Автор Тема: Създаване на реалността  (Прочетена 59941 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Създаване на реалността
« Отговор #105 -: Септември 28, 2011, 19:47:18 pm »
Нямам намерение да споря кой какви способности има, най малкото ще е несериозно от моя страна ,заради това ,че не познавам хората. Обаче, човека първо има функцията да преувеличава, когато става въпрос за духовното му развитие, а и за останалото. После тъй като аз не съм срещала жив човек с такива дарби каквито претендира, че притежава вещичка, мога само да предполагам и да съдя по разказите за великите учители,който са ги притежавали.Та великите учители,който са се само лекували за броени минути, ходили са до чужди планети и въобще другите неща който тя казва, че прави са с толкова извисено съзнание,че първо да не претендират сами за себе си, второ да учат другите как го правят и най вече имат блестящи обяснения за това как им се случва. И трите неща не са налице при вещичка,от това аз заключвам,че или си фантазира или преувеличава в пъти или е някой тинейджър който си мисли че сме расли в саксия. Това е логиката.Вярно,че в тези неща не можем да търсим логика,но в нещата като явления,а не като проявление в определен индивид.
Аз не желая да ми се доказват възможностите на вещичка, тъй като съм достатъчно отворена за чудеса,самата аз съм отворила тази тема и това смятам говори достатъчно.Ако някой ще претендира, че притежава такива и такива способности,нека поне има обяснението как се случват, а не да обяснява - ами не знам,просто така,иначе,сложно е и тн.Защото все пак смятам ,че не сме се събрали тук за да се надлъгваме и хвърляме прах в очите.


eses,

може и да съм нова в този форум, но го чета от много дълго време. Отделно от това не съм нова в материята. Споделям опит, не защото имам нуждата да си чеша егото или да се правя на интересна - ако поне малко ме познаваше, дори и нямаше да ти мине през ума такова нещо. Просто ми е забавно да комуникирам с различни хора и реалности и да предизвиквам ответни реакции  ;). Абсолютно наясно съм какво постигам с това и затова не се учудвам на коментарите. Със самият си пост доказваш, че не си достатъчно отворена за чудесата и нарушаваш Закона за допускането. Това си е твое решение и не те съдя, нито обвинявам - споделям наблюдението си! Това, че не си срещала такива хора е в твой минус. Аз имам доста познати, които перфектно се справят с нещата и дори много по-добре от мен - в сравнение с тях аз съм като току що проходило бебе.

Не се и опитвам да излъжа - не лъжа никога! Не хвърлям и прах в ничии очи, първо защото е безмислено и второ, защото не виждам какво бих постигнала с това. Относно възрастта съм сигурно доста по-голяма от теб - на 37 години съм  :P.

Относно древните Посветени мога да ти кажа няколко неща:
Да, права си, че преди години тези неща са били пазени в тайна от хората, но вече е дошло времето да се извадят на показ. Сега не е времето да се правим на интересни и да си шепнем по ъглите. Дори "елита" започна поголовно да си вади "кирливите ризи" на показ, като дори не си прави труда да позамаже това онова. Нещата вече се казват в прав текст навсякъде. Ами аз не се страхувам да го правя и не ми пука от факта, че бих срещнала нечие неодобрение!

« Последна редакция: Септември 28, 2011, 19:48:50 pm от вещичка »
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Създаване на реалността
« Отговор #106 -: Септември 28, 2011, 19:51:29 pm »
      Да  
Когато обаче осъзнаеш, че сам твориш реалноста си, то ти се вписваш някак в общото, но не го вземаш насериозно - един вид съществуваш по периферията, защото вече реалноста на другите просто не ти е интересна.  :)


Да  разбирам  ли,  че  ти  се  самоизолираш  от  общата  реалност,  а  ако  те  се  интересуват  от  теб  какво  става  тогава?

