Автор Тема: 20 години демокрация или кретения с мазохизъм?  (Прочетена 41177 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:20 години демокрация или кретения с мазохиз
« Отговор #75 -: Август 02, 2011, 16:20:56 pm »
Всяка политическа система е добра или лоша в зависимост от конкретното място и време.
Ако не беше пазарната икономика,компютърът и интернет може би щяха да се забавят 30-40 г.От друга страна ако не беше диктатурата на Сталин,сега всички щяхме да си говорим на немски.Ако въобще ни имаше...
Голямият късмет е когато обществената система отговаря напълно на конкретното време и конкретния народ ;)
Може би щяхме да говорим и на немски, но щяхме да сме на три морета.Друг е въпроса, че такъв е бил сценария-Германия/не Хитлер/ да загуби войната и да се създаде държавата ИЗРАЕЛ, САЩ да излязат от първата си тежка финансова криза и станат най-силната държава и т.н.
« Последна редакция: Август 02, 2011, 16:23:16 pm от bojinkata »

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #76 -: Август 02, 2011, 16:52:37 pm »
 На света има Добро и Зло и за второто не трябва да има грам милост! Ако си мислиш че ми пука за избитите боклуци-врагове на Комунизма, тия номера не минават. Свобода на пресата и медиите няма именно заради овце като теб, защото Злото не спи. Ти робе на хартииките нарушаваш Божия Завет,а Бог забавя, но не забравя (това със забраната на религиите трябва да се коригира, поне за добродетелните такива). Единственото което има значение са Хората, всеки един от тях - Човека! Капитализма е враг на Човека и трябва да бъде ликвидиран като система заедно със всичките овце като тебе дето му робуват. Запомни едно - Интереса на парите НЕ са Хората!

Религиозен комунист работещ за капиталистическа глобална фирма, кой наказва себеподобните си (човек) само защото не споделят възгледите му,  как де не се смея ми кажи  :lol:. Ако всичко написано от теб е истина, дори и за теб самия, то бога ми вярвай в мен защото АЗ не ще забравя словата ти.

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #77 -: Август 02, 2011, 17:53:22 pm »
Объркахте темата. http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,13174.0.html  :writer:
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:20 години демокрация или кретения с мазохиз
« Отговор #78 -: Август 02, 2011, 19:35:52 pm »
Всяка политическа система е добра или лоша в зависимост от конкретното място и време.
Ако не беше пазарната икономика,компютърът и интернет може би щяха да се забавят 30-40 г.От друга страна ако не беше диктатурата на Сталин,сега всички щяхме да си говорим на немски.Ако въобще ни имаше...
Голямият късмет е когато обществената система отговаря напълно на конкретното време и конкретния народ ;)
Може би щяхме да говорим и на немски, но щяхме да сме на три морета.Друг е въпроса, че такъв е бил сценария-Германия/не Хитлер/ да загуби войната и да се създаде държавата ИЗРАЕЛ, САЩ да излязат от първата си тежка финансова криза и станат най-силната държава и т.н.

Честно да ти кажа, АЗ все още не съм сигурен кой загуби войната ;). Как така, победените се изправят за няколко години на крака, а победителя все още се мъчи да си стъпи на тях. Ей тва не мога да разбера. Въпросът е дали германците загубиха войната, или дадоха служебната победа на руснаците. А за останалото си напълно прав.
Поздрави  :hi:

Комунизма е една от най-ужасните и не човешки форми на управление, която някога е измисляна. Самата идея хората да бъдат равнопоставени, без класи, без частна собственост и пазар, водят до диктатура на авторитарни и репресивни правителства и до еднолична власт. Няма свобода на пресата и медиите. Ами ако сега бяхме под комунистическо правителство, щяхме ли да си чатим и спокойно да си плюем по нета? Дааа, ама пред съкилийниците си у Белене ;).
На света има Добро и Зло и за второто не трябва да има грам милост! Ако си мислиш че ми пука за избитите боклуци-врагове на Комунизма, тия номера не минават. Свобода на пресата и медиите няма именно заради овце като теб, защото Злото не спи. Ти робе на хартииките нарушаваш Божия Завет,а Бог забавя, но не забравя (това със забраната на религиите трябва да се коригира, поне за добродетелните такива). Единственото което има значение са Хората, всеки един от тях - Човека! Капитализма е враг на Човека и трябва да бъде ликвидиран като система заедно със всичките овце като тебе дето му робуват. Запомни едно - Интереса на парите НЕ са Хората!

