Автор Тема: Гръцката цивилизация е измислена!  (Прочетена 57556 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #15 -: Август 18, 2011, 20:02:37 pm »
Tina, ето тук я има твоята книжка, но е доста скъпа:
http://kutlovica.com/detail.php?id_prod=8198

Намерихме я - благодаря - само да видим дали спомените ми са правилни. Ще се радвам някак си да я купим всички заедно и да я сканираме, защото има чуедсни морални, семейни поучения и исторически данни.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #16 -: Август 18, 2011, 20:29:35 pm »
Нека да се върнем на темата:

Не обвинявам нашите историци - те така са научени през комунизма и така си знаят. Ако техните твърдения за Гръцки и Римски цивилизации по нашите земи се окажат неверни, ще се окаже, че целия им живот е минал напразно - всичките им лекции, междуннародни изяви, публикации и реноме. Достатъчно да предизвика сърдечен удар на уважаващ себе си историк, който си е дал живота вярвайки във фалшификации.

Обвинявам нас като нация, че се подлагаме на големите сили и винаги даваме на другите дължимото, но не защитаваме своето! До кога?  Помнете Генерал Вазов, който е посрещнат със свалени знамена в Лондон!

Като куриоз преди 2 вечери гледах отново "Господин за един ден" и ми стана толкова мъчно колко сме наивни Българите и как величаем Америка и великите сили...

Аз бих искала някак си да се създаде движение което да се върне към каменните находки в България, както и стенописите и да се изолират от историческата пропаганда, да не наричат "тракийския" цар - цар с "византийска глава", а да мислят правилно.

Нека да поговорим на кое може да се вярва и на кое не и според мен това ще е:

- 100% вярно - Египет - всички стенописи и папируси (защото тъй или иначе са разчетени след предполагаемата фалшификация).
- Всички стенописи и каменни изображение в България, но без политизирането - просто ни трябва историк или археолог с изчистена душа и съзнание.
- Старите Християнски книжа (преди фалшифицирането на Библията - като документите намерени в Наг Хамади - Израел).
- Всичко свързано с нашите Богомили, което е не само в България, но и Босня и Франция.
- Всичко което се откри за Хан Аспарух в Украйна. Скоро четох статия, където се доказваше, че сокола на Аспарух е Персийски, защото има толкова много каменни изображения там.
- Старите скрижали от Арабския свят от времето на Авицена, които после нашите Богомили (наречени катари) преписват във Франция след кладите в България.
- Знам, че някои не обичат Стефан Гайдарски (Гайд), но човека РАЗЧЕТЕ "тракийското писмо" и доказа, че е първоизточник на Египетските йероглифи. (Освен това знам, че е подложен на ужасен политически натиск от конвенционалните историци, които се страхуват да не си загубят мизерните пенсийки).
- Историците в Иран, Грузия, Армения и Афганистан, които много пъти предложиха да отворят архивите си, където имат записи за нас, но нашите надменни историци и правителсто се уплашиха за главите си...

Не вярвам в думата "траки" - съжалявам - мисля, че и това е фалшифицирано. Не напразно Ватикана и историческия музей в Малта не искат да ни дадат достъп до архивите си. Да не говорим за Лондон...които винаги са ни били врагове, защото те са заселени от Викингите (наемници на Византийско0-Римската империя) и англо-саксонците, а нашите племена са заселили Шотландия и Ирландия и са били вечни врагове. Не напразно когато Гарибалди си е дал живота за България, англичаните са пратили кораби да помогнат на турците да ни държат в робство.
« Последна редакция: Август 18, 2011, 20:47:04 pm от Tina »

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #17 -: Август 18, 2011, 21:16:53 pm »
Не е хубаво да се откланяме от темата,но с последните няколко изречения не съм съгласен, защото англичаните и въобще британците се оказа, че в техния ген е малко влиянието на англите и саксите(около 15 %, както и на келтите.

Едит : винаги ми е било чудно как тези факти от ортодоксалната наука и история могат да се свързват с разните "конспиративни" теории за извънземния произход на човека. Например в някои книги се говориза някакво движение на племена, за земеделието и примерно създаването на цивилизации. Та дали тея събития със създаването на човека е много преди всичките тези неща които се говорят в "официалната" наука. Сори за отлонението.
« Последна редакция: Август 18, 2011, 21:21:03 pm от blade »
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #18 -: Август 18, 2011, 21:48:48 pm »
. . .
В книгите си "Тракийското писмо ДЕКОДИРАНО- 1-2 и 3" Д-р Стефан  Гайд доказва че египетските писмени знаци са донесени в Египет от траките.

З повече информация по въпроса със Стефан Гайдарски;
http://www.lozata.info/index.php
Soli Deo Gloria!

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #19 -: Август 18, 2011, 22:36:35 pm »
...
Едит : винаги ми е било чудно как тези факти от ортодоксалната наука и история могат да се свързват с разните "конспиративни" теории за извънземния произход на човека. Например в някои книги се говориза някакво движение на племена, за земеделието и примерно създаването на цивилизации. Та дали тея събития със създаването на човека е много преди всичките тези неща които се говорят в "официалната" наука. Сори за отлонението.

