Автор Тема: Протестите в България  (Прочетена 54777 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Протестите в България
« Отговор #45 -: Октомври 05, 2011, 21:05:00 pm »
Ами да P.E.A.C.E. - правителството зад което стоят глобалните сили за разрушение отделиха циганите от всички други граждани в България чрез помощите, закона за малцинствата и затварянето на очите от техните престъпления, окуражавайки ги по този начин да създадат терор (КОЙТО Е ДЕЙСТВИТЕЛЕН) срещу етническите Българи и турци. Турците и помаците от своя страна отблъснати от същото продажно правителство се обърнаха към Турция за помощ - защо изпуснахме комшийте си от толкова векове? Защото ги е страх, че ние като най-малобройната етническа група в България сме лайна (без извинение) и не можем да защитим себе си - камо ли етническите си групи!

Идва ми на ум думата, че "не е луд тоя, който яде баницата, а този който му я дава!"

Ти трябва обаче да разшириш погледа си и да разбереш проблемите на БЯЛАТА ХРИСТИЯНСКА общност в Европа и Америка, които са подложени на геноцид и пълно унищожение, използвайки африкански, азиатски и южно-американски етноси. Тогава ще разбереш и мненията на другите форумци, които са писали в тази тема!

Не стига, че сме по-малко от 10% на планетата, но и ни унищожават, използвайки неграмотни етноси, които така или иначе са склонни към разрушение. Проблема не е само Български разбира се - виж какво стана в Англия през Август или в Канарските острови в Испания или по Италианските брегове - колко пъти тези две държави изпращаха изскания до ЕС за помощи че не могат да се справят с емиграцията без да бъдат чути. Защо? То е ясно - на глобалните сили не им трябват мислещи образовани хора като Европейските християни - трябват им лесно манипулирани ниско-образовани хора като етноси от АФрика и Азия, както и корупмпирани политици от същите европейски държави. И ПАК ДА ОТБЕЛЕЖА - ЕТНОСИТЕ, КОИТО ВИЖДАТ РАЗРУХАТА СА НА НАША СТРАНА!

Промените в здравеопазването в цялата европейска общност, което убива, вместо да спасява е също част от плана - не им трябват стари "пръдни" (с извинение) от старата пресуспяла Европа които гълтат билиони в пенсии и ги хранят...имигранти, цигани и бедни европейци....

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Протестите в България
« Отговор #46 -: Октомври 06, 2011, 10:31:53 am »
Подкрепям Гален, защото всичко което е написал е истина. Циганите отказват да се социализират и са паразити.
НО, истината не е едностранна, те нямаше да са на това положение ако нямаха подкрепата на управляващите. Т.е. проблема е изцяло политически.
Трябва да не им дават помощи без да допринасят с нищо за обществото. Например могат да зачислят на всеки безработен мангал по една лопата и по една мотика и да копат на къра, иначе никви помощи, когато няма кърска работа могат да строят пътища. Това е ниско квалифициран труд, а те сами се поставят за такъв като отказват да учат. Пиша за безработните, защото има и доста работливи между тях, и такива които си сменят тапетите и си боядисват къщите отвътре за всеки байрям. Не се шегувам, влизал съм в такива къщи. По-добре подредени от български(като изключа кича)

Не трябва между сухото да гори и мокрото.

Не знам дали си спомня някой, но през 1999 година по време на войната в Косово, Америка даваше България за пример на целия свят, не само на балканите за пример за етническа толерантност.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Протестите в България
« Отговор #47 -: Октомври 06, 2011, 10:33:16 am »

Галене виж си "обективността"...
"Моето семейство", "аз", "моето семейство" - от кога ТИ стана всички българи?!
Голяма обективност, толкова си ограничен, че нямам думи.


Що не четеш бре, Пенчо?! ;D
Може би Пенчо чете, но обича да си натаманява с цел манипулация!?
Написал съм тези истории за мен и моето семейство, защото отговарях на твоята "съотборничка", която бе написала това:"Тея дето крадат коли,апартаменти и всъщност тези който ще откраднат твоя лаптоп,злато,пари,тв и тн,няма да са цигани,а българи."


Първо обиди съфорумката, без аргументи, ей така пуска един коментар само с обида.


Брех, че сте чувтвителни! :)
Аргументи веднага предоставих, защо "не е наред и говори глупости"/"великите обиди", според теб/.

Това, че не ти изнасят моите аргументи и си ги натаманяваш, както доказах по-горе, е твой проблем.


После ни нарече "профани", нея не зная защо, а мен защо?


