Автор Тема: За сезоните ни  (Прочетена 3500 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jah

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
  • Има неща, от които трябва да се освободим,за да г
За сезоните ни
« -: Август 20, 2011, 21:00:05 pm »
Сезоните в България са 4. Зимата и лятото са най-дълги,пролет и есен са равни по дължина.Есента вече започна,Август в моя град е характерен с пустите улици,мн обичам като дойде отпускарския сезон да няма моторни превозни средства по улиците , сякаш целият месец е една  много дълга неделя .

А за есента , кестените ни пускат шума,като видя кафявите листа по улицата и в парковете на купчинки идва носталгията за малкото оставащи слънчеви дни, но есента започвайки през август продължава до октмоври ,като 2010 , 20 октомври бях по къс ръкав , изместване на полюси,аномалии, сезоните се дръпнаха с 1 месец напред, март месец е месец от  зимния сезон, пролетта започва април , май ; лятото -юни,юли,явгуст ; есен- септември ,октомври ; зима- ноември,декември,януари,февруари, но работата е там,че 4-те сезона се губят ,границата става мн тънка пролетта изведнуж е последвана от  лято (април/май ), а лятото от есен в зима, почва да не се усеща,ще остане с 2 сезона, а и проливните дъждове това лято ? Циклон голям облачен дъждовен,после яко жега ,така беше цяло лято. Рано е да  говоря за есента,но е вече факт , в Черно море започнаха новосезонните промени характерни за настъпващата есен,жегата е пълна.


Неактивен lenor777

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:За сезоните ни
« Отговор #1 -: Август 20, 2011, 22:52:47 pm »
Внушаваш си  :)

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:За сезоните ни
« Отговор #2 -: Август 21, 2011, 11:37:20 am »
Хич не си внушава.И аз съм го забелязала.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:За сезоните ни
« Отговор #3 -: Август 27, 2011, 21:27:56 pm »
И аз съм съгласен, че някои признаци на сезоните се измениха. Като че ли сезоните отиват към 3 : лято, есен и зима. Поне тази година пролетта не се усети много.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:За сезоните ни
« Отговор #4 -: Август 27, 2011, 23:28:35 pm »
Да, и аз наблюдавам същите промени.Слънцето е по-активно последните години, Земята и ние също сме се запътили към промяна.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За сезоните ни
« Отговор #5 -: Август 28, 2011, 03:42:05 am »
Какво можем да направим по въпроса?.. да си изхвърлим мизерията на правилното място, за да спим спокойно?... или да правим слънчеви бани на сянка?
Само зимата закъснява. :drinks:
« Последна редакция: Август 28, 2011, 03:48:57 am от fishbone »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27