Автор Тема: Канабис - дрога ли е или не?!?  (Прочетена 126473 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #150 -: Декември 07, 2006, 01:51:40 am »
Ох,чета я тази тема и немога да разбера едно,защо някой хора не приемат,че канабиса може да се консумира и под друга форма?!?Вчера бях в магазина за здравословна храна и това което видях там е,олио от канабис.Цената му е доста по-висока от тази на захтина и не мисля,че от консумацията на това олио ще има пристрастени още повече надрусани. :) И аз като някои други тук съм чела статии за канабиса и също съм на мнение,че лечебните му сваойства са много повече отколкото се опитват някои хора да го изкарат вреден.Незнам за пушенето на канабис,изказвам мнение за самото растение и това дали е вредно или не.
Извинявам се за офтопика,но ако в скоро време започна да пиша неадекватно да знаете,че е от олиото. ;)

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #151 -: Декември 07, 2006, 02:07:06 am »
Моето мнение :) е, че канабисът е полезно растение, имащо много приложения още от древността,  което не бива да се пуши :P ;) Тогава си става дрога, нали така? :D
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #152 -: Декември 07, 2006, 02:17:58 am »
Моето мнение :) е, че канабисът е полезно растение, имащо много приложения още от древността,  което не бива да се пуши :P ;) Тогава си става дрога, нали така? :D

Всъщност доколкото знам (сори не е от личен опит  :P ) същия ефект като при пушенето може да се постигне и при пряка консумация ако канабиса се вари в мляко.

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #153 -: Декември 07, 2006, 02:39:04 am »
Цитат
Всъщност доколкото знам (сори не е от личен опит  :P ) същия ефект като при пушенето може да се постигне и при пряка консумация ако канабиса се вари в мляко.

И аз имам такава информация от първа ръка.Брат ми като всеки тинейджър преди години пробваше това и онова.Та докато беше в Русия е пробвал точно това,и резултата е бил излизане от тялото,което го е потресло.От тогава не иска и да чуе за каквато и да била дрога.При него ефекта е бил явно положителен,иначе не ми се мисли докъде щеше да е стигнал сега. :(
Няма да казвам каква е точно технологията,защото съм твърдо против дрогите.Подобен ефект се постига и с медитация само,че в случая мисля положителен за индивида.Ейлиън мислиш ли,че комбинацията соево мляко и печено сме от канабис може да доведе до нежелан ефект? :-\
« Последна редакция: Декември 07, 2006, 02:40:10 am от Alien »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #154 -: Декември 07, 2006, 02:45:31 am »
Ми незнам  ;) то соевото мляко аз само един път го пих и го намирам за супер гадно на вкус  :P Оттам нататъка какво е нежелан ефект е много относително щото това което ти цитира като "нежелан" ефект с излизането от тялото може да е желан за други. Също зависи ти с каква цел ще го ползваш тва печено семе- за чисто вкусово усещане или с друга мотивация  :)

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #155 -: Декември 07, 2006, 03:05:22 am »
Ми незнам  ;) то соевото мляко аз само един път го пих и го намирам за супер гадно на вкус  :P Оттам нататъка какво е нежелан ефект е много относително щото това което ти цитира като "нежелан" ефект с излизането от тялото може да е желан за други. Също зависи ти с каква цел ще го ползваш тва печено семе- за чисто вкусово усещане или с друга мотивация  :)
Определено не за да съм хай! ;)Прочети  пост 128 от темата.Аз и така си излизам от тялото,нямам нужда от помощ от този род,защото знаеш какви са последствията при едно такова излизане. ::)Всички ми препоръчахте да прочета Монро,та там ми направи впечатление нещо.Ето това:''За чисто физически резултати,вземете шест какпки химикал в стъклена водна чаша'' :-\

