Автор Тема: 20 години демокрация или кретения с мазохизъм?  (Прочетена 41188 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #60 -: Юни 15, 2011, 22:42:35 pm »
Аз не разбирам, защо спорите за Русия и САщ ? Нали двете са контролирани от едни и същи сили ! Греша ли ?
Не грешиш :)

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #61 -: Юли 16, 2011, 11:33:57 am »
Докато парите, религията и политиката са в центъра на всичко , което се случва в тоя свят ние няма да постигнем напредък. Тъпчем на едно място. Само актьорите се сменят. Всички войни се случват за печалба, власт и поради религиозни причини. Живеем в 21 век и още вярваме в приказки. Гласуваме за поредните политици и отново нищо не се променя. Русия или Америка - всичко е едно и също. Всички на тая планета сме хора, но сме разделени. Враждуваме вместо да си помагаме. Вгорчаваме си живота вместо да го направим по-хубав. На никого не му пука, че измират деца, а в същото време всеки супермаркет изхвърля тонове храна. Ама няма печалба в това да има за всички. Няма власт ако няма и недостиг.
Не мислете на дребно. Не са турците или циганите или евреите проблемът. Проблемът сме самите ние, защото ние позволяваме това да се случва. Промяната трябва да се случи първо в нас самите. Никой дори и да иска няма да може да ни оправи, ако ние самите не се променим.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #62 -: Юли 24, 2011, 11:40:41 am »
 Докато парите, религията и политиката са в центъра на всичко , което се случва в тоя свят ние няма да постигнем напредък. Тъпчем на едно място. 

За парите и религията съм съгласен, но за политиката мисля че е по сложно. Ако говорим за човека като "дух" или всичко обкръжаващо ни, то тогава съм съгласен и може би това е разковничето за "елексира на живота".
Но ако говорим за човека като материя обвита от предрасъдъци то е неизбежно политическото му статукво да бъде пречупено.


Неактивен allstar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #63 -: Юли 29, 2011, 15:12:23 pm »
Единствената форма на обществено устройство с център човека е Комунизма. Но той би успял само ако е световен с дотъп до ресурсите на Земята. Капитализма и Демокрацията са инструменти на Злото за поробване и контрол на глупаците. Работя в една от най-големите компании в света и финансово съм добре, но не съм глупак. Само изрод може да се радва на живота когато около него хората страдат. Поставянето на парите пред човека дори противоречи на божия заповед, а заповедите са екзистенциални и неотменни като физичните закони и последствията са неизбежни!

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #64 -: Юли 29, 2011, 21:36:48 pm »
Поставянето на парите пред човека дори противоречи на божия заповед, а заповедите са екзистенциални и неотменни като физичните закони и последствията са неизбежни!

Талмуда казва друго, а съвременния живот се ръководи от талмуда.

Неактивен allstar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:20 години демокрация или кретения с мазохиз
« Отговор #65 -: Юли 29, 2011, 22:46:48 pm »
Сигурен ли си? Няма бъдеще за подобна враждебна злонамерена религия и нейното отроче Капитализма като инструмент на Злото. Огледай се. Всичко отива по дяволите където му е мястото. Хората имат общо съзнание и ще сринат тази система защото не е богоугодна и като такава няма място на Земята. Еврейте също са пътници, ще си поемат отговорноста за тия лайна дето са засрали цялата планета. Това е 2012 май френд. Дъ Биг Чейндж.
P.S. Ако трябва и война и смърт ще бъде, но анти-човешка система на обществено устройство ще бъде заличена. :yes:
« Последна редакция: Юли 30, 2011, 08:52:33 am от Mirotvorec »

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #66 -: Юли 30, 2011, 09:04:34 am »
Единствената форма на обществено устройство с център човека е Комунизма. Но той би успял само ако е световен с дотъп до ресурсите на Земята. Капитализма и Демокрацията са инструменти на Злото за поробване и контрол на глупаците. Работя в една от най-големите компании в света и финансово съм добре, но не съм глупак. Само изрод може да се радва на живота когато около него хората страдат. Поставянето на парите пред човека дори противоречи на божия заповед, а заповедите са екзистенциални и неотменни като физичните закони и последствията са неизбежни!

Явно си глупак щом поставяш парите пред убежденията си, че намесваш и другиго в тези си свои убеждения ! Относно комунизма както казва бойко "сади картофи" вместо да ми се правите на бизнесмени. 