Цитат на: old4
Абсолютно точно, лошото е и друго бях го намекнал в един от постовете си, прочел няколко книжки някой си и почва да ми набива теории в главата а изобщо не се и усеща че истинските дарби,каква е истината знаещите не я и споделят а да не говорим че пишат "романи" за тези неща.
    Задай  си  въпроса  защо  не  я  споделят?  
     Я  питайте  конкретно  и  аз  конкретно  ще  ви  обясня  всичко  което  знам  как  става  на  практика!  Макар  и  да  съм  го  обяснил  в  темата  "Медитация"  Един  мъдър  човек  е  казал:  Ако  нещо  не  можеш  да  го  обясниш  на  6 годишно  дете,  значи  и  ти  не  го  разбираш!  Цитирам  по  памет  Айнщайн   
     Всеки  който  се  е  докоснал  реално  до  ирационалното  не  би  имал  смелоста  да  лъже,  защото  знае  и  какво  е  наказанието!! 

« Последна редакция: Септември 28, 2011, 19:56:59 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Създаване на реалността
« Отговор #107 -: Септември 28, 2011, 19:56:27 pm »
     
Да  разбирам  ли,  че  ти  се  самоизолираш  от  общата  реалност,  а  ако  те  се  интересуват  от  теб  какво  става  тогава?

Ами горе-долу е така. Доста ми се позагуби интереса напоследък към "обществения живот". Ако някой се интересува от мен, то той ме намира по един или друг начин и преценявам доколко мога да се впусна в дадена реалност или да се оттегля. Всичко е въпрос на преценка на момента.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Създаване на реалността
« Отговор #108 -: Септември 28, 2011, 20:02:51 pm »
       Съгласен  съм  с  мнението ти,  но  имах  предвид,  че  външната  реалност  е  агресивна  не  в  лошият  смисъл,  нали  не  твърдиш,  че  живееш  сама  за  себе  си?
« Последна редакция: Септември 28, 2011, 20:18:27 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Създаване на реалността
« Отговор #109 -: Септември 28, 2011, 20:51:07 pm »
В момента знам, че питам трети път за едно и също нещо, но никой ли нищо не иска за каже за тумора в жлъчката на жената от видеото?
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Създаване на реалността
« Отговор #110 -: Септември 28, 2011, 20:59:38 pm »
       Съгласен  съм  с  мнението ти,  но  имах  предвид,  че  външната  реалност  е  агресивна  не  в  лошият  смисъл,  нали  не  твърдиш,  че  живееш  сама  за  себе  си?

Нееее  ;D, принципно съм много контактен човек, но когато преценя, че събеседника ми не ми е интересен и си приключвам разговора набързо или просто го игнорирам. Май съм станала доста безцеремонна в това отношение...

Когато започнеш да изграждаш реалноста си, то се научаваш да правиш разбор на енергиите, които допускаш около себе си. Когато прецениш, че даден човек ти носи само негативна енергия или пък смуче от теб, то съвсем естествено да го игнорираш и по този начин да го изключиш от реалноста си. Такива хора са рядкост обаче. Принципно ако следваш Закона за допускането: "Аз съм това, което съм, и позволявам на другите да бъдат това, което са! Когато позволяваш на другите да бъдат това, което са, дори ако не приемат това което ти си, тогава ще бъдеш Допускащ . Малко вероятно е обаче да постигнеш това състояние, докато не проумееш как привличаш нещата, които идват при теб." то се научаваш да съжителстваш с всички, дори и да не споделяш техните идеи или разсъждения. Закона за свободната воля обаче също действа по това време и е нормално да се сбълскваш със свободната воля на останалите, защото в крайна сметка не живеем сами в тази Вселена. Обаче колкото повече си намираш вътрешната Сила и колкото повече си успял да калиш Волята си, толкова по-лесно ти е да се справяш с такива дребни тривиалности  ;D.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Създаване на реалността
« Отговор #111 -: Септември 28, 2011, 21:30:48 pm »
Цитата в лилаво е от ченълинга на Абрахам: http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%F5%E8%EA%F1 - горещо го препоръчвам на всички.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Създаване на реалността
« Отговор #112 -: Септември 28, 2011, 21:44:35 pm »

Относно древните Посветени мога да ти кажа няколко неща:
Да, права си, че преди години тези неща са били пазени в тайна от хората, но вече е дошло времето да се извадят на показ. Сега не е времето да се правим на интересни и да си шепнем по ъглите.


Aми какво чакаш?

 Дай ги на показ на хората и го докажи!

