Автор Тема: Създаване на реалността  (Прочетена 59781 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Създаване на реалността
« Отговор #120 -: Септември 28, 2011, 23:19:17 pm »
mitko,

много си прав за буфера. Понякога ми е хем смешно, хем странно в такива ситуации. Относно реалноста - интересен паралел правиш със сапунените мехурчета. Те всичките образуват пяната и явно тази пяна е нашата реалност в момента. Взаимодествието в момента и по принцип е на принципа подобното привлича подобно. Тоест ако ти вибрираш на по-висока честота, то твоите вибрации ще привличат подобни на теб в живота ти. Останалите са просто статисти и ако изходим от максимата, че по-висока вибрация може да проникне в по-ниска, но по-ниска вибрация не може да проникне в по-висока, то хората, които прииждат в живота ти не могат да ти нарушат хармонията.

Не мисля, че факта, че сами създаваме реалността си е утопия. Работи си безотказно според мен. Въпросът е, че трудно му се хващат параметрите, понеже взаимодействията са на различни нива. Имам доста потвърждения и от собственият си живот и от приятели, които са чепкали същата тема. А пък в енергиите на хората от скоро се взирам - чисто женско любопитство. Понякога помага да разбереш отсрещния по-добре...
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Създаване на реалността
« Отговор #121 -: Септември 28, 2011, 23:26:56 pm »
     С  съпругата  сме  толкова  различни - като  денят  и  ноща,  но  правим  денонощието  вече  от  много,  много  години  и  смятам,  че  бракът  ни  е  успешен  именно  за  това,  че  сме  различни!  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Създаване на реалността
« Отговор #122 -: Септември 28, 2011, 23:34:49 pm »
    С  съпругата  сме  толкова  различни - като  денят  и  ноща,  но  правим  денонощието  вече  от  много,  много  години  и  смятам,  че  бракът  ни  е  успешен  именно  за  това,  че  сме  различни!  

Явно просто вибрирате на една честота  :), защото под "подобно" не се визира еднаквост на характери или външни белези, а вибрация.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Създаване на реалността
« Отговор #123 -: Септември 29, 2011, 07:57:52 am »
Тъй, тъй и както си вибрираме току виж изпаднеме в резонанс и хоп "нова реалност" и хукваме да се похвалим по форумите че сме минали в 5D  :bomb: ;D.Ама то бива бива глупости ама ... ???.

П.С.Един съвет, не взимайте за чиста монета написаното по езотеричните книжки, в много малка част от тях е писано истина!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Създаване на реалността
« Отговор #124 -: Септември 29, 2011, 08:58:53 am »
кое е това което могат само тези 3-ма лекари,ще е добре да се разбере.
Ами, Грег Брейдън го казва кое е това, което тримата могат: обучени са да усещат точното чувство в сърцата си /вибрацията си/...Това е нещо, което мисля, че с малко тренировка и самонаблюдение всеки от нас  би трябвало да го може. Това би трябвало да е най - лесното нещо на света, а на практика се оказва едно от най - трудните неща...Една от причините е липсата на вяра.
Един съвет, не взимайте за чиста монета написаното по езотеричните книжки, в много малка част от тях е писано истина!
Дотука само голи приказки - кажи ЗАЩО мислиш така? Защо си във форума за езотерика, след като езотериката е глупост? Не мислиш ли, че лъжеш себе си, че всъщност си тук, надявайки се някой да ти "докаже", че не си прав в своите мрачни убеждения? Някой да свали тоя товар от теб? Все повече на това ми прилича твоето...
С  съпругата  сме  толкова  различни - като  денят  и  ноща,  но  правим  денонощието  вече  от  много,  много  години  и  смятам,  че  бракът  ни  е  успешен  именно  за  това,  че  сме  различни!  
Именно. Не "поляритета" на вибрацията събира  хората, а самата вибрация /честота/. Математическият еквивалент на "модул" от дадено число, разбираш ли? ЗЗП както може да събере допълващи се по дадена тема противоположности /хора/, така може да събере и сходно мислещи по дадена тема хора. Огледалото на реалността откликва не на това, което си мислиш, че искаш или не искаш, а на вътрешната ти честота, която е сбор от честотите на всичките ни тела и върху част от които нямаме съзнателен контрол /достъп/. Но хубавата част е, че пък върху една немалка част ние все пак имаме контрол и достъп. Съзнателен. Във всяка житейска ситуация, ако имаш инфо за това какво е чувствал, в какво е вярвал човека, когото анализираш, можеш да откриеш потвърждение за действието на ЗЗП.
Влизайки във взаимодействие с другите хора, /създавайки им тяхната реалност, както ти казваш/, ти вече в този момент си в СЛЕДСТВИЕТО на ЗЗП, защото ВЕЧЕ си в компанията на въпросните хора, ВЕЧЕ сте се привлекли един друг. Освен това, въздействайки по някакъв начин на тяхната реалност, ти променяш и своята, защото не си отделен от действията си в реално време. Освен това, всяко действие на който и да е от участниците, променя ОБЩАТА /средно аритметичната/ реалност. И косвено променя и теб. Пример:/за който те моля да не се хващаш за буквата/: не можеш да убиеш без да станеш убиец! Променяйки с действие или думи чуждата реалност /вибрация/, ти променяш автоматично и своята реалност /вибрация/.  :hi:

П.П. И още едно следствие: променяйки своята реалност /вибрация/, можеш /но не е 100% гарантирано/ да промениш и чуждата реалност /вибрация/. Вариантите са два: ако ти се промениш, или и жена ти ще се промени, или ще се разделите, защото вече честотите ви по темата, която ви държи заедно няма да си съвпадат - така работи ЗЗП. Всичко, което ни заобикаля, е живо доказателство за действието на ЗЗП :hi:
« Последна редакция: Септември 29, 2011, 09:18:13 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Създаване на реалността
« Отговор #125 -: Септември 29, 2011, 09:56:42 am »
Дотука само голи приказки - кажи ЗАЩО мислиш така? Защо си във форума за езотерика, след като езотериката е глупост? Не мислиш ли, че лъжеш себе си, че всъщност си тук, надявайки се някой да ти "докаже", че не си прав в своите мрачни убеждения? Някой да свали тоя товар от теб? Все повече на това ми прилича твоето...
Никой неможе нищо да ми докаже, истината е видима  ;)!
От езотерика до "езотерика" има доста голяма разлика ;).Просто съм в друга реалност явно  ;D.

П.С.Е какво като не съм съгласен с тълпата няма място за мен и моето мнение ли?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Създаване на реалността
« Отговор #126 -: Септември 29, 2011, 10:37:04 am »
Една от причините е липсата на вяра.
Вярата се тренира, като всичко друго.Именно тя е основната съставка на създаването на реалността.Но както казах вече,дори да сме тренирани ние я изживяваме в моментите на прилив отвън на енергия,тя не е постоянна константа,иначе бихме могли спокойно да кажем ,че сме с Христово съзнание.Не знам дали забелязахте ,че последните месец два имаше спад в енергията на хората,това се изразяваше по много начини,като почнем с депресиите и стигнем дори до активността им по форумите и по точно по активността им да пускат нови теми провокирани от нещо което ги вълнува(нямам впредвид обсъждането на някакви жълти клюки).В такъв момент трудно можем да говорим за вяра,защото когато човека едва се справя с ограничената енергия(дори да не го разбира съзнателно)няма енергия да тренира и вярва в истинския смисъл на думата Вяра. Вярата отнема доста енергия и ако връзката с енергоизточника е намалена тогава се изпитва някакъв вид депресивно състояние.Това естествено много опростено казано.Под енергоизточник нямам впредвид егрегорите,те не биха дали на човека толкова много енергия,освен ако не са ключови фигури за него.Говоря за Висшия Аз и духовно семейство.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Създаване на реалността
« Отговор #127 -: Септември 29, 2011, 11:53:58 am »
Никой неможе нищо да ми докаже, истината е видима!...
От езотерика до "езотерика" има доста голяма разлика...
Е какво като не съм съгласен с тълпата няма място за мен и моето мнение ли?
Да, истината е видима, ама трябва да имаш очи /вътрешни очи!/ да я видиш.
Езотериката си е езотерика - няма 5 езотерики. Не знам някое течение в езотериката да отрича прераждането и безсмъртието на душата, или възможността да се свързват двата свята...Отричат го религиите. И атеистите.
Езотерика, доколкото си спомням значи "вътрешно, скрито знание"...е, няма как да ти се "докаже" каквото и да било, защото пътя за познание е личен, вътрешен - не става насила да видиш каквото и да било. Не мога да ти пусна на касетофона онова, което чувам в ума си, или по телевизора, онова, което виждам в съня си.
Нямам нищичко против инакомислещите, но не чух АРГУМЕНТИТЕ ти. Нито един път досега! Колко удобно! /За теб/. От моя страна - аз слагам точка, защото става безсмислено. :flag_of_truce:

Вярата отнема доста енергия и ако връзката с енергоизточника е намалена тогава се изпитва някакъв вид депресивно състояние.
Не бях поглеждала нещата точно така. За мен е обратното: вярата /която вече е по - скоро знание/ ме зарежда с енергия и "ме свързва с енергоизточника". Когато ИСТИНСКИ искам нещо и когато не се боря със собствените си негативни програми, нещата стават лесно и бързо - енергия за процеса имам в изобилие. Когато ми се налага да "тренирам вярата си", по - скоро нещата трудно ми се получават. Така се научавам да следвам САМО вътрешните си стремежи, които са обезпечени енергийно. Липса на енергия се получава, когато гониш чужди цели, или когато по пътя дори към своята цел, си минал през неправилната врата...Тогава наистина стрелката на резервоара сочи нулата. Липсата на енергия ясно сочи, че се занимаваш с неправилните неща за теб. :yes:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Създаване на реалността
« Отговор #128 -: Септември 29, 2011, 12:10:15 pm »
    За  да  създадеш  своя  собствена  реалност  трябва  да  си  самодостатъчен  за  съществуването  си!  А  и  Бог  не  е  такъв!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Създаване на реалността
« Отговор #129 -: Септември 29, 2011, 12:19:08 pm »
Вярата се тренира до едно време,от там нататък не се налага да я тренираш а само я "употребяваш". Иначе преди време и аз така мислех,че вярата ми дава енергията и връзка,но забелязах нещо очевадно,а то е че дори супер много да вярвам в нещо,ако не ми е подадена енергия отгоре, вярата не става катализатор на енергия,а обратното източва я. И далеч не говорим за чужди цели. Като цяло нещата са свързани и не еднозначни.Представям си нещата точно по начина по който го описах някъде по горе.Получаваме енергия,механизма за вярата се задейства и всичко е страхотно,след това връзката бива ограничена и ако се стремиш да потдържаш вярата енергията бързо отслабва.Мисля, че това зареждане е не за да потдържаме вярата ,а да имаме енергия за задачите които предстоят до следващото зареждане.Лично много пъти изживявах болезнено отделянето от източника и всеки път правех грешката да потдържам вярата. Ще добием Христово съзнание, когато се справим с проблемите.Тогава ще сме в постоянна връзка и тогава вярата ще е едно постоянно знание. Дотогава,смятам ще се наложи да свикнем с приливите и отливите и да не хабим енергия за задържането на рая на земята.Рая ще настъпи спонтанно, когато сме готови.
« Последна редакция: Септември 29, 2011, 12:22:50 pm от eses »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Създаване на реалността
« Отговор #130 -: Септември 30, 2011, 10:39:33 am »
Все повече осъзнавам необходимостта от контрол над вниманието. В известна степен го имам,но забелязвам ,че е далеч от нужното. Някакви техники да знаете?

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Създаване на реалността
« Отговор #131 -: Септември 30, 2011, 13:26:57 pm »
Какво разбираш под "контрол над вниманието"?!  :-X
...water can flow, and water can crash...

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Създаване на реалността
« Отговор #132 -: Септември 30, 2011, 14:39:56 pm »
Имам в предвид да контролираш вниманието ти към какво се съсредоточава.Дали да се съсредоточава върху глупости или към нещата който смяташ за важни.
voodoogoo  :D това ме разочарова,защото твоето мнение е важно за мен,ти имаш опит по темата  :D Следващия път те моля преди да публикуваш нещо да го копираш и да ми го пратиш и на лични.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Създаване на реалността
« Отговор #133 -: Септември 30, 2011, 14:43:23 pm »
Ъъъъъ... ами щом смяташ нещо за важно, не е ли логично съвсем естествено вниманието ти да се насочва натам?!  :-X 
Това означава също, и че по някаква подсъзнателна причина възприемаш "глупостите" за важни, щом натам ти се насочва вниманието. :) Подреди си приоритетите :)
...water can flow, and water can crash...

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Създаване на реалността
« Отговор #134 -: Септември 30, 2011, 15:23:38 pm »
Абе да ама в последно време все по трудно ми става да съсредоточавам вниманието си върху важните неща.Все някакви глупости ме занимават.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27