Ми да ти кажа честно, на мен лично ми пука. Защото тези, които ти наричаш ''буклуци'' са човешки същества. Част от тях са и мои роднини, и то много. И мога да те уверя, че във никакъв случай не са били буклуци. Напротив. И не мога да разбера, как такъв върл комунист като теб, ръсиш клетви с божието име на уста. Нали бяхте забранили вярването в Бог и ходенето на черква. Момченце, що не вземеш малко да се поспреш и да си направиш една ревизия на желанията и знанията относно комунизма. И пак ти повтарям, не хули човеци , който не познаваш  :diablo:.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен allstar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:20 години демокрация или кретения с мазохиз
« Отговор #79 -: Август 02, 2011, 23:35:12 pm »
Ми да ти кажа честно, на мен лично ми пука. Защото тези, които ти наричаш ''буклуци'' са човешки същества. Част от тях са и мои роднини, и то много. И мога да те уверя, че във никакъв случай не са били буклуци. Напротив. И не мога да разбера, как такъв върл комунист като теб, ръсиш клетви с божието име на уста. Нали бяхте забранили вярването в Бог и ходенето на черква. Момченце, що не вземеш малко да се поспреш и да си направиш една ревизия на желанията и знанията относно комунизма. И пак ти повтарям, не хули човеци , който не познаваш  :diablo:.
Това че са ти били роднини нищо не значи, доброто не се предава като спин-а по полов път. ;D Колкото до религиите в предния си пост споменах, че това трябва да се коригира и то само за добродетелни религии. Комунизма е в пълен синхрон с повечето добродетелни религии. Каквото е Зло според религията е такова и според Комунизма, и се нарича боклук (или некоя друга дума за нещо лошо), а не "човек'.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #80 -: Август 03, 2011, 00:24:28 am »
И кои са добродетелни религии според теб? И да те питам-На теб колко ти плащат да величаеш комунизма тук? Защото не вярвам, нормално мислещ човек да се превъзнася по този строй.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен allstar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #81 -: Август 03, 2011, 17:00:03 pm »
И кои са добродетелни религии според теб? И да те питам-На теб колко ти плащат да величаеш комунизма тук? Защото не вярвам, нормално мислещ човек да се превъзнася по този строй.
Всички официални религии без расисткия злонамерен юдаизъм. Робе на хартииките за мен те нямат по-голяма стойност от средство за бърсане на задните части след сране (даже и за това не стават). :negative: Хората и Човека са единственото което има значение. :yes:

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #82 -: Август 05, 2011, 12:33:54 pm »
  Хората и Човека са единственото което има значение. :yes:
[/quote]

И как комунизма определя това единствено значение според теб!? Като си бършеш гъзъ с заплатата си ли ?

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #83 -: Август 07, 2011, 19:54:16 pm »
Радой Ралин имаше една култова фраза, която описваше как се държат комунистите:

"Човек за човека е брат! .... Разбра ли бе!? Гад!"



