Автор Тема: Проклятието на Брус Лий  (Прочетена 32136 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #15 -: Юли 21, 2006, 13:40:08 pm »
“The possession of anything begins in the mind”
  Bruce Lee

Неактивен seeker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #16 -: Юли 21, 2006, 15:10:19 pm »
Бих искал да ви покажа една статия в която историята на Брус Лий и особено неговия знаменит двубой в китайския квартал на Сан Францисцо се разглеждат под един по-различен ъгъл: http://pigua.dankin.net/falstart.html, както и една статия за Уин-Чун: http://zlaten-drakon.com/stat/029/stat_029.htm. Аз също съм чел за версиите които Empty изброява в първия си пост, включително за тази, че е бил убит с "отложен удар" защото бил разкрил някакви секрети. От друга страна версията за претрениране също звучи правдоподобно, особено като се има предвид че според някои източници той се е опитвал да се занимава с техники на които не е бил обучен (между другото ней гун-а (вътрешната наработка) в Уин Чун е секретен), а това действително може да бъде опасно за живота.
« Последна редакция: Юли 21, 2006, 15:13:45 pm от seeker »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #17 -: Юли 22, 2006, 01:37:06 am »
Оберон, това което е слагал между краката си е дървен манекен и се използва за усъвършенстване на техниката и усета за натиск. Може да е бил убит с отложен удар, но може и да му е направена някаква магия или нещо подобно. А той е измислил Джиткундо, защото е смятал, че му липсва нещо на ВЧ. Но това е било така, защото Ип Ман му бил показал само правия слънчев удар, но има ще няколко вида, които Брус Лии не знаел и затова тръгнал да търси от други стилове. Общо взето само той си знае от какво е умрял (дали?). seeker, Винг Чун (така трябва да се произнася) не е У-шу стил, а е Кунг Фу стил, само да допълня, защото в статията е писано така.   
 На този линк, най-отдолу се вижда работа с дървен манекен. Джеки чан е голям фен :)      "http://martialfighter.wordpress.com/2006/06/12/wooden-dummy-part-3-training/"
« Последна редакция: Юли 28, 2006, 03:51:02 am от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #18 -: Юли 24, 2006, 11:32:28 am »
Значи това което ще ви разкажа го знам от мой приятел дългодишен маниак на бойни изкуства,основно карате
кио ку шин -15 години.Историята която ми разказа той е като приказка но аз я харесвам и ще ще я споделя с вас
Като се ражда малкия Брус баща му сънува сън че сина му е много специален но и че много могъща сила е против него и иска да го унищожи.Семейството му прави всичко възможно да го предпази но малкия се разболява тежко на 3 годишна възраст и е на умиране ,докторите са безсилни единственото решение е да го оставят в манастир монасите да се борят за живота му.Манастирът е Шао Лин ,борбата да се спаси живота на детето не е лесна използвали мантри ,билки и какво ли не докато го стабилизират,един от главните монаси получава същия сън че това е много специална душа но и тва което я преследва не е обикновено зло,битката се водила през всичките инкарнации на Брус Лий.Решението на монаха било детето да започне обучение при тях за да се подготви за поредния неизбежен сблъсък,тялото и духовните му умения трябвало да се развият в измерения непознати на хората.За тренировките на Брус Лий можем само да гадаем ,със сигурност са били нищо изключително,аз лично съм чувал че е използвал ток в тренировките си и то не такъв дето го слагат по коланите за отслабване а доста мощен волтаж :oЩе се опитам да намеря едни чернобели демонстрации как изпълнява знаменития си One Inch Punch (удар с юмрук от един инч растояние) тези които ги удря са с протектори и споделят че чувството ако трябвало да се опише било като да те блъсне кола  :o
Сещам се още много интересни подробности но са ми много хаотични за сега толкова от мен :)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #19 -: Юли 24, 2006, 12:38:26 pm »
То това и във филма за живота му "Дракон" го имаше.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #20 -: Юли 25, 2006, 00:18:55 am »
Що не казахте бе? Този инчов удар е във ВЧ и аз имам филмче как Брус Лий го изпълнява.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #21 -: Юли 25, 2006, 16:49:40 pm »
Винг Чун (така трябва да се произнася) не е У-шу стил, а е Кунг Фу стил
Няма резон заключението ти.
Това са понятия от различен ранг. Едното е част от другото.
;)
А "инчовия" удар може да се осъществи и от 4 метра.....
« Последна редакция: Юли 25, 2006, 16:51:45 pm от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #22 -: Юли 26, 2006, 06:06:58 am »
Какво искаш да кажеш? Без докосване?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #23 -: Юли 26, 2006, 12:34:27 pm »
Разбира се ;)

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #24 -: Юли 26, 2006, 16:34:01 pm »
от разстояние ама в шестък ;D
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #25 -: Юли 26, 2006, 16:44:10 pm »
Искаш филм, в който руснак поваля американец от 20 метра само със замах ли?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #26 -: Юли 26, 2006, 16:50:28 pm »
Някой май не е гледал сеанси на Вера Кочовска? От 8-10м като с невидими въжета буташе и дърпаше човека пред нея с такава сила, че трудно се задържаше на крака и това се получаваше при плавни движения на ръцете на Вера. Представяте ли си какво би се получило при рязък "удар"?
Преди 15год., в началото на бума на екстрасенси в България, се запознах с едно младо момиче, което беше проводник на много силна енергия и приемаше за лечение. Пошегувах се с нея, че сигурно няма да има проблем с нахалните ухажори при тази сила, а тя ме увери, че вече е пробвала върху един такъв-без изобщо да го докосва, от 1.5-2м само е протегнала напред ръцете си и го е залепила за стената, та чак тя се е уплашила.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #27 -: Юли 27, 2006, 03:47:45 am »
При такива дарби, не ти трябват бойни изкуства. Жоро, случайно да знаеш как да прилагаш такъв удар?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #28 -: Юли 28, 2006, 08:42:13 am »
от разстояние ама в шестък ;D
Бил Захапулос често идва в София. Помоли го да ти демонстрира умението си.
И гледай да е в шестък. не че има значение, но за него явно всеки ден е шестък. ;D
При такива дарби, не ти трябват бойни изкуства. Жоро, случайно да знаеш как да прилагаш такъв удар?
Отговор няма да получиш. А заключението ти е верно. В почти всеки град в България има човек притежаващ това умение.
"Случайност" е псевдоним на Бог, когато Той не иска да се подпише с името си. ;)
« Последна редакция: Юли 28, 2006, 08:43:59 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #29 -: Юли 28, 2006, 14:26:15 pm »
Е http://daobg.com/forum/index.php?act=articles&CODE=03&id=26вече Бил Захополус наистина ще дойде в България ама в шестък. Освен ако не дойде духът му. През 2003 г. човекът е починал. Лека му пръст. А за другото просто се пошегувах, така че Хорус да извинява ако съм го засегнал без да искам. Малко хора в средите на бойните изкуства вярват, че наистина могат да се правят такива неща с помощта на енергията ци, чи, ки, както искате я наричайте. Даже наскоро ми попаднаха едни статии от руски сайт, в който  уж обясняваха как се правят част от номерата. Няма да ви ги поствам защото са несериозни.
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27