Пак да подчертая, че не четеш бре, Пенчо! ;D
Народа ни е казал:"Каквото повикало, такова се и обадило".
Тези думи трябва да ти покажат, че трябва да се върнеш миничко по-назад, където съм казал тази дума, за да разбереш защо съм я използвал.


Еон написа, че е за същата кауза.
Май нямаш топки да му кажеш и на него такива думи.


Имам и съм го доказвал. ;)
Няма да ти доставя точно сега на теб това удоволствие.

"Укротявам топката" по препоръка на съфорумците, и затова няма да ти отговоря на другите неща, които си написал. Не, че я нямам "тапата"...
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 10:34:36 am от Гален »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Протестите в България
« Отговор #48 -: Октомври 06, 2011, 12:20:47 pm »

Подкрепям Гален, защото всичко което е написал е истина.


Благодаря за подкрепата, Sangre.

Това, което пишеш така трябва да бъде, но не е за жалост.


...Америка даваше България за пример на целия свят, не само на балканите за пример за етническа толерантност.


Двуличната политика на САЩ те е вкарала в заблуда.
Тези техни приятелски потупвания по рамото са чисто лицемерие, което няма граници.
Лицемерие, подпечатано с думите на сегашния им посланик:"Циганите са бъдещето на България"

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Протестите в България
« Отговор #49 -: Октомври 06, 2011, 12:37:41 pm »
Чудя се от къде да започна...сетих се...
Ще започна с личното отношение към циганетата.
От малък град съм (6 хилки).Живял съм къща до къща с цигани, учил съм с цигани, бил съм се с цигани, били са ме цигани, заедно с цигани съм бил други цигани....мен дали са цигани не ме вълнува, вълнуваме до какъв човек стоя.
Нека ви разкажа малко за циганетата тук.
90% от тях работят и въпреки, че мърморят че им се плаща малко пак си работят.Децата им учат, и те работят когато не са на даскало.Голяма част от съучениците ми (цигани) са музиканти,строители и др. дори някои от тях получиха покана да свирят в царски двор в друга държава и го направиха.
Като цяло проблеми с циганите тук нямаме.Имаше на времето една фамилия (цигани), която създаваше проблеми, но другите цигани се разбунтуваха и фамилията беше изселена.Много рядко има кражби и сериозни престъпления.
Но, всичко това става в населено място с 6хил. човека и ако се придържаме към разделителната политика ще добавя, че в тези 6хил. присъстват 6-7 етнически групи, което спомага за толерантноста.И ако слезем още надолу ще забележим че, тази толерантност се дължи на отношението между един човек с друг.Тоест на уважението, което "аз" имам към "теб" -човекът.
Нещата разбира се са малко по-различни в по-големите градове.
Там циганите малко или много са изолирани(а изолираните се манипулират лесно) в гета и тези гета се делят на няколко фамилии.Да си изолиран не е хубаво, тогава се появяват силни емоции,чувства и семената на омразата и расизма.От другата страна пък стоят националисти,скинари,"агитки" и медии, толкова усърдно работещи за разделение.На кой ли му е нужно подобна глупост?Ами на тези, които ни възпитаваха( и продължават)на расизъм и ненавист към не-българите, на съшите тези чиито интереси шепнат и на тези не-българи да мразят другата страна защото те са "малцинство" и са жертви на корумпираните българи.Да, Пийс е прав за тъмните сили или забравяте как няколко човека с власт могат да манипулират големи групи от хора.И да ,българите са толерантни, но до някаде.
Та, какво виждаме в големия град?
1-Гето,2-гетото е необразовано поради ред причини една от които е политиката спрямо хората там, за която сме виновни и ние.
И ето, излизат избранниците на гетото,удобните,пионките и биват омайвани с пари,протекция и власт -от как да ги нарека "белите"...ммм??? по скоро тъмни!Някой спомена че,циганите са с предимство да работят в чистота.Ами ей ви го споразумението. Същите тези омайници се подиграват и с нас българите.Ето пак, българи и еди 'кви си. Питам, до кога само циганите ще са ни черни пред очите ;D мммм????Ние сме образованите, ние сме силните.Не е ли наше задължение да помогнем на слабите и необразованите след като имаме знания?Май повече ни харесва като пълни глупци да се опитваме да премахнем омразата с омраза, така не тормозим българските си главици много, много.Ние не знаем нашия си произход, а съдим този на другите?Смешна история!
И ето го случая в Катуница.Случая с един от избранниците на циганските фамилии, самозабравилия се Кирил.Как няма да се самозабрави след толкова години галене,милувки,парици и протекция от власта.Горкия забрави, че за тези за които е важен произхода той е само един циганин.Но той си помисли "аз съм един от тях, от големите" и всички виждахме през годините действията на тоз "герой", апогея на които бе трагедията.Аз не зная дали убийството е било планирано от Кирил Рашков.Едно обаче е ясно, намериха се такива, които да се възползват от ситуацията.Хопалааа агитката е тук и се започва с разрушенията и хаоса.Не след дълго личната трагедия, личното отношение на човек м-у човек остана на заден план.Умишлено бе даден пътя на страха,хаоса и цветовите различия.Медиите доста се постараха да угодят(както и синигерите)на ума зад завесата искащ да се лее страх и омраза.Чак тук циганите,които нямаха основания си прибраха децата от училище,а по други места из страната се събираха за да се пазят денонощно.И глупавите,необразовани и изплашени циганета говорят пред камерите за кланета докато групи от "националисти" се организират за побои.
Всички българи,цигани,каракачани,"турци" са ВЪВ КЛУБЪ, в ТРАНС от поредната манипулация на по-черните и от цигани бг умове.
Въпреки всичко стана и нещо хубаво.
Намериха се хора искащи да се борят за равни права м-у всички,искащи да няма протекция над дадени лица.Хора искащи равенсвто с цигани и др. само и само да се избегнат различията и всички да бъдат съдени според действията, а не според това кой те пази и какъв етнос си.И както започнах така и ще завърша.
Лично отношение към даден човек,а не към етнос или принадлежност.
Най-вероятно съм пропуснал доста неща за което ме извинете.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Протестите в България
« Отговор #50 -: Октомври 06, 2011, 15:54:53 pm »

