Автор Тема: Структура и Активация на Чакрите( представени чрез Сак  (Прочетена 24724 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Друго имах предвид. Благодаря ти :)
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Ще ми е интересно да споделиш после и твоето мнение. :hi:
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Интересувам се какво разбирате под следното "отваряне на чакра" и по-точно на сърдечна такава?
Много накратко казано - поради повишаване на пропускливостта на определен диапазон енергия на сърдечната чакра /както кранчето на мивката - може тънка струя, може и силна, или пък степените-->мощността на електрическия котлон - това е примерно/ същността на човек на психофизиологично и други нива започва да осъзнава<-->възприема<-->взаимодейства със света по друг начин, отколкото ако е на слънчевия сплит примерно.

6285174923344176257

Неактивен Mixael

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Според мен чакрите нямат цвят, нямат форма. Това че някой напушен индиец го е казал и  цял свят това повтаря. Кой вижда цветове в чакрите? Нека някой посочи човек, а не това кое са чели как изглеждат.Някой е казал и всички визуализират цвят.

За мен цвят няма, защото не съм видял такъв, няма и определена геометрична форма. Има само усет на вибрация в областите, както и прилив на енергия. Усета е вълнови от долу на горе по-често, или в определена зона. Подобно на ДНК спиралата само че в областите на чакрите спиралата се разширява. Склонен съм да вярвам на концепцията, енергията от Земята и енергията от Космоса се преплитат в тялото, като космичната от горе а земната от долу в един непрекъснат процес.Има много трудове който доказват спираловидното движение на енергията във всяка област. Че защо чакрите да са нещо различно. Нали са енергийна структура. Погледнато двуизмерно е кръг, триизмерно вортекс, а комплексно е една непрекъсната спирала.Фрактална структура. За мен няма запушени чакри, повредени.... за мен има определено осъзнаване на индивида, което не го свързвам с чакрите, въпреки няма разделение, защото енергията е една,  а отговорите си ги  избираме. Не мога да дам точна концепция за чакрите, не съм на това ниво, но интуитивно по собствено убеждение всичко си работи, а осъзнатостта придава. Осъзнатост като процес на причина и следствие и общото действие като комплекс.
Няма невъзможни неща, има недостатъчна воля за постигането им.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Възприемането на различните по качество енергии /и съответно техните центрове/ като цвят, интензивност, насищане и др. е различно за различните хора, които 'виждат'. И това е нормално. Някои чувстват енергията, други я виждат, трети ..

Според мен е излишно да се коментират вековно наработени традиции - ако някой не ги харесва, просто да им обръща внимание.
6285174923344176257

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Според мен чакрите нямат цвят, нямат форма. Това че някой напушен индиец го е казал и  цял свят това повтаря. Кой вижда цветове в чакрите? Нека някой посочи човек, а не това кое са чели как изглеждат.Някой е казал и всички визуализират цвят.

Е, аз ги виждам чакрите, както и някои енергийни тела. Стандартните им цветове са точно тези, които са описани навсякъде. При осъзнаване и преминаване на други нива цветовете на чакрите се променят, но мисля, че променените цветове са строго индивидуални.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Потвърждавам написаното от Вещичка! Съвсем реални са! За цветовете, ако не е ясно. Да допълня, че единствено не разбирам защо всички мислят че това е статика... кое на Земята не се променя?