 Или ще чакаш за разрешение от отвъдното, службите за сигурност  в страната, Европейския Съюз и БГ общните взети заедно с предизборните им компании.

 ;D

 






Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Създаване на реалността
« Отговор #113 -: Септември 28, 2011, 21:47:58 pm »
Aми какво чакаш?

 Дай ги на показ на хората и го докажи!

 Или ще чакаш за разрешение от отвъдното, службите за сигурност  в страната, Европейския Съюз и БГ общните взети заедно с предизборните им компании.

 ;D

Според теб какво правя с постовете си /това е риторичен въпрос/  ;)! Доказала съм го с начина си на живот! Явно ти си от хората, които искат да пипнат за да повярват. Ако е така съжалявам, но не мога да ти помогна!  :hi:
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Създаване на реалността
« Отговор #114 -: Септември 28, 2011, 21:50:39 pm »
Цитата в лилаво е от ченълинга на Абрахам: http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%F5%E8%EA%F1 - горещо го препоръчвам на всички.

Да, така е  :). Само че не е нужно да се чете цялата книга "Законът за привличането", само 44/45 страници са напълно достатъчни  ;D.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Създаване на реалността
« Отговор #115 -: Септември 28, 2011, 22:19:02 pm »
Вещичка, направи си блог,за да може последователите ти да те четат.На мен не ми е особено приятно темата да се разводнява с нечии претенции за величие.
мф2,какво да кажем за тумора,то е доста красноречиво и нагледно.Интересно ми е тази болница коя е ,ще се поразровя.И кое е това което могат само тези 3-ма лекари,ще е добре да се разбере.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Създаване на реалността
« Отговор #116 -: Септември 28, 2011, 22:31:39 pm »
Aми какво чакаш?

 Дай ги на показ на хората и го докажи!

 Или ще чакаш за разрешение от отвъдното, службите за сигурност  в страната, Европейския Съюз и БГ общните взети заедно с предизборните им компании.

 ;D

Според теб какво правя с постовете си /това е риторичен въпрос/  ;)! Доказала съм го с начина си на живот! Явно ти си от хората, които искат да пипнат за да повярват. Ако е така съжалявам, но не мога да ти помогна!  :hi:


Нищо не правиш с постовете си, след като не отговаряш на въпросите ми!

Начинът ти на живот,също нищо не дава, като информация, относно теб саматата!

Пак ще те ти го повторя и дано ме разбереш!  :)

цитирам те: 

Цитат
преди години тези неща са били пазени в тайна от хората, но вече е дошло времето да се извадят на показ.

Кои са тези неща, за които пледираш?   

Кой ги е пазил в тайна и за какво?

Надявам се да ме разбереш за какво те питам и да ми отговориш конкретно и адекватно  с факти, а не реторично с фантазии!








Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Създаване на реалността
« Отговор #117 -: Септември 28, 2011, 22:37:20 pm »
Визирах езотеричното познание. Няма нужда да предоставям факти и ако умееш да ги видиш, те са навсякъде.  :)
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Създаване на реалността
« Отговор #118 -: Септември 28, 2011, 22:58:20 pm »

Нееее  ;D, принципно съм много контактен човек, но когато преценя, че събеседника ми не ми е интересен и си приключвам разговора набързо или просто го игнорирам. Май съм станала доста безцеремонна в това отношение...

Когато започнеш да изграждаш реалноста си, то се научаваш да правиш разбор на енергиите, които допускаш около себе си. Когато прецениш, че даден човек ти носи само негативна енергия или пък смуче от теб, то съвсем естествено да го игнорираш и по този начин да го изключиш от реалноста си. Такива хора са рядкост обаче. Принципно ако следваш Закона за допускането: "Аз съм това, което съм, и позволявам на другите да бъдат това, което са! Когато позволяваш на другите да бъдат това, което са, дори ако не приемат това което ти си, тогава ще бъдеш Допускащ . Малко вероятно е обаче да постигнеш това състояние, докато не проумееш как привличаш нещата, които идват при теб." то се научаваш да съжителстваш с всички, дори и да не споделяш техните идеи или разсъждения. Закона за свободната воля обаче също действа по това време и е нормално да се сбълскваш със свободната воля на останалите, защото в крайна сметка не живеем сами в тази Вселена. Обаче колкото повече си намираш вътрешната Сила и колкото повече си успял да калиш Волята си, толкова по-лесно ти е да се справяш с такива дребни тривиалности  ;D.
 