(Какво да ги правиш такива ... (риторичен въпрос))
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #84 -: Август 22, 2011, 21:52:11 pm »
Не всичко в тоя свят се свежда до комунизъм, демокрация или капитализъм. Това не са единствените алтернативи. Комунизмът не разглежда ресурсите като нещо крайно. Все едно винаги ще има нефт и гори за изсичане например. Демокрацията е прах в очите на хората, илюзия, че се управляват сами, а нашите деца и внуци (ако ги има някой ден) ще ги е срам да говорят за капитализма.
Има много други алтернативи, но за тях не се говори, защото не са удобни. Никой няма да пусне кокала и да изгуби властта, която има днес над хората. Ето затова смятам, че нищо добро не ни чака докато печалбарството и властта са приоритет. И не става въпрос за днешния ден, тук говорим за това какъв свят ще оставим на децата си.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #85 -: Август 23, 2011, 15:51:39 pm »
Да трудно е да живееш в съвременната джунгла на изкушения и разни материялни изгъзици!Как обаче да мислиш за връзката и щаденето на (Великата Майка-земя),когато собствената ти майка те юрка и хока да работиш и печелиш повече!?!Няма съвместимост м/у капитал и природосъобразен живот.Поне в този строй!Има обаче еволюция(развитие),което се е доказало през хилядолетията и от Рим и другите империй.Тези,дето не им се изпуска кокала се сменят от други,като тях и всеки следващ носи по нещо ново.И така до следващо преобразувание на строя.Може би сега сме на прага на нов подобен.Убеден съм,че ще е по добър!Естествено човечеството ще плати за него(малко или много)ще видим,но дано си заслужава.
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен aketto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Re:20 години демокрация или кретения с мазохиз
« Отговор #86 -: Септември 11, 2011, 17:47:37 pm »
Комунизма е една от най-ужасните и не човешки форми на управление, която някога е измисляна. Самата идея хората да бъдат равнопоставени, без класи, без частна собственост и пазар, водят до диктатура на авторитарни и репресивни правителства и до еднолична власт. Няма свобода на пресата и медиите. Ами ако сега бяхме под комунистическо правителство, щяхме ли да си чатим и спокойно да си плюем по нета? Дааа, ама пред съкилийниците си у Белене ;).
На света има Добро и Зло и за второто не трябва да има грам милост! Ако си мислиш че ми пука за избитите боклуци-врагове на Комунизма, тия номера не минават. Свобода на пресата и медиите няма именно заради овце като теб, защото Злото не спи. Ти робе на хартииките нарушаваш Божия Завет,а Бог забавя, но не забравя (това със забраната на религиите трябва да се коригира, поне за добродетелните такива). Единственото което има значение са Хората, всеки един от тях - Човека! Капитализма е враг на Човека и трябва да бъде ликвидиран като система заедно със всичките овце като тебе дето му робуват. Запомни едно - Интереса на парите НЕ са Хората!
Ти момченце, въобще знаеш ли какво е било едно време? Измисляли са си шибаните комунисти лъжи за неудобните им хора и са ги пращали в Белене. Никога няма да кажа и една добра дума за комунистите защото по тяхно време мои прадеди са страдали. От това, което съм слушал от разкази на родителите ми направо ми настръхват косите. Сега си ядеш луканка и всякакви други неща, ама едно време обикновения човечец е карал на варени картофи. Дано никога повече това време не се върне. Ако комунизмът никога не беше идвал в България и е била продължена политиката на Фердинанд с икономика в частния сектор, сега щеше да сме на нивото на Австрия. Хвани малко се пообразовай по тея теми и не говори глупости, че като ти чета писанията направо лошо ми става. Или може би си потомък на бивш партиен активист и за това тая тъпа идеология е залегнала толкова в съзнанието ти...
« Последна редакция: Септември 12, 2011, 08:56:26 am от Mirotvorec »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #87 -: Септември 11, 2011, 23:17:24 pm »
... или ако не му се чете, да изгледа това образователно видео.


Неактивен allstar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #88 -: Септември 11, 2011, 23:32:17 pm »
27-ми по стандарт на живот в Света през 1989г.
78-ми по стандарт на живот в Света през 2011г.

Чумата да ви тръшне копелета капиталистически за това предателсво!  :negative:

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #89 -: Септември 11, 2011, 23:40:42 pm »
Що се обаждаш преди да си изгледал видеото, бре?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27