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Понеже в древните индийски трактати са писали, че виждат чакрите като разтворени цветчета, а понякога и като 'колела' /тогава са боравели с такива понятия, древност все пак/, в "Атлас энергетической системы тела человека" /но точно на коя страница не помня/ има нарисувана конкретна схема-модел на чакра /именно като един вид спирално колело, по-точно много колела за една чакра. 'чакра' означава на индийски именно 'колело'. Естествено, друг е въпросът за налагането на многомерна информация от възприемането на чакрата върху двумерно пространство - хартия, но все пак смятам, че е много полезно да се разгледа/. Този атлас може да се свали оттук. Има прелюбопитна информация, как се движи точно енергията между различните чакри /не само по вертикална линия, както са приети повечето практики - от коренната /Муладхара/ към теменната /Сахасрара/ ами и по спирала.. Много е полезна тази информация, не само от теоретическо значение, защото човек може да вижда едно или друго нещо, да възприема някои неща, но да не знае как да ги тълкува, защото понятията с, които си ги обяснява са ограничени именно от такива 'вертикални' модели /нищо му няма на този модел, но той е само един частен случай от общата картина, както и цветовете - например ако е болен човек, да не би цветовете да са същите, ако когато е здрав, да бе да.  :)/.
Примерно, от личен опит /при равни други условия, в сравнение с вертикалния модел на практикуване, т.е. от Муладхара-->Свадхистана.. и т.н.-->до Сахасрара, после, при желание и разбиране, може и обратно/, мога да споделя, че практикуването на Чакрово дишане-визуализация-вокализация + биоенергийно въздействие по спиралния модел /има схеми в атласа как се движи енергията по спирали, нямам възможност да го описвам тук, който реално се интересува../ е с около 30 до 50% /зависи от конкретния ден и личното състояние-самочувствие/ по-качествено и мощно + по-дълготраен пост-ефект.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 08:37:50 am от bofara »
6285174923344176257

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
bofara,

единствената чакра, която наистина я виждах като лотос беше коронната - бяла и такава една с много цветелистчета (абе нещо подобно като все едно си си откъснал кичеста лилия и си си я пляснал на главата). Всички останала ги виждам като енергийни вихри, ама и до ден днешен не мога да им отчета движението, тоест накъде се въртят, което ми е много странно - един път ги виждам в една посока, а друг път в друга.

Има и нещо друго: понякога хората виждат разни неща, но не могат да ги обяснят, не защото не намират думи, ами защото не знаят какво виждат. Правили сме опити с мои приятели - нещо подобно РВ ама не да боравиш със схеми някакви както е там по стандартите им, ами ти задават място и време и със съзнанието си отиваш там и после обясняваш какво си видял.  :D идея си нямаш как сме се обяснявали като деца-идиотчета, защото наистина не знаем какво виждаме, а в същност виждаме наистина това, което трябва, но хал хабер си нямаме какво е то...
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Според различните състояния /вкл. зависи и от денонощния цикъл - сън-бодро състояние и много-много други/ се въртят различно.
По-развита понятийна база /поне в началния етап, с опита най-често става излишна/ помага да разбираш това, което виждаш /да го възприемаш със стандартните за съзнанието си термини и понятия, които са характерни за теб като същност и ниво на развитие в дадения момент/.

p.s. затова /за разширяване на понятийната база - 'понятие' в по-широк смисъл от словесен набор/ и споделих за този Атлас, който желае да се обогати с някои знания за чакрите в частност и енергийния /и не само/ строеж на човешкото същество.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 10:03:37 am от bofara »
6285174923344176257

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Ами не ми дава да го сваля този атлас. Включва се антивирусната и почва да пищи - вредоносен урл бил  :unknown:...
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Mixael

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
И при мен е същото.

Правих си разни експерименти като се взирах в тъмното. В началото съвсем нормална тъмница, но след известно време стана по-светло, все едно има светлина зад мен. Показаха се различни сенки и някакво движение. Ококорих очи, и отново си стана тъмница. Естествено не се отказах, опитах отново. Този път не се впечатлих и останах в някакво състояние на втренчване. Отново започнаха да се мърдат разни неща, докато не се появиха едни много миниатюрни светлинки, като електрони под микроскоп, нещо подобно. Тези светлинки наподобяваха рояк. Пред мен имаше рояци, които се виеха в различни посоки, но най-вече по спирала. Всичко това съчетано с бледата светлина зад мен, и взирайки се в едно стъкло от прозорец която повърхност започна да мърда  все едно е вода. Шантава работа.