Оу - лоша работа тука - много лошо се изпокарахме. Станахме като в коментара на Киворк Кеворкян дето разправяше как двама Българи се карали, а един циганин ги гледал и се хилел.



Вярно, че така стана. Намерих го това интервю. Интересно е.
       Циганите – пак на завет

http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=19447&Itemid=1


Гледайте пак интервюто с Кеворкян (не мога да го намеря сега), но той пак разказва как е било през комунизма - циганите са работели за насъщния като нас, ходели са на училище и не са смеели да крадат - тоест тогава законите са били спазвани за всички


Мисля, че за това интервю говориш.
"БЪЛХАРИЯ ЛИ ??!!"
В него доста повече неща се казват. Не само, че циганите през ком. строя са работили и т.н.
Даже ще си позволя да го пусна в отделно мнение, защото е много добро.

Не се препоръчва за обидчиви и чувствителни особи.
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 16:29:43 pm от Гален »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Протестите в България
« Отговор #51 -: Октомври 06, 2011, 16:02:23 pm »
arakha,
Много добър анализ за проблема с хората и отношението им едни към други.
Някои може да си каже - "като ме нападнат цигани какво, да има се хвърля на врата и да ги целувам ли?".
Мисли какво да правиш като те нападнат - хора.

В 21 век сме, за решението на нови (да нови са, защото в миналото са протичали в други условия и по друг начин) проблеми в различна атмосфера (среда) се изисква ново мислене.
Нов подход.
С инквизиция и дискриминация ще я овапцаме още по-зле.
Рибата се вмирисва от към главата, циганите са само няколко люспички на опашката...
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 16:07:16 pm от P.E.A.C.E. »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Протестите в България
« Отговор #52 -: Октомври 06, 2011, 16:09:50 pm »
                                   БЪЛХАРИЯ ЛИ ??!!


НЕГРИ В СОБСТВЕНАТА СИ СТРАНА. СЛУЧАЙНИЦИ И ЛЪЖЦИ. Няма геноцид, подобен на този, на който тихомълком са подложени българите. Никой не говори за него, похлупакът на срама го покрива плътно. Инструментите на издевателствата му са отвратителни, защото са се превърнали в част и от без друго непосилния бит на обикновения българин. Този геноцид, извън всичко останало, е и особено коварен - заради притворството, което го съпровожда. Мина преброяването и фалшивците, случайниците пак преглътнаха поредната лъжа - циганите били само около 330 хиляди! Вярвате ли го изобщо?

Гледах по телевизията бащата на 19 годишния Ангел, убит в Катуница.

Ангел - нашият Родни Кинг, заради убийството на когото пламнаха бунтовете в Лос Анжелис през 1992 година.

Ангел от циганския рай Катуница – и Родни от Градът на ангелите.

Само че Родни беше негърче, а тук премазаха като животно българче.

Ако някой си помисли, че сме се превърнали в негри в собствената си страна, няма да сбърка. Поне за клетия Ангел това е сигурно.