Земеделието е базов инструмент за възникването на всяка цивилизация. Когато цивилизацията е по привнесен модел (а те всички са такива), тогава и земеделието е по същия модел. А знаейки моделът по който живеят същите тези които са привнесли земеделието (а именно колективно и с промити мозъци), можем да съдим за мотивите от които се изхожда при прилагането на определени техники в земеделието което познаваме от хилядолетия. Резултатът се вижда днес на всякъде, просто трябва да се огледаме. Всеки следващ метод на контрол е просто упгрейд на горното.

Когато има опасност за цивилизацията от примерно "траки" или по точно хора които знаят горното, изходът е подмяна на инфото в историята. Забелязал съм, че хората има очудващата способност да забравят изключително бързо и то неща от "сега", какво остава от "преди".
Това доста пречи на болшинството да разбере кой, кога и с каква цел е създал човечеството, както и лостовете които се използват за неговото успиване.

Както показва темата, гръцката "цивилизация" се явява един от инструментите за фалшификат, който е бил необходим в "онова" време. В "днешно" време както всички наблюдаваме, гръцката държава дори вече престава да съществува.

Модела работи винаги именно защото ни е чужд. А когато не можеш да играеш играта, ще ти е трудно да я спечелиш.


Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #20 -: Август 18, 2011, 23:09:12 pm »


... аз открих музикална връзка между така наречените "пеласги" (Бел-асг-и / Баал-аск-и / Български) народи. както и със асирийците в Ирак и Иран. Не само музиката, но и традициите и носиите.

Тук си много права Тина, и аз преди години открих тази музикална връзка между българи и кюрди, дори мисля, че и някъде писах за това, но сега не ми се рови из постовете ми.
Ето ти и музикалните ритми на една кюрдска сватба, която напълно съответствува на нашите
Въпросът е кой къде се вмества в целия този рептилски сценарий и батак изграден на основата на етнически, генетични и расови правила ?  ;D



« Последна редакция: Август 18, 2011, 23:17:43 pm от Z-931 »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #21 -: Август 18, 2011, 23:33:41 pm »
. . .
В книгите си "Тракийското писмо ДЕКОДИРАНО- 1-2 и 3" Д-р Стефан  Гайд доказва че египетските писмени знаци са донесени в Египет от траките.

З повече информация по въпроса със Стефан Гайдарски;
http://www.lozata.info/index.php

bogoizbrania, хубава информация даваш за Стефан Гайдарски, и за сега ще се въдържа от коментари за тракийските култове и възвръщането им по нашите земи,като техни потомци и наследници ... :drinks:

Не забравяйте !!!

Цитат
ЕМБЛЕМАТА ГАЙД НА СТЕФАН ГАЙДАРСКИ = МАСОНСКИЯ ГЕРБ НА САЩ.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #22 -: Август 18, 2011, 23:35:57 pm »
Че то турските хора и носии си приличат повече с българските. Гръцките също.



Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #23 -: Август 18, 2011, 23:44:51 pm »
emilkos

Право думаш. Просто ми стана любопитно, защото тук се гооври и за древната алтернативната история и какво би станало ако смесим похвати и подходи от официалната в алтернативната история и въобще цялостното им смесване. Например за произхода на човека. Защото съм виждал тук да се коментира някакво разселване на хората,а в други теми за разни извънземни които създали човека .

Между другото преди си мислех, че отношението и манипулациите които правят с България така наречения елит са просто нещо което правят във всяка държава и не е просто с някакв цел да ни затрият "щото не ги кефим" просто бизнес. С времето изучавайки историята на нашите предци си дадох сметка, че освен бизнес има нещо лично. Примери много.

На прима виста се сещам сега няколко :

Някои от елитните фамилии имат произход от древни цивилизации като Египет примерно или Шумер. Та една от причините за прикриването на това,че първите цивилизации в света са на Балканите или поне първата в Европа.

Друг пример българите никога не са има ли роби. Траките са живеели в някакъв анахрически ред. А сегашната система е изградена върху робство.

Още един пример Атила(от рода Дуло) е искал да унищожи Римската империя заради използване на робския физически труд,липсата на нравственост,морал и тиранията на тази държава. Била е вариант на САЩ през онези години.

“Те търсят при варварите римска човечност , тъй като не могат да понасят варварската безчовечност на римляните…. Те предпочитат да живеят при варварите като роби но фактически свободни, отколкото в римската държава формално свободни но всъщност роби.”

Салвиан (V век)

Сега се замислете и ще се сетите, че днешната ни цивилизация и най-вече правото лежи върху принципи на римското право и  после защо сме били толкова зле.

Побеждаваме кръстоносците които са предшественици на масоните. Буда е бил наш човек. Богомилите, които са били против царската власт и въобще каквото и да е неравенство .  ;D И още и още.

