както Олд правилно предположи.
А друг вариант. Не знам на колко си, но по някое време жените ги хваща климактериума. Като симптомите са точно такива.
Преди да търсите космическите обяснения, е по-добре да минете през земните.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27