Никога не виждаме цялостната картина, предпочитаме да погледнем някой детайл от нея – обичайно крайно угнетителен, и веднага да го забравим, да го изтласкаме от съзнанието си. Затова сега някои толкова са поразени от смъртта в Катуница. Тя обаче не е нещо извънредно за хората, които всеки ден са потърпевши от циганския гнет.

Тук българите са страдалците - и това не е от вчера, и така ще бъде още дълго, ако не и завинаги. Защото ги управляват хора, които си падат по фалшивостта, понеже и те са си фалшиви.

Великите случайници на също тъй фалшивия Преход, нагласен в притворния разум на Лукановци - както се нагласят нещата в кинкалерия. Фалшивост до край, ура!

И досега Америка има комплекс от Родни, има и страх.

Заради нашето момче - не страх, дори срам нямат убийците му.

Пак зейнаха беззъби грозотии от екрана, пак се заоплакваха отровно – не смеели да пуснат децата си на училище, понеже българите ги „плюйвали” – така се дереше нечленоразделно една от екрана. Никъде другаде няма телевизии, толкова доверчиви към лъжите и толкова търпеливи към обидите.

И защо ги показват тия грозотии, особено в момент като сегашния - не разбират ли, че по този начин поругават общия ни разум и общите ни ценности. И дават самочувствие на тия диваци, месец преди изборите - пак и пак да се изхрачват по българите. Дай път на беззъбата циганка да се изплюе срещу българина…

Не бяха минали и два дни от погребението на Ангел – и тия зейнаха от екрана.Други пък не излезли на работа, понеже се страхували от отмъщение! От чие отмъщение, по дяволите! Как си позволяват да излъчат това изобщо. Българите ли са отмъстителни - или тия диваци, които отгоре на всичко са и страхливци. Сигурен съм, че са смачкали Ангел, понеже са побягнали от страх – те са си такива, никога не излизат един срещу един, преживял съм го, знам го, тяхната мярка за храброст е петима срещу един.

Няма геноцид, подобен на този, на който тихомълком са подложени българите. Никой не говори за него, похлупакът на срама го покрива плътно. Инструментите на издевателствата му са отвратителни, защото са се превърнали в част и от без друго непосилния бит на обикновения българин.

Този геноцид, извън всичко останало, е и особено коварен - заради притворството, което го съпровожда. Мина преброяването и фалшивците, случайниците пак преглътнаха поредната лъжа - циганите били само около 330 хиляди! Вярвате ли го изобщо? И случайниците не го вярват, но кротко се съгласяват, понеже и това им е удобно.

Един казал по телевизията, че за всичко бил виновен социализма, понеже тогава циганите живеели в гета! Ето това е форменият глупак, когото телевизиите охотно допускат до себе си, по начало там глупостта се ползва със специални привилегии. В ония години циганите живееха в обособени махали, но такива имаха и евреите и арменците. Но бяха и едни от най-добрите работници - например, в седемте текстилни фабрики в Сливен, техният квартал беше прилично уреден, на никой и през ум не му минаваше да се лигави, дори по някое време приеха да работят и в земеделските кооперативи.

Обаче политическият манталитет на случайниците се формира от твърдения като на онзи идиот.

Демокрацията ни е фалшива по 1000 причини, сигурно са и повече.

Но може би най-важната причина за провала й е, че не може да има - и не може да се потребява - демокрация без ценз. Не може неграмотни политици да „правят” демокрация, а диви и примитивни хора да я използват. И отгоре на всичко, повърхностни и коравосърдечни журналисти да я осмислят.

Една беззъба циганка, която освен да „плювва” друго не знае, не може да избира власт – но ние и това допуснахме. И пак миналото ни е виновно. Нека някой телевизионен прислужник да преброи, колко неграмотни цигански деца е имало преди 1989-а година - и колко грамотни има сега. Днес те не искат да имат „българска” грамотност - те вече са си „роми”, имат си и „ромски” език. И с всичко това показват, че ни презират. А ние преглъщаме и това.

Щом не можеш да говориш езика на страната, която те търпи - не можеш да гласуваш, щом бойкотираш българското образование - не можеш да избираш власт.

Но на нашите случайници им трябват такива диваци, понеже лесно ги спазаряват.

Някой ще бъде ли в състояние един ден да опише позорните съглашателства на българските политици с тази ПАПЛАЧ?

Ако на тия случайници им кажеш, че според някои изследователи след 100 години Франция ще бъде ислямска държава, ако не вземе революционни мерки – те ще се ухилят като беззъба циганка, а може и да те наплюят.

« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 16:14:18 pm от Гален »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Протестите в България
« Отговор #53 -: Октомври 06, 2011, 16:10:24 pm »
Вижте какво се пише в някои сайтове. Има един кретен, който заслужава да бъде намазан с катран, овъргалян в перушина и сложен в клетка на площад „Демокрация” – той да е символът на фалшивата ни демокрация . Този дивак редовно пише за България като „Бълхария” /от бълха/, за българите като бълхари! И това също се търпи.

Да направим едно сравнение – с помощта на анекдот, който стана много популярен след „възродителния процес” и преименуването на българските турци. Един циганин коментирал разправиите по онова време и накрая рекъл: „Хайде турците да си вървят в Турция, а българите в Коми – това беше една съветска автономна република, където добивахме по концесия дървен материал – а пък ние, циганите, да вземем да управляваме България!” И в този виц имаше нещо леко кисело, нещо предизвикателно - но то е поносимо и далеч по-прибрано и приемливо от днешният цигански вой, от днешните им претенции.

Да се върнем към бащата на убития Ангел. Той пък решил да прави защита на журналистите - нямали вина за безредиците, и пр. Но не беше никак естествен, дори подозирам, че му бяха наливали в устата - през удобната си фуния, отговорите.

Както, впрочем, го правят в рубриката си „Малък коментар” - уж задават въпроса „Знаете ли кой е Тодор Живков”, а пък всъщност питат децата дали Живков е носил джапанки и други подобни дивотии. Това не е журналистика, това е майтап с нея.

Всичко се прави по този повърхностен начин. Нищо не минава през сърцата им, за разума да не говорим, пътят е единствено през къркащите им стомаси.

Пътьом ето ви един друг пример. Представят новооткрития музей на социалистическото изкуство – и се задоволяват само да ни съобщят, колко тона тежат постаментите, върху които са положени скулптурите и колко струва целия музей. Но какви са качествата на изложените творби, как са създавани – достоверно или приповдигнато – това изобщо не ги интересува. Достоверността не ги занимава.

Един пък решил да направи телевизионен портрет на „Цар Киро”- сега, когато циганинът се озърта подплашен, а не преди една, пет или десет години.

Късната досетливост или преднамерената леност също са много опасни. Направиха си репортажите-конфекция за циганските изстъпления през 2007-а в Красна поляна, и веднага ги забравиха, не минават дори от там. Забравиха и убития от цигани проф. Калоянов, дори не искат да си спомнят за смъртта му.

Помнят колкото една листна въшка и винаги претупват всичко, до което се допрат. Те нямат всъщност и никаква памет, и не желаят да имат – и затова ломотят години наред безсрамното „Цар Киро”. Можете да си дадете сметка само от този факт, какво представляваме като общество, та безропотно наричаме един безподобен тулум „цар”. Нека този циганин да си се вика, ако ще, и патриарх - но медиите да легитимират един хайдук по този начин наистина е отвратително. И все не им харесва соца – но тогава той получи обща присъда от 30 години, а сега медиите не спират да се лигавят с него.

Във въпросния „портрет” някакъв от Катуница, който се навъртал край Тулума, бил видял Филип Димитров и Доган да го навестяват. Не харесвам Фил Кенеди, той има доста грехове към българската съдба - обаче може ли да изтърсиш името му без никакви доказателства и през устата на някакъв катунар. Това е техниката им – вземат първата сопа, която им попадне под ръка и започват да налагат истината.

Разбираема е тъгата на бащата на Ангел. Но не е разбираема лекотата, с която амнистира днешните медии.

Размириците са едно от израженията на провала на българската кауза. И този провал минава главно през медиите. Те нямат никаква кауза - освен плод-зеленчука им да припечелва нещо. Те нямат очи за важното, те са готови да приемат всеки политически дребосък, дори всеки измамник, и да му кадят таман. А в мъглата от този тамян край случайниците не може да оцелее никаква кауза.

Вижте ги сега хората, които трябваше да работят за българската кауза, само от 1990-а година насам. Младенов, първият президент – сирак, учил в суворовско училище в Москва, сърцето му винаги е туптяло в ритъма на „Интернационала”, а не на „Мила Родино”. Другият соц първенец Луканов - роден в Москва, син на екзекутор на българската емиграция в Съветския съюз. Никога не са казали и една дума за Отечеството. В по-късните години имахме и премиер, роден също на майната си – в Украйна или там някъде.