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 581
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #156 -: Декември 07, 2006, 19:12:55 pm »
Брат ми като всеки тинейджър преди години пробваше това и онова. Та докато беше в Русия, е пробвал точно това и резултатът е бил излизане от тялото, което го е потресло. От тогава не иска и да чуе за каквато и да била дрога.
В това изказване има три изречения и, съответно - три заблуждения.
1. Нека на този етап да ги наречем "специални вещества" (виж т.3 долу), не влизат в менюто на всеки тийнейджър, нито пък е естествено те да се приемат от тийнейджъри. Тук заблуждението се корени в това, че има воля въпросните "специални вещества" да бъдат определени като несериозна, калпазанска, тийнейджърска лудория, в която няма нищо улегнало, нищо ценно; омаловажаването, представящо се като детско отклонение и увлечение с възможен фатален край, цели да заклейми "специалните вещества" и да не позволи никакъв повод за изтъкване на евентуалните им положителни качества. Виждам, че някои хора не са и помръднали от предварителните си мнения по темата - на тях предлагам отново да прелистят какво се изписа нагоре - то е доста много, наистина!
2. Второто заблуждение е свързано с метафизичното невежество, което могъщо се подкрепя, стимулира и налага от нашата официална доктрина, нежелаеща никакви възможности за издигане да се оставят на хората. Излизането от тялото, получаването на видения, сънища и срещи с духовни същества усилено се пропагандират като "неестествени", опасни и налудни, докато бензиновите удоволствия, консервантите, здравноосигурителната химизирана система, честотното осакатяване на населението в масов мащаб са най-"естествени", необходими продукти на напредъка и сериозен белег за просперитет. Всъщност, фактът на отваряне в съзнанието за горните метафизични явления, към което тласка канабисът, го превръща в опасно за пропагандните намерения вещество, което трябва да се свърже със страх, разруха и забатачване.
3. Упоритото декламиране на думите "канабис" и "дрога", поставени една до друга, без въобще да се осмисля техният смисъл и очевидна несъвместимост, е най-прекият пример за вирус в познаването на разглеждания от нас въпрос тук. Нагоре в темата подробно и по много начини беше разисквано какво е "дрога" и защо канабисът "не може да бъде" дрога; предвид на безотговорното изказване тук (авторът не е виновен сам по себе си, според мен той/тя/ е по-скоро жертва на обществения предразсъдък) показва неосведоменост не само за въпроса по принцип, но дори и за post-натите горе на готово сведения. Според някои изследвания на определението за дрога в това понятие влизат например internet, телевизията, електронните устройства, лекарствата, кафето, шоколадът, какаото, захарта, популярната музика и забавления - все неща, които са далеч от представата за "страшен и убиващ бавно жертвите си химикал, който неколцина пропаднали гамена вземат скрито и противозаконно в някоя канавка и се чудят как да привлекат още една жертва към себе си".

Всъщност, братът на Mystic е претърпял един изпит в Русия: срещнал се е с канабисното мляко, получил е страховитно изживяване и е взел своето решение, което ще определи голяма част от по-нататъшния му живот:

а) видял е вратата, но не е посмял да премине през нея и си е избрал един скучен, безмислен живот на среден бизнесмен, който цял живот ще се бори за своята вратовръзка, на 62 ще умре от инфаркт, а няколко години след това вратовръзката му ще фалира и никой няма да я помни;
б) видял е опасността от неправилното поведение, влязал е в правия път и сега е един почтен гражданин, който с достойнство си плаща данъците, гледа си семейството, радва се на коледите и не се занимава с глупости.

Не заемам страна, все ми е тая, освен за едно: за познаването на думите и за тяхната употреба с разбиране!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

IYI

  • Гост
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #157 -: Декември 07, 2006, 23:50:07 pm »
Марихуаната изисква мноооооого голям контрол!

hristog

  • Гост
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #158 -: Декември 07, 2006, 23:55:12 pm »
и силна воля !!!


ВНИМАНИЕ!!! - марихуаната може да отключи ШИЗОФРЕНИЯ - разделяне на ума от емоциите!

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #159 -: Декември 08, 2006, 12:15:55 pm »
и силна воля !!!

ВНИМАНИЕ!!! - марихуаната може да отключи ШИЗОФРЕНИЯ - разделяне на ума от емоциите!

