Автор Тема: 20 години демокрация или кретения с мазохизъм?  (Прочетена 41348 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #45 -: Юни 12, 2011, 22:16:17 pm »
Едва ли ще се появят политици, които да ни откъснат от НАТО и да платят на Русия да ни охранява. ;) Така че дали ще загинем със Запада или не, това няма особено значение. Не можем да избягаме от съдбата си.
Народите,както и хората,са различни по "характер".
Основното в народопсихологията на англосаксонските народи е ПРАГМАТИЗМА.При тях "няма безплатен обяд","времето е пари","всичко се купува" и т.н.
Ако тръгнете от Централна Европа на изток,народопсихологията на хората се променя,те стават все по-малко прагматични,все по-"духовни"-докато се стигне до центъра на духовността-Тибет,Индия,Китай.Затова ние сме много по-близки по душа с руснаците,отколкото със студелите англичани или американци.Независимо от полит. система,за руския народ (и за нашия,но в по-малка степен)все още имат значение понятия като приятелство,вярност,взаимопомощ.На някои колеги може и да им е смешно,но не всичко на този свят е пари.
А сега наистина идват преломни времена,в които ще се преобърнат цивилизационните модели и приоритети.Мисля,че е вече явна тенденцията на упадък на потребителския материализъм и индивидуализъм на Запада и преход към едно по умерено,по-морално и колективистично общество,каквото се мъчат да строят на Изток.
Нашата трагедия е,че винаги заставаме на страната на залязващата Империя..  

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #46 -: Юни 12, 2011, 23:05:05 pm »
Има една книжка "Залезът на Запада" на Освалд Шпенглер, но никъде не мога да я намеря. Тя разкрива истината за западната култура и нейния свършек.

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #47 -: Юни 13, 2011, 11:48:44 am »
morcikul, за първи път срещам такова мнение-политиката да се прави без пари? Би ли се пояснил, някакъв пример? Тя се прави с пари и за много пари, но е интересно и твоето мнение.

Политиката се прави за по добро бъдеще, а не за повече пари. Това е грешка според мен. Ако ти си кмет избран от "нас" и впоследствие правиш политика противоположна на тази за която сме те избрали за сметка на тези много пари за които "ние" ще плащаме впоследствие чрез данъците си, какво следва ? 

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:20 години демокрация или кретения с мазохиз
« Отговор #48 -: Юни 13, 2011, 14:05:17 pm »
Морси, няма такава държава, където политиката да се прави за по-добро бъдеще на избирателите. Да, по-добро бъдеще на отбраната част от обществото, може, и е така.Пример-България. Но политиката се прави за пари и за нищо друго. За съжаление това е положението.Ако имаш нещо конкретно предвид, дай го като пример.Ще бъде интересно. :hi:
« Последна редакция: Юни 13, 2011, 22:28:30 pm от Mirotvorec »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #49 -: Юни 13, 2011, 14:47:03 pm »
Политиката се прави за по добро бъдеще, а не за повече пари. Това е грешка според мен. Ако ти си кмет избран от "нас" и впоследствие правиш политика противоположна на тази за която сме те избрали за сметка на тези много пари за които "ние" ще плащаме впоследствие чрез данъците си, какво следва ? 
Не съм чувала за политици, които да си спазват обещанията. Може би няма да е зле да се въведе закон за неспазени политически обещания. Това може би ще им промени мисленето.

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #50 -: Юни 13, 2011, 20:33:27 pm »
 
Морси, няма такава държава, където политиката да се прави за по-добро бъдеще на избирателите. Да, по-добро бъдеще на отбраната част от обществото, може, и е така.Пример-България. Но политиката се прави за пари и за нищо друго. За съжаление това е положението.Ако имаш нещо конкретно предвид, дай го като пример.Ще бъде интересно. :hi:
[/quote]

Имам нещо конкретно да. Промяна на монетарната система, когато тя се промени ще се промени и мнението ти по въпроса за политиката.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #51 -: Юни 13, 2011, 22:39:52 pm »
Морси, ако правилно те разбирам ти говориш за "светлото бъдеще"? Благодаря, отдавна го чакаме, но кога ще дойде? Това ти го считаш за пример?Доста наивно. Дай да слезем на земята и да се огледаме. Реалността е съвсем друга и не се виждат перспективи за промяна.Моето виждане е съобразена с нея.Иначе на такива приказки съм се наслушал.Няма дебат, няма спор при такива химери.Съжалявам. :hi:

Неактивен X_observer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #52 -: Юни 14, 2011, 01:41:02 am »
Доста изчетох в тази тема. Към всичкото, бих добавил също и че в историята се повтарят различни периоди на възходи и падения, на различни нации и народи. Не мога да дам конкретен пример за случващото се в момента, но ми се струва, че САЩ преминаха върховата точка на своето развитие, и в момента са тръгнали надолу по същата тази стълба, която доскоро изкачваха. Тоест, в момента се намираме в нещо като преход, чиито край не мога да прогнозирам. За Русия не мога да се съглася с всичко, защото в крайна сметка, руският народ не живее кой знае колко по-различно от българския в момента. Дори и да бяхме още про-руски настроени (ние винаги сме били малко или много), да не бяхме в НАТО и ЕС стандарта ни на живот нямаше да се различава. Българина пак щеше да си търси душманин, мафията пак щеше да си я има и да управлява държавата, нещата нямаше да са много по-различни. И пак казвам че според мен, това което се случва тук е отчасти нормално, с оглед на глобалните вълнения и кризи, както в миналото, така и в настоящето. Да знам и на мен не ми харесва българската картинка за момента, изглежда мрачна и мизерна, но вярвам, че всичко ще си дойде на мястото.
« Последна редакция: Юни 14, 2011, 01:46:27 am от X_observer »