Друг бивш премиер пък е мелез, в който няма нищо българско, освен че доскоро претендираше да е български цар. Но щом пред него се очерта далаверата, веднага забрави това и стана ясно, че никога не го е интересувало. Цар ли? И докога всъщност беше цар? През февруари 1990-а година се обиди, че го попитах, как да се обърна към него. Но да сте го чували от 2001-а година насам да е казвал, че е цар? Сякаш го записаха в Третия комунистически интернационал и му забраниха да говори вече за династията. И кой всъщност му е престолонаследникът – и това ли е дворцова тайна?

Ами Костов, който и досега се увърта по цигански, когато го питат, какво е търсел във великия им Съветския съюз, за какво са го обучавали там. От Иван Татарчев насам винаги се е говорило и за етническия му произход, и все няма отговор.

Каква грижа за българската съдба можем да очакваме от тези несретници.

Ами Пасито - тази въртиопашка, който при Кадафи е нещо си, обаче при евреите вече е евреин, а пък една дума не може да прочете на иврит. Тия хора ли ще се грижат за българската съдба? Те са я оставили в ръцете на циганите.

Паси каза поне две неща, заради което трябваше отдавна да изчезне от всякъде: „Майната му на православието!” и „Каква ни е далаверата да признаваме арменския геноцид!”

Това са хора на далаверата, на търгашеството, кинкалеристи по душа. Ако не беше паднала Стената, щяха да са, без съмнение, руски подлоги.

И сега се правят на глухонеми, когато Тулума заплашва да превърне България в Косово – можел да извади петхилядна войска. Представяте ли си - този безкнижен циганин, който няма представа от нищо, освен да трови хората с боклуци. Но случайниците си мълчат - защото те са му дали пропуска към мърлявата българска публичност.

Само за това изречение той би отишъл на майната си във всяка нормална държава. Един от най-големите световни дизайнери е съден, понеже каза две неприлични думи по адрес на евреите. Друг, измежду най-авторитетните английски историци, не смееше да се върне в Англия, понеже се усъмни в съществуването на Холокоста, еврейския.

Покажете ми един български случайник, който да се е усъмнил, че става нещо нередно у нас, само един-едничък, който да се замисли за пет минути, че насилието над българите е взело съдбоносно ускорение.

Ами ония тарикати, които са дежурната мерудия на всяка манджа – хранениците на Сорос и подобни на него спекуланти, които създаваха „ромския” балон. Къде е Хелзинкския комитет – от който нито веднъж досега не са защитили дори и един българин.

Защо някой от тия страхливци не отиде на някои от протестните митинги - и да се опита да защити любимите си цигани.

Представяте ли си какво изживява един обикновен българин, който е насилван системно от цигани. Може ли един нормален разум да проумее, как е възможно човек, живеещ в собствената си родина, да няма защита от някакви ДИВАЦИ. Какво става с този човек, в какво се превръща той, когато е изоставен на произвола. Българският страх може да се съизмерва единствено с българския срам.

Не искате ли да научите, колко клети бабички са насилвани сексуално по малките селца и си мълчат от срам. Там идете с проклетите си камери - а не се навирайте в разгневената тълпа, за да се правите на герои. Никой няма да ви запомни и 100 камери да ви счупят.

На младите хора по площадите и през ум не им минава да политизират историята от Катуница. И тази лъжа продават сега случайниците. Когато други млади хора скачаха срещу правителството на Виденов, това беше демократично Но когато сега скачат срещу циганския гнет – това е заплаха, а те са лумпени и диваци.


Онази вечер Слави се чудеше, от какво е породена яростта на митингуващите и особено на обитателите на Мрежата. Ами от „Листопад”, драги, от безкрайните вкиснати ориенталски локуми, които се излъчват от сутрин до вечер. От самохвалството на хората от медиите, които се хвърлят като Раймонда Диен да защитават някаква пиклива камера, но пет пари не дават за българската съдба. Тя е като някакво петаче, изпаднало в калната локва на безвремието. Тъкмо заради това повечето медии днес са в абсолютна, тотална криза на доверие. Защото непрекъснато заобикалят важното, прескачат го като нещо ненужно. Гонят сянката - вместо същността. Наивните им, глупашки обяснения са втръснали на всички.

Чудят се, например, кой мотивирал сега агитките. Ами това са единствените донейде консолидирани малки общества у нас, където може да се отгледа и съхрани някаква идея – включително и за съдбата на България. Или пък спокойно могат за изтърсят, че Тулума Киро бил създаден от службите, от ДС, можете ли да си представите каква глупост е това. Подобно безотговорно дрънкане отдавна вбесява хора. Службите вкараха Тулума в затвора, и той и досега щеше да гние там, ако не бяха любимите ви случайници.

Сещам се за нещо забавно – за да ви разведря малко.