Чета за разни черни огледала и взех че си направих едно и то в голям размер, разположих едни свещи от страни така че да не влизат в обектива на периферното ми зрение и повторих случилото се. Отново същите неща с добавка. Протегнах си ръката напред и от между пръстите се вижда нещо като цигарен дим, което се издига на горе...уж етерния слой след проверка в нета. Интересното е че всичко се издига на горе като мараня. Ако е нещо енергийно би трябвало да си седи около физическото по описания. Но това което виждам, тази мараня, контактува с рояците около мен. В смисъл губи се границата мараня и рояк( ако мога така да го формулирам) на това ниво на възприятие. А щом става на това ниво, защо да не става и  на  по-плътно физическо.  Ако всичко физическо са организирани частици, които се подхранват от тези потоци рояци и се заменят постоянно ... но събирателната точка възприема обектите като завършен вид...казваме лампа или даден предмет или друго заобикалящо което ни е дадено като описание, или някаква колективна информация.
И нещо ме ми се връзва с чакрите като цвят и форма, до момента на база експерименти. Четох за Алистър Кроули  дето бил на една вила до някакво езеро и видял същите рояци, но ги описва като светещи мушици и нищо повече.
Ако някой знае нещо по въпроса, или да ми препоръча психолог, ще съм благодарен.
Няма невъзможни неща, има недостатъчна воля за постигането им.

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
В Инидигота-та пише за тези точета, аз виждам подобни. едните са като светещи  златни мушици, все едно някакви атоми ,спинът име обаче е определен,тоест повтарят движението постоянно. В един момент си мислех, че под микроскоп в у-ще това,което съм видял като клетки е точно молекули е същото като тези нещица. Друго нещо, или вариант на тези светулки са едни мехурчета с цвета на въдзуха,светлината, почти златисти, но прозрачни. При тях обаче има и 1 черно точе, на ядро ми мяза, в смисъл-командирът им. Когато ги фиксирам много бавно "падат "отгоре на долу, вдигна ли поглед пак ги улавям. Бавно се движат, но не мога да ги преброя, едната група образува подобие на йероглифа на индиийски за една от чакрите, сега не помня коя. Към 50 "молекулки" са, завършвата с опашка. В медитация съм ги виждал да разцъфват в енергия-жива,дишаща, променяща се.
Това-като треперене ,врене на вода също съм го срещал в релакс,като в приказките дето надничат в котлето с водата и хоп-видение, точно така ми се случи.
Във всеки случай не усещам никаква емоция в тях, неутрални са, нито пък имам страх. Има си ги,виждам ги, а на тях не им пука,докато години чакам да ги разгадая. Някога ще стане, надявам се.
Има ли някой по-добро обяснение?
« Последна редакция: Февруари 09, 2013, 07:50:31 am от Mirotvorec »

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Докато чакрите ги виждам с вътрешното си зрение, то с физическите си очи съм виждала тези блестящи точици. Лятото обикновено като си направя кафе и изляза на терасата (виждам ги само навън, а у дома много рядко и много по-малко) и като се отпусна на шезлонга и зарея поглед в пространството, то тогава сигурно милиарди, мънички, блестящи като диаманти точици започват да танцуват пред погледа ми. Хем се въртят, хем сякаш танцуват във въздуха. Някъде съм чела, че ги наричат адамантови частици, а на други места се твърди, че точно те са праната във въздуха. Честно казано идея си нямам какво са или не са, просто ги виждам и това е. Освен тях обаче има и едни други нещо подобно на сиво-черна мъгла, отново са мънички, но в сравнение с диамантените тези са доста по-големи и са нещо като червейчета. Те не танцуват така ами се движат или нагоре или надолу...

Проблем със зрението си нямам. Преди повече от 20 години ми откриха астигматизъм, защото далечните неща - на 600-800м ги виждах леко размазани, ама с годините се пооправи този проблем. А тези блестящите неща ми се размятват точно под носа като съм навън...
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Да тези белите точици се виждат когато е много светло, и слънцето свети ярко.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27