Неактивен allstar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #67 -: Юли 30, 2011, 21:16:30 pm »
Явно си глупак щом поставяш парите пред убежденията си, че намесваш и другиго в тези си свои убеждения ! Относно комунизма както казва бойко "сади картофи" вместо да ми се правите на бизнесмени. 
Не виждам как като обикновен служител на дадена компания съм поставил парите пред убежденията си, а ти щом не си комунист значи си капиталист, враг на народа, враг на човека, боклук!
P.S. БСП е мафиотска организация и няма нищо общо с лявото движение камо ли с Комунизма. "Матриала" обаче е яко тъп не се интересува от политика, само мрънка и гласува на автоматик.
Ето ви линк с едно интервю на председателя на СБК и кандидат-президент Костадин Чакъров който много добре обяснява разграничението на комунистите в България от мафиотската структура БСП http://komunisti.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=103:q-q&catid=11:2010-03-10-16-43-26&Itemid=15

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #68 -: Юли 31, 2011, 09:19:46 am »
Щом не съм комунист съм капиталист !!  :lol:
За боклука, огледай се като отиваш на работа и после ми говори за боклуци. Като комунист си вярващ нали, следвай вярата и убежденията си, а не наказвай себеподобните си за това че са по различни от теб, но това комунизма няма как да го възприеме нали! И понеже съм капиталист .... смърт на всички комуняги  :diablo: 
 

Неактивен allstar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #69 -: Август 01, 2011, 16:04:14 pm »
Капитализма и Демокрацията са извора на всичко Зло по Земята. Загърбихте интереса на човека заради хартиики - Господ забавя, но не забравя!Да живее Комунизма, да живеят хората, да живее човека!


Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #70 -: Август 01, 2011, 20:13:55 pm »
Комунизма е една от най-ужасните и не човешки форми на управление, която някога е измисляна. Самата идея хората да бъдат равнопоставени, без класи, без частна собственост и пазар, водят до диктатура на авторитарни и репресивни правителства и до еднолична власт. Няма свобода на пресата и медиите. Ами ако сега бяхме под комунистическо правителство, щяхме ли да си чатим и спокойно да си плюем по нета? Дааа, ама пред съкилийниците си у Белене ;).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #71 -: Август 01, 2011, 22:05:39 pm »
Всяка политическа система е добра или лоша в зависимост от конкретното място и време.
Ако не беше пазарната икономика,компютърът и интернет може би щяха да се забавят 30-40 г.От друга страна ако не беше диктатурата на Сталин,сега всички щяхме да си говорим на немски.Ако въобще ни имаше...
Голямият късмет е когато обществената система отговаря напълно на конкретното време и конкретния народ ;)

Неактивен allstar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #72 -: Август 02, 2011, 02:35:24 am »
Комунизма е една от най-ужасните и не човешки форми на управление, която някога е измисляна. Самата идея хората да бъдат равнопоставени, без класи, без частна собственост и пазар, водят до диктатура на авторитарни и репресивни правителства и до еднолична власт. Няма свобода на пресата и медиите. Ами ако сега бяхме под комунистическо правителство, щяхме ли да си чатим и спокойно да си плюем по нета? Дааа, ама пред съкилийниците си у Белене ;).
На света има Добро и Зло и за второто не трябва да има грам милост! Ако си мислиш че ми пука за избитите боклуци-врагове на Комунизма, тия номера не минават. Свобода на пресата и медиите няма именно заради овце като теб, защото Злото не спи. Ти робе на хартииките нарушаваш Божия Завет,а Бог забавя, но не забравя (това със забраната на религиите трябва да се коригира, поне за добродетелните такива). Единственото което има значение са Хората, всеки един от тях - Човека! Капитализма е враг на Човека и трябва да бъде ликвидиран като система заедно със всичките овце като тебе дето му робуват. Запомни едно - Интереса на парите НЕ са Хората!

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #73 -: Август 02, 2011, 03:17:41 am »
Интересно, аз нямам ясни спомени за българския комунизъм, но от стари филми правя сравнението и сега най-бедните ми познати живеят горе-долу като единствената класа тогава. А сме изоставаща държава.
Управлението, което трябва да е сведено до минимум, трябва да е социално, но не тоталитарно. С хората в центъра му, но не с човека, човека дето примерно е на трибуната и на плаката във всяко училище. Авторитетите са най-голямото зло, особено за хора податливи на влияния и впечатлително. И пазарът трябва да е свободен, но не поле за злоупотреби. Това разбира се е моето изключително сбито мнение. Просто реших най-после да уважа тази тема. Съгласна съм, че мястото на властта е в ръцете на народа.
 Такива хора като allstar, обикновено са поддръжници на революцията. Революциите нищо не са постигнали. Лека промяна, после същия хал. Революцията трябва да е твоя и трябва да е всеки ден. Което е трудна борба на всяко ниво.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #74 -: Август 02, 2011, 05:00:21 am »
Ол стар ми прилича на подставено лице, дето му плащат да бръщолеви врели некипели по форумите.

Абе ейййй, байно, кой ще лъжеш бе?
В голяма компания работел, добре бил финансово.
Никой луд няма да ти плаща пари, на тоя никакъв акъл, който го имаш. Те парите се плащат само ако има някой горе.
Това да не ти е комунизъма, където се плащаха големи заплати на малоумници.
А умните седяха със 100лв на месец.
 ;D
Да не говорим, че сам си противоречиш.
Хем говориш, че печелиш добре, хем се пениш и лаеш срещу "робите" на хартийките.
Защо според теб те са роби, а ти не си?
Абе изобщо сбъркана личност.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27