Навремето Тулум Киро участва в шоуто на моя приятел Слави. Като „Цар Киро” естествено. Слави не можеше да осигури участието на Симеон по време на поредната предизборна кампания, а вече се бяха изредили при него всички партийни първенци. Хитрецът от Мадрид обаче се усуквал и накрая отказал. Говорехме си за това у дома, и тогава предложих на Слави да покани Тулума – като не иска единия цар, ето ви другия и пр. Та така се случват понякога нещата. Цар до царя, ехе.



Кой ще вкара малко смелост в проядения ни „бълхарски” мозък?

Кеворк Кеворкян

В. Уикенд

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Протестите в България
« Отговор #54 -: Октомври 06, 2011, 16:47:59 pm »
Галене,
Геноцид над българите има!
Но за да се справим с него първо и най-наложително е да осъзнаем, че той би бил невъзможен, ако нямаше предатели българи, чрез които да се осъществява.
Ей това не научихме за 5000 години! Мислим си, "аз съм българин и обичам братята си българи, значи и другите са така". Ми не е така, има небългари с които можем да се обичаме повече, от колкото с някои "българи".

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Протестите в България
« Отговор #55 -: Октомври 06, 2011, 17:56:51 pm »
Виж сега! Аз с теб нямам намерение да влизам повече в диалог по такива теми. Явно няма да сме на едно мнение. Различни сме с теб.
Обичаш да извърташ и манипулираш. Доказах го по-горе, но ти го подмина.
Ти в последно време си под въздействието на твоя гуру Иван Стаменов и неговите проповеди.
Като чета теб тук, все едно слушам него в подкастовете му там..., но си на доста по-ниско ниво. Имаш доста да наваксваш за да го догониш. Оня е обиграно куче. Жалко, че си се оплел в мрежите му. И както казах по-горе, че сме различни, за разлика от теб аз и да ги слушам и чета, не се повлиявам, макар да вниквам в детайлите... Ловя го тариката...

Че и тема за сродяване с циганите направи. Доста си наивен! ;D
Мини да събереш мнения през циганските махали и квартали, дали първо те искат. ;)
Ще те "замерват с камъни" и в нея тема, както е започнало. Аз засега ще наблюдавам отстрани.


Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Протестите в България
« Отговор #56 -: Октомври 06, 2011, 18:06:44 pm »
Галене, бях решил да не се бъркам повече в темата, но като прочетох последните ти постове не мога да се въздържа. Много точно и обективно си отразил нещата. Напълно те подкрепям. Някой ако е против да излезе с конкретни аргументи и факти, а не с общи приказки и бягане от проблема. А че има заблудени и наивници се вижда и с невъоръжено око. Поздрави.  :hi: А "молбата" на Миротвореца направо кърти. Да иде в Столипиново да събира подписи. Голямо шоу ще има.
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 18:10:00 pm от bojinkata »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Протестите в България
« Отговор #57 -: Октомври 06, 2011, 18:34:57 pm »
Цитат
Виж сега! Аз с теб нямам намерение да влизам повече в диалог по такива теми. Явно няма да сме на едно мнение. Различни сме с теб.
Различни сме да, но аз се уча дори и от теб, колкото и странно да ти звучи :)
Цитат
Обичаш да извърташ и манипулираш. Доказах го по-горе, но ти го подмина.
Нищо не си доказал, просто не разбираш какво ти говоря.
Не умееш да виждаш голямата картина, гледаш много на дребно и не правиш взаимовръзките. Заучил си някои неща, но не умееш да ги ползваш.
Цитат
Ти в последно време си под въздействието на твоя гуру Иван Стаменов и неговите проповеди.
Разкри ме, колко си проницателен.
Аз съм глупак, който следва писаниците на разни странни хора и за разлика от тебе, не мога да мисля самостоятелно.
А колко са елементарни твоите и на някои други хора "прозрения".
Че даже сте ви въобразили, че тези мисли са "ваши", а не че сте ги научили от някъде. Мозъкът драги е само приемник - сетивен орган, който приема мисли и идеи. Мислите, идеите - те са съществували много преди нас да ни има.
"Гуруто" не ги е измислил той тези неща.
Същите неща ги пише в Библията, Пураните, Махабхарата и много други книги.
Ама ти по-добре знаеш, "ловиш" тия неща и ги "разкриваш".
Цитат
Като чета теб тук, все едно слушам него в подкастовете му там..., но си на доста по-ниско ниво.
Предполагам никой друг не си чувал да призовава за мир и разбирателство.
Интересно ухо имаш.
Цитат
Имаш доста да наваксваш за да го догониш. Оня е обиграно куче. Жалко, че си се оплел в мрежите му. И както казах по-горе, че сме различни, за разлика от теб аз и да ги слушам и чета, не се повлиявам, макар да вниквам в детайлите... Ловя го тариката...
Удивително е колко много извъртя темата "Протестите в България".
Аз призовавам за протести срещу управниците, а не циганите, обаче ти звуча като някой си от някой сайт, който от някой сайт си му хвалан лъжите (тези лъжи отново си показал с мнооого аргументи какви са и къде са) и изобщо си супер по темата :)
Харесваш ми чак, как си вярваш, забавен си.