Затова си замълчах и не направих коментар на изказването на  Флай Драгън. :(Това което споменах по-горе се случи преди 14 години.Може и да съм била по-голяма невежа тогава от сега,нямам претенции да знам и разбирам от всичко.Водя се от усещанията които имам,а не от логиката.Не съм била в състояние да дам съвет още повече на някой,който не е имал никаква представа какво означава излизане от тялото.В крайна сметка дори и да е прав Флай всеки има право на избор и решава сам за себе си.Сега след 14 години с малко повече познание и опит мога да изкажа мнение,че употребата на такъв опиат е опасна за хора които не са подготвени за това което може да се случи.
Ще споделя и още нещо,на което не желая коментар.Имам роднина,която от дълги години е с диагноза шезофрения,а аз самата знам,че не е така.Имала е лошия късмет да попадне някъде за където не е била подготвена,благодарение на стрес и опиати.Никой не е вече парашутист само от това,че се е качил на самолета и има парашут на гърбът си!!!!! Изисква се подготовка за това,тези неща не бива да се приемат с лека ръка!
« Последна редакция: Декември 08, 2006, 12:17:40 pm от Mystic »

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #160 -: Декември 08, 2006, 12:57:16 pm »
Цитат
Всъщност, братът на Mystic е претърпял един изпит в Русия: срещнал се е с канабисното мляко, получил е страховитно изживяване и е взел своето решение, което ще определи голяма част от по-нататъшния му живот:

а) видял е вратата, но не е посмял да премине през нея и си е избрал един скучен, безмислен живот на среден бизнесмен, който цял живот ще се бори за своята вратовръзка, на 62 ще умре от инфаркт, а няколко години след това вратовръзката му ще фалира и никой няма да я помни;
б) видял е опасността от неправилното поведение, влязал е в правия път и сега е един почтен гражданин, който с достойнство  си плаща данъците, гледа си семейството, радва се на коледите и не се занимава с глупости.

Едва ли е видял това,така както ти го виждаш!?! За това се иска познание,което определено не е притежавал в дадения момент!Флай,надявам се това изказване да не се прочете от непълнолетни,защото е опасно.За нас няма проблем,но един тинейджър би се заинтригувал от подобно изживяване и не би мислил много преди да направи опит.Незнам защо очакваш да сме родени научени? :(
Много често имам чувството,че пише и отговаря робот,надявам се да не си такъв! :-\
« Последна редакция: Декември 08, 2006, 12:59:25 pm от Mystic »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 581
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #161 -: Декември 08, 2006, 15:15:56 pm »
Твърдението, че "всеки има право на избор и решава сам за себе си" не е вярно, поради следните две причини:
1: възможност, способност да избира и от там - право на избор може да притежава само този, който познава алтернативните възможности и разбира последствията, които си причинява чрез избора; ако това условие не е спазено, говорим за хазарт, произвол, предразсъдъци - все тая, но не и за "право на избор";
2: човек, който не познава алтернативните възможности (не може да се натовари с правото да избере) всъщност прави всичко друго, но не и да реши сам за себе си; сам за себе си решава само този, който, (1) аналогично на идеята за избора, е способен да реши - разбира особеностите на въпроса и (2) притежава независимост, не е обвързан с каквито и да било чужди на неговата собствена същност тенденции. Човек, който не знае и не притежава воля (двете съставки на избора) не притежава това право. Човек, който дори да знае, ако е поставен в нечия чужда власт, също не може да избира - избира вместо него управляващата го чужда власт. И третата хипотеза, при която имаме само воля, но не и знание, също трябва да се отхвърли, защото не е възможно да има намерение без посока. Твърдението, че "всеки има право на избор и решава сам за себе си" прочее се корени в егалитаристкия предразсъдък, че всички са равни или, че всеки носи глава на раменете си и притежава разум, отговорност. Този предразсъдък не може да издържи поради простата причина, че далеч не всички хора имат еднакви желания и възможности. Примери колкото щеш...

По отношение на заблуждението, че моите текстове представляват опасност за "подрастващите" - то се корени в предразсъдъка, че възрастните знаят, а пък младите не знаят и следва да се учат от възрастните. Разликата между старите и младите обаче не е между знание и незнание, а е между натрупване или отсъствие на предразсъдъчен материал; в тази посока е и идеята, че има много възрастни хора с "младежки дух" - по моя критерий те всъщност са млади хора... Трябва веднъж за винаги да се скъса с илюзията, че институциите, власт-имащите, хоата с положение и възраст, са носители на Истината. Живеем в сакато общество и това е една от главните причини настоящият Форум да съществува и да се бори. Сакатостта на това общество е предизвикана именно от заблуждението, че хората с позиции казват истината. И, за да бъдем коректни към въпроса за тийнейджърите - аз говорих ясно за тях още в първата точка на предходното си изказване - явно не се е разбрала идеята...