      С  този  пост  повдигаш  много  въпроси!  
      Дълбоко  съм  убеден,  че  всеки  и  всичко  създава  реалност  -  Гората  създава  една  реалност,  пустинята  друга,  аз  една  реалност,  а  ти  друга,  но  това  което  създаваме  ние  като  реалност  се  отнася  за  другите,  създаваме    реалност  за   другите,  следователно  живеем   в  чужда  реалност  и  задачата  ни  е  да  се  научим  да  се  вписваме в  нея,  да  бъдем  гъвкави  и  адаптивни!  Мисля  си  с  моят  ограничен  ум,  ако  си  създаваме  всеки  своя  реалност,  няма  ли  да  заприличаме  на  сапунени  мехурчета  образуващи  едно  цяло -   малотрайна  сапунена  пяна?  Къде  в  тази  мания  за  всемогъщество  ще  изхвърлим  реалноста,  че  живеем  в  материалният  свят  тук  на  земята?  Реалноста,  че  сме  преходни  във  времето  и  подвластни  на  същото?  Смятам  утопията,  че  сами  създаваме  реалноста  си  за  твърде  опасно  внушение  отвън,  на  сили  заинтересовани  да  ни  убедят,  че  за  всичко  сме  си  виновни  ние  самите  и  да  не  търсим  по  далеч  от  носът  си,  като  по  този  начин  им  позволяваме  да  си  разиграват  коня  както  си  искат.  
     Никога  не  си  задавам  въпроса  с  какво  привличам  тази  или  онази  личност,  дали  тя  смуче  от  енергиата  ми  или  не  (не  съм  забелязал  досега  да  съм  енергиино  изтощен),  ами  нека  си  смуче,  колкото  повече  толкова  по-бързо  ще  заприлича  на  мен,  защото  "психична  енергия  е  специфична  за  всяка  душа  (личност)" П.Х.  и  чорба  не  става.  Сигурно  затова  съм  в  добри  отношения  с  личности  които  не  се  понасят  помежду  си  и  ме  използват  като  буфер!  
      Мога  и  си  позволявам  безцеремонност  само  с  хора  на  моето  ниво,  тоест  с  практици  в  сферата,  с  останалите  съм  много  внимателен,  защото  границата  между  безцеремонноста  и  високомерието  е  много  тънка  а  и  двата  вида  отношение  водят  до  кармична  обремененост.
      Последното  ти  изречение  много  ми  хареса.  Бих  заменил  само  думата  спрявяш  с  думата  приемаш
      Дано  не  ме  изхвърлищ  от  реалноста  си!!!!      
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Създаване на реалността
« Отговор #119 -: Септември 28, 2011, 23:18:21 pm »
Начинът ти на живот,също нищо не дава, като информация, относно теб саматата!

Пак ще те ти го повторя и дано ме разбереш!  :)

цитирам те: 

Цитат
преди години тези неща са били пазени в тайна от хората, но вече е дошло времето да се извадят на показ.

Кои са тези неща, за които пледираш?   

Кой ги е пазил в тайна и за какво?

Надявам се да ме разбереш за какво те питам и да ми отговориш конкретно и адекватно  с факти, а не реторично с фантазии!

   

ЕТИМОЛОГИЯ НА ПОНЯТИЕТО МЕДИТАЦИЯ
   За пръв път в българската литература, по йога и другите източни древни практики за самоусъвършенствуване, понятието “медитация” се появява в книгата “Самовнушението в древността и днес”, Н.Петров, 1983. До тогава се използува понятието “концентрация” (“Упражнения на йогите” на А.Миланов, И.Борисова, 1961; “Йога” на В.Евтимов, 1981 и др. автори).  Това  за  теб  факт  ли  е? 
     Кога  започна  да  се  дискутира  прераждането?  Забранено  от  църквата  през  1072г  цитирам  по  памет!  А  това  факт  за  знание  табу  ли  е? 
     Искаш  ли  още  или  сам  ще  си  попълниш  списъка?
 

 

 

 


 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27