Цитат
Че и тема за сродяване с циганите направи.
Не, не съм направил такава тема. Това го има само в твоите очи.
Цитирай къде пише каквото и да било за "сродяване".
Голословие.
Цитат
Доста си наивен! ;D
Глупакът се мисли за мъдрец. Един глупак никога не би казал - "аз съм глупак".
Цитат
Мини да събереш мнения през циганските махали и квартали, дали първо те искат. ;)
Няма защо да минавам.
Живеят до мен и си говорим. Някои ги е страх, питат ме "бате нали някой от твоите грамадни приятели няма да ме набие".
Обяснявам им, че са пичове и ако не правят бели проблеми няма да има.
Някои цигани са по-добри и от някои "българи" даже.
Цитат
Ще те "замерват с камъни" и в нея тема, както е започнало. Аз засега ще наблюдавам отстрани.
Да, така е.
Докато българи замерват българи с камъни, такива като тебе само мълчат и гледат отстрани!
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 19:06:04 pm от P.E.A.C.E. »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Протестите в България
« Отговор #58 -: Октомври 06, 2011, 18:38:36 pm »
Галене, бях решил да не се бъркам повече в темата, но като прочетох последните ти постове не мога да се въздържа. Много точно и обективно си отразил нещата. Напълно те подкрепям. Някой ако е против да излезе с конкретни аргументи и факти, а не с общи приказки и бягане от проблема. А че има заблудени и наивници се вижда и с невъоръжено око. Поздрави.  :hi: А "молбата" на Миротвореца направо кърти. Да иде в Столипиново да събира подписи. Голямо шоу ще има.
Искаш ли? Аз ще отида там с тебе.
Ти ще им представиш твоята вяра.
Аз ще им представя моята вяра.
Да видим за кого ще има шоу.


И нещо като ме питаше "какво да правя като ме нападне циганин, да го целувам ли?", като ти казах:
- Мисли какво да правиш като те нападне ЧОВЕК. Млъкна.
Дълбоко в себе си, най-вероятно знаеш колко е грешно мисленето ти.
Огледалото и битката с егото са много трудни, да... Много сте умни, ама грешките не си признавате, а така си спирате еволюцията и тъпчете на едно място.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Протестите в България
« Отговор #59 -: Октомври 06, 2011, 22:01:58 pm »
Скъпи съфорумци забелязахте ли промяната на конституцията и правилата за гласуване, които позволяват на кандидатите да спечелят с всякакви гласова - тоест няма изискване за минимален брой гласували? Защото аз съм пропуснала тоя момент. Потърсих правилата чак след коментара на Кеворкян "А защо са им на Българските политици циганите? За гласовете." Оказа се че те при всички случаи печелят само от бирата и кебапчетата с циганските гласове. Не беше ли закона, че ако са гласували под 50% от гласоподавателите, изборите са невалидни? (Тоест бойкот на изборите.) Гледам в други форуми ще пускали бюлетина с призванието на Левски -глупости! Това дори не се брои - всяка невалидна бюлетина просто се изключва и не вярвам някой от политиците да си наруши съня заради това.

Какъв е избора, ако явно не се подменят бюлетините и не се фалшифицират? Явно гласуване, но за кой? Няма ли независими кандидати, които поне да изглеждат свестни хора? Така ще се намалят гласовете за корумпираните политици.

Казаха ми за гласуването в един малък град в България (където всеки знае, че всичко се фалшифицира, но нямат доказателства): Всички пунктове са под строга охрана и строга охрана (даже войска) придружава кашоните с бюлетини, които трябва да се превозят до окръжния град. След това незнайно защо, но всички кашони се товарят на камион, който се придръжава до изхода на града и след това се оставя шофьора сам да кара около 25 километра, докато се посрещне от конвой в окръжния град. Не ви ли се струва подозрително? Няма дори един свидетел, който да пътува със шофьора и винаги на пътя могат да се подменят кашоните. Защо се позволява това и защо се показва такава помпозност в двата града? Направете си извода.
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 22:04:20 pm от Tina »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27