Последното заблуждение, за което ще спомена сега, е думата "опиат". Тя, естествено, произлиза от понятието "опиянение" и показва, че ние се опияняваме, когато приемем "опиат". Пиянството е типичното грешно сравнение, което се дава от несведущите за въздействието на наречените от мен по-горе "специални вещества" върху този, който ги приема. Даже често си позволяват да препоръчат по-добрия вариант за пиене на концентрати например, отколкото за пушене на канабис. Това сравнение, макар да се отклоняваме от темата, прилича на твърдението сред някои "меломани", че електронната музика е скучновата и еднообразна, заради което те предпочитат чалга. Тук не твърдя, че водката е чалга, а канабисът - електронна музика, макар и в това да има известна философия. Показателен за примера е обаче фактът, че в чалгаджийската песен се използва съвсем тесен периметър от музикални тоналности, докато в някои шедьоври на електронната музика се достига до почти нечуваеми бездни на звука; чалгаджийската песен винаги е композирана върху повтарящи се основни мотиви, придружени в повечето случаи от един припевен мотив, докато някои електронни шедьоври се разгръщат с цели часове на развиване в звука, което става в сложни еволюции и на много нива; чалгаджийската песен по правило има плоско звучене, което не надхвърля възможностите на стерео-колонките ви и дори да прозвучи по най-модерна система за пространствен звук, няма да се промени съществено, освен откъм силата на звука, докато някои електронни шедьоври просто не могат да се чуят пълноценно без пространствено организиране на тяхното прозвучаване. Пиша това за музиката, за да илюстрирам как определени несведущи твърдения се разминават фрапантно с действителността, само защото например, ние нямаме никаква идея за еволюционно развиващ се пространствен звук и просто ни е по-интересно, по-достъпно на душата да длушаме как бавно преминават керваните и тихо стъпват камиларите... Елена, само теб обичам аз!... :P Толкова за "опиатите" и за "специалните вещества", толкова за "надрусването" и за "просветлението"!

Твърдението, че моите изказвания могат да повлияят зле на някой непълнолетен, също е тенденциозно, или, поне е проява на "двоен стандарт". Нали ти самата, Mystic, твърдиш, че "всеки има право на избор и решава сам за себе си"? ;D
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

IYI

  • Гост
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #162 -: Декември 08, 2006, 16:08:26 pm »
За и против, какъв е смисъла?!
Според мен  психотропното вещество, но да е само под природна форма(даденост), не да е изкуствено създадена винаги е полезна, може да помогне, но може и да навреди, пак казвам всичко е в контрола!Колата е по-полезна в съчетание с Шалом бургер от Макдоналдс! :D

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 581
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #163 -: Декември 08, 2006, 16:24:48 pm »
Именно за такива неща говорим...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 499
Re: Канабис - дрога ли е или не?!?
« Отговор #164 -: Декември 09, 2006, 09:10:06 am »
fly е прав... За съжаление много хора са като коне с капаци ! Докато се дискутира дадена тема, изчакват твоето изказване, само за да могат да повторят и потретят тяхното "совственно" мнение, дори без да чуят чуждото...
Има и още един аспект на "право на избора" - да имаш възможността да оценяваш нещата, да виждаш кое е грозно и кое е красиво например, но като кажеш че еди си кое е ГРОЗНО ама МНОГО, следва отговора "тогава защо толкова много хора го харесват?" хахахах ;D ПОЧТИ НИКОЙ не разбира, че това кето се харесва на масата НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО добро, красиво или полезно... Това, че през 12 век (примерно, не си спомням кога беше) хората са мислели че Земята е плоска, е било "истина" за тях, но в действителност - пълна глупост.
Или друг пример, споерд мен НАЙ-показателен. В училище на малчуганите им се набива в главата още от 2ри - 3ти клас, че природата бива 2 вида - жива и нежива !  ;D ;D ;D
Е след макс брейн уош, чалга и пиячка... как да обясниш на някой че няма нежива природа ?!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27