Автор Тема: Проклятието на Брус Лий  (Прочетена 32137 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Проклятието на Брус Лий
« -: Юли 18, 2006, 18:10:49 pm »
Тайните на века - Проклятието на Брус Лий
===========================================================

Около 20.00 часа вечерта на 20 юли 1973 година, легендарният боец и актьор Брус Лий се оплаква от главоболие. Както всеки друг човек в подобно положение взема обезболяващо и полегва. Хапчето "Екваджезик", което е приел знаменития майстор всъщност е нещо като най-обикновен аспирин. Скоро откриват Брус, който едва диша и почти не се долавя пулс... Спешно е откаран в болница. В продължение на няколко часа  лекарите полагат отчаяни опити да го изведат от кома прилагайки кислород, сърдечен масаж... В 23.30 часа на стълпилите се репортери пред болницата е съобщено: "Той умря!!!".Официалната версия за смъртта на актьора е скоротечен оток на мозъка предизвикан от свръхчуствителност към лекарството "Екваджезик". Заявеното изглежда толкова неправдоподобно, че никой не вярва на това. Мълниеносно тръгват слухове за умишлено убийство на Брус Лий. Във  вестникарската надпревара за сензации изплуват "факти" и разни изводи. Обявяват че е бил наркоман, имал тесни връзки с мафията, търсят се причини в неблагоприатното разположение на небесните тела, лансира се версия за непримирими врагове, които или са го отровили или е убит с техника на "отложения удар". Тягостно е. Като че ли нещо действително тегне над неговия образ и този на семейството му. Да припомня нелепата смърт на сина му Брендън Лий обещаващ майстор и актьор, прострелян при снимките
на филма "Гарванът" - от проверено реквизитно оръжие  по време на дубъл  на сцена. Къде ти бойни патрони на снимачната площадка и т.н. Много въпроси и никакви отговори...
« Последна редакция: Юли 18, 2006, 19:01:29 pm от Horus »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #1 -: Юли 18, 2006, 19:03:45 pm »
Не мога да не пиша, при положение, че този човек едва ли не заемаше няколко години от живота ми. Имах такъв култ към него, че нямам думи...
Преди въобще да започна тези неща и да вярвам, че съществуват, бях убеден, че е убит от разстояние. Просто ми кънтеше в главата. Не знам защо. Сега разбирам, че това е абсолютно възможно и много вероятно при положение каква е била мисията на този дух!

Поклон пред личността му!!!

Oberon

  • Гост
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #2 -: Юли 19, 2006, 13:03:52 pm »
Мда, поклон пред Брус Лий и от мен. Един от колосите на нашето съвремие, личен треньор на Чък Норис.
От Чък Норис знам мисълта:"Ако не повярваш в предстоящата победа от битката, ти вече наполовина си я загубил". Интересно той откъде ли я знае.:)))

Нека Духът ти почива в мир в безкрайния космически океан !!

Дъвиан

  • Гост
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #3 -: Юли 19, 2006, 13:27:41 pm »
А каква е наистина "мисията" му?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #4 -: Юли 19, 2006, 14:14:35 pm »
Както знаете Брус Лий е първият, който започва да учи белите хора на източните техники. Даже му счупват гръбнака заради това. А както знаем, това са преди всичко духовни учения + хармония с тялото. Може би това не се е харесало на тези, които искат да бъдем просто чиновници? Знам ли?...

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #5 -: Юли 19, 2006, 16:09:47 pm »
Очаквах да знаете повече неща  :P
за  малкия дракон

обещавам като имам време да споделя  :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #6 -: Юли 19, 2006, 19:02:28 pm »
Брус Лий(Bruce Lее) е американското му име, а китайското е  Лий Сяо Лун, което означава "малък дракон".
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #7 -: Юли 20, 2006, 06:00:05 am »
Брус Лий е имал честта да учи Винг Чун при гранд майсто Ип Ман докато е бил в Китай. След като заминава за САЩ е взаимствал от Винг Чун и от още няколко бойни стила за да създаде Джиткундо. Идеята му е била да се освободи от старите догми в бойните изкуства и да ги направи по- свободни. Аз също имам честта да уча Винг Чун или по- точно Wing Tsun системата на Льон Тинг, който бил частен ученик на Ип Ман. Ип Ман и Брус Лий на младини изпълняват Чи Сау.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Дъвиан

  • Гост
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #8 -: Юли 20, 2006, 14:54:02 pm »
За какъв стил става дума?

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #9 -: Юли 20, 2006, 16:27:01 pm »
asdfghjkl добре ти е обяснил. Уин чун е китайски стил създаден от една монахиния. Ако се разровиш в нета има безброй материали за уин чун. Мога да кажа, че е доста ефикасен и за улицата. Брус Ли го е изумавал първоначално него. При един бой с представители на други школи макар че победил осъзнал, че това не е най-ефективния начин на бой. Започ\ва да изучава много бойни стилове между които тайландски бокс, филипински бойни изкуства, френския бокс- сават и много други. Така създава свой стили или по-скоро свой боен метод наречен Джиит куон до. Той е разработен така, че когато си в различни дистанции да можеш да ползваш най-ефективните бойни техники. Той е считал, че човек не трябва да робува сляпо на традициите и примерно в неговия стил липсват т.нар форми - ката.
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #10 -: Юли 20, 2006, 23:03:18 pm »
Винг Чун е мания. Аз съм тренирал години джудо и тайбокс и един винг чун фен ми скъса задника напрао
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #11 -: Юли 21, 2006, 01:55:59 am »
Точно срещу кикбоксьори и каратисти влизат най- яко Слънчевите удари :) . Атила, много болят, нали? Ето това е сайта на Българската Wing Tsun организация:    "http://www.wingtsun-bg.com/"   Централата им школа е в Пловдив.
А по темата, бях чул, че Брус Лии умрял от някаква много странна кома. Напълно здрав човек в разцвета на силите си изведнъж да изпадне в кома и да умре. Дори и най-големия скептик ще ти каже, че има нещо нередно.
П.П. Дъвиан, мога да ти пратя няколко клипчета за Wing Tsun, да видиш за какво става въпрос.  ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #12 -: Юли 21, 2006, 02:37:54 am »
Искам и аз да видя  :P
Не мисли като човек!-Крион

Oberon

  • Гост
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #13 -: Юли 21, 2006, 09:51:55 am »
Аз съм чувал че е умрял от претоварване. Чък Норис разказва в книгата си, как веднъж ходел на кино с Брус. И когато спрели на светофар, Лий извадил едно такова дървено, дето се правят удари на него, сложил го м/у краката си и започнал да тренира. И така на всеки светофар...Тренирал всяка свободна секунда...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Проклятието на Брус Лий
« Отговор #14 -: Юли 21, 2006, 10:36:19 am »
Аз съм чувал че е умрял от претоварване. Чък Норис разказва в книгата си, как веднъж ходел на кино с Брус. И когато спрели на светофар, Лий извадил едно такова дървено, дето се правят удари на него, сложил го м/у краката си и започнал да тренира. И така на всеки светофар...Тренирал всяка свободна секунда...
Но това е версията наЧък Норис.Истината е че просто Чък се е ядосал и е ритнал със завъртане Брус Лий в лицето,но кои сме ние да оспорваме версията на ЧЪк Норис?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27