“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #24 -: Август 19, 2011, 15:01:28 pm »
Цитат
Още един пример Атила(от рода Дуло) е искал да унищожи Римската империя заради използване на робския физически труд,липсата на нравственост,морал и тиранията на тази държава. Била е вариант на САЩ през онези години.


E, тук малко ще се отклоня от темата, но нещата са взаимно свързани. За каква нравстеност и морал може да се говори  blade, по отношение на най-върлият касапин по онова време Атила, сринал до основи вече всичко създадено.

"Из Житие на Свети Ипатий."

Варварският народ на хуните, който беше в Тракия, стана толкова силен, че повече от сто града бяха превзети, а Константинопол почти беше заплашен и повечето хора избягаха оттам... И имаше толкова убийства и кръвопролития, че мъртвите не можеха да бъдат преброени. Ах, те превземаха църкви и манастири и избиваха множество монаси и девици.


И още нещо за народа на Атила:

"Из Апокрифната история на света" Джонатан Блек

*Атила и народът му практикували шаманизъм. Във всички свои битки той бил ръководен от жреци шамани. Страховитият рев на хунската армия, влизаща в битка, всъщност се дължал на едновременното лаене на кучетата, дрънкането на оръжията, воя на роговете и ударите на камбаните. Всички тези шумове били предназначени да призовават батальоните на мъртъвците - духовете на техните предци, които да им помагат в боя. Освен това извършвали и шаманистки заклинания за призоваване на груповите души на зверовете - вълци и мечки, за да ги приемат в себе си и така да се сдобият със свръхестествени сили*
Ами на какво им се възхищаваш? Тя България от такива атиловци е на този ред.... ;D









Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #25 -: Август 19, 2011, 15:28:52 pm »
Z-931, всеки си избира сам на кои автори да вярва ;)
За мен не е чудно, че Дявола не казва "ами аз тука владея Рим, преди това Вавилон и в "църквите" стават жертвоприношения...", а тези които са против него са "варвари", "езичници и шамани" и т.н.

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #26 -: Август 19, 2011, 16:10:12 pm »
Цитат
п.п.  Мислете с главите си !!!

Не можем да отричаме наличието на гърците-елини... Те имат своя собствена митология и богове, също като нас българите.
Не бива да се отрича нещо, което според мене наистина е съществувало и се отрича единствено заради на нашият национализъм. Само ще ви кажа, което всеки един от вас знае.
Рим имат Юпитер... Гърция - Зевс, Рим има Венера... Гърция има Афродита.... Рим има Марс - Гърция има Арес.... и т.н. Не бива да подминаваме неща, които са останали и говорят сами за себе си.
Аз също не обичам кой знае колко гърците, но елинистичната култура и философия е съществувала и не бива да се отрича според мен... Но всеки си има мнение разбира се! В спора се ражда истината
Само не ми казвайте, че ние сме техни прародители .... ще бъде смешно. Силата на един наорд е в това да зачита другите народи, различни от него...
« Последна редакция: Август 19, 2011, 16:20:31 pm от Sekhmet »

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #27 -: Август 19, 2011, 17:01:00 pm »
По темата може да се пише много.Кой от кого,кой Бог е откраднал и как го е прекръстил!?!И до кога продължават тези процеси,но колегата по горе беше писал"който има глава да мисли и да не вярва на всичко което пише".Много голяма информация дават монетите и горе долу те са най добрата следа,кой колко е бил и колко е владял и на кого се е кланял.
Дошло е време робите да преброят господарите!

trader

  • Гост
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #28 -: Август 19, 2011, 17:16:33 pm »
Защо се дърляте като такива светила научни работещи в световнопризнатия Нешенал Георафик си го казват!!Поне на тях имайте доверие.Или ви изнася да вярвате на великоруските амбициозни подлоги!?!?!ми тех горките почти никъде в западната култура не ги бръснат за сина слива камоли за специалисти.Относно оня идиот Фоменко няма полза да го цитирате!То милия доказва че няма Римска Империя а има само ИМПЕРИЯТА РУС!!И забележете в неговите науцхно фантастични писания никъде не е споменато за БЪЛГАРИЯ!!!!!Та великоруските имперски амбиций стигат до ниво на болни мозъци граничещи с фантстицизъм и олигофрения  8) След некое и друго време ще си кажат и за БЪЛГАРИЯ ама трябва време...ВРЕМЕТО е УЧИТЕЛЯТ а и някой неща в братствта почват да стават интересни променливи!!!Както има един лаф: ДЯВОЛА КАТО СТАРЕЕ ПОЧВА ДА СТАВА КАЛУГЕР  ;D :drinks: ;D 8)

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Гръцката цивилизация е измислена!
« Отговор #29 -: Август 19, 2011, 17:21:45 pm »
Ей, не бива да си толкова агресивен... Не забравяй, че ние самите сме плод на нещо, което дори ние самите не знаем...... А това че сме развили своя собствена култура.. дали е елинска, римска или египеска или тракийска или  българска,единствено и само ще ни разединява, което е тъжно

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27