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #53 -: Юни 14, 2011, 12:38:34 pm »
Морси, ако правилно те разбирам ти говориш за "светлото бъдеще"? Благодаря, отдавна го чакаме, но кога ще дойде? Това ти го считаш за пример?Доста наивно. Дай да слезем на земята и да се огледаме. Реалността е съвсем друга и не се виждат перспективи за промяна.Моето виждане е съобразена с нея.Иначе на такива приказки съм се наслушал.Няма дебат, няма спор при такива химери.Съжалявам. :hi:

Колко ще е светло не знам, но мога да знам че наивността ми няма общо с реалността защото тя не е плод на моето желание, а именно на перспективата за която говориш. Дай ми пример за който парите са физическа причина за еволюцията на човека и неговите съждения за бъдещото! 

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #54 -: Юни 14, 2011, 21:36:20 pm »
Морси, каква еволюция, какво бъдеще,какви пет лева-отначало говориш че политиката не се прави за пари,дадох ти пример с Бг, че се прави за пари и за нищо друго. Сега намеси еволюцията, перспективи.... Изместваш темата незнайно къде. Няма смисъл-безполезен спор.Зарежи тези глупости.Явно по история не сте учили за "светлото бъдеще" и не е тук мястото да ти обяснявам за какво става въпрос. :hi:

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:20 години демокрация или кретения с мазохиз
« Отговор #55 -: Юни 15, 2011, 12:47:29 pm »
Казах, че политика може да се прави и без пари за много такива от твоя гледна точка, а дали е съвсем друго. От моя гледна такава парите няма да ни направят живота по добър(политика), по точен пример от това не знам. Относно глупостта, може и да не съм учил история но я създавам като споря с теб!
« Последна редакция: Юни 15, 2011, 15:35:19 pm от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #56 -: Юни 15, 2011, 18:52:47 pm »
Едва ли ще се появят политици, които да ни откъснат от НАТО и да платят на Русия да ни охранява. ;) Така че дали ще загинем със Запада или не, това няма особено значение. Не можем да избягаме от съдбата си.
Народите,както и хората,са различни по "характер".
Основното в народопсихологията на англосаксонските народи е ПРАГМАТИЗМА.При тях "няма безплатен обяд","времето е пари","всичко се купува" и т.н.
Ако тръгнете от Централна Европа на изток,народопсихологията на хората се променя,те стават все по-малко прагматични,все по-"духовни"-докато се стигне до центъра на духовността-Тибет,Индия,Китай.Затова ние сме много по-близки по душа с руснаците,отколкото със студелите англичани или американци.Независимо от полит. система,за руския народ (и за нашия,но в по-малка степен)все още имат значение понятия като приятелство,вярност,взаимопомощ.На някои колеги може и да им е смешно,но не всичко на този свят е пари.
А сега наистина идват преломни времена,в които ще се преобърнат цивилизационните модели и приоритети.Мисля,че е вече явна тенденцията на упадък на потребителския материализъм и индивидуализъм на Запада и преход към едно по умерено,по-морално и колективистично общество,каквото се мъчат да строят на Изток.
Нашата трагедия е,че винаги заставаме на страната на залязващата Империя..  
Не са съвсем така нещата.
В Китай от доста години върлува върл материализъм/социализъм. Нищо духовно няма у тях.
Надявам се, знаеш какъв геноцид е имало в Тибет?
Все още Тибет не е независим. Поробени са, в 21 век.

Индия също 99% е далеч от духовността. Може да има единици супер духовни, но процентно, сигурно са точно колкото навсякъде по света. Да не забравяме, че Индия+Пакистан май вече надхвърля милиард.
Другите азиатски държави Виетнам, Корея, Филипини, Тайланд и те не преливат от духовност.

Руснаците пък и те. Не виждам каква спиритуалност(духовност) да са показали. Виж спиртосаност, да ... Ама то е друго.

Липсата на ред (типична за източна европа и русия), не означава непременно духовност. Предпоставка за появяване на единици, да. Но то е друго.

Точно в момента, във всички страни от източния блок, русия, китай, дори напоследък и япония върлува (у хората) много много по-голям материализъм (а оттам и бездуховност), отколкото в западните държави.

Това, че ние на изток сме били много възвишени, пък видиш ли на запад са някакви там пропаднали, са чисто и просто илюзии и суета.
Иди, поживей в Китай, иди, поживей в някоя западна държава (но като нормален гражданин, не беглец) и тогава ще видиш много нови гледни точки.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #57 -: Юни 15, 2011, 19:24:08 pm »
Нали основата на темата беше това кой да ни пази от турците, а не дали да живеем като китайци, германци и т.н. ? :-X
Остава отворен въпроса кой и на каква цена би ни пазил от турчелята, в случай че НАТО се разпадне.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #58 -: Юни 15, 2011, 20:12:09 pm »
Няма нужда някой да те пази. Ние сами се съсипахме. В началото на 20-ти век сме били що годе добре, оттогава насам вървим надолу.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:20 години демокрация или кретения с мазохизъм?
« Отговор #59 -: Юни 15, 2011, 21:00:49 pm »
Отворила се е една вратичка. :writer: Чехия се оттегля от американския проект за ПРО. Идеален момент за Боко да положи дупе, да се обвържем още по-тясно с американците. ;D Единственото несигурно е, че както си докарват ракетите, така могат и да ги изтеглят след време.
Dreams are messages from the deep.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27